Průmyslové vysavače – recenze a test

Rate this post

Potřebujete opravdu výkonný vysavač, který překoná běžné vysavače? Potom zvažte, jestli není ten nejvyšší čas pořídit si spolehlivý průmyslový vysavač. Ten totiž není určen výhradně pro profesionální použití, ale nalézá široké využití také v domácnostech, například při úklidu sklepů, garáží, dílen apod.

Průmyslový vysavač je vhodné vybírat nejen s ohledem na jeho výkon, ale důležitou roli hraje také objem nádrže a také materiál, ze kterého je vyrobena. Přečtěte si tedy můj vlastní přehled těch nejlepších průmyslových vysavačů, který i mně posloužil při výběru nového úklidového pomocníka.

Přehled nejlepších průmyslových vysavačů

Než se však podíváme detailněji na nejlepší průmyslové vysavače, je na místě si říci, které značky vysavačů patří mezi nejosvědčenější. V každém případě nelze vynechat značku Kärcher, která je synonymem pro profesionální mycí a čisticí stroje. Podobně je tomu i v případě přístrojů značky Bauman, ale vaší pozornosti by neměly ujít ani průmyslové vysavače Myard.

Myard NEPTUN 1630

Myard NEPTUN 1630
Větší obrázek na MALL.cz

Průmyslový vysavač Myard NEPTUN 1630 o výkonu 1600 W je určen k vysávání suchého i mokrého odpadu. Vysavač v elegantním bílém provedení nabízí také funkci foukání. A jako užitečná se jistě ukáže zásuvka na přídavné zařízení. Vysavač vyniká nádobou o objemu celých 30 litrů a opomenout nelze ani kolečka, která usnadňují manipulaci a zaručují stabilitu. Vysavač je možné použít nejen v domácnosti, ale také ve sklepech, garážích, kancelářích, autoservisech a nejrůznějších typech dílen a pracovišť.

Vysavač je dodáván s množstvím praktického příslušenství. Nechybí zásuvka na přídavné zařízení (2000 W), plastová hadice, plastové prodlužovací nástavce, podlahová hubice, zúžená hubice, kobercová hubice, papírový filtr a pěnový filtr.

Výhody průmyslového vysavače Myard NEPTUN 1630

 • Velký objem nádrže (30 litrů)
 • Nerezová odpadní nádrž
 • Bohaté příslušenství
 • Velký výkon

Nevýhody průmyslového vysavače Myard NEPTUN 1630

 • Větší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Kärcher WD3

Průmyslový vysavač Kärcher WD3 v typickém žlutém odstínu nabízí všestranné využití, postará se například o úklid v dílně, ve sklepě, čištění interiéru automobilů či odsávání malého množství vody. Tento přístroj disponuje také funkcí fukaru, které se může ukázat jako velmi užitečná. Vysavač svým výkonem směle konkuruje přístrojům s mnohem vyšší spotřebou. Vzhledem k délce kabelu 4 metry a hmotnosti 5,5 kg se jedná o praktického pomocníka. Plastová nádrž odolávající nárazům má objem 17 litrů. U tohoto vysavače není nutné měnit filtr při mokrém ani suchém vysávání díky patronovému filtru. Vysavač je dodáván včetně sací hadice, sací trubky, mokro-suché podlahové hubice, spárové hubice, filtrační patrony a papírového filtračního sáčku. Všechno příslušenství lze uložit na samotný vysavač. Podlahová hubice je opatřena praktickými klipsy a směšovací vložkou pro dokonalé vysátí nečistot.

Kärcher WD3
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody průmyslového vysavače Kärcher WD3

 • Robustní nádrž odolná proti nárazu
 • Velký výkon i při malé spotřebě
 • Nízká hmotnost pro snadnou manipulaci
 • Ochrana proti nárazu

Nevýhody průmyslového vysavače Kärcher WD3

 • Menší objem nádrže (17 litrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Shop-Vac SHOP VAC 16 l

Shop-Vac SHOP VAC 16 l
Větší obrázek na MALL.cz

Vysavač Shop-Vac SHOP VAC 16 l  o příkonu 1100 W je ideální k suchému i mokrému vysávání ve sklepích, garážích, dílnách, kancelářských prostorách apod. Je vybaven nerezovou nádobou o objemu 16 litrů. Sací hadice měří 1,8 metru a nechybí ani kolečka pro snadnou manipulaci. Vysavač je dále vybaven hubicí k vysávání úzkých prostor, molitanovým pěnovým filtrem a také pytlem na odpad.

Výhody průmyslového vysavače Shop-Vac SHOP VAC 16 l

 • 3 bezešvé plastové roury
 • Dlouhá sací hadice (1,8 m)
 • Robustní nádrž na odpad z nerez plechu
 • Hubice na úzké prostory

Nevýhody průmyslového vysavače Shop-Vac SHOP VAC 16 l

 • Méně praktického příslušenství

>> Zjistit aktuální cenu

Bauman Freddy 4v1

Průmyslový vysavač Bauman Freddy 4v1 disponuje hned čtyřmi praktickými funkcemi: suché vysávání, mokré vysávání, vysávání popela, fukar. Díky tomu nalézá využití v domácnostech, garážích, dílnách, autě apod. Z uživatelského hlediska je nedocenitelný odhlučněný motor a také systém čištění filtru,

Bauman Freddy 4v1
Větší obrázek na MALL.cz

konkrétně mechanicko-pneumatický oklep. Nádrž o objemu 20 litrů je vyrobena z oceli. Vysavač je vybaven systémem vakuového motoru s obtokovým chlazením.

Součásti balení je také kovová hadice na vysávání popela, hliníkový nástavec, plastový nástavec (ideální pro vysávání interiéru automobilů) a filtr. Elektrický kabel dlouhý 4 metry a hadice o délce 1,5 metru poskytují dostatečný manévrovací prostor pro důkladný úklid.

Výhody průmyslového vysavače Bauman Freddy 4v1

 • Odhlučněný motor
 • 4 funkce (suché vysávání, modré vysávání, vysávání popela, fukar)
 • Omyvatelný filtr
 • Vakuový motor s obtokovým chlazením

Nevýhody průmyslového vysavače Bauman Freddy 4v1

 • Kratší délka hadice

>> Zjistit aktuální cenu

Kärcher WD4 Premium

Multifunkční vysavač Kärcher WD4 Premium je nejen dostatečně výkonný, ale také energeticky úsporný. I přes nízkou spotřebu (pouhých 1000 W) se může směle rovnat mnohem výkonnějším vysavačům. I přes velký objem nádrže (20 litrů) z ušlechtilé oceli se s vysavačem díky nízké hmotnosti (7,2 kg) poměrně snadno manipuluje. Kabel o délce 5 metrů by měl být dostačující k pohodlnému vysávání. Praktická je také podlahová hubice s klipsy a se směšovací vložkou pro perfektní vysávání.

Kärcher WD4 Premium
Větší obrázek na MALL.cz

Vysavač je dodáván včetně bohatého příslušenství (sací hadice, dvě sací trubky, mokro-suchá podlahová hubice, spárová hubice, filtrační kazeta, filtrační sáček). Veškeré příslušenství je uloženo na přístroji. Tento průmyslový vysavač se hodí nejen na použití do větších kancelářských prostor, ale využití nalezne také v nejrůznějších dílnách, sklepích apod. Speciální patronový filtr lze snadno vyjmout, ovšem bez kontaktu se zachycenými nečistotami.

Výhody průmyslového vysavače Kärcher WD4 Premium

 • Robustní ocelová nádrž o velkém objemu (20 litrů)
 • Ochrana proti nárazu
 • Patentovaná technologie odnímání filtru
 • Bohaté příslušenství

Nevýhody průmyslového vysavače Kärcher WD4 Premium

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ průmyslového vysavače Příkon Hmotnost Objem nádrže Délka hadice Průměr hadice
Myard NEPTUN 1630 1600 W 7,1 kg 30 l 1,76 m 35 mm
Kärcher WD3 1000 W 5,5 kg 17 l 2 m 35 mm
Shop-Vac SHOP VAC 16 l 1100 W   16 l 1,8 m 32 mm
Bauman Freddy 4v1 1200 W 4,5 kg 20 l 1,5 m  
Kärcher WD4 Premium 1000 W 7,2 kg 20 l 2,2 m 35 mm

Celkové hodnocení nejlepších průmyslových vysavačů

Který průmyslový vysavač nejlépe splní vaše očekávání, ale zároveň zbytečně nezatíží váš rozpočet? Velmi dobrým kandidátem je bezesporu průmyslový vysavač Myard NEPTUN 1630 – 30 l, který je charakteristický objemnou nádrží, dostatečně dlouhou hadicí a také množstvím příslušenství, které je při vysávání dílen, sklepů, garáží, interiéru automobilů a dalších prostor velmi užitečné.

4 replies to Průmyslové vysavače – recenze a test

 1. Pozor. Nezamenovat slova test a srovnani. V nadpisu je sice slovo TEST ale prevazne se jedna pouze o vypsani informaci z katalogu. Srovnani dobre ale chybi uzivatelska zkusenost.

 2. Tyhle verky nemůžete nazvat „průmyslovými vysavači“. Průmyslový vysavač splňuje jiná kritéria. Patří mezi ně třeba manuální, poloautomatické nebo automatické čištění filtrů, vysávání od velkých kusů po nejjemnější prach (stavby a rekonstrukce domů/bytů), spínané zásuvky na připojení el. nářadí (drážkovačka zdiva, bruska sádrokartonu,hoblovka, pila atd…zpožděný doběh vysavače po vypnutí nářadí), dostatečně dlouhý akční rádius (min 7m šňůra a min 3,5m hadice), sací výkon, průtok vzduchu za 1 min. a jiné, o kterých se uvedeným ani nesnilo. Kdo hledá skutečný průmyslový vysavač, ať se podívá po značkách jako Starmix, Bosch, Metabo, Makita, Nilfisk atd…s čištěním filtrů.

 3. My máme doma toho Karchera WD3. Alespoň myslím. Je to ten menší. Do domácnosti to úplně stačí. Navíc se s tím dá vysát opravdu cokoliv. My ho používáme často i na vysávání auta. Právě v autě totiž vozíme našeho psa, takže je potřeba ho pravidelně vysávat. Celkově se o naše auto teď snažím starat o něco víc. Nedávno jsem z https://www.2din.cz/ například objednávala i novou autokosmetiku. Ještě jsem ji ale neměla možnost vyzkoušet.

 4. Přesně takovéto vysavače jsme měli v kancelářské budově, kde jsem ještě nedávno měla sídlo firmy. Bohužel pár měsíců zpět se tam šíleným způsobem zvedlo nájemné a já už si nemůžu tu kancelář, kterou jsem tam měla dále dovolit. Místo toho jsem si tedy zařídila virtuální sídlo a pracuji teď hlavně z domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *