Nejlepší vysavače na okna – recenze

Rate this post

Chcete konečně skoncovat s únavným mytím oken, které téměř nikdy nebere konce? Přečtěte si moje osobní hodnocení těch nejlepších vysavačů na okna. Recenze čističů oken se všemi důležitými parametry i vám při výběru nejlepšího úklidového pomocníka jistě pomůže.

Vysavače oken, jinak známé také jako elektrické mopy, nabízí vskutku flexibilní použití, k čištění nejrůznějších skleněných povrchů, nejen oken, ale také skleněných stolů, zrcadel, sprchových koutů. Pomocí tohoto přístroje lze vyčistit i další rovné povrchy, například pracovní desky v kuchyni apod. Při výběru vysavače na okna je třeba vzít v potaz zejména šíři stěrky a dobu provozu.

Vysávání a leštění oken bez skvrn může být překvapivě snadný, stačí si jen najít vysavač oken podle vašich představ! Správný vysavač na okna se postará o optimální výsledek bez šmouh, takže čas a energie věnované mytí oken budou minimální, navíc bez kontaktu se špinavou vodou a neustálého kapání vody.

Přehled nejlepších vysavačů na okna

Při nákupu speciálních úklidových přístrojů se většinou vyplatí vsadit na značky, které se na tyto produkty specializují. Zejména značky Leifheit, Vileda či Kärcher se těší oblibě mezi zákazníky, kteří chtějí čas věnovaný úklid omezit na nezbytné minimum. Které výrobky patří mezi ty nejlepší a který z nich nejlépe splní vaše nároky?

Leifheit Window Cleaner

Vysavač na okna Leifheit Window Cleaner, který slouží k mytí klasických i střešních oken, zrcadel, sprchových koutů, dlaždic i menších okenních tabulek, vyniká dlouhou provozní dobou. Ta je umožněna také díky standby senzoru. Gumová stírací čepel o šířce 28 cm umožňuje efektivní a rychlé umytí oken, stejně jako elektronické odsávání vody. Při mytí menších ploch je velmi praktická užší sací hubice (17 centimetrů). Komfort při mytí větších a výše umístěných skleněných ploch naopak zvyšuje prodlužovací tyč o délce 43 centimetrů. Nádrž na odsátou vodu (100 ml) disponuje dostatečně velkým otvorem pro komfortní vylévání i čištění. Součástí celé sady je mop na okna a dlaždice, užší sací hubice, prodlužovací tyč, baterie a adaptér k nabíjení. Z hlediska údržby vysavače na okna je nedocenitelná možnost odejmout návlek a vyprat jej v pračce.

Leifheit Window Cleaner
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody vysavače na okna Leifheit Window Cleaner

 • Dlouhá provozní doba (35 minut)
 • Standby senzor pro delší výdrž baterie
 • Bohaté příslušenství (prodlužovací tyč, užší sací hubice, baterie, adaptér)
 • Elektronické odsávání vody

Nevýhody vysavače na okna Leifheit Window Cleaner

 • Poněkud robustnější provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Kärcher WV 2 Premium

Kärcher WV 2 Premium
Větší obrázek na MALL.cz

Vysavač na skla Kärcher WV 2 Premium je určen k čištění oken, včetně střešních, dále dlaždic, kachliček, zrcadel, sprchových zástěn či skleněných stolů apod. Elektrické odsávání vody umožňuje po použití nástřikové láhve s nasazenou mikrovláknovou stěrkou o standardní šířce 28 centimetrů komfortní mytí oken bez kapání špinavé vody. Snímatelná násada je praktická při čištění hůře dostupných míst. Pro čištění menších ploch je vhodná odsávací hubice o šířce 17 centimetrů. Lithium iontová baterie je charakteristická dlouhou životností. Nedochází k jejímu samovybíjení, takže přístroj je vždy připraven k použití a výdrž (25 minut) by měla být dostatečná k umytí až 25 oken oken bez přerušování.

Součástí balení je také násada pro otírání, lithium iontová baterie, nabíječka, nástřiková láhev se stěrkou z mikrovlákna a odsávací hubice.

Výhody vysavače na okna Kärcher WV 2 Premium

 • Dostatečně dlouhá výdrž baterie (25 minut)
 • Nástřiková láhev se stěrkou z mikrovlákna
 • Užší odsávací hubice (17 centimetrů) vhodná na menší plochy
 • Snímatelná násada pro větší lepší dostupnost

Nevýhody vysavače na okna Kärcher WV 2 Premium

 • Kratší výdrž baterie

>> Zjistit aktuální cenu

Vileda Windomatic Complete

Sada Vileda Windomatic Complete zahrnuje dva výroby, jednak elektrický vysavač na okna, ale také ruční mop se sprejem na okna, který nevyžaduje používání kbelíku. Mop je vhodný k odstranění velmi odolné špíny, zatímco vysavač na okna se postará o umytí a vyleštění nejrůznějších typů skleněných ploch. Přístroj lze používat i na nerovné povrchy, kterým se díky flexibilní hlavici a také gumové liště Windomatic snadno přizpůsobí. Jedním tahem vysavač na okna umyje plochu o šířce 27 centimetrů. Z hlediska uživatelského komfortu je praktická nízká hmotnost a také ergonomicky tvarovaná rukojeť čističe na okna.

Vileda Windomatic Complete
Větší obrázek na MALL.cz

Vysavač na okna se vyznačuje mimořádně dlouhou dobou provozu, která dosahuje až 40 minut. Přístroj se nabije za 4 hodiny. Integrovanou nádobku lze velmi snadno vyprázdnit a umýt ji v myčce. Stejně tak lze prát návlek mopu v pračce.

Výhody vysavače na okna Vileda Windomatic Complete

 • Nízká hmotnost a ergonomický tvar pro komfortnější úklid
 • Flexibilní hlavice pro dokonalé přilnutí k povrchu
 • Mimořádně dlouhá výdrž baterie (až 40 minut)
 • Dlouhá životnost baterie (až 250 nabíjecích cyklů)

Nevýhody vysavače na okna Vileda Windomatic Complete

 • Absence užší stěrky

>> Zjistit aktuální cenu

Black+Decker WW100

Čistič skel Black+Decker WW100 je opatřen otočnou hlavou, která umožňuje rychlý přechod od stříkání k čištění či odsávání. Sací stěrka široká 28 centimetrů zabraňuje odkapávání špinavé vody. Díky průhlednému zásobníku na špinavou vodu o objemu 100 ml lze včas předejít jeho přeplnění.

K nabíjení přístroje slouží USB nabíječka, přičemž nabíjení trvá necelé 4 hodiny a je signalizováni indikátorem. Baterii lze zcela vyjmout a přístroj bezpečně vyčistit. Vysavač oken je dodáván včetně omyvatelné sací stěrky a nabíjecího mikro USB kabelu.

Black+Decker WW100
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody vysavače na okna Black+Decker WW100

 • Rychlé a komfortní vyprázdnění nádoby na špinavou vodu
 • Snadná změna režimu stříkání, čištění a odsávání
 • Indikátor nabíjení baterie
 • Rychlé nabití přístroje (méně než 4 hodiny)

Nevýhody vysavače na okna Black+Decker WW100

 • Méně doplňkového vybavení

>> Zjistit aktuální cenu

Kärcher WV 75 Plus

Vysavač na okna Kärcher WV 75 Plus je dalším praktickým pomocníkem, který maximálně zjednodušuje mytí skel. Díky elektrickému odsávání vody je eliminováno kapání špinavé vody a čištění oken je maximálně hygienické. Vysavač s nástřikovou láhví a mikrovláknovou stěrkou o šířce 28 centimetrů je vhodný k čištění nejrůznějších typů skleněných povrchů, např. k čištění skleněných dveří, skleněných stolů, sprchových koutů a dalších hladkých povrchů. Výhodou tohoto čističe oken je bezesporu úzká odsávací hubice, která se hodí především pro mytí oken rozdělených příčkami, menších okének apod. Snímatelná násada naopak usnadní mytí hůře přístupných oken. Vzhledem k nízké hmotnosti (0,7 kg) se s čističem navíc velmi snadno manipuluje.

Kärcher WV 75 Plus
Větší obrázek na MALL.cz

Lithium iontová baterie je nabita během 120 minut a na jedno nabití umožňuje umytí až 20 oken. Rovněž by nemělo docházet k nežádoucímu samovybíjení baterie. Při používání přístroje se vždy osvědčí ukazatel stavu nabití baterie.

Výhody vysavače na okna Kärcher WV 75 Plus

 • Ukazatel stavu nabití baterie
 • Úzká odsávací trubice
 • Nízká hmotnost (0,7 kg) a kompaktní konstrukce pro snazší manipulaci
 • Nástřiková láhev s mikrovláknovou stěrkou

Nevýhody vysavače na okna Kärcher WV 75 Plus

 • Kratší výdrž baterie

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ vysavače na okna Provozní doba Šířka záběru Objem nádoby Barva
Leifheit Window Cleaner 35 min 28 cm 100 ml bílá/zelená
Kärcher WV 2 Premium 25 min 28 cm 100 ml žlutá
Vileda Windomatic Complete 40 min 27 cm 100 ml červená
Black+Decker WW100 přes 20 min 28 cm 100 ml bílá/modrá
Kärcher WV 75 Plus 20 min 28 cm 100 ml bílá/šedá

Celkové hodnocení nejlepších vysavačů na okna

Který výrobek obstál z hlediska poměru ceny a výkonu v celém srovnání nejlépe? Je to vysavač na okna Leifheit Window Cleaner, který se vyznačuje dlouhou výdrží baterie a také bohatým příslušenství, jež je při perfektním mytí oken vskutku mimořádně užitečné.

One reply to Nejlepší vysavače na okna – recenze

 1. Podobné srovnání vysavačů na okna jsem našla na jaře na https://www.testino.cz/vysavace-na-okna a vybrala jsem si díky němu vysavač Leifheit 51003 a je to úžasný pomocník. Mám díky němu konečně okna beze šmouh, takže všem doporučuji 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *