Yello Energy – zkušenosti, recenze, diskuze

2.3/5 - (49 votes)

Hlavním stanem této společnosti je německý koncept Yello Strom, který se snaží co nejvíce zjednodušit již standardní postupy energetických společností. Yello Energy vlastní od německé společnosti licenci pro náš český trh a nabízí pro domácnosti, malé podnikatele elektřinu a plyn na celém území České republiky od listopadu roku 2012.

Již ze začátku získala přes třináct tisíc zákazníků. Jedná se o člena skupiny PRE (což je Pražská energetika). Nemá žádnou kamennou pobočku, díky tomu tvrdí, že šetří, jelikož zaměstnávají malý tým na infolince, kde je také můžete kontaktovat. Operátoři jsou pro Vás připraveni od 8 do 18 hodin. Možná komunikace může také probíhat skrz internet, což je nejvyhledávanější způsob řešení požadavků jejich klientů.yello energy

Yello je velmi adaptivní, dokáže Vám převést celý přeplatek do dalšího období zúčtování a změnu podmínek vždy oznámí na svém webu, kde se také dá najít aktuálně platný ceník.

Společnost zastává způsob jednoduchosti a čitelných obchodních podmínek. Berou jako samozřejmost podmínky bez jakýchkoliv chytáků, jako bonus pro své zákazníky připravili možnost mít svůj online účet, který můžou spravovat na internetovém portálu Moje Yello.

Yello energy tvrdí, že nabízí elektřinu a plyn za velmi zvýhodněné ceny a navíc, stejnou cenu komodity můžou využít všichni v domácnostech i drobní podnikatelé bez rozdílu distribučního území, nedělají rozdíly mezi „Prahou, Ostravou a třeba Brnem“.

Na jedné diskuzi řekl zákazník Martin, že ihned, jakmile zjistil jejich přítomnost na českém trhu, neváhal a přešel k nim. Jeho důvodem byl fakt, že žil několik let v Německu, kde funguje, již výše zmíněný, Yello Strom a byl s nimi nadmíru spokojený, takže Yello energy pro něj byla jasná volba.

Na stejné diskuzi se o jejich činnosti zmínil i Pajdlík, který tvrdí, že jsou levní, bez poplatků, chytáků a smlouva je jen na dobu neurčitou. Tvrdí, že je tak spokojený, že nemá důvod zůstávat jen s elektřinou, ale přidá se i s plynem. Své zkušenosti má i s komunikací, kde sděluje, že operátorky jsou jak na telefonu, tak na emailu, velmi příjemné, ochotné a vše vysvětlí do detailu tak, aby přechod byl naprosto jednoduchý a bez problémů.

Poslední, kterého zmíním z diskuze je Gene, který se vyjádřil k vyúčtování. Tvrdí, že měl problémy se zálohami, ovšem ihned se dovolal k člověku, který mu dokázal poradit k jeho spokojenosti a nejvíce oceňuje vynechání „otravných plechových hub“

Jak je již výše zmíněno, společnost Yello Energy je odnož německého konceptu Yello Strom, který v roce 1999 všechny překvapil jiným, neobvyklým přístupem, který byl mnohem jednodušší při řešení už tak zaběhlých postupů energetických společností. Postupně se díky tomu prosadila jako jeden z nejznámějších subjektů na trhu v Německu a v současné době patří mezi top dodavatele se svými zhruba jedním milionem velmi spokojených zákazníků.

Po vzoru německé společnosti přináší český koncept jedinečné řešení, jak lehce kontrolovat vaše náklady za elektřinu a jak je mít stále pod kontrolou. Jak říká společnost, je to o jednoduchosti, praktičnosti, kterou ocení zejména její zákazníci, její spotřebitelé.

Hledáte dodavatele s nízkou cenou elektřiny?

A chcete mít také přehled o ceně elektřiny ve Vaší domácnosti? Yello Energy vám nabízí jednoduchou kontrolu z pohodlí vašeho domova přes počítač a navíc s chytrým elektroměrem. Cenu vaší energie si nyní jednoduše zjistíte na jejich internetových stránkách, stačí zadat poštovní směrovací číslo vašeho města. Nabízí přehledné tarify pro domácnosti a podnikatele, pomáhají vám se orientovat v „džungli“ tarifů a díky nim jsou ceny elektřiny jednoduše srovnatelné. Doporučujeme využít tuto kalkulačku, co srovnává všechny dostupné nabídky energií na trhu a podívat se, jestli se vám přechod k Yello vyplatí.

Yello Energy umí snížit vaše náklady, proč právě tato společnost?

Pod znakem Yello Energy přináší německou preciznost, šestnáctileté zkušenosti a kvalitu. Sází na jednoduchost a každý dokument se vejde na jednu stránku. Obsahuje vždy všechny podstatné a důležité informace, které jsou napsány srozumitelně, bez zbytečné terminologie, která je všude jinde běžná a normální uživatel či zákazník potřebuje slovník k tomu, aby tento dokument vyluštil. Můžete se spolehnout, že dokumenty nebudou obsahovat žádné malé písmena jakožto dodatky, protože si váží zákazníků a dle jejich slov, jednají s nimi na rovinu. Přesvědčit se o tom můžete v jejich obchodních podmínkách, které jsou zdarma ke stažení na jejich webových stránkách ve formátu pdf. Společnost Yello Energy tvrdí, že nabídka plynu a elektřiny vyniká hlavně poměrem ceny a kvality, kdy zákazník se pro ni stává partnerem a ne zdrojem finančním. Neplýtvají finančními náklady, jejich cena za energie je nižší hlavně díky tomu, že činnost Yello Energy zajišťuje malý tým, nevyužívají kamenné prodejny a hlavní komunikace probíhá skrz email či telefonické zákaznické linky.

Video: Zatím nejpopulárnější reklamní kampaň od Yello je spojena s bývalým hlasatelem Hemalou.

Společnost vás ujišťuje, že přechod k novému dodavateli již není žádný problém a stačí ke kontaktu využít jejich zákaznickou linku. Slibují jednoduchou a přehlednou komunikaci, kdy pomáhají svým zákazníkům jak se zorientovat v široké nabídce, tak hledají společné řešení šité na míru konkrétním odběratelům.

Jejich příslibem také je, že změna dodavatele díky nim bude rychlá, transparentní a samozřejmě srozumitelná, bez zbytečných cizích výrazů a skrytých poplatků, protože férovost vůči zákazníkům je pro ně vždy na prvním místě.

Důležitou a zásadní informací pro zákazníky Yello Energy je možnost kdykoliv se rozhodnout odejít a po třech měsících jste svobodní a volní. Zároveň vám garantují, že ceny nezmění po dvanáct měsíců od uzavření smlouvy.

Dodávky plynu? U Yello Energy také není problém

Yello Energy nabízí také výhodné tarify zemního plynu, jak jinak než šité na míru přímo vaší spotřebě. Slibují, že již nemusíte investovat více, než je nutné a hlavně díky přehledné nabídce získáte levné topení. Zjistíte si u nich na stránkách ceny plynu a každý si najde ten nejvýhodnější plynový tarif pro něj. Můžete také využít srovnání cen plynu na jejich stránkách a díky tomu se přesvědčit, že jejich cenové podmínky jsou pro vás opravdu ty nejvýhodnější. I u plynu Vám slibují férovou nabídku s naprosto jasným tarifem vám na míru a bez skrytých poplatků.

V tuto chvíli navíc zákazníci Yello Energy můžou získat bonus 500 korun za každého, kterého doporučí a stane se novým jejich zákazníkem. Dáme svému známému dobrou radu a díky jeho přechodu vy získáte odměnu. Tuto slevu můžete uplatnit jednorázově na vaše vyúčtování.

Na stránkách srovnání cen elektřiny a plynu jsem našla jednoznačnou recenzi na dodávky plynu od Wiliama Jirouška, který jednoduše napsal, že je velmi spokojený a rád by doporučil tuto společnost i ostatním. V návaznosti na jeho pochvalu ihned reagovala paní Lucie Leopoldová, která mu napsala, že je velmi ráda za jeho pozitivní ohlas a v případě, pokud bude mít zájem o další služby, má se na ně obrátit a zároveň pro něj přidala odkaz, aby si zákazník zjistil, kolik může ušetřit za plyn.

Pokud budu citovat Michala Kuliga, obchodního ředitele společnosti Yello Energy, tak ten řekl: „ To, že máme výhodnou cenu, je jen část celého příběhu. Plyn nebo elektřinu si u nás může každý snadno koupit přes internet. Navíc standardní produkty v nabídce našeho e-shopu na www.yello.cz jsou na dobu neurčitou, zákazník tedy není fixovaný smlouvou ani sankčními poplatky – zkrátka smlouva bez chytáků.“

26 replies to Yello Energy – zkušenosti, recenze, diskuze

 1. Přátelé, POZOR na Yello Energi, své zákazníky VYDÍRAJÍ nesmyslnými Výpovědními lhůtami a nakonec mi napsali, že ikdyž jsem se odstěhoval, byt řádně předal, své vztahy řádně vypověděl, že nový nájemník si může mé bývalé odběrné místo přihlásit až za měsíc!!!!!!!! Neskutečné!!! To má nový nájemník žít jako v době kamenné, protože to tak Yello chce??? Již NIKDY více Yello Energi!!!

 2. Tak pro mě to jsou neumětelové a fušeři, kontaktoval jsem je 1/2 roku před výpovědní lhůtou u RWE, nemusel jsem se o nic starat, vše vyřídili za mne!!! Ale vyřídili tak, že samozřejmě zpackali datum odeslání, a RWE můj požadavek oprávněně zamítlo…. na dotazy stále stejné odpovědi, jako že to tak RWE dělá běžně, že je třeba čekat na vyřízení reklamací apod. nesmysly… ke konci už se začli zapírat (pracovnice co to má na starosti je zrovna na obědě, nebo někde jinde atd..) prostě klasika. :hm Když mě volali zpět, tak nechali telefon 3x!!!! zazvonit a položili, a prý nejsem dostupný at potvrdím svůj telefon atd. Ještě je třeba říct, že jsem jim na jejich žádost zaslal opis smlouvy vyžádaný z RWE (to až po té reklamaci od RWE, originál dostali 1/2 roku před koncem výpovědní lhůty), a ten jsem zaslal obyč. poštou. I když do té doby probíhala korespondece bez problémů, naráz se dopis nedohledal, a měl jsem ho poslat doporučeně atd atd. Na mou námitku že v dopise byla stejná smlouva jakou jsem jim už jednou zaslal vůbec nereagovali. Po cca. 5 měsících jsem kontaktoval RWE, kde jsem se dozvěděl že to zmršili u YELLO energy, a smlouvu nelze vypovědět, jedině až zase za ten rok a půl. Tak jsem i rád že to nevyšlo, z takovýma mamlasama bych si nedovedl představit komunikovat ani do budoucna…. :grr:

 3. Taktéž já mám špatné zkušenosti s touto společností. Řádně v termínu jsem podal výpověď( tři měsíce ) a přesto si klidně strhli zálohu na sipu v době kdy jsem již nebyl jejich zákazníkem. Odpověď stále dokola že se stažení záloh dělá měsíc dopředu a když jsem argumentoval že to věděli TŘI měsíce dopředu , tak odpověď slečny nebo paní na infolince, že je to moc složité a že mi peníze zase vrátí( skoro měsíc si disponují s cizími penězi). Po urgencích na finanční ředitelku zase jen odpověď nějaké telefonistky(paní ředitelka se ani neobtěžovala),že je pošlou zpět. Když si vezmeme kolik mají zákazníku kterým toto udělali- to se pak stavějí paláce.. S Yellou již N I K D Y !!!!

 4. Dobry den ja taky am hodne spatne skusenosti s Yello.Vubec to nedoporucuju!!!!!!!!!.Odstehovala jsem z bytu a nova najemnicka a nova zakaznicka od RWE byka bez plynu,kvuli tomu ze a jako byvala takaznicka od Yello jsem jim byla dluzna za fakturu,tak to OM zablokovali do ty doby pijud ta nova smlouva nebyla aktualni s novou zakaznickou d RWE……
  RWE tajy byly zarazeny s rozhodnutim od Yello….
  Nova zakaznicka a najemnucka tak mesic a pul bez plynu..bez tepla a bez teplej vody!!!!!!!!!!! A v esice rien a listopad……
  Jsou nejvetsi pidvodnici a svine Yello!!!!!!!!!!
  Nikdy v zivote bych uz je nevybrala Yelllo a nikomu to edoporucim s nima uzavrit smlouvu
  P.S Byvala akaznicka id Yello

 5. Dobrý den, jsem doposud u poskytovatele Bohemia – energy, nyní jsem dostal nabídku od YELLO TOP 24, sice je tam úspora cca 1000 Kč,- , ale, bojím se toho, že jakmile se zvýší cena komodity, ihned se to promítne do ceny, zatím platím paušál a nemám problém. Navíc, když si přečtu recenze, tak mi to připadá podobně jako problém s kabelovou televizí.

 6. Byla jsem zákaznicí Yello když jsem bydlela v rodinném domku a jsem i nyní v bytovém domě.Mám od nich plyn i elektriku a vše proběhlo bez problému, nehledě na úsporu peněz.

 7. Zkušenostt mí říká – šmejdi, nedoporučuji. Chtěl jsem znát cenu elektřiny, bohužel pracovník call centra nevidí na počítač, mi bylo řečeno, rozhovor mám nahrán podkytl jsem médiím. Asi mu koupíme brýle, nebo mu dám po babičce. Já nemám nic proti postiženým lidem. Chudáci je mi jich troxhu líto, ale pokud člověk nevidí na počítači čísla a písmena, má cenu jej zaměstanat? A nebo je to banda lhářů co lžou a podvádějí slušné lidi? telefonát má nahraný. Paní nevidí na počítač mi říká.

 8. Byl jsem spokojený, dokud jsem nepotřeboval řešit problém. Komunikace otřesná a zdlouhavá, a stejně nic nevyřeší, i když mají „plnou moc“ k řešení situace na firmě ČEZ. Připadalo mi, že je Tím otravuji!
  Po těchto zkušenostech jsem podal výpověď a jdu zpět k ČEZ.

 9. Chtěla bych znát své vyúčtování za rok 2017, ale dosud jsem nenašla online stránky této firmy.

  t.

 10. Smlouvu lze ukončit rychle a hladce – bohužel až po intervenci právníka z z této firmy . Pak už proběhlo vše bez problémů- jen se mi tenhle experiment dost prodražil- stačilo zůstat u RWE, nebo si nechat právníkem zkontrolovat smlouvu předem.

  • Dobrý den paní Formanová, jen jsem se chtěla zeptat, měla jste smlouvu na dobu určitou? Mně stále vyhrožují pokutou, už jsem z toho unavená…
   Děkuji za odpověď

 11. Dobrý den, podepsat smlouvu s Yello, je skoro jako podepsat smlouvu s ďáblem!!! Měla jsem u nich 2 odběrná místa na elektřinu, když jsem se z jednoho stěhovala, tak ani po měsíci, kdy dostali mou výpověď, mi nebyli schopni ani napsat, k jakému datu končí můj odběr, takže je to už měsíc a půl a já nemám stále žádné vyjádření. Aby tam mohl bydlet nový nájemník a mohl svítit, všechno jsme museli zařídit přes ČEZ Distribuci…
  Jejich klientská linka naprosto nefunguje a stále se vymlouvají, že mají vysokou nemocnost, už několik týdnů….
  Mám splátkový kalendář na fakturu a poslala jsem peníze o 4 dny později a už mi stál u dveří pán, že mi jde vypnout elektriku…..horor!!!
  A to nemluvím o neuvěřitelné aroganci pracovníků call centra, kteří s vámi řeší stížnosti. Stala jsem se jejich rukojmím, stále mi vyhroují pokutou, když se pokusím odejít dřív, než mi skončí smlouva, tak se ptám, JAK JE TOHLE MOŽNÉ???

 12. Mám velmi podobnou zkušenost. Dokud od nich odebíráte elektřinu, vše v pořádku, ale nedej bože, abyste chtěli od nich odejít. Tváří se jako neviňátka, ale přitom jsou to křiváci. Uvádí nepravdivé informace o pokutách, výpovědích apod. Jedna ruka neví absolutně co dělá druhá (nebo nechce vědět??!!). Tvrdí, že výpověď od mého nového dodavatele neobdrželi, což je prakticky nemožné. Myslím si, že ji spíš naschvál stopili. Velmi pozdě odpovídají na důležité! emaily. Když sem jim pohrozila na telefonu Energetickým regulačním úřadem, tak bylo z hlasu operátorky cítit, že mě mají na háku!! Arogance. V životě už s nimi nechci mít nic společného!! Yello energy se vyhněte obloukem!! Velmi důrazně Vám toto doporučuji.

 13. Nikdy více, v době kdy ostatní zlevňují zálohy navyšuji, a hlavně při sjednávání odběru uvádí celk.cenu a tu pak navýší o 21 procent s tím, że to bylo bez DPH ! a zákon jasně nařizuje uvádět vč.DPH

 14. Když ptáčka lapají…. to na Yello platí na 110%.Pokud chcete odejít běda. Pokud uvažujete o tomto dodavateli-nedoporučuji.

 15. Yello,je pro mě nejlepší dodavatel jak plynu,tak elektriky, Nejlepší ceny a spolehlivost.Bez problému komunikují a vyjdou vstříc. Nedám na ně dopustit !

 16. Ač jsem měla ceny fixované na 24 měsíců, po 1/2 roce mi navýšili cenu jak plynu tak el. energie o cca 120%. Jednání se zástupci firmy děsné : když se vám to nelíbí, tak můžete odejít, což jsem pochopitelně udělala.

 17. Doporučuji sbalit svých pět švestek a pryč od této rádoby transparentní firmy. Šmejdovský business plán jako měla Bohemia Titanic. Kdyby pan Kulig, rádoby energetický specialista a ředitel, někdy zavítal na Valašsko, tak bych se s ním rád setkal a čaganem ho několikrát počastoval místo slivovice. Za Karla IV. by se tací již otužovali ve Vltavě. Dnes se toho však bát nemusí. Škoda.

 18. Ruce pryč od nich !!!!
  Yellow – Web, můžete nátlakcit do popelnice, hodně bla bla bla ale nic se tam nedozvíme.
  Ani se tam nemůžete dovolat !!!
  Mají zákazníky v prd……. !

 19. Jsou to snad ty největší kurvy na trhu. Od začátku roku mi cenu zvedli 3x násobně i když jsem měl cenu fixovanou. U smlouvy na dobu neurčitou mi daly pokutu 10 tisíc za předčasné ukončení smlouvy! Yellow energy už nikdy. Jsou to zasr… zloději.

 20. Yello nikdy víc, uzavřete smlouvu s fixací, ale stejně vám zvednou ceny na spotové a ještě se vysmějí. Fixace není garance!!! Zafixují si pouze Vás, jako zákazníka, nikoliv cenu. Ve smlouvě musíte mít garance, ne fixace. Jsou to podvodníci první kategorie.

  • Přesně tak,zvedají cenu i když máte smlouvu na dobu určitou tj.s fixací a jejich ředitel Kulig v médiích prohlašuje, že u těchto smluv se ceny nezvedají.Odvolávají se na ceny na trhu.

 21. I já se přidávám k výše uvedenému, jsou to darebáci, že jim není rovno. Obchoďačka, která mi na jaře nabídla produkt yello pop, nám gratulovala, že jsme si zajistili na 24 měsíců SKVĚLOU cenu elektřiny, pár měsíců na to nám zvedli zálohy a od Nového roku máme maximální ceny, které stát povolí.
  Hrají si se slovíčky, z lidí dělají blbce.
  NIKDY VÍC

 22. Také se přidáváme k negativním zkušenostem s dodavatelem el. en. spol. YELLOU. Přikládám kopii e-mailu, na který jsme museli odpovědět ještě téhož dne, a poslat podepsanou smlouvu zpět a to do 15.00 hod.:

  V letošním roce bude končit Vaše stávající smlouva na dodávku elektrické energie. Protože cena elektřiny v posledních týdnech poměrně stoupá, vyplatí se nyní využít končících ceníků Vašeho stávajícího dodavatele Yello, který nabízí pro domácnosti stále jedny z nejvýhodnějších cen, a tyto ceny si zafixovat na dalších 24 měsíců.

  A následovalo to samé jako přes kopírák…. Zvednutí ceny, na dotazy tupé odpovědi jako kdyby neuměli číst na co se v e-mailech ptáme a požadujeme vysvětlení. Stále ta stejná písnička, že oni ceny nefixují, pouze fixují smlouvy. Podvádějí zákazníky a dělají z lidí blbce. Smlouvu jsme zrušili a přešli jinam. Než YELLOU tak raději ebonitovou tyč a liščí ocas …….

 23. taky máme hroznou zkušenostní faktuře klidně připíšou neexistující spotřebu a uvedou to jako předpokládaná spotřeba a ani na reklamacích neví co to znamená,už nikdy vice takové amatéry, aby jeden pohledal,mám pochybnosti o jejich vzdělání… typovala bych to na zvláštní školu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *