Nejlepší matrace do postýlky – recenze

Rate this post

Jak zajistit maximální komfortní pro vaše dítě v jeho postýlce? Kromě samotné postýlky, která by měla být především bezpečná, je důležitá správná matrace. Jaké matrace do dětských postýlek se dostaly do mého užšího výběru?

Kvalitní matrace dokáže zásadně ovlivnit kvalitu spánku. Proto je důležité její výběr nepodcenit, i když bude v dětské postýlce sloužit pouze několik měsíců či let. Kromě správné tuhosti je nutné, aby matrace umožňovala proudění vzduchu. Pozornost si zaslouží také samotný potah, který by měl být v ideálním případě hypoalergenní a antialergenní.

Které matrace do dětských postýlek vynikají velmi dobrou kvalitou?

Přehled nejlepších matrací do dětské postýlky

Candide sezónní matrace

Candide sezónní matrace zajišťuje maximální komfort při spánku po celý rok. Oboustranná matrace totiž disponuje zimní i letní stranou, takže je využitelný po celý rok. Díky zimní straně je intenzivnější pocit tepla, letní strana naopak brání přehřívání a velmi dobře saje pot.

Candide sezónní matrace
Větší obrázek na MALL.cz

Kvalitu matrace zajišťují důležité certifikáty (Oeko – Tex Standard 100, HyCare®). Potah je tvořen prošívaným materiálem z bavlny (62 %) a polyesteru (38 %). Antibakteriální povrch matrace předchází vzniku nebezpečných plísní a také usazování roztočů. Výplň tvoří stoprocentní polyuretanová pěna. Výška matrace je 11 centimetrů.

Výhody sezónní matrace do dětské postýlky Candide

 • Antibakteriální povrch matrace
 • Důležité certifikáty kvality
 • Zimní a letní strana
 • Komfortní spánek po celý rok

Nevýhody sezónní matrace do dětské postýlky Candide

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Candide Essential matrace

Candide Essential matrace
Větší obrázek na MALL.cz

Candide Essential matrace z polyuretanové pěny se vyznačuje standardní tuhostí. Výška matrace je 10 centimetrů. Hypoalergenní potah brání usazování roztočů a vzniku nebezpečných plísní. Potah je snímatelný, takže jej lze v případě potřeby bez problémů vyprat. Potah je navíc hypoalergenní. Kvalitu matrace zaručují certifikáty (Oeko – Tex Standard 100, Sanitized®). Hustota matrace je 16 kg/m3.

Výhody matrace do dětské postýlky Candide Essential

 • Certifikáty kvality
 • Snímatelný potah
 • Hypoalergenní potah proti roztočům a plísním
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody matrace do dětské postýlky Candide Essential

 • Polyamidový potah

>> Zjistit aktuální cenu

Puppolina matrace

Puppolina matrace
Větší obrázek na MALL.cz

Matrace Puppolina je oboustranná a antialergická. Je možné ji použít ve všech typech dětských postýlek již od narození. Matrace je tvořená několika vrstvami: pohankou, molitanem a kokosem. Dvojitý potah ze stoprocentní bavlny je možné sejmout a vyprat. Je obohacen o aloe vera. Rozměry matrace jsou 120×60 centimetrů. Výška je 8 centimetrů. Matrace váží 3,5 kilogramů.

Výhody matrace do dětské postýlky Puppolina

 • Ortopedická a antialergická matrace
 • Dvojitý potah s podílem aloe vera
 • Několik vrstev pro maximální komfort (pohanka, molitan, kokos)
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody matrace do dětské postýlky Puppolina

 • Nižší výška matrace (8 centimetrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Sun Baby matrace kokos-pěna

Sun Baby matrace kokos-pěna
Větší obrázek na MALL.cz

Sun baby matrace kokos-pěna se vyznačuje tvarovou stálostí a dlouhou životností. Je možné ji použít ve všech typech běžně prodávaných dětských postýlek. Rozměr matrace je 120×60 centimetrů, případně 140×70 centimetrů. Matrace je tvořena polyuretanovou pěnou a také kokosovou vložkou, která zvyšuje komfort a zajišťuje pohodlný odpočinek i pro nejmenší děti. Potah je ze stoprocentní bavlny. Je snímatelný, opatřen zipem. Výška matrace je 7 centimetrů.

Výhody matrace do dětské postýlky Sun Baby

 • Kombinace kokosu a pěny
 • Snímatelný potah se zipem
 • Univerzální použití
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody matrace do dětské postýlky Sun Baby

 • Nižší výška matrace (7 centimetrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Träumeland Butterfly matrace

Träumeland matrace Butterfly disponuje kojeneckou a dětskou stranou. Je charakteristická velmi dobrou cirkulací vzduchu a je vhodná i pro alergiky. Matracový potah Sleep Safety je tvořen tencelem (38 %), polyesterem (28 %) a polyamidem (34 %). Tencel je obohacen o levandulový a meruňkový olej pro ještě lepší spánek. Díky obsahu stříbrných vláken je antibakteriální. Potah lze samozřejmě sejmout a vyprat podle potřeby 60 °C. Potah rovněž umožňuje nerušenou cirkulaci vzduchu, takže nedochází k nežádoucímu hromadění tepla. Vlhkost také neproniká do matracového jádra.

Matracové jádro je tvořeno flexibilními, samostatnými 3D komfortními polštářky z pěny vyráběné za studena. Svislé vzduchové kanálky zajišťují optimální cirkulaci vzduchu. Důležitá je bodová elasticita pro optimální polohu dítěte při spánku.

Träumeland Butterfly matrace
Větší obrázek na MALL.cz

Rozměry matrace jsou 120×60 centimetrů, výška je 11 centimetrů. Její hmotnost činí 4 kilogramy. Kvalitu matrace zaručují certifikáty FKT, CERTIPUR a ÖKO-TEX.

Výhody matrace do dětské postýlky Träumeland Butterfly

 • Matracový potah Sleep Safety
 • Antialergická a antibakteriální matrace
 • Kojenecká a dětská strana
 • Optimální cirkulace vzduchu

Nevýhody matrace do dětské postýlky Träumeland Butterfly

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model dětské matrace Rozměry Výška Materiál Materiál potahu Snímatelný potah Nepromokavý potah
Candide sezónní matrace 140×70 cm 11 cm polyuretan bavlna ne ne
Candide Essential matrace 120×60 cm 10 cm polyuretan polyamid ano ne
Puppolina matrace 120×60 cm 8 cm kokos/pohanka bavlna ano ne
Sun Baby matrace kokos-pěna 120×60 cm 7 cm polyuretan/kokos bavlna ano ne
Träumeland Butterfly matrace 120×60 cm 11 cm polyuretan tencel ano ano

Celkové hodnocení nejlepších matrací do postýlky

Na které matraci se vaše dítě vyspí nejlépe? Samozřejmě neexistuje univerzální doporučení. Velmi dobrým poměrem kvality a ceny je však charakteristická Puppolina matrace, která je tvořena kombinací pohanky a kokosu. Nechcete-li ponechat nic náhodě, potom vsaďte na Träumeland Butterfly matraci, která vyniká antibakteriálním a antialergickým potahem, který umožňuje velmi dobrou cirkulaci vzduchu. Díky dopravě zdarma na Mall.cz ještě ušetříte!

 

Máte už nějaké zkušenosti s výběrem matrace do dětské postýlky?

5 replies to Nejlepší matrace do postýlky – recenze

 1. Dobrý den, já mám pro dcerku matraci od značky Jasmine, konkrétně bambusovou a jsem s ní moc spokojená. Jednu stranu má tvrdší a druhou měkčí, na doporučení to střídám a pravidelně otáčím. Je kvalitní a za dobrou cenu 🙂

 2. Díky moc za recenze. My se našemu malému také konečně chystáme koupit nějakou novou matraci do postýlky. Ještě ale teda úplně nevím jakou. Díval jsem se ale, že třeba tady mají celkem slušný výběr. Hodně se mi líbí například ty z kokosového vlákna. Nemá s tím někdo z vás náhodou zkušenost? Díky.

 3. Taky jsme před pár měsíci sháněli nějakou dětskou matraci. Ale nejen tu, celkově jsme chtěli našemu malému koupit do pokojíčku nějaké nové věci. Manželka například na internetu našla takové opravdu hezké dětské koberce, tak jsme nakonec koupili i ty. Musím říct, že za ty peníze jsou překvapivě velice kvalitní. Rozhodně žádné šunty.

 4. Tak takové tipy se mi akorát hodí. Také jsem se nedávno dívala na nějaké nové matrace. Ráda bych koupila nějakou jak k nám do postele, tak i synovi do postýlky. Ona je pravda, že matrace je prostě základ kvalitního spánku a například ta naše už není v nejlepším stavu, takže by to určitě nějakou výměnu chtělo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *