Vše o PRE distribuce

Rate this post

Pražská energetická, a. s. je mateřskou společností skupiny PRE. Do skupiny PRE patří následující společnosti:

  • Pražská energetická, a. s. je obchodník s elektřinou a plynem na velkoobchodním trhu v ČR a je jedním z největších dodavatelů elektřiny a plynu s působností na celém území České republiky. Prodává ji téměř sedmi stům tisícům zákazníků.
  • PREdistribuce, a. s.  byla založena 7. 9. 2005. Od ledna roku 2006 je držitelem licence Energetického regulačního úřadu na distribuci elektřiny na území hlavního města Prahy a města Roztoky. Na tomto území zajišťuje bezpečný a stabilní provoz distribuční sítě a garantuje kvalitu dodávky elektřiny na špičkové evropské úrovni.
  • PREměření, a. s. vznikla 1. 7. 1998. Poskytuje širokou paletu energetických služeb, zajišťuje služby v oblasti měření a je rovněž provozovatelem obnovitelných zdrojů energie.
  • eYello CZ, k. s.,  je právním nástupcem společnosti PREleas, a. s., založené v roce 1996. Nabízí v celé České republice pod značkou YELLO ENERGY elektřinu a plyn zákazníkům ze segmentu domácností a podnikatelů. eYello je spolehlivým partnerem svých zákazníků a díky atraktivním produktům a službám si vytváří pevnou pozici na poli alternativních dodavatelů energie.
  • KORMAK Praha a. s., je nejmladším členem Skupiny PRE. Její hlavní činností je projekce a realizace staveb energetických sítí – trafostanic a liniových staveb NN, VN a VVN. Společnost aktivně působí na trhu od ledna 1995.
  • KORMAK nemovitosti s. r. o.,  je vlastníkem nemovitostí a poskytuje nájem a služby spojené s nájmem těchto nemovitostí.

Skupina PRE je prosperující společností, která navazuje na dlouholetou tradici. Zaměřuje se na prodej a obchodování s elektřinou a plynem na celém území ČR, distribuce elektřiny na území hlavního města Prahy, výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů a energetické služby pro fyzické osoby i podnikatele. Posláním všech subjektů Skupiny PRE je navázat na tuto tradici a propojit zkušenosti našich předchůdců s nejmodernějšími energetickými postupy tak, abychom dokázali naplňovat současné potřeby hlavního města. Chceme mít podíl na formování životního stylu obyvatel, který společně s architekturou a přírodou během času vytvořil z Prahy jednu z nejkrásnějších metropolí světa.

Historie PRE

Historie této skupiny se dá počítat od 1. září 1897, kdy byla společnost založena tehdy pod názvem Elektrické městské podniky královského hlavního města Prahy. Od tohoto roku prošla tato společnost mnoha proměnami, přes znárodnění, vznik samostatného státního podniku až po změnu k 1. 1. 1994, kdy společnost přijala současné jméno Pražská energetická, a.s.

PRE (logo)

Co dnes nabízí skupina PRE domácnostem a podnikatelům?

Jak již vyplývá z výše uvedeného skupina PRE dnes nabízí širokou škálu služeb v oblasti distribuce elektrické energie, plynu ale také jako zprostředkovatel mobilních služeb, pod označením PREMobil. Pokud využíváte všech nabízených služeb je Vám poskytována věrnostní sleva.

V rámci programu PREmobilita nabízí PRE následující služby:

  • v oboru elektromobilů. Všem zájemcům o elektromobil nabízí PRE možnost využít dvou způsobů pořízení. Prvním je klasický pronájem elektromobilu již od jednoho měsíce užívání a druhým je operativní leasing od renomovaných leasingových společností.
  • v oboru elektrokol. Společnost Pražská energetika již od roku 2010 provozuje půjčovnu a prodejnu PREkolo s širokou nabídkou elektrokol různých značek určených do města i do přírody. Obrovskou výhodou tohoto způsobu dopravy jsou minimální náklady na provoz, schopnost nabíjet z klasické zásuvky a s tím související prakticky neomezená mobilita.

Dalšími projekty jsou PREkultura, vzdělávání PRE a projekt občanské zodpovědnosti. V rámci těchto projektů jsou pro konečného spotřebitele zajímavé zejména:

PREkultura

Jedním z osvědčených a zároveň nejpřirozenějších způsobů, jak oslovovat veřejnost a dostávat se do jejího povědomí, je komunikace prostřednictvím umění a kultury. Tyto oblasti umožňují PRE podporovat kulturní dědictví země, pomáhat začínajícím umělcům a přitom upevňovat pozitivní vztah se zákazníky a vylepšovat pověst společnosti.

Vzdělávání PRE

Vítáme zájemce o vzdělání ze všech věkových kategorií. Pro mateřské školy máme připravený zábavný program o používání elektřiny, základní a střední školy si mohou vybírat z pestré nabídky exkurzí. Nenáročnou formou energetiku přibližují také časopisy, které vydáváme – SuPREman pro teenagery a KoPREtina pro mladší děti.

Středním odborným školám pomáháme s praxí a podporujeme také vydávání vysokoškolských učebnic. Na absolventy škol čeká náš adaptační program nástupní praxe, který je provede novým zaměstnáním.

Ve cvičném a výukovém pracovišti Polygon pořádáme nejen vzdělávací programy pro školy, ale také školení pro zaměstnance Skupiny PRE i jiných firem z oblasti energetiky.

Produkty PRE pro firmy a domácnosti podrobněji

Pro firmy

V oblasti distribuce elektřiny nabízí v současné době společnost PRE čtyři různé tarify, z nichž jeden je proud z ekologických zdrojů tzv. PREekoproud. S výběrem vhodného tarifu Vám pomůže zadání údajů do jejich dotazníku. Dotazované údaje jsou: účel používání elektřiny, jaká je Vaše roční spotřeba, pod kterou distribuční oblastí budete odebírat elektřinu a také údaj o Vašem jističi.

V oblasti distribuce plynu, nabízí společnost PRE dva tarify, z jejichž výběrem Vám opět pomůže zodpovězení základních dotazů v tomto případě se jedná o dotaz na spotřebu a lokalitu, kde chceme plyn využívat.

Dalším produktem skupiny PRE je již výše zmíněný PREmobil, který nabízí tři mobilní tarify, kde si můžete sami přehledně vybrat, který je pro Vás ten vhodný.

Pro domácnosti

Pro domácnosti nabízí PRE srovnatelné produkty a rovněž Vám na základě kalkulace doporučí ideální produkt pro Vaši domácnost v oblasti dodávek elektřiny i plynu. Podmínky pro PREmobil jsou naprosto stejné jako v nabídce pro firmy.

Jak společnost PRE kontaktovat?

Společnost PRE můžete kontaktovat na telefonické zákaznické lince: 267 055 555 nebo 840 550 055. Dále můžete využít kontaktní formulář na webových stránkách, kde zanecháte kontakt, aby Vás kontaktovalo zákaznické centrum PRE, rovněž si můžete domluvit schůzku na Vámi zvoleném zákaznickém centru.

Společnost PRE můžete také kontaktovat na následujících adresách, nebo emailem na adrese: pre@pre.cz.

Adresa sídla společnosti
Pražská energetika, a. s.
Na Hroudě 1492/4
100 05  Praha 10

Adresa pro zákaznickou korespondenci
Pražská energetika, a. s.
Zákaznické služby
Na Hroudě 1492/4
100 05  Praha 10

Cenu si srovnejte s konkurencí….

V oblasti trhu s energiemi a mobilními operátory, je v současné době velká konkurence, jelikož na území České republiky působí mnoho firem zabývajících se touto činností. Pokud tedy přemýšlíte, že si zvolíte PRE jako nového dodavatele služeb nebo jste již stávajícím zákazníkem a rádi byste věděli, zda využíváte pro Vás nejoptimálnější a nejvýhodnější nabídky, vřele doporučuji vyzkoušet tuto kalkulačku pro srovnávání cen energií od jednotlivých dodavatelů.

Na základě využití těchto srovnávacích nástrojů můžete ušetřit na energiích i dvacet tisíc korun ročně. Což už je velmi výrazná částka, navíc si za pomoci některých srovnávacích portálů můžete srovnat i jiné podmínky, jako jsou sankce za předčasné vypovězení smlouvy, doba fixace smlouvy a mnohé zákaznické výhody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *