Cena plynu u RWE

3.3/5 - (3 votes)

Společnost RWE (nově: Innogy) je nejen dodavatelem, ale i distributorem zemního plynu, tudíž ceny určuje, díky tomu může darovat bonusy pro své zákazníky a že jich není málo.

Zásadní otázkou je vždy, zda budete plyn využívat v domě či v bytě. Dále se vždy cena odvíjí od toho, jestli budete na plynu jen vařit, ohřívat, topit nebo všechno dohromady.

U RWE se vždy vyplatí dělat více věcí, protože bonusy (finanční částky) jsou v tu chvíli samozřejmě lákavější.

Máme možnost si vybrat ze tří balíčků a to: Plyn Optimal, Plyn Tip 12 a Plyn Standard. Vždy také záleží na tom, na jak dlouho se společnosti upíšete a podle toho dostanete sazbu za plyn.

V ceníku se orientuje docela jednoduše. Vezmeme si např. Plyn Standard. V prvním sloupci máme roční odběr v odběrném místě. Každý, kdo již měl na sebe napsaný plyn tak ví, kolik má spotřebu, pokud nevíte, můžete se orientovat právě podle zmíněného hesla „vařím, ohřívám, topím“. A jediné, co zajímá koncového uživatele je poslední sloupec.

Již vše zmíněný poslední sloupec je – CELKOVÁ KONEČNÁ CENA S DPH – kdy sice cena je orientační, ale nejvíce se podobá reálné ceně, na kterou dosáhnete, navíc jsou v ní již započteny veškeré poplatky za pronájem hodin a další výlohy s dodávkou plynu spojené.

Pokud máte plyn pro osobní potřebu, cena je konečná, pokud spadáte do kategorie Maloodběratel, tak je nutno k cenám připočíst daň ze zemního plynu.

logo RWE

Nejideálnější systém u RWE, jak si vybrat typ balíčku, je jejich kalkulačka s automatickým propočtem předpokládané útraty. Na stránkách zadáte, zda topíte, vaříte, ohříváte nebo vše dohromady, v domě či bytě a zobrazí se Vám nabídky i s cenou. Pro orientaci jsem zadala, že plyn využívám ke všemu. Částky se pohybují mezi 3226,-Kč – 3280,-Kč za měsíc, tím pádem rozdíly veliké nejsou, ale teď vysvětlím, jaký produkt si vybrat, jejich výhody a cenu. Pokud se nechcete omezovat jen na RWE, ale zajímalo by vás, kolik byste při současné spotřebě zaplatili u jiného dodavatele, můžete zkusit své údaje zadat do tohoto kalkulátoru.

RWE Plyn Standard

– smlouva bez dlouhodobého závazku, na dobu neurčitou, můžete vypovědět a přejít na jiného dodavatele i po roce

– pokud máte jiného dodavatele, než je RWE, tak při přestupu získáte jednorázově finanční bonus až 1100Kč při uzavření smlouvy na dobu neurčitou

– měsíční cena při minimálním odběru je 129,-Kč a při maximálním 3280,-Kč

RWE Plyn Optimal

– smlouva na dobu určitou, na 36 měsíců

– za sjednání smlouvy či dodatku (dodatek znamená přechod z produktu RWE plyn Standart) získáte finanční odměnu až 1500Kč, záleží na výši vašeho odběru

– díky tomu, že se upíšete na 36 měsíců, tak máte zaručenou garanci poklesu ceny – v prvním roce máte nižší cenu než je u plynu Standard a v následujících dvou letech se vám cena ještě sníží

– měsíční cena při minimálním odběru je 140,-Kč a při maximálním 3253,-Kč

RWE Plyn Tip 12

-smlouva na dobu určitou, na 12 měsíců, možnost automatického prodloužení vždy o dalších 12 měsíců

-zaručí Vám lepší cenu za plyn než u plynu Standard

– měsíční cena při minimálním odběru je 129,-Kč a při maximálním 3226,-Kč

RWE Plyn Extra +

– smlouva na dobu určitou, na 24 měsíců

– speciální nabídka pro bývalé zákazníky s lepšími výhodami pro návrat ke společnosti

– pevná cena za odebraný plyn na dva roky dopředu

– také k tomuto produktu náleží finanční odměna až 950,-Kč za uzavření smlouvy (záleží na výši odběru, výjimkou je v tomto případu kategorie „vařím“)

– měsíční cena při minimálním odběru je 100,-Kč

RWE Plyn Termo

– smlouva na dobu určitou, na 24 měsíců

– varianta, kdy se nemusíte obávat větší zimy než obvykle – to znamená, že když bude mrznout více než normálně, získáte slevu 50% nebo 33% z ceny za odebraný plyn (podle zvolené varianty produktu)

varianta RWE plyn Termo 50

– sleva 50% z ceny za odebraný plyn za každý den od 1. prosince do 31.března, kdy teplota klesne minimálně o 3 stupně pod dlouhodobý průměr v kraji

varianta RWE plyn Termo 33

– sleva 33% z ceny za odebraný plyn za  každý den od 1. prosince do 31. března, kdy teplota klesne minimálně o 1 stupeň pod dlouhodobý průměr v kraji

(teplotní údaje jsou garantovány Českým hydrometeorologickým ústavem)

– měsíční cena při minimálním odběru je stejná u obou variant, 95,-Kč, přičemž u obou variant, i Termo 50 i Termo 33, rozdíl potom přichází v období 1. prosince až 31. března

CENY ZDE UVEDENÉ JSOU ORIENTAČNÍ.

Je nutné zde uvést, že držitele průkazu ZTP/P mají nárok na slevu. Buď zákazníkovi, který je sám držitelem nebo zákazníkovi, který s ním žije ve společné domácnosti je možné ušetřit. Slevy za odebraný plyn je 20korun/MWh (včetně DPH) dle aktuálního ceníku.

Když už jsme narazili na účtování slevy v MWh, k tomuto došlo v souladu s evropskou legislativou. Dodávky se účtují v energetických jednotkách (kilowatthodinách – kWh). Dříve byl způsob účtování v objemových jednotkách (v metrech krychlových – což většina z vás ví).

Orientační přepočet je: 1m3 = 10,62kWh

Proč k tomu došlo? Protože kilowatthodiny jsou objektivnější, jednoduše lépe vystihuje množství dodané energie.

Další výhodou, která je pro všechny zákazníky, je zákaznická karta RWE a program RWE Premium. Získáváte slevy do kin (např. Cinestar), na lyžařské zájezdy (NEV-DAMA), letní dovolené (Fischer), nákup prádla, hraček, bílé elektroniky a mnoho dalších. Kartu získává automaticky každý zákazník RWE. Takže si o svou kartu nezapomeňte říct. A poslední, co určitě musím zmínit, abychom měli všichni dohromady ucelené informace o společnosti RWE, tak je jejich vydání zákaznického časopisu. Můžete jej odebírat jak v elektronické (pdf) verzi, tak v papírové podobě, kdy stačí pouze zaslat žádost na email společnosti a vy tak budete dostávat do schránky pravidelné informace nejen o společnosti jako takové, ale i o zajímavostech, soutěžích, sponzorských záležitostí a možnosti uplatnit zákaznické slevy u nových partnerů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *