EON energie 24

Rate this post

Jedním z největších hráčů na českém trhu s energiemi je skupina E.ON, která u nás působí již od roku 1998. E.ON Česká republika, s.r.o. je vedoucí společností a zodpovídá za strategii celé skupiny, do niž dále patří E.ON Distribuce, a.s., E.ON Energie, a.s. a E.ON Servisní, s.r.o.

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největším soukromým poskytovatelem energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a plynem kolem patnácti milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON dodává elektrickou energii prostřednictvím své více než 65 tisíc kilometrů dlouhé distribuční sítě 1,2 milionu zákazníků. Většina jich je v jižní části republiky – tedy v jižních Čechách a na jižní Moravě. Podíl společnosti E.ON na českém energetickém trhu představuje kolem dvaceti procent.

E.ON u nás dodává svým zákazníkům také plyn prostřednictvím své více než 4 000 kilometrů dlouhé sítí plynovodů a její podíl na trhu s plynem v České republice činí cca 9 procent, což je více než 220 tisíc odběratelů. 

Co je Energie 24?

V souladu s moderními trendy chce být také akciová společnost E.ON Energie svým zákazníkům k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Díky novému způsobu komunikace mohou zákazníci E.ON energie z pohodlí svého domova či kanceláře kdykoli vyřešit své požadavky nebo si zjistit potřebné informace týkající se dodávky elektřiny i zemního plynu.

Společnost E.ON pro ně vytvořila nový zákaznický portál – internetovou aplikaci Energie 24. Tato služba je určena zákazníkům, kteří odebírají buď elektrickou energii, nebo zemní plyn, a to domácnostem i podnikatelům, pokud odebírají elektřinu ze sítě nízkého napětí. Služba Energie 24 je poskytována zdarma a je určena všem zákazníkům E.ON Energie, a.s., kteří s ní uzavřeli smlouvu o sdružených službách.

Zákaznický portál je rozdělen na tři sekce – pro domácnosti, pro maloodběr podnikatelů a samofakturaci a pro velkoodběratele, které jsou přístupné pro přihlášení.

Energie 24

JAKÉ SLUŽBY ENERGIE 24 NABÍZÍ?

Po přihlášení do aplikace Energie 24 může každý ze zákazníků E.ON Energie, a.s., zjišťovat následující informace:

 • prohlédnout si stav své smlouvy
 • prověřit své platební údaje, včetně stavu svých plateb
 • provést simulaci faktury dle své aktuální spotřeby energie
 • změnit své osobní údaje, upravit si výši svých záloh nebo způsob plateb pomocí on-line formulářů
 • požádat o změnu objednaného produktu nebo distribuční sazby
 • zkontrolovat si informace o měřicím zařízení
 • získat přehled o kompletní historii své spotřeby energií za celou dobu, kdy jste zákazníkem E.ON Energie, a.s.
 • nahlásit stav svého elektroměru nebo svého plynoměru
 • přidat si další místo odběru, například chalupu či chatu
 • prověřit plánované přerušení dodávky elektřiny, což lze také prostřednictvím mailu nebo SMS

Službu Energie 24 si lze jednoduše objednat vyplněním registračního formuláře na webových stránkách E.ON:

EON energie 24

Aby mohla být identita žadatele o registraci ověřena, potřebuje v registračním formuláři vyplnit správnou kombinaci identifikačních údajů. Ty každý zákazník nalezne na svých fakturačních dokladech za odběr elektřiny nebo zemního plynu. Konkrétně se jedná o místo spotřeby a číslo variabilního symbolu. Pokud odebírá zákazník elektřinu nebo plyn na více odběrných místech, třeba zároveň doma a na chatě, stačí pro registraci uvést je jedno z těch odběrných míst.

Po vyplnění a odeslání registračního formuláře zákazník na svůj e-mail obdrží zprávu s aktivačním odkazem pro dokončení registrace. Po zadání přístupových se lze již jednoduše přihlásit a začít aktivně užívat službu E.ON Energie24.

Po prvním přihlášení do aplikace si zákazník může kdykoli změnit heslo podle svého vkusu. Pokud zákazník zapomene nebo ztratí své přihlašovací údaje, může se ji obnovit pomocí online formuláře.

Na webových stránkách společnosti E.ON najdete i další aplikace a přehled služeb. Můžete si například jednoduše spočítat, kolik ušetříte, pokud od svého stávajícího dodavatele elektřiny nebo plynu přejdete právě k E.ON. Navíc si můžete i spočítat, kolik byste ušetřili, pokud byste přešli u svého vozu od benzínu na CNG. Tato aplikace je na webu k dispozici pro osobní, užitkové i nákladní automobily.

Na webu jsou k dispozici také veškeré ceníky, formuláře, obchodní podmínky a další potřebné dokumenty, takže než se přihlásíte do Energie 24, můžete si předem vše důkladně prostudovat a případné změny udělat velmi rychle.  Stejně tak můžete předem zvážit, zda máte vhodně zvolenou distribuční sazbu a konkrétní produkt.

Na webu najdete také kompletní přehled všech výhod, které E.ON zákazníkům nabízí. K měsíčnímu tarifu si lze připlatit na příklad:

EON cng

E.ON Zdraví

Tato služba je určena všem, kteří pečují o své zdraví. Díky pojištění E.ON Zdraví budete mít za pouhých 79 Kč měsíčně k dispozici lékaře na telefonu nonstop, a pokud byste museli být hospitalizováni, budete mít pohodlnější ubytování. Navíc získáte i částečnou finanční náhradu. Služba je určena nejen pro zákazníka, na kterého je napsána smlouva s E.ON, ale na jeho manžela či manželku, druha či družku a až tři děti mladší 18 let, které se zákazníkem žijí ve společné domácnosti.

E.ON KOTLÍKOVÉ DOTACE

V současnosti jsou velmi populární kotlíkové dotace. E.ON svým zákazníkům, kteří mají zájem získat tuto dotaci, pomůže s ověřením, zda splňují podmínky pro obdržení dotace, poradí jim s výběrem vhodného kotle a energetickým posudkem, připraví podklady pro vyřízení kotlíkové dotace a dokonce podá na příslušném Krajském úřadě i žádost. Po schválení dotace zajistí demontáž stávajícího kotle a jeho ekologickou likvidaci a nainstaluje jim kotel nový.

E.ON SERVIS KOTLŮ

Jedná se o nejoblíbenější službu zákazníků E.ON, kteří mají plynové kotle. Za 59 Kč měsíčně budete mít k dispozici pravidelné roční prohlídky, včetně servisního potvrzení zdarma. Nemusíte na nic myslet, až se bude blížit termín revize, firma se vám sama ozve.

E.ON SERVIS+

Každému z nás se doma občas něco rozbije. Se službou E.ON SERVIS+ budete mít za 25 Kč měsíčně všechny pozáruční opravy domácích spotřebičů bez platby za výjezd a pokud nastane ve vašem domě či bytě havárie, její následky napraví instalatér, sklenář, topenář, elektrikář nebo plynař  od společnosti E.ON. V rámci služby vám E.ON pošle i zámečníka při zabouchnutí dveří. Menší opravy budete mít zcela zdarma, u větších budete platit jen prokazatelné náklady:

 

Domácí poruchy a havárie Limit plnění               
Obstaráme pro vás instalatéra, sklenáře, topenáře, elektrikáře, plynaře nebo zámečníka    Do 5 000 Kč
Opraváře k vám pošleme, když to budete potřebovat Bez omezení
Výjezd Zdarma
Opravy spotřebičů po záruce Limit plnění
Opravy spotřebičů Do 2 000 Kč
Opraváře k vám pošleme, když to budete potřebovat Bez omezení
Výjezd   Zdarma
* celé náhradní díly nejsou hrazeny v rámci limitu plnění

E.ON Zajištění

Ve finančních problémech se může octnout každý i bez vlastního přičinění. Proto si za 149 Kč můžete objednat službu E.ON Zajištění vám. Pomůže finančně při pracovní neschopnosti, ztrátě zaměstnání nebo při pobytu v nemocnici. Služba je určena všem zákazníkům E.ON mladším 65 let, kteří nepobírají starobní či invalidní důchod a není momentální v pracovní neschopnosti.

Při pracovní neschopnosti vyplácí E.ON svým zákazníkům, kteří si objednali službu E.ON Zajištění 5 000 Kč měsíčně až půl roku, stejnou sumu také půl ruku dostanou při ztrátě zaměstnání, pokud měl zákazník pracovní smlouvu na dobu neurčitou a pracoval alespoň 12 měsíců. Při hospitalizaci zákazník dostane 500 Kč denně až 30 dní.

Všechny informace naleznete přehledně na www.eon.cz, kde se také můžete přihlásit do zákaznického portálu.

2 replies to EON energie 24

 1. Proč není stále dostupná simulace faktury v aplikaci Eon24? Toto nejsou moc kvalitní služby pro zákazníky.

 2. Taky jsem u e.onu a o té možnosti, že si skrze ně mohu objednat elektrikáře jsem třeba vůbec nevěděl. To je docela dobrá věc. Potřeboval bych totiž v domě natáhnout nějaké cyky kabely, viz https://www.elfetex.cz/products/kabely-vodice-a-prislusenstvi/kabely-a-vodice takže bych této možnosti klidně i využil. Uvidím ještě jak to bude, možná se mi povede sehnat někoho z okolí, ale pokud ne, tak bych volil tuto možnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *