Nejlepší rychlovarné konvice – recenze

Rate this post

Rychlovarná konvice je jedním z nejpoužívanějších kuchyňských spotřebičů, proto si její výběr zaslouží pozornost. A podle čeho konvici vybírat? Zkuste se nejdříve podívat na mé vlastní srovnání předem vytipovaných modelů!

Souhlasím s vámi, že design je důležitý, konvice je přece jenom stále na očích, připravena k použití. Ovšem to by rozhodně nemělo být hlavní kritérium. Já osobně preferuji nerezové konvice před plastovými, které nejen vypadají obyčejně, ale stokrát ohřívaný plast se mi nezdá jako nejbezpečnější řešení. Vzhledem k tomu, že u nás pijeme nejrůznější druhy čaje opravdu ve velkém, nedám dopustit na možnost nastavení teplotu. Díky ní konečně nemusím mít strach, že zelený čaj zaliji příliš teplou vodou a znehodnotím tak cenné látky. Důležitý je i dostatečně velký objem, přece jenom je docela nepříjemné, když ani nemůžete uvařit kávu pro návštěvu. Samozřejmostí by měl být vodoznak pro rychlou optickou kontrolu hladiny vody. A které rychlovarné konvice mě nejvíce zaujaly?

Přehled nejlepších rychlovarných konvic

Rychlovarná konvice Clatronic WKS 3625

Clatronic WKS 3625
Větší obrázek na MALL.cz

Elegantní rychlovarná konvice Clatronic WKS 3625 v nerezovém provedení a luxusním hnědém odstínu je dobrým pomocníkem do jakékoliv kuchyně. Nádoba je vyrobena z odolného, zdravotně nezávadného kovu. Objem činí 1,8 litru, což je dostačující i pro početnou rodinu. Příkon této konvice je 2200 W, takže ohřev vody je dostatečně rychlý. Spirála je samozřejmě skrytá, takže se na ní neusazuje vodní kámen. Na boční straně se nachází vodoznak, který umožňuje snadné zjištění stavu vody. Užitečný je také vyjímatelný filtr. Konvice není opatřena kontrolkou provozu ani možností termoregulace.

Výhody rychlovarné konvice Clatronic WKS 3625

 • Dostatečný objem (1,8 litru)
 • Elegantní barevné provedení
 • Rychlý ohřev
 • Odolná povrchová úprava

Nevýhody rychlovarné konvice Clatronic WKS 3625

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Rychlovarná konvice ETA 459090000 AGNES

ETA 459090000 AGNES
Větší obrázek na MALL.cz

Rychlovarná nerezová konvice ETA 459090000 Agnes model zaujme elegantním tvarem a designem a skvěle zapadne do moderní kuchyně. Oboustranný vodoznak zaručuje snadnou kontrolu hladiny vody. Kontaktní systém STRIX zajišťuje dlouhou životnost a také bezpečnost při používání konvice. Vnitřní podsvícení signalizuje provoz konvice. Samozřejmostí je snadno vyjímatelné a omyvatelné filtrační sítko, které zabraňuje usazeninám vodního kamene. Tlačítko ve víku usnadňuje otevírání. Dvojnásobný bezpečnostní systém aktivuje bezpečnostní pojistku při přehřátí nebo při chodu naprázdno. V podstavci je dostatečný prostor pro uskladnění napájecího kabelu, který tak lze nastavit podle aktuální potřeby. Příkon této rychlovarné konvice je 2000 W. Její objem je 1,7 litru, takže ohřeje vodu na čaj nebo kávu pro celou rodinu, nebo pro návštěvy. Hmotnost konvice je 1,17 kilogramu.

Výhody rychlovarné konvice ETA 459090000 AGNES

 • Elegantní podsvícení pro signalizaci provozu
 • Klasický jednoduchý design
 • Prostor pro uskladnění kabelu v podstavci
 • Dvojnásobný bezpečnostní systém

Nevýhody rychlovarné konvice ETA 459090000 AGNES

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Rychlovarná konvice ECG RK 1795 ST

ECG RK 1795 ST
Větší obrázek na MALL.cz

Rychlovarná konvice ECG RK 1795 ST v luxusním světle béžovém odstínu, navíc v metalickém provedení, se stane ozdobou každé kuchyně. Kvalitní nerezové provedení zajišťuje velmi dobrou odolnost. Objem 1,7 litru je pro běžné používání ve vícečlenné domácnosti naprosto dostačující. Nerezové tělo je opatřeno lakovaným povrchem. Praktický je odnímatelný filtr proti vodnímu kameni a dalším usazeninám. Spirála je samozřejmě skrytá. Příkon této rychlovarné konvice se pohybuje v rozmezí 1850–2100 W. Přístroj váží pouze 1,24 kilogramu.

Výhody rychlovarné konvice ECG RK 1795 ST

 • Příznivá pořizovací cena
 • Odolná povrchová úprava
 • Luxusní béžový odstín
 • Vhodná i do větší domácnosti

Nevýhody rychlovarné konvice ECG RK 1795 ST

 • Mírně pomalejší ohřev

>> Zjistit aktuální cenu

Rychlovarná konvice Tefal KI240D30 Control Express

Tefal KI240D30 Control Express
Větší obrázek na MALL.cz

Rychlovarná konvice Tefal KI240D30 Control Express je vhodným kandidátem například pro milovníky čaje, kteří dbají na správnou teplotu vody při jeho zalévání. Možnost nastavení teploty se však hodí i při jiných příležitostech. Tato konvice umožňuje vodu ohřát na 7 různých teplot, konkrétně na 60 °C, 70 °C, 80 °C, 85 °C, 90 °C, 95 °C a 100 °C. Konvice nabízí funkci udržování teploty až po dobu 60 minut. Displej zůstává aktivní po 30 minut, poté přejde do stand-by režimu. Sklápěcí víko je uzamykatelné. Spirála je ukryta v nerezovém dně. Filtr zachycuje vápenaté usazeniny. Objem konvice je 1,7 litru, což je ideální velikost do každé domácnosti. Nepostradatelný je vodoznak nacházející se na obou stranách konvice umožňuje komfortní kontrolu množství vody. Příkon 2400 W zajišťuje velmi rychlý ohřev i většího množství vody.

Výhody rychlovarné konvice Tefal KI240D30 Control Express

 • Možnost nastavení teploty
 • Funkce udržování teploty (60 minut)
 • Přehledný displej
 • Rychlý ohřev

Nevýhody rychlovarné konvice Tefal KI240D30 Control Express

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Rychlovarná konvice Concept RK4900

Concept RK4900
Větší obrázek na MALL.cz

Rychlovarná konvice Concept RK 4900 vyniká elegantním moderním designem a nezvyklým skleněným provedením s nerezovými prvky. Nádoba je totiž vyrobena z pevného borosilikátového skla, které je samozřejmě zdravotně nezávadné. Sklo navíc velmi dobře odolává vzniku usazenin. Elegantní vzhled konvice nenarušuje ani ukrytá spirála. Tato rychlovarná konvice se vyznačuje menším objemem (1,2 litru), takže je vhodným kandidátem spíše do méně početných domácností. Víko se otvírá velmi snadno díky ergonomickému úchytu. Nedocenitelný je dvojnásobný bezpečnostní systém. Příkon tohoto přístroje se pohybuje v rozmezí 1370–1630 W. Chybět nemůže ani vodoznak pro rychlou kontrolu množství vody. Skleněná nádoba poskytuje přehled o tom, kdy je třeba konvici zbavit vodního kamene a usazenin. Rovněž je ihned dobře patrné, kolik vody v konvici momentálně je.

Výhody rychlovarné konvice Concept RK4900

 • Zajímavé skleněné provedení
 • Odolné sklo zabraňuje usazeninám
 • Zdravotně nezávadné sklo
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody rychlovarné konvice Concept RK4900

 • Menší výkon a pomalejší ohřev

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model rychlovarné konvice Příkon Objem Materiál nádoby Kontrolka provozu Termoregulace Funkce udržení teploty Barva
Clatronic WKS 3625 2200 W 1,8 l kov ne ne ne hnědá
ETA 459090000 AGNES 2000 W 1,7 l kov ano ne ne nerez/černá
ECG RK 1795 ST

 

2100 W 1,7 l kov ano ne ne šampaň
Tefal KI240D30 Control Express 2400 W 1,7 l kov ano ano ano nerez
Concept RK4900 1630 W 1,2 l sklo ano ne ne nerez/černá

Rychlovarné konvice: celkové hodnocení

Stále nevíte, která rychlovarná konvice nejlépe obstojí ve vaší domácnosti? Jestliže hledáte spolehlivou a výkonnou konvici za přijatelnou cenu, pak vám mohu doporučit konvici ECG RK 1795 ST, která se hodí i do větší domácnosti. Potrpíte-li si však na přípravu kvalitního čaje a kávy, vaší pozornosti by neměla uniknout rychlovarná konvice Tefal KI240D30 Control Express, která mě osobně nadchla nejvíce. Možnost nastavení teploty je zkrátka super. Díky dopravě zdarma na Mall.cz nestála ani o korunu víc!

5 replies to Nejlepší rychlovarné konvice – recenze

 1. My máme také rychlovarnou konvici ETA, akorát EEWA 7700. Zaujala mě v tomto srovnání https://www.testino.cz/test-rychlovarnych-konvic a jsme s ní spokojení. Ne, že bych byla nějak náročná, ale u elektrospotřebičů chci, aby dobře fungovaly a dlouho vydržely.

 2. Super tipy, taky teď nějakou sháním. Já bych si například nedokázala představit den bez toho, abych si během něj dala šálek nějakého dobrého čaje. Na jeho přípravě si docela dávám záležet. Četla jsem, že u čaje je hodně důležitá i teplota vody, tak právě z tohoto důvodu přemýšlím nad nějakou konvicí, kde se toto dá regulovat.

  • Já to mám podobně, jen v mém případě to není čaj, ale káva. Bez té bych asi nedokázal žít. Právě proto se už nějakou dobu dívám na takové ty profesionální kávovary. Hrozně bych nějaký takový kávovar chtěl domů. Je to sice investice, ale myslím si, že pokud si člověk na kvalitní kávě potrpí tak, jako já, tak se to vyplatí.

 3. Dobře zpracovaný text. Hodně se mi líbí to, že tam řešíte ekonomkickou stránku věci. Upozornilo mě na tuhle problematiku jedno externí call centrum, které mi volalo v dobré míře, že jestli chceme doma ušetřit. Tak jsem udělali takový krátký energetický audit a zjistili jsme, že mám doma fakt hodně neúsporné spotřebiče. 😉

 4. Mně se doma nedávno rychlovarná konvice rozbila a byla to pro mě tragédie. Každé ráno jsem zvyklá si připravovat čaj, a bez rychlovarné konvice je to složité. Rychle jsem si ale naštěstí koupila novou. Ta má i možnost nastavení teploty, co ž je právě na přípravu čaje ideální. Zrovna před pár minutami jsem si dělala yerba maté – https://www.muudlabs.cz/ To je na ráno úplně ideální. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *