Test – nejlepší aku ruční vysavače

Rate this post

Hledáte šikovného pomocníka, díky němuž bude vysátí podlahy v celé domácnosti otázkou chvilky? Pak zvažte, zda by nestálo za to pořídit si akumulátorový ruční vysavač, který zatočí se všemi nečistotami, ale zároveň se s ním lehko manipuluje. Pojďte se podívat na moje srovnání, které při výběru i mně velmi dobře posloužilo!

Vysávání bez všudypřítomného kabelu je mnohem rychlejší a efektivnější, neboť nemusíte neustále hledat vhodnou zásuvku a také dávat pozor na nábytek apod. Nespornou výhodou ručního vysavače je rovněž jeho skladnost, neboť jej můžete bez obav schovat například do komory, do skříně či za dveře, kde bude neustále připraven k okamžitému použití, například pro vysátí rozsypané mouky apod. Akumulátorové vysavače s odnímatelným ručním vysavačem jsou velmi užitečné při údržbě čalouněného nábytku, vysávání menších ploch, matrací, interiéru automobilu…

Akumulátorové vysavače jsou rovněž nenáročné na údržbu, ve většině případů umožňují snadné vysypání nečistot a případně umytí sběrné nádoby. Bezsáčkové aku vysavače navíc skoncují s nekonečným sháněním a výměnou sáčků.

Přehled nejlepších aku ručních vysavačů

Před samotným výběrem si ujasněte, co od akumulátorového vysavače očekáváte a jak dlouho by měl vysávat na jedno nabití. Dále také zvažte, zda potřebujete i odnímatelný ruční vysavač. A nyní se už podívejme na ty nejlepší aku vysavače!

Bosch BBHMOVE2N
Větší obrázek na MALL.cz

Bosch BBHMOVE2N

Elegantní černý akumulátorový vysavač Bosch BBHMOVE2N s odnímatelným ručním vysavačem zajišťuje provozní dobu až 15 minut díky Ni-MH baterii, která je nejen dostatečně výkonná, ale také šetrná k životnímu prostředí. Baterie se nabije během 12–16 hodin. Vzhledem k váze pouhých 3,2 kg se s vysavačem velmi snadno manipuluje.

Vysavač lze umístit do držáku nebo nabíjecí stanice, ale stejně tak je možné opřít jej o zeď nebo uskladnit ve skříni, neboť je velmi skladný mimo jiné i díky sklopnému madlu. Samozřejmostí je rovněž omyvatelný filtr. Součástí balení je kromě elektrického kartáče také kartáček na čištění filtru a nabíječka.

Výhody ručního aku vysavače BOSCH BBHMOVE2N

 • Velmi skladné provedení díky sklopnému madlu
 • Praktický omyvatelný filtr
 • Samostatně stojící (bez nutnosti umístění do držáku nebo nabíjecí stanice)
 • Ekologická Ni-MH baterie šetrná k životnímu prostředí

Nevýhody ručního aku vysavače BOSCH BBHMOVE2N

 • Kratší provozní doba (15 minut)

>> Zjistit aktuální cenu

Hoover ATHEN EVO ATV324LD 011

Akumulátorový tyčový vysavač Hoover ATHEN EVO ATV324LD 011 v elegantním modro-černém provedení je určen pro bezsáčkové vysávání, které je díky LED osvětlení hubice ještě efektivnější. Ohebný krk zaručuje snadnější přístup i pod nízký nábytek. Přístroj je vybaven předmotorovým filtrem typu EPA 10 s ochrannou mřížkou a 32,4V Li-Ion baterií bez paměťového efektu.

Hoover ATHEN EVO ATV324LD 011
Větší obrázek na MALL.cz

Výkon je možné nastavit podle typu povrchu, vysavač nabízí režim pro tvrdé podlahy i koberce a také turbo režim. Vysavač umožňuje akumulátorový provoz s extrémně dlouhou výdrží až 120 minut. LED displej navíc zobrazuje aktuální stav nabití baterií, které se nabíjí po dobu 4 hodin. Nádoba na nečistoty má objem 1 litr a je vybavena praktickým One Touch systémem pro snadné vysypávání. Samozřejmostí je držadlo pro snadné přenášení, přičemž díky nízké hmotnosti (3,3 kg) je manipulace s vysavačem velmi komfortní. Nechybí ani pogumovaná kolečka, která předejdou poškození podlahy, a otočný krk pro jednoduchý pojezd.

Výhody ručního aku vysavače Hoover ATHEN EVO ATV324LD 011

 • Mimořádně dlouhá doba bezdrátového provozu (120 minut)
 • Turbo režim a režim pro tvrdé podlahy i koberce
 • Nízká hmotnost pro snazší manipulaci (3,3 kg)
 • LED displej s ukazatelem stavu baterií

Nevýhody ručního aku vysavače Hoover ATHEN EVO ATV324LD 011

 • Absence výstupního filtru

>> Zjistit aktuální cenu

Bissell MultiReach Ion 18V

Bezsáčkový vysavač 2v1 Bissell MultiReach Ion 18V v atraktivním oranžovo-černé-bílé kombinaci umožňuje až 30 minut nepřetržitého vysávání se stále stejným sacím výkonem. Díky odnímatelnému ručnímu vysavači se jedná o všestranného pomocníka při úklidu.

Bissell MultiReach Ion 18V
Větší obrázek na MALL.cz

Tento akumulátorový vysavač disponuje technologií EdgeREACH, která zajišťuje směřování plného sacího výkonu k okraji. Takto je zaručeno opravdu účinné vysávání všech skulin. Na digitálním displeji je indikován stav nabití baterií, stav naplnění vaku a také informace o chodu systému EdgeREACH. Vysavač je dodáván s extra hubicí určenou na tvrdé podlahy a také s hubicí na čalounění. Poškození tvrdých podlah předchází pogumovaná kolečka. Ještě větší komfort zaručuje flexibilní rukojeť, dálkové ovládání na rukojeti a také nízká hmotnost vysavače, pouhých 2,6 kg.

Výhody ručního aku vysavače Bissell MultiReach Ion 18V

 • Extra hubice vhodná na tvrdé podlahy a hubice na čalounění
 • Dálkové ovládání umístěné na rukojeti
 • Nízká hmotnost
 • Dlouhá doba bezdrátového provozu (30 minut)

Nevýhody ručního aku vysavače Bissell MultiReach Ion 18V

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Black+Decker DV 1210 N

Výkonný akumulátorový ruční vysavač Black+Decker DV 1210 N v elegantním bílo-šedém provedení se vyznačuje stálým sacím výkonem (20 W) díky filtraci s cyklónovým účinkem, neboť dochází k víření nečistot směrem od filtru. Vysavač umožňuje bezdrátové vysávání po dobu 12 minut. Díky průhledné nádobě na nečistoty lze snadno kontrolovat, kdy je nutné nádobu vyprázdnit, případně i vyčistit.

Black+Decker DV 1210 N
Větší obrázek na MALL.cz

Ergonomicky konstruovaný vysavač umožňuje komfortní manipulaci také díky úzké otočné trysce ideální k odstranění nečistot i na těžko přístupných místech. Velký sací otvor zaručí vysátí i větších nečistot, přičemž nádoba na nečistoty o velikosti 610 ml je naprosto dostačující. Indikátor na nabíjecí základně informuje o stavu nabití baterie.

Výhody ručního aku vysavače Black+Decker DV 1210 N

 • Velmi nízká hmotnost (1 kg)
 • Ergonomická konstrukce pro vyšší komfort
 • Dlouhodobě vysoký sací výkon díky dvojčinné filtraci
 • Snímatelná a omyvatelná nádoba na nečistoty

Nevýhody ručního aku vysavače Black+Decker DV 1210 N

 • Kratší výdrž baterie

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ aku ručního vysavače Typ Doba chodu Doba nabíjení Napětí Barva Hmotnost
Bosch BBHMOVE2N 2v1 (+ruční vysavač) 15 minut 12–16 hodin 14,4 V černá 3,2 kg
Hoover ATHEN EVO ATV324LD 011 tyčový 120 minut 4 hodiny 32,4 V modrá/černá 3,3 kg
Bissell MultiReach Ion 18V 2v1 (+ruční vysavač) 30 minut 4 hodiny 18 V oranžová/černá/bílá 2,6 kg
Black+Decker DV 1210 N ruční 12 minut neuvedeno 12 V bílá/šedá 1 kg

Závěrečné srovnání aku ručních vysavačů

A který akumulátorový vysavač si v celkovém hodnocení vede nejlépe? S ohledem na všestrannost je to rozhodně Bissell MultiReach Ion 18V, který se vyznačuje dostatečně dlouhou dobou provozu. Disponuje rovněž odnímatelným ručním vysavačem, který je velmi praktický při vysávání menších ploch, sedacích souprav a dalšího čalouněného nábytku. Který akumulátorový vysavač nejvíce zaujal vás?

 

One reply to Test – nejlepší aku ruční vysavače

 1. Aku vysavač mám taky, když potřebuji jen třeba v kuchyni vysát drobečky, ale na úklid celého domu používám parní čistič, se kterým mám rovnou i vytřeno. Do vysavače dávám jen vodu, tak jsem si zprvu nebyla jistá, jestli dokáže opravdu dobře uklidit, ale úklid je precizní. Podlaha je mnohem čistší, než když jsem dřív stírala mopem 😀 . Parní čistič jsem si vybrala na https://www.testino.cz/parni-cistice a úklid je s ním mnohem pohodlnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *