Nejlepší zdravotní matrace – recenze

Rate this post

Kvalitní matrace má na dokonalý odpočinek značný vliv, proto se nevyplatí její výběr podcenit. Mně při nákupu pomohlo vlastní srovnání nejlepších matrací. Podívejte se na něj i vy a vyberte si zdravotní matraci, na které si konečně pořádně odpočinete! Moderní matrace se totiž díky kvalitním materiálům a různým zónám přizpůsobí každému.

Přehled nejlepších zdravotních matrací

Matrace MALL Relaxdream Antonie Plus

Matrace MALL Relaxdream Antonie Plus s technologií 3D Rainbow se vyznačuje vysokou nosností a rozdílnou tuhostí stran. Otočením si lze vybrat ze střední a vyšší tuhosti. Paměťová pěna, jinak také líná pěna, přizpůsobuje svou tuhost množství absorbovaného tepla. Je tedy vhodná pro různé váhové kategorie a různé polohy při spánku. Flexifoam pěna, tedy zastudena tvářená polyuretanová pěna, se vyznačuje podobnými vlastnostmi jako klasická studená pěna.

Mezivrstva v jádru matrace je tvořena kokosovými vlákny, která zvyšují její nosnost, odolnost a také přirozenou tuhost. Zároveň zachovávají dobré ortopedické vlastnosti. Stoprocentně přírodní vlákna palmy kokosové jsou spojena přírodním latexem. Potah je vyroben ze stoprocentního polyesteru.

MALL Relaxdream Antonie Plus
Větší obrázek na MALL.cz

Matrace má běžný rozměr, tedy 90×200 centimetrů, její výška je 25 centimetrů. Nosnost matrace je 150 kilogramů. Lze ji uložit na lamelový nebo pevný laťkový rošt.

Výhody zdravotní matrace MALL Relaxdream Antonie Plus

 • Vysoká nosnost
 • Možnost výběru tuhostí otočením matrace
 • Mezivrstva z kokosových vláken
 • Nižší pořizovací cena

Nevýhody zdravotní matrace MALL Relaxdream Antonie Plus

 • Polyesterový potah

>> Zjistit aktuální cenu

Matrace Tropico Austin Air

Matrace Tropico Austin Air s taškovými pružinami disponuje elastickým 7zónovým jádrem MultiPocket. Latexová vrstva o šířce 3 centimetry je perforovaná, vyrobená z tvarovatelného antibakteriálního latexu.

Potah s přírodními vlákny Tencel je pratelný a velmi odolný. O větší komfort a lepší termoregulaci se postará prošití silnou klimatizační vrstvou z dutého vlákna. Také systém Thermo&Air Control zajišťuje odvětrávání potahu, takže nedochází k přehřívání ani nadměrnému ochlazování.

Tropico Austin Air
Větší obrázek na MALL.cz

Matrace je vhodné uložit na pevný lamelový nebo laťkový rošt. Matrace má rozměry 90×200 centimetrů, výška činí 26 centimetrů. Na matraci se vztahuje záruka o délce 7 let. Zátěž matrace by neměla překročit 145 kilogramů. Matraci je možné uložit na pevný podklad, dále také pevné laťkové a lamelové rošty.

Výhody zdravotní matrace Tropico Austin Air

 • 7zónové elastické jádro
 • Potah s přírodními vlákny Tencel
 • Systém Thermo&Air Control pro odvětrávání potahu
 • Kvalitní taškové pružiny

Nevýhody zdravotní matrace Tropico Austin Air

 • Vysoká pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Matrace Slumberland Formatic

Pružná ortopedická matrace Slumberland Formatic nabízí 4 různé úrovně tuhosti. Jádro je možné otočit a tím docílit 4 různých tuhostí v rámci jedné matrace. Tužší strana je vyrobena ze studené pěny, měkčí strana je tvořena hybridní pěnou. Obě strany disponují CubeCare profilací pro omezení tlaku na tělo. Spoj jádra je nelepený, jádro matrace tak lze snadno vyvětrat.

Pratelný potah je dvojdílný. Jedna část je prošita paměťovou pěnou pro odlehčení těla, druhá část je opatřena klimatizační vrstvou pro maximální vzdušnost.

Slumberland Formatic
Větší obrázek na MALL.cz

Matrace má rozměry 90×200 centimetrů, její výška je 22 centimetrů. Maximální nosnost je 140 kilogramů. Na jádro matrace se vztahuje pětiletá záruka.

Výhody zdravotní matrace Slumberland Formatic

 • Pratelný dvojdílný potah prošitý paměťovou pěnou
 • 4 různé tuhosti v jedné matraci
 • Záruka 5 let na jádro
 • Nelepený spoj jádra

Nevýhody zdravotní matrace Slumberland Formatic

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Matrace Tropico Triker 2000

Ortopedická sendvičová matrace Tropico Triker 2000 nabízí vzdušnost, pružnost a pohodlí. Strana Relax s masážní profilací a 3D Rainbow technologií zajišťují maximální ortopedický komfort, uvolnění napjatého svalstva a také správné prokrvení pokožky. Klimatizační vrstva dutého vlákna zaručuje dobré pohlcování a odvádění potu. Na výběr je ze střední a vyšší tuhosti matrace pouhým otočením.

Flexifoam pěna je zastudena tvářená polyuretanová pěna, má tedy podobné vlastnosti jako klasická studená pěna. ​Jádro matrace je tvořeno kombinací robustních a vzdušných pěn Flexifoam. Zónové jádro SpineProtector zajišťuje ochranu a stabilitu páteře, stejně tak správnou polohu kyčlí a ramenních kloubů. Otočením matrace lze zvolit střední nebo vyšší tuhost.

Tropico Triker 2000
Větší obrázek na MALL.cz

Potah ze stoprocentního polyesteru je snímatelný a pratelný (na 60 °C). Doporučená nosnost je 130 kilogramů. Rozměry matrace jsou 90×200 centimetrů, její výška je 24 centimetrů. Matraci je možné uložit na pevný, ale také polohovatelný lamelový nebo laťkový rošt.

Výhody zdravotní matrace Tropico Triker 2000

 • Komfortní ortopedické provedení
 • Zónové jádro SpineProtector pro ochranu a stabilitu páteře
 • Možnost volby mezi střední a vyšší tuhostí
 • Snímatelný potah

Nevýhody zdravotní matrace Tropico Triker 2000

 • Nižší nosnost

>> Zjistit aktuální cenu

Matrace MALL Relaxdream Maxim

Tvrdší matrace MALL Relaxdream Maxim se vyznačuje zvýšenou nosností a rozdílnou tuhostí stran. V jádru matrace se nachází mezivrstva tvořená kokosovými vlákny pro větší nosnost, odolnost a přirozenou tuhost. Kokosová vlákna jsou spojena přírodním latexem. Měkčí strana matrace disponuje 7zónovou profilací, která nabízí jemný masážní efekt. Střední část je vyrobena z pěny Flexifoam o vyšší objemové hmotnosti a tuhosti pro lepší ortopedické vlastnosti.

Matracový potah Aloe Vera ze stoprocentního polyesteru se vyznačuje antialergickými a antiseptickými účinky. K jeho prošití bylo použito duté vlákno. Lze jej sejmout a vyprat na 60 °C.

MALL Relaxdream Maxim
Větší obrázek na MALL.cz

Matrace má rozměry 90×200 centimetrů, výška dosahuje 24 centimetrů. Doporučená nosnost matrace je 150 kilogramů. Matraci lze použít na pevný podklad i lamelový nebo laťkový rošt.

Výhody zdravotní matrace MALL Relaxdream Maxim

 • 7zónová profilace s jemným masážním efektem
 • Mezivrstva z kokosových vláken pro větší nosnost a odolnost
 • Snímatelný potah s antialergickými a antiseptickými účinky
 • Vysoká nosnost

Nevýhody zdravotní matrace MALL Relaxdream Maxim

 • Tvrdší matrace

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ zdravotní matrace Rozměry Výška Nosnost Profil Tuhost Materiál Vhodný podklad
MALL Relaxdream Antonie Plus 90×200 cm 25 cm 150 kg wellness střední/tužší líná pěna pevný
Tropico Austin Air 90×200 cm 26 cm 145 kg classis střední/tužší pružiny pevný
Slumberland Formatic 90×200 cm 20 cm 140 kg wellness měkčí/střední/tužší pěna polohovatelný
Tropico Triker 2000 90×200 cm 24 cm 130 kg classic/wellness střední pěna polohovatelný
MALL Relaxdream Maxim 90×200 cm 24 cm 150 kg wellness střední/tužší pěna pevný

Celkové hodnocení nejlepších zdravotních matrací

Která matrace bude nejlépe vyhovovat vašim nárokům? Dobrým poměrem ceny a kvality vyniká matrace MALL Relaxdream Maxim, která je vhodná i pro alergiky. Pro náročné uživatele je vhodným kandidátem matrace Tropico Austin Air s kvalitním odvětráváním a 7zónovým jádrem. Mě osobně nejvíce zaujala matrace Slumberland Formatic, která nabízí různé úrovně tuhosti. A doprava zdarma na Mall.cz mě velmi příjemně překvapila!

4 replies to Nejlepší zdravotní matrace – recenze

 1. Tak to my naštěstí máme velice kvalitní matraci. V ložnici ale teď i přes to řešíme jeden takový problém. Konkrétně to, že náš intimní život s manželem už tak nějak ztratil jiskru. Nestalo se to někomu z vás také? Mě napadlo, že by mohlo pomoct zkusit něco nového. Například takové erotické masáže nevypadají vůbec špatně.

 2. No, já teď právě nad nákupem nějaké nové matrace hodně přemýšlím. Mám poslední dobou problémy se spánkem a myslím si, že na vině bude právě stará matrace. Je i hodně měkká a říkala jsem si, že to mi možná taky už úplně nevyhovuje. Dívala jsem se, že třeba na https://www.matracky.cz/ mají na výběr z více tvrdostí, tak tentokrát asi vezmu nějakou tvrdší.

 3. Díky moc za recenze. Upřímně také teď dost uvažuji nad tím, jestli neinvestovat do nové matrace. Dost se mi v poslední době špatně spí a myslím si, že za to může právě moje matrace. Asi bych tentokrát zvolila jiný druh i tvrdost. Dívala jsem se po různých obchodech a dost mě zaujaly ty na https://www.vesna.cz/matrace Nemá někdo zkušenost?

 4. Taky děkuji za recenze. Já bych měla takový dotaz. Chci si koupit do ložnice novou postel a nevím jaký materiál zvolit. Líbí se mi postele z masivu, ale ty jsou teda dost drahé. Říkám si jestli by nebyla lepší spíš kovová postel. Dívala jsem se na nějaké třeba na https://www.topspani.cz/kategorie/kovove-postele-4609/ a ty jsou teda podstatně levnější. Co myslíte, že by byla lepší volba?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *