ST Energy – recenze, diskuze, zkušenosti

1.6/5 - (7 votes)

Ať už chcete změnit dodavatele zemního plynu a elektřiny, či pouze pobrouzdat internetem, narazili jste na tento článek. Můžeme si říci více o společnosti ST Energy. ST Energy neboli SunTanzer je společnost, která vznikla už v roce 1994, ale pod stávajícím jménem podniká od roku 2009.

Společně s dodáváním energií nabízí ST Energy také poradenství v oblasti výroby a spotřeby energií z obnovitelných zdrojů. ST Energy má své vlastní elektrárny, proto nabízí velmi lukrativní ceny ve srovnání s ostatními společnostmi na trhu energií. V roce 2010 se společnost začala zabývat také prodejem bioplynu a zemního plynu. Cílem ST Energy je individuální přístup ke každému zákazníkovi zvlášť. Chtějí také maximálně uspokojit požadavky každého zákazníka. Společnost se v nedávné době začala zabývat alternativními zdroji energie.

Služby

 • Dodávka elektřiny a zemního plynu

 • Výkup elektřiny

 • Dodávky energetických zdrojů (tepelná čerpadla…) s pětiletou zárukou

 • Zajištění energetických úspor, které se vyplatí

 • Příprava a vyřizování žádosti na dotaci

Vize 2020

Od ostatních společností na trhu se odlišujeme naší vizí 2020, která zahrnuje přispívat k rozvoji a dynamice byznysu, stát se nejspolehlivějším dodavatelem a pomáhat klientům zvyšovat produktivitu, snížit náklady a dosáhnout úspěchu.

Produkty

 • Elektřina

 • Zemní plyn

 • Kotle

 • Kogenerace

 • Tepelná čerpadla

 • Solární fotovoltaika

 • Chytrá úspora

 • Vlastní zdroje

 • Výkup elektřiny

Fotovoltaika

Fotovoltaika neboli solární elektrárny. Jak každý ví, sluneční záření patří mezi nejšetrnější způsob, jakým se dá získat elektrická energie. Základním principem je fotoelektrický jev, což je uvolňování elektronů z některých materiálů působením slunečního světla. Za objevení tohoto jevu vděčíme francouzskému fyzikovi Alexandru Edmondu Becquerelemu z roku 1839.

Slunce v České republice sice nesvítí celoročně v plné míře, ale stejně je pro nás sluneční záření nejvýznamnějším obnovitelným zdrojem energie.

Chytrá úspora

Odborníci z ST Energy vypracují pro své klienty zdarma energetický posudek, na jehož základě můžete zjistit možnosti dalších úspor. Pokud chcete srovnat ST Energy s konkurencí, můžete vyzkoušet tuto kalkulačku.

Změnou sazby můžete ušetřit až pětinu původních nákladů a to už je co říct. Odborníci vám pomohou zjistit, jaká sazba je nejvýhodnější pro uspokojení vašich energetických nároků. Zároveň jsou schopni poradit se správnou hodnotou hlavního jističe. Tento krok vám může ušetřit nemalou položku v rozpočtu.

ST Energy

Zákazníci

Jak jsem již zmínila na začátku článku, zákazníky jsou domácnosti, podnikatelé, výrobci, ale i veřejné budovy.

ST Energy dodává elektrickou energii a zemní plyn pro byty a rodinné domy. Také nabízí slevové a produktové řady a chytrá řešení, která vám pomohou ušetřít peníze. Zde si opravdu vybere každý, nejsou to pouze prázdná slova.

Cena

Cenu plynu a elektřiny si můžete zjistit přímo na stránkách ST Energy. Přikládám vám odkaz, abyste se mohli dostat ke kalkulačce hned a nemuseli jste složitě hledat.

Ve srovnávání více než třiceti dodavatelů se společnost ST Energy vyšvihla těsně nad průměr.

Cena za kWh v Kč v příslušném distribučním regionu:

ČEZ 4,23 Kč

E.ON 4,30 Kč

PRE 4,15 Kč

Při obvyklé spotřebě obyčejné domácnosti žijící ve Středočeském kraji, kdy je odběr 2,5MWh/rok se společnost ST Energy umístila na třetím místě s celkovou cenou 11 541 Kč. Na prvním místě se umístila firma FOSFA, která je o stokorunu levnější a na druhém Nano Energies Trade, která je ale levnější pouze o deset korun.

Zkušenosti zákazníků

 • Jejich zákaznice z jižních Čech uvádí, že ke společnosti přešla přibližně před deseti lety, kvůli tomu, že plyn a elektřina od ST Energy jí vycházela v kalkulačkách nejlevněji. Pochvaluje si především osobní přístup, nízké ceny a žádné složitosti.

 • Další žena vyzdvihá to, že potřebovala řešit nějaké technické záležitosti (jaké přesně nezmiňuje) se kterými nemohla pohnout, když byla u společnosti ČEZ. Zaměstnanec ST Energy jí pomohl problém vyřešit a to, že nejednala s někým bezejmenným na infolince, ale s příjemným člověkem, pomohlo při jejím výběru nového dodavatele. Co zaměstnanec slíbil, to také splnil a pomohl jí vyřešit všechny problémy tak, že byla velmi spokojená. Co se cen týče, uvádí, že jak elektřina tak plyn je velmi levný a nebude hledat jiného dodavatele a to i přes skutečnost, že jí firma nijak nebrání odstoupit od smlouvy.

 • Nedílnou součástí kladného hodnocení je i komunikace se zákazníky, která se ukázala být skvělou. Narozdíl od EP Energy vám ST Energy vždy zvedne telefon a nehraje si na mrtvého brouka. Pokud si je chcete prověřit, stačí napsat na jejich e-mail ohledně toho, jestli vám při zvyšování cen nebo změně podmínek dají nějakým způsobem vědět. Takovéto rady se můžete dočkat od mnoha zákazníků, kteří se snaží pomoci ostatním ve správném výběru. Na internetu je spousta diskuzí na toto téma, ale většina z nich není nijak dlouhá, spíše je to o prohledávání celého obsahu webových stránek.

Kontaktní údaje

Telefonicky – Zákaznická linka 222 741 000. Potřebujete kompletní poslední roční vyúčtování elektřiny/zemního plynu a občanský průkaz. Na zákaznické lince vám obchodní zástupce připraví kalkulaci a všechny podklady zašle na vaši adresu k podpisu. Podepsané formuláře a kopii posledního vyúčtování odešlete zpět na adresu, kterou zjistíte na oficiálních stránkách. Od 1. kalendářního dne následujícího měsíce se vašim dodavatelem stává ST Energy.

Osobně – Stejný postup jako u telefonické změny dodavatele, pouze dojdete s výše uvedenými doklady na adresu, kterou naleznete na oficiálních stránkách.

E-mailem – Zašlete kopii posledního vyúčtování na e-mail info@stenergy.cz Obchodní zástupci vám pošlou dokumenty na váš e-mail a případně vás ještě kontaktují kvůli doplnění informací. Smlouvu, plnou moc a přílohy dvakrát vytisknete a podepsanou zašlete zpět.

Poštou – ST Energy s.r.o.
Radlická 2000/3
150 00 Praha 5

Zašlete kopii posledního vyúčtování. Obchodní zástupce vám pošle dokumenty k podpisu na vaši doručovací adresu. Smlouvu a plnou moc vytisknete a podepsanou zašlete zpět.

Online – Společnost právě vylepšuje online formulář, proto není služba aktuálně k dispozici. Aktuálnost si zjistíte na internetových stránkách.

2 replies to ST Energy – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. ST Energy s.r.o. – dejte si na ně POZOR, zřejmě v říjnu 2016 přišli o licenci. Je mnoho případů, že nadále vybírají či vybrali neoprávněně zálohy od klientů bez zákonného upozornění o ztrátě možnosti zabezpečit sdružené dodávky elektřiny. Smlouvy byly ukončeny a klienti se tím pádem dostali do režimu Institutu dodavatele poslední instance (DPI). Pokud dodavateli elektrické energie bylo v průběhu výkonu činnosti odebráno oprávnění nebo dodavatel elektřiny nemá možnost provádět dodávky elektřiny a odběratelé elektřiny ke dni přerušení dodávek elektrické energie nemají zajištěnou dodávku elektrické energie jiným dodavatelem, tak tímto odběratelům automaticky začne dodávat elektrickou energii dodavatel poslední instance a tím je ČEZ prodej. Potíž je v tom, že klienti o tom zpravidla nebyli záměrně St Energy informování a narůstá jim dluh o kterém se dozví po několika měsících při odpojení elektroměru servisní firmou ČEZ distribuce.
  Vy kteří máte pohledávky k firmě ST Energy s.r.o. můžete využít hromadné žaloby! Informace na: zaloba-stenergy@seznam.cz

 2. Já bych nikdy nevěřila, že je možné s fotovoltaikou tolik ušetřit. Manžel se o ní zajímal a rozhodl se do ní zainvestovat a má i spočítané, za kolik let se nám investice do fotovoltaiky vrátí. Nejvíc nás zaujala hybridní fotovoltaická elektrárna a s jejím zařízením nám pomohli z https://www.trienergo.cz/hybridni-fotovoltaicka-elektrarna/ , takže jsme to měli o dost jednodušší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *