Jak vybrat elektrická akumulační kamna

Elektrická akumulační kamna jsem používal už před mnoha lety, později, po několikerém stěhování, jsem si na tento praktický spotřebič už ani nevzpomněl. Až nedávno jsem si uvědomil, že právě elektrická akumulační kamna by mohla vyřešit jeden z hlavních problémů naší domácnosti, a tím je nedostatek tepla v hlavní obytné místnosti.

Jistě, v první chvíli mě napadl i klasický elektrický radiátor, stejně tak by bylo možná snazší pořídit si olejový radiátor. Vyplatila se však sázka na jistotu! Elektrická akumulační kamna nám letos dobře posloužila nejen v zimě, ale i na jaře. A já už se nemůžu dočkat, až u nich strávím nejeden podzimní večer! Opomenout nelze ani to, že elektrická akumulační kamna jsou velmi úsporným zdrojem příjemného, sálavého tepla.

Elektrická akumulační kamna jsou všestranným pomocníkem do nejrůznějších typů interiérů. Často se s nimi potkáme na chalupách a chatách. Ale proč si nepřenést trochu této pohody i k vám domů a nevyužít kamna k efektivnímu a nenákladnému dotápění stále studených místností?

Důležité je, aby topné těleso, ventilátor a vestavěný termostat byl vyroben z kvalitních materiálů. Neméně podstatná je stabilní konstrukce, ale také snadná obsluha.

Přehled nejlepších elektrických akumulačních kamen

Elektrická akumulační kamna EMKO CZ M 40 AK

Kamna EMKO CZ M 40 AK o příkonu 4000 W představují dobré řešení pro vytápění domu nebo bytu. Umožňují snadnou regulaci teploty. Díky kompaktnímu bílému provedení kamna vážící 34,5 kilogramu zapadnou do jakéhokoli interiéru. Ventilátor se vyznačuje poměrně tichým chodem, takže provoz kamen není nijak rušivý při sledování televize apod. Nespornou výhodou je využití levnější sazby elektřiny, což ještě snižuje náklady na vytápění. Elektrická akumulační kamna jsou opatřena feolitovým jádrem, které se ohřívá na vysokou teplotu. Dobrá izolace zajišťuje akumulaci tepla v kamnech po celý den a ohřívají vzduch v místnosti.

EMKO CZ M 40 AK
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody elektrických kamen EMKO CZ M 40 AK

 • Tichý chod ventilátoru
 • Dobrá regulace kamen
 • Elegantní bílé provedení
 • Menší rozměry a kompaktní provedení

Nevýhody elektrických kamen EMKO CZ M 40 AK

 • Méně stabilní konstrukce

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická akumulační kamna AEG WSP 4010

Akumulační kamna AEG WSP 4010 o příkonu 4000 W vynikají moderním atraktivním provedením a bílou barvou krytu, která každý interiér odlehčí a provzdušní. Chybět nemůže vestavěný termomechanický regulátor nabíjení a ventilátor. Vyšší bezpečnost zajišťuje přídavný termostat, který lze ke kamnům připojit. Neméně důležité jsou kvalitní materiály, z nichž je vyrobena vyzdívka i tepelná izolace. Samozřejmostí je vestavěné protiprachové sítko. Tichý provoz zajišťuje tangenciální ventilátor. Prostorná rozvodná skříňka je opatřena výkyvnou svorkovnicí. Montáž je velmi jednoduchá díky vestavěným a zapojeným topným tělesům.

Výhody elektrických kamen AEG WSP 4010

AEG WSP 4010
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Vyšší bezpečnost díky přídavnému termostatu
 • Termomechanický regulátor nabíjení
 • Moderní jednoduchý design
 • Jednoduchá montáž a obsluha

Nevýhody elektrických kamen AEG WSP 4010

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická akumulační kamna ROMOTOP Evora 01 AKUM

Elektrická akumulační kamna Romotop Evora 01 AKUM se vyznačují vysokou účinností, až 80 procent, přičemž průměrná spotřeba dřeva činí 1,3 kg/h. Vysoká účinnost je dána takzvaným sekundárním spalováním, které má mnoho pozitiv, například dlouhý interval mezi přikládáním i vybíráním popela. Tato elektrická akumulační kamna v elegantním šedém provedení a s výkonem 6000 W zaujmou zejména oválným půdorysem a elegantním zaobleným sklem. Dobře se tak hodí k rohovému umístění, aby byl maximálně využit obytný prostor. Stejně tak je možné instalovat kamna podél zdi. Nechybí ani tradiční kachlový obklad. Nominální výkon těchto kamen činí 5,5 kW, regulovatelný výkon se pohybuje v rozmezí 3-8 kW. Tak kamen dosahuje 10 Pa.

ROMOTOP Evora 01 AKUM
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody elektrických kamen ROMOTOP Evora 01 AKUM

 • Luxusní šedé provedení
 • Vysoká účinnost (až 80 procent)
 • Oválná základna a kachlový obklad
 • Regulovatelný výkon (3-8 kW)

Nevýhody elektrických kamen ROMOTOP Evora 01 AKUM

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická akumulační kamna DIMPLEX XLS 6NC

Akumulační kamna Dimplex XLS 6NC zajišťují maximální tepelnou pohodu a snadnou obsluhu. Spojují v sobě důraz na energeticky úsporné vytápění a elegantní design. Tepelná kapacita tohoto modelu činí 6 kWh. Elektrická kamna jsou vybavena dvěma termostaty. Jeden z nich se nachází uvnitř pece a stará se o regulaci toku energie podle aktuálního nastavení. Druhý termostat je opatřen externím čidlem a měří teplotu v dané místnosti. Dochází tak k úpravě nabíjení jádra s ohledem na vnější teplotu. Akumulační elektrická kamna představují účinný způsob, jak využít levnější tarif elektrické energie. Akumulované teplo je následně postupně uvolňováno za pomocí takzvané klouzavé uzávěrky. Kamna umožňují automatické nastavení nabíjení. Montáž akumulačních kamen je velmi jednoduchá. Nechybí ani tepelná ochrana s manuálním resetem. Samozřejmostí je

DIMPLEX XLS 6NC
Větší obrázek na Heureka.cz

vysoce kvalitní a robustní ocelové pouzdro. Designová akumulační kamna je možné použít v soukromých interiérech i komerčních prostorách.

Výhody elektrických kamen DIMPLEX XLS 6NC

 • Jednoduchá montáž a obsluha
 • Menší rozměry a celkové kompaktní provedení
 • Dva termostaty
 • Automatické nastavení nabíjení

Nevýhody elektrických kamen DIMPLEX XLS 6NC

 • Méně robustní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická akumulační kamna AEG WSP 2010

Moderní atraktivní design charakterizuje elektrická akumulační kamna AEG WSP 2010 v bílém provedení. Vysoce kvalitní tepelná izolace a vyzdívka prodlužuje životnost kamen o hmotnosti 118 kg a příkonu 2000 W. Termomechanický regulátor nabíjení usnadňuje ovládání. Prostorná rozvodná skříňka je opatřena výkyvnou svorkovnicí. Nechybí ani protiprachové sítko. Tichý provoz je zajištěn díky tangenciálnímu ventilátoru. Rovněž je možná vestavba prostorového termostatu, který zajišťuje vyšší bezpečnosti, a přímotopného tělesa. Příjemným překvapením je rovněž rychlá montáž díky sériově vestavěným a zapojeným topným tělesům.

Výhody elektrických kamen AEG WSP 2010

Nevýhody elektrických kamen AEG WSP 2010

 • Nižší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ elektrických akumulačních kamen Výkon Hmotnost Termostat Barva Rozměry
EMKO CZ M 40 AK 4000 W 34,5 kg bílá 68,5×29,568 cm
AEG WSP 4010 4000 W 220 kg ne bílá 65×95,5×24,5 cm
ROMOTOP Evora 01 AKUM 6000 W 143 kg šedá 131,2×52,8×39,8 cm
DIMPLEX XLS 6NC 41 kg ano bílá 70×33,2×17 cm
AEG WSP 2010 2000 W 118 kg ano bílá 65×60,5×24,5 cm

Celkové hodnocení elektrických akumulačních kamen

Zaujal vás nápad na finančně nenákladný a navíc velmi příjemný způsob vytápění? Jestliže nechcete do tohoto praktického zařízení příliš investovat, potom vyzkoušejte například elektrická akumulační kamna EMKO CZ M 40 AK. Pro náročné uživatele, kteří dbají nejen na vysokou účinnost, ale potrpí si rovněž na moderní design, jsou ideálním kandidátem elektrická akumulační kamna ROMOTOP Evora 01 AKUM, která vynikají vskutku precizním provedením.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *