EP Energy Trading – recenze, diskuze, zkušenosti

2.9/5 - (18 votes)

EP Energy Trading (do října 2012 United Energy Trading) je druhým největším výrobcem elektřiny a nejvýznamnějším dodavatelem zemního plynu pro domácnosti, firmy ale i velkoodběratele v České republice a na Slovensku. Na trhu působí od roku 2005 a jejím vlastníkem je Daniel Křetínský. Generálním ředitelem se stal Ing. Petr Švec, MBA. Specializuje se na obchodování s komoditami na velkoobchodním trhu. Nabízí profesionální přístup, kvalitní služby a nízké ceny.

Historie

 1. 13. 12. 1994 – založena společnost První energetická

 2. 18. 2. 2005 – změna akcionářské struktury, novým akcionářem se stává JUDr. Daniel Křetínský

 3. 31. 12. 2005 – JUDr. Křetínský je jediným akcionářem společnosti První energetická

 4. 2006 – Realizace strategie, kterou přináší nový vlastník

 5. 2009 – První energetická se stává součástí Energetického a průmyslového holdingu

 6. 2013 – Značka EP Energy Trading

Firma v roce 2015 koupila konkurenčního prodejce elektřiny a plynu Optimum Energy, díky čemuž získala nových 15 tisíc zákazníků a rozšířila tak své pole působnosti.

Cena

Cena energií je vůči jiným firmám srovnatelná, na aktuální ceník se můžete podívat na stránkách http://www.epet.cz/ke-stazeni/ceniky/ceniky-domacnosti/. Porovnat si ceny tohoto dodavatele s konkurencí můžete v této kalkulačce.

Měsíční záloha se pohybuje podle lokality, ve které se nacházíte, například pro Královéhradecký kraj činí cca 4200Kč.

Firma EP Energy Trading však zdůrazňuje, že snižování cen elektřiny a plynu bude pokračovat, hlavně po zakoupení společnosti Optimum Energy.

Hlavní aktivity společnosti

 • Výkup veškeré elektřiny vyrobené od společností mateřské společnosti EP Energy

 • Dodávka elektřiny pro koncové zákazníky

 • Obchodní aktivity s elektřinou v regionu CEE (ČR, Německo, Slovensko, Maďarsko)

 • Zapojujeme se do trhu Power Exchange Central Europe

Sankce

Podle obchodních podmínek je úrok za opožděnou platbu 0,05% z jakékoli dlužné částky za každý den prodlení. To však není nic neobvyklého, protože úrok z prodlení má ve svých podmínkách spousta dodavatelů.

Výpovědní lhůta

U smlouvy na dobu určitou i neurčitou činí výpovědní lhůta 3 měsíce. Jako sankce za předčasné ukončení smlouvy nebo odběr od dvou dodavatelů současně se počítá – 6050 Kč s DPH, poplatky spojené s přerušením dodávek, tj. 1500 Kč + DPH a nakonec náhrada škody úměrná rozsahu poskytnuté dodávky komodity od doby ukončení dodávky.

Služby:

 • Zemní plyn pro jednotlivce

 • Zemní plyn pro firmy

 • Elektřina pro jednotlivce

 • Elektřina pro firmy

Výhody

EP Energy má vlastní energetické zdroje, například elektrárnu v Mostě – Komořanech, Elektrárny Opatovice a Plzeňská energetika.. Díky tomu pro své zákazníky představuje stabilního partnera s nejlepšími cenovými podmínkami na trhu.

Recenze

Na všech internetových stránkách a diskuzích se můžeme dočíst, jak úžasná je firma EP Energy Trading, ale je tomu opravdu tak? Má tato firma opravdu jen samé plusy a žádné zápory? Rozhodla jsem se to pro vás zjistit, provést průzkum napříč internetem.

Kladné

Ano, na stránkách EP Energy Trading jistě naleznete spoustu kladných hodnocení, ale tak je to všude. Nikdy nesmíte věřit hodnocení na stránkách dané společnosti, ale vždy musíte prostudovat různé veřejné diskuze, abyste zjistili pravdu…

V odborných průzkumech, kde se lidé snažili zjistit, který dodavatel je nejlepší, došli k několika firmám na stejné úrovni. Zjišťovala se dostupnost ceníku, informace o skladbě ceny, informace o konečné ceně a jestli je oddělen ceník poplatků. V prvních třech případech je odpovědí na vaši otázku, že vyhovuje ve všem a ceník poplatků má oddělený. Recenze prováděné odborníky jsou tedy především kladné, ale jak to je se zákazníky? Přeci jenom, odborníky podplatíte, ale zákazníci se nenechají.

Dlouhé hodiny jsem hledala, abych pro vás našla ty správné informace, a vy jste nemuseli kupovat zajíce v pytli.

Skutečné názory, skuteční lidé

Prošla jsem kdejakou diskuzi a nyní vám ukáži výsledek. Většina lidí je velmi spokojena se službami této firmy. Všichni ukazují na profesionalitu společnosti a nízké ceny oproti jejich minulým dodavatelům. Avšak co je nejdůležitější – žádní podomní prodejci ani jiné kampaně, které ukazují na nedostatek schopností firmy najít si zákazníky. Ale EP Energy Trading má zákazníků dostatek, což dokazuje zvýšení jejich ročního obratu o 1% na 32 miliard Kč.

Jedna žena psala, že firma jí poskytla nejlevnější cenu plynu. Vyzkoušela různé kalkulačky a vyhodnocování a jako nejlepší ji vyšla právě EP Energy Trading.

Solidní, profesionální přístup byl prý pouze třešničkou na dortu, ale všichni víme, že právě onen přístup rozhodne v mnohém. Kdo by chtěl každý měsíc dávat peníze lidem, kteří jsou nepříjemní a nechtějí se s vámi bavit? Hodně rozhodující je pro každého kromě kvality i cena, a tu si někteří nemohou vynachválit. Prý ušetří i několik tisíc měsíčně díky změně dodavatele.

ep energy logo

Díky tomu, že se společnost stále rozrůstá, kupuje konkurenční společnosti a láká nové zákazníky na profesionální přístup, snižují se ceny energií. Chtějí, aby největší výhodu měli zákazníci, a proto když je jich hodně, mohou ostatním snížit poplatky.

Jsou ale i tací, kteří si na EP Energy Trading stěžují. Našla jsem několik lidí, kteří se mi svěřili, že mají s firmou špatné zkušenosti. Například, když nezaplatíte do termínu, dostáváte za každý den sankce. Několika lidem se stalo, že peníze nešly poslat, a když se to konečně povedlo, naskákaly jim poměrně velké sankce a nedoplatky. Zákazníci také nebyli spokojeni s telefonním spojením, nemohli se dovolat a po začátku uzavření smlouvy se také nedostali s firmou do kontaktu.

Kromě nedovolání se na telefonní číslo a v prvních třech měsících také sankce za problémy s odesláním faktury si lidé na nic nestěžují. Problémy v nedodržování cen či termínů nejsou žádné.

Názory

EP Energy podle všeho je poměrně solidní dodavatel u kterého byste měli platit pouze za to, co dodá. Výhodou je samozřejmě ověřené místo, odkud se energie a zemní plyn berou, protože společnost má vlastní zdroje. Největším a nejúspěšnějším dodavatelem v zemi se stává s železnou pravidelností.

Výběr společností, kterým dodává EP Energy Trading plyn a elektřinu

 • Danone a.s.

 • Fakultní nemocnice Hradec Králové

 • Heineken Česká republika a.s.

 • Karlovarská krajská nemocnice a.s.

 • Ministerstvo obrany České republiky

 • Karlovarské minerální vody

 • Ministerstvo vnitra České republiky

 • Ministerstvo životního prostředí České republiky

 • Nestlé Česko s.r.o.

 • Pivovary Staropramen a.s.

One reply to EP Energy Trading – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. No, nezlobte se, ale asi jste hledala malo. Behem minuty (nikoliv hodin, jak pisete), jsem nasel tabuli hanby a to bylo poctenicko…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *