Porovnání cen plynu

5/5 - (1 vote)

Také se děsíte faktury za plyn, kterou budete muset zaplatit? Trh s plynem prošel za poslední roky značnou liberalizací. To znamená, že si můžeme svobodně zvolit dodavatele plynu. Působnost obchodníků s plynem není nijak územně omezena a navíc se ceny u jednotlivých společností liší. Jak tedy najít toho správného dodavatele plynu, který by nám nejvíce vyhovoval? Stačí si jednoduše porovnat ceny všech dodavatelů plynu v této internetové kalkulačce cen plynu. Dle vámi zadaných kritérií tak snadno získáte úzký okruh dodavatelů.

Spolehněte se na „internet“

Internet je v současné době mocný nástroj, jehož prostřednictvím lze nakupovat, uzavírat smlouvy, objednávat se k lékaři a podobně. Stejné je to také se změnou dodavatele plynu a porovnáním jednotlivých nabídek. Možná jste se setkali s tím, že u vás zazvonil prodejce plynu či elektřiny a nabízel vám „výhodné“ podmínky. Mladí lidé obvykle nemají k těmto lidem důvěru, starší často „naletí“.

Mnohem efektivnější je v klidu si sednout k internetu, najít si kalkulačku dodavatelů plynu a online porovnat jednotlivé ceny. Budete mít v ruce přesný nástroj s jasnými argumenty, který je navíc výstižný a přehledný. Samotné porovnání přes internet je zcela zdarma bez jakýchkoliv poplatků.  Navíc vám to nezabere mnoho času.

cena plynu

Jaké jsou hlavní výhody?

Za pomoci této kalkulačky můžete zcela nezávazně porovnat nabídky cen plynů od mnoha dodavatelů. Je to velmi jednoduché, pouze vyplníte jeden formulář a hned víte, kolik můžete ročně ušetřit. Ušetřit lze až několik tisíc ročně pro běžnou domácnost, což už je v rodinném rozpočtu opravdu významná částka. Navíc změna dodavatele je zcela zdarma, neplatíte žádné nesmyslné poplatky. Všechny úkony, které je třeba vyřídit, jsou pouze administrativní a vyřídí je za vás nový dodavatel plynu. Je to opravdu snadné, rychlé a efektivní.

Vyplatí se změna dodavatele plynu?

Možná si kladete právě tuto otázku. Říkáte si, že částka za plyn není nijak extrémně vysoká, a že změna dodavatele je „zbytečná“. Přesto si zkuste jednotlivé nabídky dodavatelů porovnat. Možná budete překvapeni, o kolik méně byste mohli platit u jiného dodavatele. Nejde o to, že někdo je dražší a jinde je plyn levnější. Zkrátka každý má trochu jinou spotřebu a jiné nároky. Jednotliví dodavatelé poskytují výhodnější cenové nabídky pro určité cílové skupiny. Proto je důležité najít takového, který je nejvýhodnější právě pro vás. Při vhodném výběru může úspora přesáhnout až několik tisíc korun ročně.

Jaká je nabídka dodavatelů plynu?

V České republice disponuje licencí na dodání zemního plynu pro domácnosti více než 100 dodavatelů plynu. Výběr je tedy velmi pestrý. Ovšem pozor, reálně jich v tomto segmentu působí o dost méně. Jako zákazník si můžete vybrat hned z několika cenových nabídek, neboť vám v internetové kalkulačce vyjde jen pár vhodných kandidátů. Při konkrétním výběru je vhodné věnovat pozornost nejen cenám, které zaplatíte za plyn ročně, ale také poplatkům a obchodním podmínkám. Pokud bude dodavatel vyžadovat poplatky za sjednání, aktivaci a jiné služby, raději jej ze svého seznamu vyškrtněte. Takto se totiž seriózní dodavatel plynu nechová.

Jak tedy na to?

Je to jednodušší, než jste si možná mysleli. Najděte si na internetu kalkulačku cen dodavatelů plynu a vyplňte jednotlivé údaje, které vám systém nabízí. Formulář pak jen potvrďte a odešlete. Obratem získáte informace o tom, kolik vám jednotliví dodavatelé mohou ušetřit. Z této nabídky si zvolte toho, který nejvíce odpovídá vašim požadavkům. Najděte si o něm informace a hlavně zjistěte podmínky uzavření smlouvy. Poté už stačí jen dodavatele oslovit (opět lze online či telefonicky). Po podpisu smlouvy by za vás měl nový dodavatel vše potřebné vyřídit a vy se jen můžete těšit na levnější cenu plynu.

One reply to Porovnání cen plynu

  1. Tak ona se změna asi ne vždy vyplatí, jinak to bude u bytu a jinak dvoupodlažního domu. Nám se třeba změna poprvé hořce nevyplatila a divili jsme se jaké jsou u nich měsíční poplatky, krom ceny za náš propal. Takže když už jsme šli do změny podruhé, tak jsme si nechali u vybraného dodavatele ukázat koncovou cenu a až pak jsme smlouvy podepisovali. U Xenergie už jsme byli celkem dost zvědaví co jak u nich je, jak funguje ta jejich online kancelář atp. a je to teďka poznat, ročně jsme s nimi schopni snížit výdaje i o půlku jedné zálohy. Takže spokojenost…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *