Test nejlepších vestavných digestoří

5/5 - (1 vote)

Je před vámi zařizování nové kuchyně, nebo jen potřebujete novou vestavnou digestoř? Pak jistě nechcete strávit dlouhé hodiny hledáním ideálního výrobku a srovnáváním všech parametrů. Následující přehled založený na mých osobních zkušenostech vám jistě pomůže vybrat tu nejlepší digestoř do vaší kuchyně. A vy se budete moci o to dříve pustit do vaření, samozřejmě bez nepříjemných pachů a výparů!    

Kuchyním stále vládne trend vestavěných spotřebičů a ani oblast digestoří není výjimkou! Vestavná digestoř totiž působí poměrně nenápadně, ale zároveň je skutečně nepostradatelným pomocníkem při každodenním vaření. Je jasnou volbou zejména tam, kde není dostatek prostoru na prostorově náročnější komínové digestoře apod.

Rady pro výběr digestoře

Jestliže už máte jasno v tom, jaký typ digestoře bude nejlépe odpovídat požadavkům a dispozici vaší kuchyni, potom nepodceňte výběr vhodného výrobku. Důležité je myslet zejména na to, aby digestoř měla dostatečný výkon. Ten by se měl rovnat velikosti kuchyně, případně kuchyňského koutu včetně obývací části.

Přehled nejlepších vestavných digestoří

Jaké jsou nejoblíbenější značky vestavných digestoří, které by neměly ujít vaší pozornosti? Osvědčeným výrobcem digestoří a dalších kuchyňských spotřebičů jsou v každém případě značky Zanussi, Gorenje či Elektrolux. Do povědomí spotřebitelů se však dostávají například i odsavače par značky Elica či Faber, které rovněž dokážou překvapit svým spolehlivým výkonem, elegantním designem a precizním provedením. Pojďme se tedy detailněji podívat nejlepší vestavné digestoře.

Vestavná digestoř Elica ELITE 26 IX/A/90

Elica ELITE 26 IX/A/90
Větší obrázek na MALL.cz

Vestavný odsavač par Elic ELITE 26IX/A/90 s výsuvem a v elegantním nerezovém provedení je opatřen praktickým LED displejem a ovládán je pomocí tlačítek. Díky svému výkonu (581 m3/h) a třem rychlostem odtahu se hodí i do větších kuchyňských koutů. Digestoř umožňuje horní odtah do komína i recirkulaci. Samozřejmostí je tukový hliníkový filtr pro zachytávání mastnoty. Vestavný odsavač par je v klidovém režimu velmi nenápadný, při použití se velmi snadno vysune. Práci v kuchyni usnadní také nepostradatelné halogenové osvětlení.

Výhody vestavné digestoře Elica ELITE 26 IX/A/90

 • Velký výkon odsávání
 • Možnost odtahu do komína i recirkulace
 • Hliníkový tukový filtr
 • LED displej

Nevýhody vestavné digestoře Elica ELITE 26 IX/A/90

 • Mírně hlasitější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná digestoř Zanussi ZHP 60131 X

Zanussi ZHP 60131 X
Větší obrázek na MALL.cz

Vestavný odsavač par Zanussi ZHP 60131 X je vzhledem ke svému výkonu (390 m3/h) výborným pomocníkem do středně velkých kuchyní. Tam, kde není možnost odtahu do komína, je nedocenitelná možnost recirkulace. Díky třem stupňům výkonu uspokojí nároky každého kuchaře. Nechybí ani praktické halogenové osvětlení a hliníkové kazety fungující jako účinné tukové filtry. Odsavač par je opatřen pohodlným posuvným ovládáním.

Výhody vestavné digestoře Zanussi ZHP 60131 X

 • Možnost recirkulace
 • 3 stupně výkonu
 • Dostatečné halogenové osvětlení
 • Menší rozměry

Nevýhody vestavné digestoře Zanussi ZHP 60131 X

 • Menší výkon odsávání

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná digestoř Faber Intra Super EG6 X A60

Faber Intra Super EG6 X A60
Větší obrázek na MALL.cz

Vestavný odsavač par Faber Intra Super EG6 X A60 je s výkonem 520 m3/h ideálním kandidátem i do větších kuchyní. Ovládá se pomocí výsuvných otočných ovladačů a umožňuje nejen horní odtah, ale také recirkulaci. Díky dvěma halogenovým žárovkám je varná deska i okolní pracovní plocha dostatečně osvětlena. Elegantní nerezová digestoř je vybavena třemi kovovými tukovými filtry, které lze mýt v myčce nádobí. Tento odsavač par je možné instalovat nejen jako vestavný spotřebič, ale také jako komínovou digestoř mezi kuchyňské skříňky. Nesporným přínosem tohoto odsavače je ventilační jednotka ENERGY, která zajišťuje tichý chod a snižuje spotřebu elektrické energie. Jako praktické se ukazuje také skleněné výklopné čelo, které chrání okolní nábytek a zároveň digestoři propůjčuje luxusní vzhled.

Výhody vestavné digestoře Faber Intra Super EG6 X A60

 • Možnost recirkulace
 • Výsuvné otočné ovladače
 • Omyvatelné tukové filtry
 • Skleněné výklopné čelo pro ochranu nábytku

Nevýhody vestavné digestoře Faber Intra Super EG6 X A60

 • Možnost pouze horního odtahu

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná digestoř Gorenje BHP623E9X

Gorenje BHP623E9X
Větší obrázek na MALL.cz

Nerezová vestavná digestoř Gorenje BHP623E9X zaujme zejména úsporným LED osvětlením. Výkon 430 m3/h tento odsavač par předurčuje k použití ve středně velkých kuchyních a kuchyňských koutech. Vestavný odsavač s ovládáním na knoflíky lze teleskopicky vyklápět a použít jej k odsávání do komína i prostřednictvím recirkulace. Tukový filtry vyrobený z hliníku lze snadno umýt.

Výhody vestavné digestoře Gorenje BHP623E9X

 • Možnost recirkulace
 • Úsporné LED osvětlení
 • Teleskopické vyklápění
 • Omyvatelný hliníkový filtr

Nevýhody vestavné digestoře Gorenje BHP623E9X

 • Možnost pouze horního odtahu

>> Zjistit aktuální cenu

Vestavná digestoř Electrolux EFP 60565OX

Electrolux EFP 60565OX
Větší obrázek na MALL.cz

Výsuvná digestoř Electrolux EFP 60565OX s velmi vysokým výkonem (647 m3/h) vyniká elegantním nerezovým provedením. Disponuje třemi rychlostmi odsávání a praktickým ovládáním pomocí tlačítek. Nabízí možnost odsávání do komína, stejně jako recirkulace. Nechybí ani praktické halogenové osvětlení a tukový filtr, který lze snadno vyjmout a umýt.

Výhody vestavné digestoře Electrolux EFP 60565OX

 • Velký výkon odsávání
 • Odtah do komína i možnost recirkulace
 • 3 rychlosti odsávání
 • Halogenové osvětlení

Nevýhody vestavné digestoře Electrolux EFP 60565OX

 • Vyšší hlučnost

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ digestoře Výkon odsávání Maximální hlučnost Počet rychlostí Počet motorů Ovládání Barva Rozměry (vך×h)
Elica ELITE 26 IX/A/90 581 m3/h 62 dB 4 1 tlačítkové nerezová 30,1×89,8×28 cm
Zanussi ZHP 60131 X 390 m3/h 69 dB 3 1 tlačítkové stříbrná 4,2×59,8×29,5 cm
Faber Intra Super EG6 X A60 520 m3/h 67 dB 3 1 posuvné nerezová 34×60×31 cm
Gorenje BHP623E9X 430 m3/h 70 dB 3 2 manuální nerezová 18×60×29 cm
Electrolux EFP 60565OX 647 m3/h 69 dB 3 1 tlačítkové nerezová 33,9×59,7×31 cm

Hodnocení digestoří a doporučení k nákupu

Zajímá vás, jak si recenzované výrobky stojí v závěrečném srovnání? Skvělým kompromisem s ohledem na výkon i cenu je zcela jednoznačně digestoř Zanussi ZHP 60131 X, do větších kuchyní je jako stvořený odsavač Elica ELITE 26 IX/A/90.

Chcete-li svou kuchyň trochu ozvláštnit, potom vás jistě na první pohled zaujme digestoř Faber Intra Super EG6 X A60, která se stane skutečnou ozdobou celého prostoru. Jestliže máte vysoké nároky na všechny kuchyňské spotřebiče, digestoř nevyjímaje, potom vás jistě nezklame odsavač par Electrolux EFP 60565OX. Naopak méně náročné, spíše příležitostné kuchaře jistě uspokojí digestoř Gorenje BHP623E9X, která vás překvapí i svou příznivou cenou.

Náš tip pro dokonalou vestavbu

Montáž vestavné digestoře může být skutečným oříškem i pro zkušeného kutila, neboť je třeba dbát i na ty nejmenší detaily a postupovat maximálně precizně. Pokud si tedy nejste jisti, že montáž vestavného odsavače par zvládnete, přenechejte tuto práci raději odborníkovi. Takového jistě během chvilky najdete prostřednictvím poptávkového formuláře Poptávej.cz, který je opravdu velmi jednoduchý a přehledný.

One reply to Test nejlepších vestavných digestoří

 1. No, naše paneláková kuchyně by si digestoř už taky konečně zasloužila. Bohužel tu nic takového nemám a často se stává, že bych digestoř skutečně využila. Chceme ale teď investovat do kompletně nové kuchyně od https://www.gabon.cz/rubrika/kuchyne/panelakove-kuchyne/ a jak to tak vidím, tak společně s ní určitě pořídíme i digestoř. Podle mě je to v kuchyni nedocenitelný pomocník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *