Jak vybrat topidlo

Rate this post

Potřebujete rychle a levně vyřešit problém s vytápěním? Pokud nemáte finanční prostředky na drahá topná tělesa, krbové vložky a další typy topení, zkuste vsadit na topidla, která se opět vrací na výsluní! Nástěnné a přenosné konvektory mají mnoho výhod. Pojďme si je před recenzí a srovnáním těch nejlepších výrobků krátce zrekapitulovat.

Nespornou výhodou tohoto typu topidel jsou nízké pořizovací náklady. V jejich prospěch hovoří také snadná montáž a jednoduchá obsluha. Při každodenním použití je nedocenitelné rychlé předávání tepla, což ještě zvyšuje uživatelský komfort. Použití topidel je navíc poměrně variabilní. Využití nalézají v rodinných domech i bytech, stejně jako v objektech určených pro přechodné bydlení, například chatách, chalupách a dalších rekreačních objektech. Tento typ topidel je možné instalovat na zeď, což je zejména v menších prostorech velmi praktické. Jindy může přístroj plnit funkci volně stojícího topidla, které je možné přemísťovat podle momentální potřeby.

Výhody konvektorů:

 • Velká variabilita
 • Nízké pořizovací náklady
 • Jednoduchá montáž
 • Snadná obsluha

Která topidla budou pro zamýšlené použití nejvhodnější a na co si při výběru dát pozor? Právě teď je ten nejvyšší čas připravit se na zimu!

Přehled nejlepších topidel

AEG WKL 2003 U

Topidlo AEG WKL 2003 U vyniká vysokým výkonem (2 kW) elegantním bílým provedením. Konvektor je vybaven elektromechanickým termostatem, který je možné plynule nastavit v rozmezí 6 až 30°C. Podstatné je také prozámrazové nastavení. Topidlo je opatřeno samostatnou montážní lištou pro umístění na stěnu.  Kvalitní ocelová konstrukce zajišťuje dlouhou životnost. Topidlo se na stěnu připevňuje pomocí držáku, ale jeho montáž je poměrně snadná. Tyčové topné těleso s hliníkovými lamelami velmi dobře předává teplo. Nechybí ani tepelná pojistka s funkcí automatického resetu, která zajišťuje bezpečnost při používání topidla. Veškeré ovládací prvky jsou čitelné seshora. Konvektor je určen pro pevné elektrické připojení. Délka kabelu činí 1 metr.

Výhody topidla AEG WKL 2003 U

AEG WKL 2003 U
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Plynulé nastavení teploty mezi 6 až 30 °C
 • Protizámrazové nastavení
 • Nízká hmotnost
 • Kvalitní zpracování a dobré předávání tepla

Nevýhody topidla AEG WKL 2003 U

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

SENCOR SCF 2003

Konvektor SENCOR SCF 2003 je vybaven plynule regulovatelným termostatem. Výkon je možné nastavit na 750, 1250 a 2000 W. Součástí přístroje je také ochrana proti přehřátí. Topidlo se vyznačuje velmi tichým chodem. V jeho prospěch hovoří také nízká hmotnost (2 kilogramy), což usnadňuje celkovou manipulaci. Topidlo je určeno pro montáž na zeď pro větší úsporu místa. Pro tento případ je dodávání spolu s montážní lištou, díky níž je instalace velmi jednoduchá. Stejně tak je možné používat jej jako volně stojící. Topidlo je vhodné spíše do menších místností, aby byla zajištěna dostatečná výhřevnost. Při každodenním používání je praktická světelná kontrolka zapnutí topného tělesa. Integrovaná rukojeť zajišťuje snadné přenášení topidla podle aktuální potřeby.

Výhody topidla SENCOR SCF 2003

SENCOR SCF 2003
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Ochrana proti přehřátí
 • Termostat s plynulou regulací
 • Jednoduché připevnění na stěnu
 • Velmi dobrá výhřevnost

Nevýhody topidla SENCOR SCF 2003

 • Vhodné spíše do menší místnosti

>> Zjistit aktuální cenu

AEG WKL 1503 U

Nástěnný přímotopný konvektor AEG WKL 1503 U v elegantním bílém provedení a s výkonem 1,5 kW umožňuje plynulé nastavení teploty mezi 6 až 30 °C. Neméně důležité je protizámrazové nastavení. Elektromechanický termostat zajišťuje snadné ovládání. Ocelové trubkové těleso v kombinaci s hliníkovými lamelami velmi dobře předává teplo. Topidlo velmi dobře reaguje na pokles či zvýšení aktuální teploty. Veškeré ovládací prvky jsou čitelné seshora a zde se nachází také vypínač. Konvektor je určen pro pevné elektrické připojení za pomoci kabelu dlouhého 1 metr. Také je možné připevnit jej na stěnu pomocí speciálního držáku, ale možné je používat jej jako přenosný přístroj, rovněž i díky jeho nízké hmotnosti (6,72 kilogramu). Velmi praktická je tepelná pojistka s funkcí automatického resetu. Součástí balení je samostatná montážní lišta.

Výhody topidla AEG WKL 1503 U

AEG WKL 1503 U
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Dobrá reakce na aktuální teplotu
 • Tepelná pojistka s funkcí automatického resetu
 • Rychlé předávání tepla
 • Nízká hmotnost (6,72 kg)

Nevýhody topidla AEG WKL 1503 U

 • Méně stabilní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

MORA PT 6140.1022

Topidlo MORA PT 6140.1022 s výkonem 4,2 kW je vybaveno termostatem s regulací teploty v rozmezí 10–32 °C. Přístroj v bílé barvě vyniká velmi elegantním designem, díky němuž zapadne do každého interiéru. Lakovaná ocelová konstrukce zajišťuje velmi dobrou stabilitu. Topidlo lze přestavět na PB. Bez problémů vytopí místnost o velikosti 95 m3. Součástí balení je také trubka přívodu vzduchu a trubka odvodu spalin. Montáž topidla je velmi jednoduchá a i jeho následné ovládání je snadné.

Výhody topidla MORA PT 6140.1022

MORA PT 6140.1022
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Elegantní design (bílé provedení, lakovaná ocel)
 • Regulace teploty termostatu v rozmezí 10–32 °C
 • Jednoduché ovládání a snadná montáž
 • Velká výtopnost

Nevýhody topidla MORA PT 6140.1022

 • Vysoká hmotnost (20,2 kg)

>> Zjistit aktuální cenu

SENCOR SHH 1090BK

Přenosné elektrické topidlo SENCOR SHH 1090BK představuje topný zářič z uhlíkových vláken s vysokým výkonem (1 kW) a dlouhou životností. Topidlo je díky své robustní konstrukci a odolnosti vůči povětrnostním vlivům vhodné i pro venkovní použití, například na terase apod. Rám topidla je vyroben ze slitiny hliníku. Topidlo je charakteristické téměř bezhlučným provozem. Úhel vyzařování topidla je celých 360°. Zejména v domácnosti s dětmi je nedocenitelná bezpečnostní funkce automatického vypnutí při převrhnutí přístroje. Integrovaná rukojeť usnadňuje přenášení přístroje a celkovou manipulaci, stejně jako nízká hmotnost topidla (7,8 kilogramu). Délka přívodního kabelu je 180 centimetrů.

Výhody topidla SENCOR SHH 1090BK

 • Možné vnitřní i venkovní použití
  SENCOR SHH 1090BK
  Větší obrázek na Heureka.cz
 • Bezpečnostní funkce automatického vypnutí
 • Velmi tichý provoz
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci

Nevýhody topidla SENCOR SHH 1090BK

 • Nižší výkon v porovnání s ostatními přístroji

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model topidla Typ Příkon Hmotnost Rozměry (š×v×h) Barva
AEG WKL 2003 U konvektor 2000 W 7,82 kg 77×49×10 cm bílá
SENCOR SCF 2003 konvektor 2000 W 2 kg 63×44×14 cm bílá
AEG WKL 1503 U konvektor 1500 W 6,72 kg 59×14×10 cm bílá
MORA PT 6140.1022 konvektor 4200 W 20,2 kg 68,2×55,2×17,2 cm bílá
SENCOR SHH 1090BK infrazářič 1000 W 7,8 kg 28,5×90×28,5 cm černá/stříbrná

Závěrečné srovnání nejlepších topidel

Který přístroj bude ideálním kandidátem právě pro vás? Pokud nemáte na nové topidlo příliš vysoké nároky, potom by vás mohlo zaujmout topidlo SENCOR SCF 2003, které je finančně nenákladné, zároveň se však vyznačuje dobrou výtopností. Jestliže nehodláte nic ponechat náhodě, můžete investovat do topidla AEG WKL 2003 U, které je rovněž charakteristické elegantním designem. Uvidíte, že letošní zima ve společnosti účinného topidla bude mnohem příjemnější!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *