Měřiče spotřeby elektrické energie do zásuvky

5/5 - (1 vote)

Ptáte se, proč měřit spotřebu elektrické energie? Odpověď je velmi jednoduchá! Nikdy totiž nevíte, který spotřebič vás nemile překvapí, a vy náhle zjistíte, že i v takzvaném StandBy režimu vaše přístroje „žerou“ příliš mnoho energie. Jistě vám při výběru dobře poslouží můj přehled spolehlivých měřičů spotřeby!

Měřič stačí snadno umístit mezi spotřebič a zásuvku. Okamžitě tak získáte přehled o tom, které přístroje spotřebují více energie, než byste se nadáli. Můžete tak učinit opatření, která vám pomohou snížit spotřebu elektrické energie a ušetřit na účtech za energie.

Měřiče spotřeby také umožňují dlouhodobě sledovat a kontrolovat, zda je úspory opravdu dosaženo.

Které měřiče spotřeby elektrické energie do zásuvky vám pomohou opravdu ušetřit?

Přehled nejlepších měřičů elektrické energie do zásuvky

Voltcraft Energy Logger 4000 CZ

Voltcraft Energy Logger 4000 CZ
Větší obrázek na MALL.cz

Měřič spotřeby Voltcraft Energy Logger 4000 je vhodným pomocníkem v případě měření spotřeby u přístrojů v pohotovostním režimu. Získané údaje lze prostřednictvím SD karty rychle a snadno přenést do počítače k další analýze a archivaci. Měření spotřeby je možné v rozmezí 0,1–3500 W. Přehledný grafický software ukazuje vývoj nákladů až u deseti různých spotřebičů. Rovněž je možné přepínat mezi aktuálním a kumulovaným měřením a lze zobrazit také předpověď nákladů na měsíc a rok. Třířádkový displej umožňuje zobrazit údaje o spotřebě, činném a zdánlivém výkonu, proudu, napětí a minimální a maximální hodnoty. Přístroj uchovává data o spotřebě měřeného zařízení až půl roku. Integrovaná záložní baterie předejde ztrátě dat při výpadku proudu.

Výhody měřice spotřeby elektrické energie Voltcraft Energy Logger 4000 CZ

 • Vhodný pro měření spotřeby v pohotovostním režimu
 • Uchování dat i při výpadku proudu díky integrované záložní baterii
 • Grafické zobrazení nákladů až deseti spotřebičů
 • Možnost přepínání mezi aktuálním a kumulovaným měřením

Nevýhody měřice spotřeby elektrické energie Voltcraft Energy Logger 4000 CZ

 • Větší hmotnost a rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Voltcraft SEM3600BT

Voltcraft SEM3600BT
Větší obrázek na CONRAD.CZ

Měřič spotřeby Voltcraft SEM3600BT  disponuje třemi důležitými funkcemi. Funguje totiž nejen jako měřič spotřeby, ale také jako bezdrátově zapínatelná zásuvka a také jako časovač. Výkon je měřen od 0,23 W do 3600 W s přesností 1 %. Přístroj je možné ovládat přes aplikaci na smartphonu nebo tabletu a sledovat naměřené hodnoty, jako je napájecí napětí, odebíraný proud, spotřeba energie, frekvence a náklady, včetně odhadu nákladů za den, týden, měsíc a rok. Aplikace jsou bezplatné. Je možné také připojení přes Bluetooth 4.0 (dosah až 30 metrů). Maximální doba záznamu činí 90 dní a umožňuje také grafické zobrazení spotřeby elektrické energie. Zásuvku je však možné zapnout/vypnout přímo. Přístroj lze také nastavit tak, aby upozornil na přetížení a zareagoval na něj buď vypnutím, nebo spuštěním alarmu.

Výhody měřice spotřeby elektrické energie Voltcraft SEM3600BT

 • Měřič spotřeby elektrické energie, bezdrátově zapnutelná zásuvka, časovač v jednom
 • Ukazatel přetížení
 • Graf spotřeby elektrické energie
 • Bezdrátové připojení prostřednictvím Bluetooth

Nevýhody měřice spotřeby elektrické energie Voltcraft SEM3600BT

 • Nutné systémové vybavení

>> Zjistit aktuální cenu

Energy Monitor 4500 PRO FR

Energy Monitor 4500 PRO FR
Větší obrázek na CONRAD.CZ

Měřič spotřeby Energy Monitor 4500 PRO FR umožňuje provádět měření v rozsahu 0,23 až 3680 W, takže jako jeden z mála přístrojů lze použít také pro měření příkonu v pohotovostním režimu. Odchylka měření činí maximálně 1 %. Displej umožňuje zobrazení efektivního výkonu, spotřeby energie, síťového napětí, proudu, frekvence, zapínacího času, hodinového času, skleníkových plynů atd. Nechybí informace o zobrazení spotřeby v průběhu jednoho dne, týdne, měsíce nebo dokonce roku a také předpověď nákladů. Praktický je také programovatelný ukazatel přetížení a 2 nastavitelné proudové tarify, včetně 2 spínacích časů. Displej je pro větší komfort osvětlen. Zásuvka disponuje nepostradatelnou dětskou ochranou. Díky integrovanému akumulátoru lze sledovat hodnoty i v případě, že přístroj není napájen ze sítě.

Výhody měřice spotřeby elektrické energie Energy Monitor 4500 PRO FR

 • Integrovaná dětská ochrana
 • Předpověď nákladů
 • 2 nastavitelné proudové tarify
 • Ukazatel přetížení

Nevýhody měřice spotřeby elektrické energie Energy Monitor 4500 PRO FR

 • Zabudovaná baterie

>> Zjistit aktuální cenu

Gembird EGM-PWM-LAN

Gembird EGM-PWM-LAN
Větší obrázek na CONRAD.CZ

Měřič spotřeby Gembird EGM-PWM-LAN umožňuje zjištění napětí, okamžité a celkové spotřeby s přesností 2 % a sledování získaných údajů přes internet, bez nutnosti trvalého připojení k počítači. K dispozici je rovněž bezplatná aplikace, která vyhodnotí získané údaje a disponuje dalšími praktickými funkcemi. Tento přístroj se hodí pro soukromé i průmyslové použití, navíc umožňuje dlouhodobé měření spotřeby.

Výhody měřice spotřeby elektrické energie Gembird EGM-PWM-LAN

 • Vlastní IP adresa
 • Dostupnost prostřednictvím internetu
 • Možnost dlouhodobého měření spotřeby
 • Bezplatná aplikace

Nevýhody měřice spotřeby elektrické energie Gembird EGM-PWM-LAN

 • Robustnější provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Voltcraft SBC-500

Voltcraft SBC-500
Větší obrázek na CONRAD.CZ

Měřič spotřeby Voltcraft SBC-500 umožňuje měřit spotřebu elektrické energie ve dvou automatických pásmech, ve standardním rozsahu 2–500 W a v nízkém, mimořádně přesném rozsahu 0,05–2 W (ideální pro měření spotřeby ve StandBy režimu). Spotřebu je možné měřit u přístrojů do příkonu 500 W, a to s přesností 3 %. Měřič se snadno ovládá pomocí tří tlačítek. Nechybí ukazatel činného výkonu, ukazatel zdánlivého výkonu, ukazatel spotřeby energie a zobrazení nákladů za měsíc nebo rok. Praktická je rovněž integrovaná záložní baterie. Tento přístroj je určen na německé typy zásuvek, proto je nutné pořídit si také adaptér.

Výhody měřice spotřeby elektrické energie Voltcraft SBC-500

 • Zabudovaná náhradní baterie
 • Jednoduché tlačítkové ovládání
 • Malá velikost a nízká hmotnost
 • Měření v pohotovostním režimu StandBy

Nevýhody měřice spotřeby elektrické energie Voltcraft SBC-500

 • Určené pro německou zásuvku

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ měřiče spotřeby elektrické energie Měřicí rozsah Přesnost Hmotnost Barva Rozměry (d×vך)
Voltcraft Energy Logger 4000 CZ 0,1–3500 W

 

1 % 240 g bílá/šedá 16,4×8,3×8,2 cm
Voltcraft SEM3600BT 0,23–3600 W 1 % 156 g Bílá 8,1×11,8×5,5 cm
Energy Monitor 4500 PRO FR 0,23–3680 W 1 % 180 g bílá/černá 12,5×7,9 cm
Gembird EGM-PWM-LAN až 2500 W 2 % 350 g Černá 7,8×9,2×13,5 cm
Voltcraft SBC-500 0,05–500 W 3 % 160 g Bílá 5,9×12,3 cm

Celkové hodnocení nejlepších měřičů spotřeby elektrické energie

Ještě nevíte, který měřič spotřeby elektrické energie zvolit? Co do poměru ceny a kvality s velkou převahou vyniká měřič spotřeby Voltcraft Energy Logger 4000 CZ, který disponuje řadou praktických funkcí, díky nimž budete mít spotřebu elektřiny konečně pod kontrolou! Pro vyloženě průmyslové použití se hodí přístroj Gembird EGM-PWM-LAN z vyšší cenové kategorie.

Tip pro vás

Jak ještě více ušetřit za energie? Výběrem dobrého dodavatele! Levnějšího dodavatele si můžete snadno vybrat na internetových stránkách Tarifomat.cz, kde najdete přehledné srovnání.

2 replies to Měřiče spotřeby elektrické energie do zásuvky

 1. Potřebuji vyměnit měřič elektřiny na chodbě, snad to půjde i přes tu zástrčku ve zdi

 2. Jeden takový měřič spotřeby do zásuvky jsem doma měl snad 5 let a nikdy mě nanapadlo ho využít. Nedávno jsem ale na něj narazil v šuplíku, tak jsem si řekl, že to vyzkouším. Jen tak ze zvědavosti. Docela mě překvapila naše televize. Ta měla poměrně vysokou spotřebu i když byla vypnutá. Je ale pravda, že to nebyl úplně nejnovější model a od té doby už jsem ji nahradil za novější a úspornější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *