EON rádce

Rate this post

Společnost E.ON Česká republika

Skupina E.ON je na českém trhu již od roku 1998. Od té doby si vybudovala své místo jako tradiční energetický partner. Se svými zkušenostmi se může podělit více, než milion spokojených zákazníků po celé České republice. Jejími klienty jsou prakticky všechny cílové skupiny, ať už domácnosti, malý podnikatelé, velké firmy, veřejná správa, či jiní výrobci elektrické energie.

Díky službám zaměřeným na úsporu energií, vašich finančních prostředků a na ochranu životního prostředí je pro společnost možné nastavit ceny tak, aby byly v drtivé většině nižší, než ceny konkurenčních společností. Nejenom pro své zákazníky poskytuje pomoc a podporu při řešení otázek týkajících se těchto oblastí.

Co je služba E.ON Rádce?

Jednou z poskytovaných služeb, jež mohou využívat všichni, bez ohledu na to, zda jsou klienti, či nikoli, je tzv. E.ON Rádce, internetový program přinášející informace v oblasti energetiky a ekologie. Chcete i vy platit méně, než je nutné a zároveň chránit životní prostředí? Potom čtěte dál.

E.ON Rádce nabízí odborné poradenství týkající se úspory energií, vašich výdajů a ochrany životního prostředí. Na internetových stránkách https://www.eon.cz/radce naleznete množství článků týkající se nejenom těchto témat. V případě, že nenajdete přesně to, co hledáte, máte možnost zadat individuální dotaz Rádci, který je připraven vám v krátkém časovém úseku ochotně zodpovědět veškeré otázky. Služba E.ON Rádce se snaží svým klientům najít nejvhodnější řešení. A to vše zcela bezplatně a nezávazně.

Jak se služba používá?

Obsluhu služby E.ON Rádce zvládne i základní uživatel PC, nemusíte se obávat žádné složité aplikace. Stačí navštívit již zmiňovanou webovou stránku a využít jednu z připravených kategorií. Vyberte si sami, zda se chcete dozvědět více o úsporách energií, alternativní dopravě, ekologii nebo o tzv. chytré domácnosti. V každé sekci naleznete mnoho zajímavých a užitečných článků, rad a návodů.

Hledáte něco konkrétního, ale nechce se vám zdlouhavě procházet všechny dostupné články? Stačí do kolonky umístěné v horní části obrazovky napsat klíčové slovo a texty týkající se hledané problematiky se vám okamžitě zobrazí.

logo EON

Pokud ale ani přesto nenaleznete, co hledáte, můžete navíc bezplatně využít službu Rádce, který v každý všední den ochotně odpovídají prostřednictvím elektronické komunikace na všechny vaše otázky. I tato služba je věnována každému, bez ohledu na to, zda jste zákazníkem společnosti E.ON. Díky této službě můžete řešit vaše individuální problémy.

Tipy na zajímavé informace

Když jsem stránky E.ON Rádce sama poprvé pročítala, nestačila jsem se divit, kolik naprosto běžných věcí sama využívám a naprosto zbytečně si tím způsobuju větší a větší náklady za energie. Například výběr správné žárovky. Já jako laik a navíc ženského pohlaví přijdu jednoduše do obchodu, vyberu žárovku v akci a doma po vypnutí jističů našroubuji do lampičky. Ale to, že takových žárovek spotřebuji poměrně velké množství, už jsem neřešila. Pro stejné neznalce v této oblasti, jako jsem já, doporučuji toto téma také nastudovat. Proč nezačít šetřit každou korunu, když je to možné.

V současné době jsme se pustili do stavby rodinného domku, tudíž jsem s nadšením přečetla i články týkající se tepelných čerpadel, zateplení domu a hlavně ty o pasivních domech a jejich výhodách. Poprvé jsem pouze moudře nepokyvovala hlavou, ale sdělovaných informacím skutečně rozuměla. Nejsou psány tím podivným jazykem, kterému rozumí jen hrstka vyvolených, pochopí je i člověk, který tomu vůbec, ale vůbec nerozumí. Rovněž mě zaujaly články o dotacích, kterých lze využít, například často diskutovaném programu Zelená úsporám. Znovu musím podotknout, že jsem byla příjemně překvapená čtivostí a vhodnou interpretací textu. Pokud i vy v tomto tématu tápete, přečetli jste už sáhodlouhé články, a přesto jste se nedozvěděli nic nového, zkuste to zde. Najdete tu to nejdůležitější a to jednoduše a výstižně.

Čemu ale naopak alespoň z části rozumím je ekologie. Nebudu se tajit tím, že je ze mě s koupí stavebního pozemku značný nadšenec do ekologického zahradničení a byla jsem opravdu překvapená, že jsem našla článek dokonce i na toto téma. Týkal se kompostu, přesněji toho, jakým způsobem kompost založit a to dokonce i v bytě. Myslím, že nejenom mě něco takového vyřeší problém, kam s bioodpadem ve městě, když se snažím poctivě třídit odpad.

Alternativní služby

S ochranou životního prostředí jdou ruku v ruce alternativní služby a produkty, které jsou stále hojněji nabízeny. Navíc s nimi můžete získat energetickou samostatnost. V dnešní době můžete dokonce vybudovat vlastní malou elektrárnu. Je tak možné využít vodní toky na vašem pozemku, častý vítr nebo sluneční záření. Pokud o této možnosti uvažujete, můžete využít službu E.ON Rádce, kontaktovat jednoho z pověřených pracovníků, který vám pomůže zvolit pro vás nejvhodnější typ a společně s vámi spočítá rozdíl v nákladech a ziscích. Ne vždy je totiž výstavba podobného zařízení výhodná.

Za předpokladu, že již vyrábíte vlastní elektrickou energii a vyprodukujete jí více, než spotřebujete, můžete jí jednoduše prodat. Právě od takových výrobců vykupuje společnost E.ON energii, a následně jí opět prodává.

Pokud si chcete v této oblasti rozšířit obzory, využijte již zmíněných článků, rad a návodů. V jednotlivých sekcích na stránkách E.ON Rádce si můžete nastudovat řadu zajímavých informací. Samostatná sekce je věnována alternativní dopravě a to zejména dnes poměrně novému palivu CNG (stlačený zemní plyn), který je nejenom úspornější, ale i ekologičtější. Navíc vyšší pořizovací náklady se vám mohou vrátit už za pouhý jeden rok.

Záruka objektivních informací

Pokud se vám zdá nabídka dodávky energií výhodná, ale jste, stejně jako já, i přes veškeré získané informace skeptičtí a nevěříte, že by bylo možné na vašich pravidelných poplatcích ušetřit, můžete vyzkoušet službu kalkulačky na jiných internetových stránkách. Jeden z nezaujatých zdrojů je dostupný například na www.tarifomat.cz.

Pro mě je zárukou pravdivých informací i jejich uvěřitelnost. Jistě jste se i vy setkali s řadou nabídek, které slibují vydělat za měsíc několik desítek tisíc za pouhé dvě hodiny času denně, zhubnout za týden deset kilo nebo ušetřit na nutných výdajích mnoho tisíc korun. Takové inzeráty jsou na první pohled pochybné, proto mě příjemně překvapil výsledek výpočtu mé úspory při přechodu ke společnosti E.ON, který byl odhadnut na necelých sedm set korun ročně. Pro někoho možná zbytečné měnit dodavatele kvůli tak malé částce, ale já našetřené peníze určitě budu umět využít.

Shrnutí

Společnost E.ON vytvořila svým zákazníkům i široké veřejnosti službu tzv. E.ON Rádce, která umožní každému omezit výdaje za energie a šetřit životní prostředí. Jednoduchým způsobem nabízí množství užitečných rad a návodů, které nejsou určeny pouze lidem, kteří se o tato témata zajímají a více jim rozumí, ale i laikům. Bezplatně je k dispozici dokonce možnost komunikace s vyškoleným specialistou, který je v co nejkratší možné době ochoten zodpovědět jakékoliv vaše dotazy na dané téma.

Nepopiratelnou předností této služby je její nezávaznost. Položením dotazu se nezavazujete k využívání služeb této společnosti a nemusíte se bát ani častých telefonátů, jak je dnes časté. Sama jsem si již několikrát vyzkoušela, že služba je poskytována občanům a to zcela bez žádných závazků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *