Cena plynu u RWE

2.3/5 - (6 votes)

Společnost RWE (nově: Innogy) je nejen dodavatelem, ale i distributorem zemního plynu, tudíž ceny určuje, díky tomu může darovat bonusy pro své zákazníky a že jich není málo.

Zásadní otázkou je vždy, zda budete plyn využívat v domě či v bytě. Dále se vždy cena odvíjí od toho, jestli budete na plynu jen vařit, ohřívat, topit nebo všechno dohromady.

U RWE se vždy vyplatí dělat více věcí, protože bonusy (finanční částky) jsou v tu chvíli samozřejmě lákavější.

Máme možnost si vybrat ze tří balíčků a to: Plyn Optimal, Plyn Tip 12 a Plyn Standard. Vždy také záleží na tom, na jak dlouho se společnosti upíšete a podle toho dostanete sazbu za plyn.

V ceníku se orientuje docela jednoduše. Vezmeme si např. Plyn Standard. V prvním sloupci máme roční odběr v odběrném místě. Každý, kdo již měl na sebe napsaný plyn tak ví, kolik má spotřebu, pokud nevíte, můžete se orientovat právě podle zmíněného hesla „vařím, ohřívám, topím“. A jediné, co zajímá koncového uživatele je poslední sloupec.

Již vše zmíněný poslední sloupec je – CELKOVÁ KONEČNÁ CENA S DPH – kdy sice cena je orientační, ale nejvíce se podobá reálné ceně, na kterou dosáhnete, navíc jsou v ní již započteny veškeré poplatky za pronájem hodin a další výlohy s dodávkou plynu spojené.

Pokud máte plyn pro osobní potřebu, cena je konečná, pokud spadáte do kategorie Maloodběratel, tak je nutno k cenám připočíst daň ze zemního plynu.

logo RWE

Nejideálnější systém u RWE, jak si vybrat typ balíčku, je jejich kalkulačka s automatickým propočtem předpokládané útraty. Na stránkách zadáte, zda topíte, vaříte, ohříváte nebo vše dohromady, v domě či bytě a zobrazí se Vám nabídky i s cenou. Pro orientaci jsem zadala, že plyn využívám ke všemu. Částky se pohybují mezi 3226,-Kč – 3280,-Kč za měsíc, tím pádem rozdíly veliké nejsou, ale teď vysvětlím, jaký produkt si vybrat, jejich výhody a cenu. Pokud se nechcete omezovat jen na RWE, ale zajímalo by vás, kolik byste při současné spotřebě zaplatili u jiného dodavatele, můžete zkusit své údaje zadat do tohoto kalkulátoru.

RWE Plyn Standard

– smlouva bez dlouhodobého závazku, na dobu neurčitou, můžete vypovědět a přejít na jiného dodavatele i po roce

– pokud máte jiného dodavatele, než je RWE, tak při přestupu získáte jednorázově finanční bonus až 1100Kč při uzavření smlouvy na dobu neurčitou

– měsíční cena při minimálním odběru je 129,-Kč a při maximálním 3280,-Kč

RWE Plyn Optimal

– smlouva na dobu určitou, na 36 měsíců

– za sjednání smlouvy či dodatku (dodatek znamená přechod z produktu RWE plyn Standart) získáte finanční odměnu až 1500Kč, záleží na výši vašeho odběru

– díky tomu, že se upíšete na 36 měsíců, tak máte zaručenou garanci poklesu ceny – v prvním roce máte nižší cenu než je u plynu Standard a v následujících dvou letech se vám cena ještě sníží

– měsíční cena při minimálním odběru je 140,-Kč a při maximálním 3253,-Kč

RWE Plyn Tip 12

-smlouva na dobu určitou, na 12 měsíců, možnost automatického prodloužení vždy o dalších 12 měsíců

-zaručí Vám lepší cenu za plyn než u plynu Standard

– měsíční cena při minimálním odběru je 129,-Kč a při maximálním 3226,-Kč

RWE Plyn Extra +

– smlouva na dobu určitou, na 24 měsíců

– speciální nabídka pro bývalé zákazníky s lepšími výhodami pro návrat ke společnosti

– pevná cena za odebraný plyn na dva roky dopředu

– také k tomuto produktu náleží finanční odměna až 950,-Kč za uzavření smlouvy (záleží na výši odběru, výjimkou je v tomto případu kategorie „vařím“)

– měsíční cena při minimálním odběru je 100,-Kč

RWE Plyn Termo

– smlouva na dobu určitou, na 24 měsíců

– varianta, kdy se nemusíte obávat větší zimy než obvykle – to znamená, že když bude mrznout více než normálně, získáte slevu 50% nebo 33% z ceny za odebraný plyn (podle zvolené varianty produktu)

varianta RWE plyn Termo 50

– sleva 50% z ceny za odebraný plyn za každý den od 1. prosince do 31.března, kdy teplota klesne minimálně o 3 stupně pod dlouhodobý průměr v kraji

varianta RWE plyn Termo 33

– sleva 33% z ceny za odebraný plyn za  každý den od 1. prosince do 31. března, kdy teplota klesne minimálně o 1 stupeň pod dlouhodobý průměr v kraji

(teplotní údaje jsou garantovány Českým hydrometeorologickým ústavem)

– měsíční cena při minimálním odběru je stejná u obou variant, 95,-Kč, přičemž u obou variant, i Termo 50 i Termo 33, rozdíl potom přichází v období 1. prosince až 31. března

CENY ZDE UVEDENÉ JSOU ORIENTAČNÍ.

Je nutné zde uvést, že držitele průkazu ZTP/P mají nárok na slevu. Buď zákazníkovi, který je sám držitelem nebo zákazníkovi, který s ním žije ve společné domácnosti je možné ušetřit. Slevy za odebraný plyn je 20korun/MWh (včetně DPH) dle aktuálního ceníku.

Když už jsme narazili na účtování slevy v MWh, k tomuto došlo v souladu s evropskou legislativou. Dodávky se účtují v energetických jednotkách (kilowatthodinách – kWh). Dříve byl způsob účtování v objemových jednotkách (v metrech krychlových – což většina z vás ví).

Orientační přepočet je: 1m3 = 10,62kWh

Proč k tomu došlo? Protože kilowatthodiny jsou objektivnější, jednoduše lépe vystihuje množství dodané energie.

Další výhodou, která je pro všechny zákazníky, je zákaznická karta RWE a program RWE Premium. Získáváte slevy do kin (např. Cinestar), na lyžařské zájezdy (NEV-DAMA), letní dovolené (Fischer), nákup prádla, hraček, bílé elektroniky a mnoho dalších. Kartu získává automaticky každý zákazník RWE. Takže si o svou kartu nezapomeňte říct. A poslední, co určitě musím zmínit, abychom měli všichni dohromady ucelené informace o společnosti RWE, tak je jejich vydání zákaznického časopisu. Můžete jej odebírat jak v elektronické (pdf) verzi, tak v papírové podobě, kdy stačí pouze zaslat žádost na email společnosti a vy tak budete dostávat do schránky pravidelné informace nejen o společnosti jako takové, ale i o zajímavostech, soutěžích, sponzorských záležitostí a možnosti uplatnit zákaznické slevy u nových partnerů.

One reply to Cena plynu u RWE

  1. My doma plyn už prakticky nepoužíváme. Ani na topení ani na vaření. Vlastně jediné místo, kde plyn používáme je náš karavan. Tam máme klasickou plynovou lahev. Právě letos před dovolenou jsem z https://www.reslshop.cz/plyn-pro-karavany/ kupoval novou a docela jsem koukal jak to podražilo. Na druhou stranu je ale pravda, že tu poslední bombu jsem kupoval naposled snad před pěti lety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *