Test – nejlepší zahradní hadice

Rate this post

Hledáte spolehlivou zahradní hadici, která vám vydrží více než jednu sezónu? I mě čekal podobný úkol, aby byla příprava na nastávající sezónu opravdu důkladná. Dobře mi posloužilo vlastnoručně sepsané srovnání, o které se s vámi s radostí podělím. Nejdřív si však ujasněme, jaké parametry jsou opravdu důležité.

Na co se při výběru zahradní hadice zaměřit? V první řadě na to, aby byla dostatečně dlouhá. Není totiž nic nepříjemnějšího, než když hadice nedosáhne do všech koutů a je poté nutné zalévat vybrané úseky konví. Zvlášť když je kohoutek s vodou pěkně daleko. Neméně důležité je, aby hadice byla dostatečně flexibilní, ale zároveň se nekroutila a nezamotávala se. V takovém případě se budete po zahradě pohybovat mnohem rychleji, ne se neustále zdržovat s rozmotáváním hadice a podobně. Moderní hadice jsou proto mnohdy opatřeny speciální textilní vrstvou, která podobným nepříjemnostem předchází.

Přehled nejlepších zahradních hadic

Zahradní hadice Gardena FLEX Comfort 20 m

Gardena FLEX Comfort 20 m
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní hadice Gardena FLEX Comfort disponuje profilem Power Grip pro perfektní spojení hadice a spojky. Tlusté stěny zaručují robustnost a dlouhou životnost hadice. Maximální tlak, při kterém dojde k protržení, je 25 barů. Textilie se spirálovými oky se dvěma spirálami v opačných směrech zaručuje dobrou odolnosti proti tlaku a zajišťuje snadnou manipulaci a dostatečnou pružnost. Na hadici nevznikají nežádoucí uzly, ani nedochází k jejímu kroucení. Samozřejmostí jsou zdravotně nezávadné materiály neobsahující ftaláty nebo těžké kovy. Vztahuje se na ni dvacetiletá záruka. Hadici lze propojit pomocí speciálních přípojných zařízení.

Výhody řetězové pily Gardena FLEX Comfort 20 m

 • Robustní stěny
 • Dlouhá životnost
 • Textilie se spirálovými oky bránící vzniku uzlů a kroucení hadice
 • Profil Power Grip pro efektivní spojení hadice a spojky

Nevýhody řetězové pily Gardena FLEX Comfort 20 m

 • Menší délka

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní hadice Gardena Premium SuperFLEX 25 m

Gardena Premium SuperFLEX 25 m
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní hadice Garfdena Premium SuperFLEX o délce 25 metrů zaujme zejména speciálním profilem Power Grip, díky němuž je spolehlivě spojena hadice a rychlospojky. Hadice se rovněž dobře navíjí a také si zachovává svůj tvar. Délka hadice činí 25 metrů a její průměr je 19 milimetrů. Hadice odolá tlaku 35 barů. Na hadici se netvoří uzly a ani nedocházejí k jejímu kroucení. Materiál neobsahuje škodlivé ftaláty ani těžké kovy. Kvalitní materiály zaručují dostatečnou tloušťku stěny, takže hadice je poměrně robustní a vyznačuje se dlouhou životností. Samozřejmostí je odolnost vůči UV záření. Na hadici se vztahuje záruka o délce 30 let.

Výhody řetězové pily Gardena Premium SuperFLEX 25 m

 • Flexibilní použití
 • Profil Power Grip pro připevnění hadice a rychlospojky
 • Pohodlné navíjení díky vyššímu profilu
 • Možnost propojování

Nevýhody řetězové pily Gardena Premium SuperFLEX 25 m

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní hadice Kärcher PrimoFlex 25 m

Kärcher PrimoFlex 25 m
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní hadice Kärcher PrimoFlex o délce 25 metrů a průměru 3/4″ je velmi flexibilní, ale zároveň robustní a odolná proti zlomení. Díky tomu je pro ni charakteristická dlouhá životnost a jednoduchá manipulace. Hadice se vyznačuje vysokou odolností proti nízkým i vysokým teplotám (od –20 do 65°C). Hmotnost hadice je 5,39 kilogramů. Průtržný tlak činí 24 barů. Trojvrstvá zahradní hadice disponuje tkaným vyztužením, díky čemuž lépe odolává tlaku. Vnější vrstva je odolná proti UV záření. Speciální mezivrstva nepropouští světlo, takže nedochází ke vzniku řas v hadici. Materiál neobsahuje ftaláty, kadmium, barium ani olovo, není tedy zdraví škodlivý. Na zahradní hadici je poskytována záruka o délce 12 let. Tato hadice je vhodná k zalévání menších zahrad i větších ploch.

Výhody řetězové pily Kärcher PrimoFlex 25 m

 • Trojvrstvý materiál s tkaným vyztužením
 • Flexibilita a odolnost proti zlomení
 • Dlouhá životnost
 • Jednoduchá manipulace

Nevýhody řetězové pily Kärcher PrimoFlex 25 m

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní hadice Happy Green GARDEN 20 m

Happy Green GARDEN 20 m
Větší obrázek na MALL.cz

Klasická zahradní hadice Happy Green GARDEN je dlouhá 20 metrů, takže je vhodná k použití na menší zahrádce i na větší ploše. Hadice je samozřejmě opatřena spojkami. Tloušťka hadice je 18 milimetrů. Průměr hadice je 12,7 mm. Opatřena je 3 spojkami a 1 tryskou.

Výhody zahradní hadice Happy Green GARDEN 20 m

 • Jednoduché ovládání
 • Optimální délka na menší i větší zahradu
 • Nízká pořizovací cena
 • Nenápadné barevné provedení

Nevýhody zahradní hadice Happy Green GARDEN 20 m

 • Menší komfort při manipulaci

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní hadice Gardena Comfort HighFLEX 20 m

Gardena Comfort HighFLEX 20 m
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní hadice Gardena Comfort HighFLEX je dlouhá 20 metrů, což je dostačující pro zalévání menší i větší zahrady. Za povšimnutí stojí zejména profil Power Grip pro precizní spojení hadice se spojkou. Samozřejmostí je použití zdravotně nezávadných materiálů a také jejich odolnost proti UV záření. Maximální tlak, při kterém dojde k protržení této hadice, je 30 barů. Průměr hadice je 13 milimetrů (1/2″). Hadice je opatřena vrstvou husté, velmi kvalitní spirálová textilie, která předchází vzniku uzlů, rovněž nedochází k nepříjemnému kroucení. Na tuto hadici se poskytuje záruka o délce 20 let.

Výhody zahradní hadice Gardena Comfort HighFLEX 20 m

 • Profil Power Grip pro spojení hadice se spojkou
 • Spirálová textilie proti vzniku uzlů
 • Příznivá pořizovací cena
 • Dlouhá záruka

Nevýhody zahradní hadice Gardena Comfort HighFLEX 20 m

 • Menší délka

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ zahradní hadice Délka hadice Tloušťka hadice Průměr hadice Cenové rozmezí
Gardena FLEX Comfort 20 m 20 m 13 mm 1/2″ 500–750 Kč
Gardena Premium SuperFLEX 25 m 25 m 19 mm 3/4″ 1800–2300 Kč
Kärcher PrimoFlex 25 m 25 m 3/4″ 1500–1700 Kč
Happy Green GARDEN 20 m 20 m 18 mm 1/2″ 300–600 Kč
Gardena Comfort HighFLEX 20 m 20 m 1/2″ 800–1100 Kč

Celkové hodnocení nejlepších zahradních hadic

Ještě váháte, která zahradní hadice bude na vaši zahradu ideálním řešením? Velmi přijatelný kompromis z hlediska kvality a ceny dle mého názoru představuje zahradní hadice Gardena FLEX Comfort 20 m. Jestliže si chcete každodenní zalévání zahrady opravdu usnadnit, potom vás určitě nezklame zahradní hadice Gardena Premium SuperFLEX 25 m, která se vyznačuje mimořádnou odolností, dlouhou životností a komfortním použitím.

 

Jaké jsou vaše zkušenosti s výběrem zahradní hadice?

7 replies to Test – nejlepší zahradní hadice

 1. Test hadice a v textu je Výhody řetězové pily Gardena Premium… Ach jo.

 2. Tyhle gumový jsou daleko lepší než ty smršťovací, sice jsou míň skladný, ale výdrž mnohem lepší.

 3. Klasická hadice je nejlepší než ta smršťovací, tu ani náhodou.

 4. Prima vědět jaké je vlastně rozložení na trhu. Určitě využiji k napuštění našeho zahradního jezírka, protože nějak se to napustit musí. Vodou přece jenom šetříme, protože v dnešní době je to zkrátka potřeba. Kolikrát v létě ze studny nic nedostaneme a obec nám přistaví cisternu, což je v moderní době opravdu smutné.

  • Přesně, mně by se taková hadice celkem hodila na napouštění bazénu. Budu muset nějakou pořádnou sehnat. Bazén jsem si právě pořídil letos. Ještě ho ale nemám postavený. Do toho se chci pustit někdy příští týden až budu mít více volna. Taky ještě musím někde sehnat nové filtrační kartuše. 🙂

 5. Právě hadice se mi před pár týdny na zahradě poškodila, takže se mi takové srovnání celkem hodí. Letos už ji ale asi kupovat nebudu. Říkal jsem si, že na příští léto koupím komplet nové nářadí na zahradu a společně s tím i hadici. Rád bych si koupil i nějaké nové věci do dílny. Už delší dobu by se mi tam například hodil nový šroubový kompresor, ale s tím asi také ještě počkám.

 6. Všiml jsem si, že tu někdo psal o těch smršťovacích. Taky s tím nemám dobrou zkušenost. Já mám zahradní hadici z Baumaxu za pár stovek a ta funguje skvěle. S nástavcem ji používám i na mytí auta a taky to funguje velice dobře. Když ovšem chci auto umýt pořádně, tak s ním raději zajedu sem. Tam dokonce dělají i čištění interiéru. Na to bych si sám asi netroufl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *