Nejlepší automatické kávovary

Rate this post

Jistě se mnou budete souhlasit, že káva z prodejního automatu se v podstatě nedá nazývat kávou. Ani stále ještě populární „turek“ rozhodně není nic pro mě. A co rozpustná káva? To také není kdovíjaký zážitek pro chuťové pohárky…

Dát si denně dvě tři opravdu dobré kávy zdraví nijak neublíží. Sebelepší káva však ztratí svou jedinečnou chuť, když bude znehodnocena během přípravy. A zde se ke slovu dostává automatický kávovar, na který já už nedám dopustit! Konečně jsou pryč doby rozpustné kávy. Jistě, investice do automatického kávovaru nebyla nejmenší, ale s odstupem několika měsíců musím říct, že lituji dlouhého odkládání nákupu vlastního espressa.

Automatický kávovar si čím dál více lidí pořizuje domů, ale chybět nesmí ani v kanceláři, kde dobrá káva příjemně překvapí obchodní partnery a přinese kýžený benefit zaměstnancům.

Recenze nejlepších automatických kávovarů

Automatický kávovar De’Longhi ECAM 22.110 W Magnifica S

De'Longhi ECAM 22.110 W Magnifica S
Větší obrázek na MALL.cz

Espresso Delonghi ECAM 22.110 W představuje kompaktní plnoautomatický kávovar s maximálním tlakem 15 barů. Umožňuje individuální nastavení při přípravě kávy. Elegantní provedení zaujme na první pohled, stejně jako displej s podsvícenými ikonami. Při každodenním použití je nedocenitelný vyjímatelný zásobník vody a ukazatel množství vody. Dokonalou kávu připravíte díky možnosti nastavení teploty a síly kávy. Údržbu automatického kávovaru usnadňuje funkce automatického čištění a automatického odvápňování. Kávovar se sám propláchne při zapnutí i vypnutí.

Výhody kávovaru De’Longhi ECAM 22.110 W Magnifica S

 • Nižší hmotnost (9,1 kg)
 • Komfortní dotykový displej
 • Ruční tryska pro přípravu napěněného mléka
 • Automatické odvápňování a čištění

Nevýhody kávovaru De’Longhi ECAM 22.110 W Magnifica S

 • Složitější ovládání

>> Zjistit aktuální cenu

Automatický kávovar De’Longhi ECAM 353.75W

De'Longhi ECAM 353.75W
Větší obrázek na MALL.cz

Automatické espresso Delonghi ECAM 353.75 W o tlaku 15 barů se vyznačuje intuitivním ovládáním a přehledným grafickým displejem s podsvícenými tlačítky. Díky bílému provedení se espresso hodí do každé kuchyně. K přípravě můžete použít i již namletou kávu. Individuální nastavení teploty kávy a síly kávy lze následně uložit do paměti espressa. Tryska na horkou vodu umožňuje přípravu čaje. Díky espressu rovněž připravíte oblíbené cappuccino jedním stiskem. Delší životnost automatického kávovaru zajišťuje funkce automatické čištění a automatické odvápňování. Nechybí ani Milk Clean, speciální čistič zbytků mléka.

Výhody kávovaru De’Longhi ECAM 353.75W

 • Cappuccino jedním stiskem
 • Speciální čistič zbytků mléka Milk Clean
 • Automatické propláchnutí kávovaru při zapnutí a vypnutí
 • Nastavení teploty kávy, síly kávy a nahřátí šálků

Nevýhody kávovaru De’Longhi ECAM 353.75W

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Automatický kávovar Saeco HD8975/01 GRANBARISTO

Automatické espresso Saeco HD8975/01 GRANBARISTO s maximální tlakem 15 barů zvládne připravit až 18 druhů kávových specialit jediným dotykem, včetně oblíbeného cappuccina. Velkokapacitní varná jednotka umožňuje přípravu silné kávy. Technologie Thermospeed zajišťuje výkonnější ohřátí vody bez zdlouhavého čekání. Robustní keramický mlýnek zabraňuje přehřátí kávy, což mívá za následek nepříjemnou spálenou chuť. Pro úsporu času ve větší domácnosti je nedocenitelná možnost nastavení až 6 profilů, stejně jako nastavení síly kávy, její teploty, tlaku, množství pěny a podobně.

Saeco HD8975/01 GRANBARISTO
Větší obrázek na MALL.cz

Stisk jediného tlačítka navíc zajistí vyčištění karafy po každém použití. Usazování vodního kamene zabraňuje patentovaný filtr, který je vhodné měnit každé tři měsíce.

Výhody kávovaru Saeco HD8975/01 GRANBARISTO

 • Komfortní dotykový displej
 • Možnost vytvoření až 6 uživatelských profilů
 • Patentovaný filtr proti usazování vodního kamene
 • Příprava cappuccina jedním dotykem

Nevýhody kávovaru Saeco HD8975/01 GRANBARISTO

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Automatický kávovar De’Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S

De’Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S, to je kávovar o tlaku 15 barů, se kterým zvládne připravit lahodnou kávu kdokoli. Plně automatický kávovar je překvapivě kompaktní a jeho elegantní černé provedení je hodno každé kuchyně. Samozřejmostí je ruční tryska k vytvoření mléčné pěny, bez níž se dobré cappuccino neobejde. Displej s podsvícenými ikonami poskytuje dostatek informací. Zásobník vody o objemu 1,8 litru je vyjímatelný. Užitečný je také ukazatel množství vody. Možné je nastavit sílu kávy, dále kávovar umožňuje nahřátí šálků. Kávovar se při zapnutí a vypnutí automaticky propláchne.

De'Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S
Větší obrázek na MALL.cz

Kávovar samozřejmě umožňuje použití mleté kávy, stejně jako nastavení teploty kávy. Třináctistupňový ocelový mlýnek je překvapivě tichý. Kapacita zásobníku na kávu činí 250 gramů. Kávovar umožňuje uložení konkrétního nastavení, tedy tvrdosti vody, úspory energie, velikosti kávy apod. Z hlediska údržby je důležitá funkce automatického čištění a automatického odvápňování. Praktická je také funkce horké vody, díky níž můžete připravit i čaj.

Výhody kávovaru De’Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S

 • Kompaktní a elegantní provedení
 • Ruční tryska k vytvoření mléčné pěny
 • Variabilní nastavení (velikost kávy, nahřátí šálků atd.)
 • Automatické čištění a odvápňování

Nevýhody kávovaru De’Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S

 • Vyšší hmotnost (13 kg)

>> Zjistit aktuální cenu

Automatický kávovar Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

Díky automatickému kávovaru Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line s tlakem 15 barů připravíte ristretto, espresso a další kávové mléčné nápoje. Nastavitelný švýcarský odolný mlýnek zachová kvalitní chuť kávy. Už od prvního šálku má káva ideální teplotu, tedy 79 °C, což zajišťuje elektronicky řízený Thermoblock. Rovněž je možné přesně nastavení síly a množství kávy. Údržbu kávovaru usnadňuje funkce automatického čištění spařovací komory. Součástí balení jsou čisticí tablety a přípravek na odvápnění.

Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line
Větší obrázek na MALL.cz

Součástí balení je i Autocappuccino XS 6000, díky němuž lze snadno vytvořit lahodnou mléčnou pěnu, bez které se dobré cappuccino nebo latté neobejde. V podstatě je autocappuccino tvořeno odnímatelným zásobníkem na mléko, jehož součástí je adaptabilní mléčná tryska.  Nádobu je možné uchovávat v lednici a mít tak mléko připravené k dalšímu napěnění.

Výhody kávovaru Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

 • Tichý chod
 • Kompaktní provedení
 • Jednoduché a intuitivní ovládání
 • Autocappuccino pro lahodnou mléčnou pěnu

Nevýhody kávovaru Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line

 • Menší objem nádržky na vodu

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model automatického kávovaru Tlak Kapacita zásobníku kávy Objem nádrže na vodu Příkon Displej Funkce Auto-Cappuccino Hmotnost Barva
De’Longhi ECAM 22.110 W Magnifica S 15 bar 250 g 1,8 l 1450 W dotykový ano 9,1 kg bílá
De’Longhi ECAM 353.75W 15 bar 270 g 1,8 l 1450 W textový ano 10,7 kg bílá
Saeco HD8975/01 GRANBARISTO 15 bar 270 g 1,7 l 1900 W dotykový ano   nerezová
De’Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S 15 bar 250 g 1,8 l 1450 W žádný ano 13 kg černá
Krups EA 815E Espresseria Auto Pisa S line 15 bar 260 g 1,7 l 1450 W grafický ano 9,4 kg stříbrná

Automatické kávovary a závěrečné srovnání

Nemůžete se dočkat, až si budete moci připravovat dobrou kávu kdykoli, když budete mít chuť? Pro začátek vaše představy jistě naplní automatický kávovar De’Longhi ECAM 22.110 B Magnifica S. Jestliže nehodláte nechat nic náhodě, potom vsaďte na automatický kávovar De’Longhi ECAM 353.75W, který nadchne každého milovníka kvalitní výběrové kávy.

6 replies to Nejlepší automatické kávovary

  • To vypadá fajn, a nebo mi moc při výběru našeho De’Longhi ECAM 45.760W pomohl tenhle test a článek

 1. My jsme o automatickém kávovaru přemýšleli už dlouho, tak jsem se ho rozhodl vloni k Vánocům koupit. Vybral jsem menší kávovar z Cesk https://www.cesk.cz/kavovary/ a kávu připraví exkluzivní 🙂 . Rádi k nám chodí na kávu i rodiče, protože i jim zachutnala 😀 . Je mnohem lepší, než klasická mletá zrnková káva, kterou stačí jen zalít vařící vodou z rychlovarné konvice.

 2. Mockrát díky za srovnání. To se zrovna docela hodí, protože v poslední době o nějakém kávovaru přemýšlím. Osobně se mi teda zatím asi nejvíc líbí takové ty pákové kávovary které mívají třeba v kavárnách a tak. Ty jsou prostě nejlepší. Taky jsou ale poměrně drahé. Na druhou stranu si ale myslím, že by to za to prostě stálo… No, uvidíme. 🙂

 3. Já teda na přípravu kávy v současnosti používám moka konvičku, nicméně nad nějakým kávovarem už dlouho přemýšlím. Myslím si ale, že pokud si člověk chce vychutnat dobrou kávu, tak základem jsou kvalitní zrna. Mně teda asi nejvíc vyhovují ta z pražírny Monro. Určitě doporučuji vyzkoušet. Pokud by vás to zajímalo, tak tam teď mají i nějaké slevy, viz čerstvá káva slevový kód. 🙂

 4. Haha, v tomhle ohledu se vyplatí mít nějakého známého ve velkoskladu nebo distribučním centru, kde se tomu věnují. Jednoho takového mám a když jsem vybíral spotřebiče do domácnosti, tak mě vzal k sobě do práce, ukázal mi obří regálový systém a jen řekl „Vyber si, máš na to celý den.“ A na všechno pak byla jeho zaměstnancká sleva. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *