ERÚ kalkulačka elektřiny

5/5 - (2 votes)

Budiž světlo! Bůh to měl vlastně při stvoření světa velmi jednoduché, stačilo říci krátkou větu a jeho přání se vyplnilo. My to přece jen máme v současném světě o něco těžší. Elektřina není levnou záležitostí a je třeba se důkladně rozmýšlet, jakého poskytovatele služeb si vybereme. Situaci ještě komplikuje fakt, že se jich na trhu pohybuje celá řada a ne všechny lze označit za solventní. V těchto případech bývá každá rada drahá!

Na koho se o ni obrátit? Můžeme se samozřejmě zeptat příbuzných, známých i přímo u jednotlivých firem, má to však hned několik nevýhod. Tou největší je zřejmě ztráta času! Dokážete si představit, že budete obvolávat všechny poskytovatele, abyste následně vyhodnotili informace, která vám o sobě dali? Na zkušenosti vašich známých se pochopitelně při výběru ohlížet můžete, na druhou stranu si nikdy nebudete úplně jisti, zda mluví pravdu. Konečně vám mohou zatajit nějakou důležitou informaci i nevědomky, případně se jich na ni můžete zapomenout zeptat.

To by byla paráda, kdyby byly všechny potřebné informace k dispozici na jediném místě! Tak si zřejmě povzdechne každý, kdo si vybírá poskytovatele elektřiny. V tom případě takový nešťastník zřejmě nezná kalkulačku elektřiny od ERÚ. Veškeré informace, které potřebujete, zde bez problémů naleznete! Jestliže navštívíte tyto stránky, nemusíte se obávat, že by se vám nepodařilo najít pro vás nejvýhodnějšího poskytovatele elektřiny, a to během pár minut!

Práce s ERÚ kalkulátorem

Máte obavy, že nebudete umět s touto kalkulačkou zacházet? Žádné strachy, to dokážou i největší počítačoví analfabeti! K dispozici je třeba mít jen údaje nutné pro výpočet ceny elektřiny, jež vždy naleznete na faktuře za dodávku elektřiny.

Jednou z položek, již vyplníte je období. Tím se myslí rok, který Vás zajímá, přičemž ponořit se můžete až k roku 2008. Velmi důležité je pak dobře zaškrtnout typ odběru, když se Vám v nabídce objeví Domácnost nebo Podnikatelský maloodběr. Z toho je patrné, že kalkulačku s oblibou využívají i drobní podnikatelé, kterým šetří značné množství času a energie, kterou mohou investovat jinam.

Další kolonku, již je nutné vyplnit, představuje území, na němž se nacházíte. Posléze již vám pomůže právě vaše faktura. S její pomocí vyplníte, jakou máte přidělenu sazbu za distribuci, potřebné je rovněž udat, zda máte nainstalovaný jistič, případně jaká je jeho hodnota. Pro správné porovnání je třeba znát také vaši roční spotřebu elektřiny ve vysokém i nízkém tarifu. Konečně zde bude zahrnut i váš dodavatel elektrické energie a produkt, který odebíráte.

Pak již stačí jen zadané údaje odsouhlasit a začnou se dít věci! Před Vámi se totiž objeví přehledná tabulka, která je nazvaná Seřazení dodavatelů a produktů podle výše vaší platby za elektřinu. Nebojte se, že by vám byla k ničemu! Zahrnuty jsou do ní totiž jen takové produkty, jež jsou dostupné pro vaši sazbu a distribuční oblast. Váš současný dodavatel je v ní navíc zvýrazněn, takže ihned vidíte, jak si stojíte. Jestliže se nachází až na dně tabulky, je to jasný signál, že něco není úplně dobře. V takové chvíli stojí za to zbystřit, protože často velmi významná úspora vašich peněz je nablízku.

V tabulce máte postupně zmíněného dodavatele, dále produkt, speciální podmínky přidělení produktu, platbu za silovou elektřinu a celkovou platbu za elektřinu při vaší spotřebě. Rázem vidíte, kolik byste kde uspořili, případně tratili! Ihned se vám přehledně zobrazí, který dodavatel nabízí nejvýhodnější služby, který je předražený a spatříte i takové, kteří někdy poskytují služby vskutku ostudné. Budete proto vědět, koho se máte ve vlastním zájmu vyvarovat!

Pokud si chcete vybrat skutečně zodpovědně, je samozřejmé, že se budete zabývat i tím, jaká byla meziroční změna platby za daný produkt. Nic Vám nebrání, abyste porovnávali výše plateb za vybraný rok a zjistili, jaký je rozdíl v platbách. Tímto způsobem můžete celkem přesně odhadovat další vývoj cen. S tímto kalkulátorem vás jen tak něco nepřekvapí! Podle vývoje cen můžete soudit, zda je nabídka, kterou vámi prověřovaný dodavatel inzeruje, opravdu reálná, případně se jedná jen o reklamní tah, který v sobě skrývá nějaký háček.

Kalkulačka ERÚ

U každého poskytovatele lze navíc detailně rozebrat výpočet roční platby za dodávku elektřiny. Většina lidí pochopitelně neví, že roční platba za elektřinu sestává ze čtyř složek. To není žádná ostuda, kdo to ve svém životě použije? Mezi tyto složky patří platby za silovou elektřinu, složky ceny zajišťování distribuce elektřiny, platby za ekologickou daň a platby za ostatní regulované položky. Právě kalkulátor cen elektřiny na svých stránkách nabízí opravdu detailní rozpis těchto položek u každého produktu. Kalkulátor ERÚ Vám tak poskytne nejen dokonalý přehled o nabízených produktech, ale dokonce si i doplníte svoje vědomosti!

Při výběru poskytovatele elektřiny skutečně platí více než kdekoli jinde pravidlo: „Dvakrát měř, jednou řež!“ Stačí se podívat na televizní zpravodajství v podstatě kterýkoli týden, abychom se seznámili s příklady lidí, kteří naletěli planým slibům a nyní musí přeplácet nekřesťanské peníze! Nezbývá než litovat, že jim někdo nedal včas vědět o kalkulátory, kde by během pár okamžiků zjistili, jaký je skutečný stav věci. Je to skutečně tak jednoduché! Zdá se Vám, že Vám některý prodejce slibuje nemožné a snaží se vás obalamutit? Právě na kalkulačce od ERÚ si můžete ověřit, do jaké míry jsou jeho sliby reálné!

V žádném případě přitom nehrozí, že by srovnání produktů bylo nereprezentativní. Na cenovém kalkulátoru totiž můžete porovnávat produkty třiceti dodavatelů elektrické energie. Neproklouzne tedy ani myš! Velmi užitečná je i možnost, že se prostřednictvím hypertextových odkazů můžete z http://kalkulator.eru.cz/ proklikat během pár okamžiků přímo na stránky dodavatele. Zde již získáte i ty informace, které o něm třeba na kalkulátoru postrádáte. Tady je třeba opět upozornit na skutečnost, že je třeba věnovat důkladnou pozornost i speciálním podmínkám přidělení tarifů. Vyhnete se tím případným zklamáním i možným problémům!

Nenechávejte si výhody jen pro sebe!

ERÚ kalkulátor by zkrátka neměl projít bez povšimnutí u kohokoli, kdo přemýšlí o změně dodavatele elektrické energie a není zrovna Rotschild! Úspory, které tato kalkulačka svým klientům nabízí, totiž rozhodně nejsou jen v desetikorunách. Mnohdy za ně pořídíte třeba i poměrně hezkou dovolenou! Víte, co je na této kalkulačce úplně nejlepší? Můžete ji využívat úplně zdarma! Kde jinde najdete produkt, jehož prostřednictvím naprosto bezplatně šetříte peněženku ve své kapse?

Z toho důvodu by jistě byla velká škoda, kdybyste ERÚ kalkulátor alespoň nevyzkoušeli! Minimálně se ujistíte, že volba poskytovatele, který Vám dodává elektrickou energii, je naprosto správná! Neváhejte se přitom se znalostí těchto nadmíru užitečných stránek pochlubit i před svými známými. Je pravděpodobné, že si získáte jejich neskonalou vděčnost, protože řada z nich díky Vám ušetří. Nic si nenalhávejme, jsou to peníze, co hýbe dnešním světem! Podobně detailní porovnání nabídek jednotlivých dodavatelů s rychlým vyhodnocením nikde jinde nenaleznete. Nenechávejte ostatní platit zbytečně víc, když jim můžete pomoci jen prostřednictvím krátké zmínky!

2 replies to ERÚ kalkulačka elektřiny

  1. Článek opravdu přínosný a souhlasím s ním. Na kalkulátoru je taky fajn to, že do něj nemusím vypisovat žádný svoje kontaktní údaje a nikdo mě pak neobtěžuje, je to prostě jen pro srovnání a čau. Sám jsem ho využil při výběru dodavatele, jednoduché informace postačily k tomu, že jsem si vybral komfort energi, úspora u nich byla a smlouva na domu neurčitou to pro mě uzavřela.

  2. Tohle je fakt hodně zajímavé téma, protože teď jsme zase u toho, že ERÚ jako každý rok zvyšuje tu regulovanou složku… A největší změna je víte v jaké položce? Administrativní a systémové náklady. Jako nevím, přijde mi, že za chvíli se bude na elektriku v rodinném domě skládat i dětská peněženka naší dcera. A fixaci vám dneska nikdo nedá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *