Jak najít hodinového manžela

Rate this post

Drobné opravy v domácnosti jsou sice časově nenáročné, ale právě jim se mnohdy až moc dlouho vyhýbáme a neustále je odkládáme. Přitom stačí tak málo a naše domácnost může fungovat tak, jak má. Pojďme se na celý proces výběru a služeb hodinového manžela podívat trochu zevrubněji!

Hodinový manžel

Jak služby hodinového manžela fungují?

Mnoho lidí se domnívá, že služeb hodinového manžela využívají především ženy. To je sice zčásti pravda, ale rozhodně to není pravidlem! Obrací se na ně totiž čím dál častěji i vytížení muži, kteří se ve volném čase chtějí věnovat rodině a koníčkům, nikoli opravám. Přiznejme si také, že každý muž nemusí být šikovný kutil, a proto by se neměl do odbornějších úprav v domácnosti raději vůbec pouštět.

Jednu z výhod komplexních služeb představuje menší časová náročnost. Čekání na nejrůznější řemeslníky se mnohdy může značně protáhnout. Nehledě na domlouvání vhodného termínu. A pokud má člověk takový proces absolvovat vícekrát, je to už pěkná otrava. Naproti tomu hodinový manžel zvládne všechny drobnější opravy během jedné návštěvy, pouze v ojedinělých případech jsou nutné nějaké dodělávky apod.Hodinový manžel

Kdy se na hodinového manžela obrátit?

I zde je odpověď jednoduchá a jistě vás potěší: Kdykoli! Většina mužů poskytujících služby hodinového manžela si je dobře vědoma toho, že je důležitá flexibilita a vstřícnost. Proto se na ně zkuste obrátit se sebehloupějším, nebo naopak komplikovanějším problémem, který vám nedá spát. I když nebude mít s jeho řešením hodinový manžel zkušenosti, jistě se vám pokusí vyjít vstříc.

Stejně tak jsou hodinoví manželé variabilní z hlediska časového. Moc dobře totiž vědí, že zákazníci jejich služeb potřebují využít ve chvílích volna, tedy i vpodvečer nebo o víkendech. Vše je zkrátka jen na vašich preferencích a konkrétní domluvě s daným hodinovým manželem.

Mnoho mužů si takto pouze přivydělává a nejrůznější kutilské práce jsou jejich koníčkem. Takový hodinový manžel si na drobné opravy ve vaší domácnosti spíše udělá čas po pracovní době.

S čím vším vám hodinový manžel pomůže?

Škála služeb, které hodinový manžel poskytuje, je velmi široká a následující výčet rozhodně nezahrnuje všechny úkony. Co však zákazníci po hodinovém manželovi chtějí nejčastěji?

 • Výměna vodovodní baterie: Nejsou instalatérské práce zrovna vaším koníčkem? Netrapte se jimi! Hodinový manžel by měl bez problémů zvládnout i drobnější instalatérské úkony.
 • Výměna vypínače nebo elektrické zásuvky: Staré vypínače a elektrické zásuvky dokážou zkazit celkový dojem v jinak velmi pěkném interiéru. Přitom jejich výměna je otázkou několika minut.
 • Oprava odpadního sifonu: Kapající sifon se může stát vaší noční můrou. Ani mírné kapání není radno podcenit, neboť například po návratu z dovolené by vás doma mohlo čekat velmi nemilé překvapení.
 • Vyčištění ucpaného odpadu: Věčný boj s příliš ucpaným odpadem pomůže vyřešit jedině fyzický zásah, nikoli nejrůznější čističe.
 • Zatmelení a zasádrování menších děr a prasklin: Díry po obrazech, praskliny v rozích nebo uražené rohy? To vše může hyzdit jinak pěkný interiér, přitom s pomocí hodinového manžela mohou být tato kosmetická vylepšení otázkou chvilky.
 • Montáž nábytku: Hodinový manžel vám většinou nesestaví celou kuchyňskou linku, ale montáž nějaké skříňky, komody nebo knihovny pro něj bude hračka.
 • Instalace svítidel: Svítidla jsou často to poslední, na co při stěhování a zařizování nového domu nebývá čas. Mnoho mužů se do jejich instalace nechce pouštět, protože se nejedná o příjemnou činnost. I s tímto vám hodinový manžel rád vypomůže.
 • Drobné opravy a vylepšení: Zavěšení drobné poličky, připevnění podlahové lišty apod. To jsou úkony, které nejsou nijak zvlášť náročné, ale které vyžadují jistou fyzickou zručnost.
 • Další specifické úkony: Jaká drobná oprava vás ještě napadá? Může se jednat například o natření zárubní, nalepení zrcadla, připevnění záclonové tyče a mnoho dalších úkonů. Záleží jen na domluvě!

Napadá vás ještě něco, s čím by vám hodinový manžel mohl pomoci?Hodinový manžel

Jak hodinový manžel pracuje?

I zde platí, že hodinový manžel je maximálně flexibilní a přizpůsobí se vašim požadavkům. Důležitá je jasná domluva, samozřejmě také ohledně ceny. Drtivá většina hodinových manželů preferuje hodinovou sazbu. V případě delší dojezdové vzdálenosti výsledná částka zahrnuje také úhradu nákladů na dopravu. Samozřejmostí je také úhrada dražšího materiálu a komponent. To však neznamená, že budete platit za každý hřebíček a šroubek, takové potřeby bývají zahrnuty v ceně.

Vhodné také je předem hodinovému manželovi sdělit, jaké opravy a další služby po něm budete vyžadovat. Bude si tak moci přinést vše potřebné a jeho přítomnost ve vaší domácnosti, a tím i konečná cena se sníží na minimum. Platí však také, že nemusíte obstarávat a zdlouhavě shánět nářadí. Veškeré nářadí, vrtačku a další nezbytné vybavení si hodinový manžel samozřejmě přinese.

V jakých městech služba hodinového manžela funguje?

Další dobrá zpráva je, že síť aktivně působících hodinových manželů se neustále rozšiřuje a služby tohoto charakteru už nejsou vyhrazeny pouze velkým městům. Překvapivé množství hodinových manželů najdete v každém krajském městě, ale i v menších městech je už tato služba zcela běžnou záležitostí, takže i zde jistě najdete hodinového manžela, který vám pomůže s většími i menšími nezbytnými opravami ve vaší domácnosti bez zbytečných odkladů a prodlev. Konečně bude vše fungovat podle vašich představ!

Jak najít šikovného a spolehlivého manžela?

První možnost samozřejmě představují vaši známí. Je mezi nimi nějaký šikovný řemeslník, který si přivydělává také nejrůznějšími menšími opravami? Pak máte téměř vyhráno! Ovšem takového člověka aby pohledal. Vsadit můžete proto na zkušenosti zákazníků ze širšího okolí a jejich recenze.

S rychlým vyhledáním výhodné nabídky by vám mohl pomoci poptávkový server Poptavej.cz, kde můžete během chvíle najít ideálního řemeslníka, tedy i hodinového manžela poskytujícího univerzální služby. Stačí zadat poptávku a čekat na tu nejvýhodnější nabídku od hodinových manželů působících ve vašem okolí. A nyní už pouze zbývá domluvit si konkrétní datum a hodinu pro zvelebení vašeho domova…Hodinový manžel

Jaká byla moje zkušenost?

Není to tak dávno, co jsem zjistila, že baterie na dřezu už má své nejlepší roky za sebou a potřebuje urychleně vyměnit. Novou jsem si sice koupila, ale to bylo tak vše… Rovněž jsem si všimla, že by bylo potřeba seřídit panty na kuchyňských skříňkách, vyměnit starý, nefungující vypínač, přivrtat pár poliček a zatmelit díry po předešlých nájemnících. Proto jsem dlouho neotálela a rozhodla se jednat. Do poptávkového formuláře jsem specifikovala požadované služby a vše odeslala. Netrvalo dlouho a na uvedenou e-mailovou adresu mi začaly přicházet první nabídky. Z nich jsem si vybrala tři nejlevnější a podívala se na hodnocení těchto tří hodinových manželů. Poté už jsem měla jasno a s vybraným kandidátem jsem se rychle domluvila na termínu. Ani jsem se nenadála a všechny potřebné opravy byly provedeny a já už vím, na koho se mám příště zase obrátit. Takže mám o jednu starost méně…

Máte už také zkušenosti se službami hodinového manžela? A jak jste s nimi byli spokojeni?

 

4 replies to Jak najít hodinového manžela

 1. Já bych měla nejraději takového manžela, který by uměl normální jednoduché domácí kutilské úkony abych si nemusela potupně volat domů toho hodinového manžela. Z pozice ženy, která je sice nezávislá a asi by to zvládla ač lajdácky by mě práce spíš obtěžovala a asi i pořádně zatěžovala. Takže hodinový manžel je lepší něco než nic 🙂

 2. Trochu jsem se obávala oslovit hodinového manžela v Praze, protože kamarádka s tím neměla nejlepší zkušenosti. Ale známá manžela mi doporučila pana Zíku, který se osobně specializuje na elektřinu, ale záběr má mnohem širší a také využívá externí spolupracovníky, kteří jsou machři v jiných oborech..kontaktovat ho můžete zde:
  https://www.proveduprace.cz/

 3. Přestěhovali jsme se do nového bytu, nový nábytek, lustry, obrazy, police. Hodinový manžel Roman nam ve všem pomohl.
  Velmi profesionální, dochvilný a hlavně rychlý.

 4. Přestěhovali jsme se do nového bytu, nový nábytek, lustry, obrazy, police. Hodinový manžel Roman nam ve všem pomohl.
  Velmi profesionální, dochvilný a hlavně rychlý.
  https://spravnymanzel.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *