Elektrické sporáky se sklokeramickou deskou – recenze nejlepších

3.5/5 - (2 votes)

Řešíte otázku, jaký sporák si pořídit? Já už mám tento problém za sebou, u mě jednoznačně vyhrál elektrický sporák se sklokeramickou deskou. Podívejte se na můj přehled těch nejlepších elektrických sporáků. Elektrický sporák je nejsnazším řešením, které zároveň každému kuchaři poskytne maximální komfort při vaření i pečení. Sklokeramická varná deska je velmi praktická z mnoha aspektů. Vaření na sklokeramice je velmi komfortní, zároveň lze však ušetřit značnou část elektrické energie díky využití zbytkového tepla. Naproti tomu indukční varná deska vyžaduje speciální nádobí, které představuje další velkou investici

Přehled nejlepších elektrických sporáků se sklokeramickou deskou

Elektrický sporák Electrolux EKC51150OW

Electrolux EKC51150OW
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický sporák Electrolux EKC51150OW s odolnou sklokeramickou deskou disponuje troubou o objemu 56 litrů. Varná deska s dokonale hladkým povrchem se snadno udržuje. Trouba je opatřena grilem a velmi užitečné je také osvětlení. Při vaření je nepostradatelný ukazatel zbytkového tepla a také promyšlená konstrukce dveří trouby, které se snadno čistí.Povrchová úprava trouby, konkrétně černý smalt, rovněž usnadňuje čištění. Dvířka jsou opatřena dvěma skly, která se zahřívají na pouhých 55 stupňů pro větší bezpečnost. V zadní části sporáku jsou odváděny páry. Nechybí ani zásuvka pro skladování plechů. Součástí příslušenství je chromovaný rošt, hliníkový plech a smaltovaný plech.

Výhody elektrického sporáku Electrolux EKC51150OW

 • Komfortní teleskopické vysouvání plechů
 • Jednoduchá údržba dvířek
 • Indikace zbytkového tepla
 • Prostorná zásuvka na plechy

Nevýhody elektrického sporáku Electrolux EKC51150OW

 • Méně pečicích programů

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický sporák Mora CS 712 GW

Mora CS 712 GW
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický multifunkční sporák Mora CS 712 GW disponuje šesti funkcemi a nechybí ani horký vzduch pro rovnoměrné pečení a praktické, velmi šetrné rozmrazování. Spotřeba elektrické energie je snížena díky kruhovému tělesu s ventilátorem, neboť je tak možné stejně účinné pečení i při nižší teplotě. O dokonalý přehled o všech připravovaných jídel se postará osvětlení, které svítí při všech pečicích programech. Varná deska je samozřejmě opatřena ukazatelem zbytkového tepla. Jako velmi praktické se jistě prokážou digitální programovací hodiny. Trouba o velikosti 46 litrů umožňuje velmi přesnou regulaci teploty v rozmezí 50–250 °C. Trouba je doplněna o nepostradatelný rošt a pekáč MAXI, který je možné ukládat ve sklopném úložném prostoru. Jako užitečné jistě shledáte také nastavitelné nožky.

Výhody elektrického sporáku Mora CS 712 GW

 • Digitální programovací hodiny
 • Možnost šetrného rozmrazování
 • Ukazatel zbytkového tepla
 • Sklopný odkládací prostor

Nevýhody elektrického sporáku Mora CS 712 GW

 • Menší objem trouby

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický sporák AEG 47056VS-WN

Elektrický sporák se sklokeramickou varnou deskou AEG 47056VS-WN je praktickým spotřebičem nejen díky oválnou varnou zónou, která se velmi rychle zahřívá. Varná deska je opatřena funkcí blokace, která tak slouží jako dětská pojistka, a nechybí ani ukazatel zbytkového tepla. Trouba disponuje řadou praktických funkcí, jako je například turbo gril, velkoplošný gril, sušení, rozmrazování či příprava pizzy. Nepostradatelné je rovněž osvětlení trouby. Každý kuchař ocení elektronický programátor trouby, který ukazuje čas, ale obsahuje i minutku, umožňuje nastavení doby pečení a konce pečení. Každá zóna umožňuje nastavení časovače vaření v rozmezí 0–99 minut. Ventilátor zajišťuje lepší cirkulaci vzduchu uvnitř trouby a rovnoměrné rozložení tepla. Dvířka opatřená dvouvrstvým sklem trouby se velmi snadno čistí díky možnosti kompletního demontování. Součástí balení je také klasický chromovaný rošt, smaltovaný plech na pečení a smaltovaný plech na zachytávání mastnoty, které lze ukládat v zásuvce ve spodní části sporáku.

AEG 47056VS-WN
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody elektrického sporáku AEG 47056VS-WN

 • Elektronický programátor trouby
 • Teleskopické vysouvání plechů
 • Dětská pojistka varné desky
 • Snadná údržba dvířek (možnost demontování)

Nevýhody elektrického sporáku AEG 47056VS-WN

 • Absence funkce pro čištění trouby

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický sporák AEG 47995VD-WN

AEG 47995VD-WN
Větší obrázek na MALL.cz

Sklokeramický sporák AEG 47995VD-WN se těší oblibě nejen díky nízké spotřebě elektrické energie, ale také zamačkávacím knoflíkům a dvojité a oválné zóně. Nerezový povrch je opatřen praktickou úpravou proti otiskům prstů. Při každodenním použití je praktický zejména digitální časovač, který funguje jako minutka, ale také umožňuje nastavit dobu pečení, konec pečení. Velmi užitečné jsou také další funkce, například ukazatel zbytkového tepla, otočné zasouvací knoflíky či dětská pojistka varné desky. Trouba s objemem 60 litrů disponuje mnoha pečicími programy, každý kuchař ocení zejména funkci turbo gril, funkce pro přípravu pizzy, rozmrazování potravin, mírné pečení. Nechybí ani horký vzduch. Trouba je dodávána s chromovaným otočným roštěm, smaltovaným pečicím plechem a černým smaltovaným plechem určeným k zachytávání mastnoty. Plechy je možné skladovat v zásuvce ve spodní části sporáku. Pečení usnadní také teleskopické výjezdy OptiFlex, díky nimž je možné umístit do trouby více pečicích nádob různých velikostí.

Výhody elektrického sporáku AEG 47995VD-WN

 • Dětská pojistka varné desky
 • Digitální časovač s možností odloženého startu
 • Otočné zasouvací knoflíky
 • Povrchová úprava proti otiskům prstů

Nevýhody elektrického sporáku AEG 47995VD-WN

 • Absence horního víka

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrický sporák Amica SHC 51074D W

Amica SHC 51074D W
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrický sporák se sklokaremickou deskou Amica SHC 51074D W vyniká zejména varnou deskou se dvěma Hilight zónami, duozónou a oválnou zónou. Sporák je vybaven praktickým ukazatelem zbytkového tepla, digitálním displejem a výsuvným odkládacím prostorem. Multifunkční trouba s objemem 66 litrů disponuje mnoha užitečnými funkcemi, jako je například super gril pro křupavou kůrčičku, funkce pro pečení pizzy, rozmrazování potravin nebo rychlý ohřev. Samozřejmostí je horký vzduch umožňující pečení několika plechů současně. Osvětlení zajišťuje halogenová žárovka. Lehce čistitelný smalt uvnitř trouby usnadňuje údržbu. Součástí trouby je hluboký plech, mělký plech a rošt. Plechy je možné skladovat v praktickém výsuvném úložném prostoru. Bezpečnost zajišťují tři vrstvy skla ve dvířkách trouby.

Výhody elektrického sporáku Amica SHC 51074D W

 • Snadná údržba trouby díky povrchové úpravě smaltu
 • Výsuvný prostor pro odkládání plechů
 • Digitální displej
 • Multifunkční trouba

Nevýhody elektrického sporáku Amica SHC 51074D W

 • Absence dětské pojistky

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ elektrického sporáku Počet programů Gril Objem trouby Displej Vysouvání plechů Barva Rozměry (vך×h)
Electrolux EKC51150OW 4 ano 56 l ne prolisy bílá 85×50×60 cm
Mora CS 712 GW 6 ne 49 l ano prolisy bílá 85×50×60,5 cm
AEG 47056VS-WN 7 ano 72 l ano Teleskopické bílá 85×56,9×60 cm
AEG 47995VD-WN 8 ano 57 l ano Teleskopické bílá 85,8×50×60 cm
Amica SHC 51074D W 10 ano 66 l ano spodní pojezd bílá 85×50×60 cm

Celkové hodnocení nejlepších elektrických sporáků

Při výběru sporáku je nutné zvážit, které funkce opravdu uplatníte. Na běžné vaření a pečení jsou zcela dostačující elektrické sporáky Electrolux EKC51150OW a Mora CS 712 GW. Pro náročné kuchaře jsou ideálními kandidáty sporáky AEG 47056VS-WN a AEG 47995VD-WN, které sice patří do vyšší cenové kategorie, ale díky všem speciálním funkcím se jedná o dokonalého pomocníka. Dostatkem funkcí však disponuje také sporák Amica SHC 51074D W.

Jak na zapojení elektrického sporáku

Elektrický sporák by měl vždy zapojovat zkušený elektrikář, aby nedošlo k jeho poškození a porušení podmínek záruky. Proto se zbytečně nezdržujte a za pomoci jednoduchého a přehledného formuláře Poptávej.cz si najděte zkušeného řemeslníka, pro kterého nebude zapojení elektrického sporáku žádný problém!

2 replies to Elektrické sporáky se sklokeramickou deskou – recenze nejlepších

 1. Sklo keramická deska se podle mě dneska už hodí jen do administrativní haly na ohřívání oběda. A to i tak poměrně dobře zvládne mikrovlnná trouba. Já osobně bych šel prostě směrem indukční desky, která vaří fakt jen v momentě, kdy to po ní chcete a je tam minimum zbytkového tepla. 🙂

 2. Sporák se sklokeramickou deskou jsem chtěla hrozně dlouho. Bohužel pořád vařím na plynu. Není to úplně nejlepší, ale co se dá dělat. Letos v létě to vypadalo, že na zimu žádný plyn nebude, tak jsem se raději trochu pojistila a koupila jsem domů takový ten vařič a plynové bomby. Naštěstí se situace zlepšila. Určitě má ale smysl být na nějaké výpadky připravená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *