Recenze: krbové vysavače na popel

Rate this post

Není nad chvíle strávené u krbu. Zvlášť pokud venku mrzne, fouká, že by ani psa nevyhnal. Ovšem neustálé a zdlouhavé vybírání popela může příjemné chvíle strávené u krbu úplně zkazit. Na tuto neoblíbenou činnost lze vyzrát pomocí krbového vysavače na popel. Přečtěte si recenzi těch nejlepších!

A jaká je moje zkušenost? Jednoznačně pozitivní. Už pěkně dlouhou dobu mě štvalo vybírání popela ručně, až mi došla trpělivost. Nový krbový vysavač popela mě příjemně překvapil a od té doby na něj nedám dopustit. Důležitá je pro mě nejen snadná manipulace díky kolečků, ale také velký objem nádoby na popel.

Krbový vysavač slouží při úklidu chladného popela z komínů, krbů, krbových kamen, kachlových kamen i grilů. Zároveň však nabízí mnohem rozmanitější využití. Jedná se o nečekaně praktického pomocníka do dílny, garáže a podobně. Vysavač totiž účinně uklidí hrubé i menší nečistoty po nejrůznějších činnostech a domácích pracích. Vyhnete se tak použití klasického vysavače, který by se ve špinavější dílně přece jenom zbytečně znečistil. Vy byste si následně roznášeli nečistoty po bytě. Krbový vysavač je možné využití i při čištění auta a při mnoha dalších činnostech.

Jaké krbové vysavače popela by neměly uniknout vaší pozornosti?

Přehled nejlepších krbových vysavačů na popel

Myard FENIX 1220 vysavač popela

Vysavač popela Myard FENIX 1220 je praktickým pomocníkem ke krbu i kamnům. Přívodní kabel má délku 2 metry, což by mělo být naprosto dostačující k vysátí popela. Samotná ohebná hadice měří 105 centimetrů. Silný motor o výkonu 1200 W zajistí vysátí veškerého popele z krbu. Nedocenitelná je nejen hliníková odnímatelná hubice, ale také sběrná nádoba o objemu 20 litrů s rychloupínacím systém. Účinný filtr pro zachycení jemného popelového prahu lze snadno vyčistit a vyznačuje se i velmi dlouhou životností. Úklid v okolí krbu nebo kamen usnadní i funkce foukání. Základna je opatřena kolečky pro snazší manipulaci. Neméně důležité je zabudované madlo v horní části přístroje. Krbový vysavač je dodáván s širokým příslušenstvím (kovová sací hadice o délce 1 metr, hliníková násada dlouhá 23 centimetrů, 2 Hepa filtry, zúžená hubice a nehořlavý obal na filtr). V případě potřeby si můžete dokoupit náhradní filtr.

Výhody vysavače popela Myard FENIX 1220

Myard FENIX 1220 vysavač popela
Větší obrázek na MALL.cz
 • Dva účinné Hepa filtry
 • Dostatečně dlouhý přívodní kabel (2 m)
 • Snadná manipulace a přenášení
 • Široké příslušenství

Nevýhody vysavače popela Myard FENIX 1220

 • Mírně hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Einhell AFF Grey vysavač popela

Einhell AFF Grey vysavač popela
Větší obrázek na MALL.cz

Vysavač popela Einhell AFF Grey s velmi jemným filtrem pro zachycení i těch nejmenších částeček popela stačí připojit ke klasickému vysavači. Délka hadice je 1 metr, její průměr činí 36 milimetrů. Sběrná nádoba na popel má objem 18 litrů, takže není nutné ji příliš často vyprazdňovat. Po dokončení vysávání je možné přístroj omýt vodou. Díky nízké hmotnosti (3,3 kg) se s přístrojem velmi snadno manipuluje. Výkon vysavače popela se odvíjí od připojeného vysavače. V balení najdete kovovou sací hadici, hliníkovou sací hadici, sponku pro otevření, přípojku na vysavač, držák a omyvatelný filtr.

Výhody vysavače popela Einhell AFF Grey

 • Velká nádoba na popel
 • Snadná údržba
 • Široké příslušenství
 • Nízká hmotnost (3,3 kilogramu)

Nevýhody vysavače popela Einhell AFF Grey

 • Nutnost připojení k vysavači

>> Zjistit aktuální cenu

Fieldmann FDU 2002-E vysavač popela

Víceúčelový vysavač Fieldmann FDU 2002-E s příkonem 1200 W je určen k vysávání vychladlého popela. Vysavač je opatřen HEPA filtrem, který lze snadno sejmout. Ochranný koš zabraňuje ucpání většími kousky. Přesto je však nutné filtr pravidelně čistit. Sběrná nádoba o objemu 20 litrů zaručuje, že nebudete muset popel často vysypávat. Pro snazší manipulaci je nádoba vybavena kolečky. Výhodou je jistě také dlouhá přívodní šňůra. Kovová hadice s hliníkovým nástavcem je určena na vysávání popela, plastová hadice, podlahový nástavec, kulatý kartáč a plochá trubice se hodí k úklidu garáže, dílny a podobně. Vysavač lze tak využít velmi všestranně. Součástí balení je podlahová hubice, zúžený nástavec a otočný kartáček.

Fieldmann FDU 2002-E vysavač popela
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody vysavače popela Fieldmann FDU 2002-E

 • Dobrý sací výkon
 • Dlouhý přívodní kabel
 • Objemná nádoba na popel (20 litrů)
 • Bohaté příslušenství

Nevýhody vysavače popela Fieldmann FDU 2002-E

 • Hlučnější provoz

>> Zjistit aktuální cenu

Einhell TH-VC 1318 vysavač popela

Vysavač popela Einhell TH-VC 1318 je určen k vysávání studeného popela nebo sazí z kamen a grilů. Motor s výkonem 500 W spolu s nádrží o objemu 18 litrů snadno uklidíte krb, komín nebo gril. Po vysátí popela lze vysavač jednoduše vyprázdnit a omýt jej vodou. Filtr zachytává i ten nejjemnější popelový prach, ovšem proto je nutné jeho pravidelné čištění. Vysavač je opatřen sací hadicí o průměru 35 milimetrů a délka 1 metr. Součástí balení je kovem vyztužená sací hadice, rychloupínací kryt, hliníková sací trubka a také filtrační vložky. Držadlo usnadňuje přenášení, v tomto případě oceníte také nízkou hmotnost přístroje (2,9 kg).

Einhell TH-VC 1318 vysavač popela
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody vysavače popela Einhell TH-VC 1318

 • Nízká hmotnost (2,9 kg)
 • Vlastní motor
 • Snadná údržba
 • Kvalitní provedení

Nevýhody vysavače popela Einhell TH-VC 1318

 • Nižší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

M.A.T. Group vysavač popela

Vysavač popela M.A.T. Group je velmi dobrým pomocníkem při každodenním úklidu v okolí krbu nebo kachlových kamen. Výkon 1000 W je zcela dostačující, stejně jako nádoba na popel o objemu 18 litrů. Filtr je možné velmi snadno vyčistit, případně vyměnit. Součástí přístroje je zabudovaný motor, takže k efektivnímu úklidu už není zapotřebí další vybavení. I manipulace s vysavačem popela je poměrně snadná díky madlu.

Výhody vysavače popela M.A.T. Group

M.A.T. Group vysavač popela
Větší obrázek na MALL.cz
 • Snadné čištění a výměna filtru
 • Nízká pořizovací cena
 • Zabudovaný výkonný motor
 • Jednoduchá manipulace a efektivní úklid

Nevýhody vysavače popela M.A.T. Group

 • Hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ vysavače popela Příkon Maximální hlučnost Objem Barva Cenové rozmezí
Myard FENIX 1220 vysavač popela 1200 W 76 dB 20 litrů černá 1100-1400 Kč
Einhell AFF Grey vysavač popela 18 litrů šedá 700-1100 Kč
Fieldmann FDU 2002-E vysavač popela 1200 W 80 dB stříbrná 1300-1600 Kč
Einhell TH-VC 1318 vysavač popela 500 W červená 1000-1200 Kč
M.A.T. Group vysavač popela 1000 W 18 litrů černá/oranžová 900-1200 Kč

Celkové hodnocení krbových vysavačů na popel

Stále se nemůžete rozhodnout, který vysavač popela zvolit? Jestliže chcete pro začátek vyzkoušet základní model, který nezatíží váš finanční rozpočet, potom vyzkoušejte například vysavač popela Einhell AFF Grey, který se stane všestranným pomocníkem ve vaší domácnosti. Jestliže nehodláte nic ponechat náhodě, pak vás jistě nezklame vysavač popela Fieldmann FDU 2002-E, který se vyznačuje vysokým výkonem a velmi účinným filtrem. Vězte, že úklid krbu může být mnohem snazší, než si myslíte!

One reply to Recenze: krbové vysavače na popel

 1. Vysavač popela určitě doporučuju, hodně to usnadnuje čistění krbu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *