Srovnání cen plynu různých dodavatelů

5/5 - (3 votes)

Také je plyn nezbytným pomocníkem ve vaší domácnosti? Mnozí z nás na plynu vaří, jiní mají plynové trouby, další ho používají na vytápění, nebo i ohřev teplé vody. Jsou samozřejmě i takové domácnosti, které využívají zemní plyn na všechny tyto zmíněné činnosti. A tak je hlavně u nich, ale i u všech ostatních dobré sledovat aktuální ceny a najít tak tu nejlepší nabídku, která existuje.

Proč se ceny plynů liší?

Už dávno neplatí, že by plyn dodával pouze jeden jediný dodavatel. Dnes máme na trhu několik desítek možností a tak máme samozřejmě i právo volby, jakou konkrétně zvolíme. A to z toho důvodu, že různí distributoři samozřejmě nabízejí i různé ceny. Důvody, proč se ceny liší, mohou být různé. Ať už je to cenová politika, levnější nákup, levná těžba, nebo třeba výhodně nastavené distribuční procesy. To vše může cenu ovlivňovat, z čehož samozřejmě těží zákazník – tedy koncový odběratel, ať už se jedná o soukromou osobu, nebo firmu.

Proč je dobré si ceny porovnat?

Nyní se dostáváme k oné klíčové otázce, která zní, proč bychom si měli ceny porovnávat. Důvod je velmi prostý, protože by mělo být v našem zájmu najít toho nejlepšího dodavatele. A právě cena za jednotku, kterou tento dodavatel nabídne, je poté klíčovým údajem k zjištění, kolik můžeme za využívání plynu ročně nebo měsíčně platit. V rámci jednotlivých dodavatelů totiž nemusí být nic neobvyklého, že se ceny mohou lišit i o několik desítek procent.

plyn

 

Díky tomu samozřejmě můžeme šetřit, a to i bez toho, abychom se jakkoliv omezovali. Kdo tedy hledá tu nejlepší cestu k nízkým výdajům za plyn, rozhodně volí právě tuto. Navíc také bývá nejefektivnější, jelikož samotné šetření se vždy projeví na komfortu života. Takto lze platit méně bez toho, aby se člověk jakkoliv omezoval.

Jak si ceny porovnat jednoduše?

Pokud jste v této oblasti nováčkem a nenapadá vás, jak si ceny porovnat, máme pro vás tip – velmi dobře k tomu poslouží tato kalkulačka. Zde je třeba často vyplnit krátké formuláře, ve kterých je třeba uvést lokalitu odběrního místa, stejně jako vaši spotřebu. Tyto údaje jsou nezbytné proto, aby mohl být vybrán seznam dodavatelů působících v daném městě či obci. Spotřebu je nutné uvádět proto, aby byl váš byt nebo dům umístěn do správné tarifní třídy, které odpovídají konkrétní ceny. Vše poté přehledně vidíte na svém monitoru, spolu s informacemi, kolik vlastně můžete ušetřit.

Jak velké mohou být úspory?

Zde samozřejmě záleží na tom, jak drahý plyn máte nyní a za jakou cenu ho nabízí nejlevnější dodavatel. Pokud ale porovnáme jednotlivé možnosti, můžeme se dostat i na hodnotu okolo 8 000 korun ročně. To se týká hlavně těch domácností, které plyn využívají skutečně aktivně. A taková změna je výrazně znát, jelikož úspora se projeví i na měsíčním rozpočtu rodiny – je totiž bohatší o 600 – 700 korun. I to je důvod, proč lidé neváhají a rozhodnou se si ceny porovnat a následně se rozhodnou i k tomu hlavnímu, a tím je změna.

Měnit dodavatele je snadné

Důležité je mít na paměti i to, že pokud u nového dodavatele nepodepíšete smlouvu s nevýhodným závazkem, nejste v případných budoucích změnách nijak omezováni. Ti, co chtějí ušetřit nejvíce, samozřejmě porovnávají ceny třeba každý rok. Neustále se totiž mění a tak změny dodavatelů mohou přinášet neustále větší úspory. Celý proces přechodu je totiž i velmi jednoduchý, protože se primárně jedná jenom o administrativní kroky. Veškeré rozvody v domě samozřejmě zůstanou stejné, stejně jako zůstává stejná i kvalita plynu. Jediné, co se změní, jsou vaše smlouvy a tedy i čísla účtu, kam zasíláte pravidelné zálohy a ze kterých vám budou při střídmé spotřebě vraceny i vaše případné přeplatky.

One reply to Srovnání cen plynu různých dodavatelů

  1. Souhlasím, že ceny je dobré si hlídat, nicméně si nemyslím, že ani nejlevnější nabídka na trhu je 100% výhra, vždy očekávám, že zatím bude následovat nějaké to ale. My když jsme si třeba doma porovnávali dodavatele plynu, tak jsme nehleděli jen na cenu, ale také na to, jaký nám budou moci nabídnout zákaznický servis a třeba i nějaké bonusy, protože si nemyslím že jen o dobré ceně to celé je. Strávili jsme nad tím docela dost času a ve finále jsme se rozhodli pro comfort energy. Volali jsme jim se zájmem a postavili nám tarif, který nám pasoval celkem dobře na naší domácnost se spotřebou kolem 20MWh, což nás potěšilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *