Jak vybrat ventilátor do koupelny

Rate this post

Koupelna bez přístupu čerstvého vzduchu vyžaduje jiné řešení, konkrétně koupelnový ventilátor! Ten nejen napomůže předcházet nadměrné vlhkosti a nepříjemným plísním, ale také zvýší uživatelský komfort. Jestliže si s výběrem koupelnového ventilátoru nevíte rady, přečtěte si můj přehled těch nejlepších ventilátorů do koupelny, samozřejmě včetně rad a tipů pro snadný výběr!

Ventilátory jsou k vidění nejčastěji v koupelných a na toaletách, ale jsou užitečnými pomocníky také v dalších prostorách, které jsou špatně odvětrávány, zejména do chodeb, sklepů, garáží.

Koupelnový ventilátor se zpětnou klapkou zabrání navrácení nečistot zpět. Z uživatelského hlediska jsou praktické koupelnové ventilátory s časovým doběhem, které umožňují nastavení odsávání v rámci daného rozmezí. Odsávací ventilátory jsou určeny pro svislou i horizontální montáž ve vnitřním prostředí. Užitečné je také čidlo vlhkosti či časovač. Axiální ventilátory s nízkým čelním krytem jsou charakteristické nenápadným vzhledem a také tichým chodem a jejich montáž je také relativně snadná. Do ventilátoru by neměla zatékat zkondenzovaná voda z potrubí.

Přehled nejlepších ventilátorů do koupelny

Cata e100 GT

Axiální ventilátor Cata e100 GT vyniká nejen mimořádně elegantním designem, všestranným využitím. Tento ventilátor do koupelny vyniká mimořádně elegantním designem, díky němuž nejen skvěle zapadne i do té nejmodernější koupelny, ale díky skleněnému čelnímu panelu je jeho čištění opravdu nenáročné. Ventilátor disponuje dvěma rychlostmi, přičemž chod na nižší rychlost je nepřetržitý. Místnost je teda provětrávána po celý den. Ventilátor je charakteristický velmi tichým chodem. V případě trvalého chodu činí úroveň hluku pouhých 17 dB, přičemž není potřeba zpětná klapka. Samozřejmostí je také nízká spotřeba, která v případě trvalého chodu činí 4 W, při plné rychlosti potom 8 W. Součástí balení je elektronický časovač, který je možné nastavit v rozmezí od 3 do 15 minut. Skleněná čelní deska se dá v případě potřeby snadno sundat a omýt.

Cata e100 GT
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody koupelnového ventilátoru Cata e100 GT

 • Nastavitelný elektronický časovač (3–15 minut)
 • Elegantní skleněná čelní deska pro snadnou údržbu
 • 2 rychlostní stupně
 • Velmi tichý chod

Nevýhody koupelnového ventilátoru Cata e100 GT

 • Menší průtok vzduchu

>> Zjistit aktuální cenu

Cata e100 GTH

Bílý ventilátor CATA e100 GTH disponuje funkcí mikroventilace, díky níž trvale předchází vzniku nadměrné vlhkosti a také nebezpečným plísním. Tento ventilátor, který lze umístit na strop i na stěnu, je vhodný nejen do koupelny a na toalety, ale své využití nalezne také na chodbách, ve sklepích, garážích apod. Průměr odtahu je 100 mm. Doběhový časovač je možné nastavit v rozmezí 0–15 minut. Příkon motoru činí 4 W při trvalém chodu mikroventilace a 8 W při plném výkonu. Motor s kuličkovými ložisky se vyznačuje dlouhou životností. Při trvalém chodu dosahuje počet otáček 1100, při plném výkonu 2600, sací výkon je potom 36 m3/h, případně 115 m3/h. Díky hlučnosti 17 dB se jedná o mimo

Cata e100 GTH
Větší obrázek na Heureka.cz

řádně tichý ventilátor. Na LED displeji je zobrazena teplota i vlhkost. Speciální větrací klapky Regel air omezují tepelné ztráty, avšak zajišťují dostatečný přísun čerstvého vzduchu.

Výhody koupelnového ventilátoru Cata e100 GTH

 • Větrací klapky Regel air por minimální tepelné ztráty
 • LED displej s informacemi o teplotě a vlhkosti
 • Motor s kuličkovými ložisky
 • Možnost montáže na strop i zeď

Nevýhody koupelnového ventilátoru Cata e100 GTH

 • Menší průtok vzduchu

>> Zjistit aktuální cenu

Cata X-Mart 15

Axiální ventilátor Cata X-Mart 15 o výkonu 320 m3/h vyniká elegantním designem, díky němuž se stane nenápadným, ale zajímavým doplňkem ve vaší koupelně či na toaletě. Ventilátor je opatřen zpětnou klapkou, aby se pachy nevracely zpět do místnosti. Tento typ je možné umístit na strop, zeď nebo do okna. Velmi tichý chod je zajištěn díky aerodynamickému tvaru odtahové části. Ventilátor je určen pro potrubí o průměru 15 cm. Díky praktickému systému Quick Fix Grip lze koupelnový ventilátor Cata snadno a rychle upevnit, ale možná je také samozřejmě montáž pomocí hmoždinek. Svorkovnice je snadno přístupná díky odklopnému krytu na čelní desce, který lze navíc velmi snadno čistit. Ke spuštění ventilátoru slouží samostatný vypínač, ale možné je také použít vypínač osvětlení.

Cata X-Mart 15
Větší obrázek na Heureka.cz

Výhody koupelnového ventilátoru Cata X-Mart 15

 • Nenápadný vzhled
 • Systém Quick Fix Grip pro snadné připevnění
 • Lehce snímatelný čelní panel pro snadné čištění
 • Elegantní provedení vhodné do každé koupelny

Nevýhody koupelnového ventilátoru Cata X-Mart 15

 • Mírně hlasitější chod

>> Zjistit aktuální cenu

Vents 100 MATL

Ventilátor Vents 100 MATL s vysokou účinností se hodí do menších i větších místností. Je opatřen automatickou žaluzií, která předchází návratu nepříjemných pachů a studeného vzduchu zpět do místnosti. Koupelnový ventilátor se vyznačuje moderním, jednoduchým designem, díky němuž bez problémů zapadne do elegantní koupelny navržené podle posledních trendů. Ventilátor disponuje funkcí časového doběhu a čidlem vlhkosti. Kuličková ložiska výrazně prodlužují životnost tohoto koupelnového ventilátoru, stejně jako kryt a vrtule vyrobené z odolného ABS plastu. Elektrický motor nevyžaduje žádnou údržbu, navíc disponuje ochranou proti přehřátí. Nechybí ani síťka proti hmyzu. Hydrostat je nastavitelný v rozmezí 60–90 % relativní vlhkosti, časový doběh umožňuje nastavení v rozmezí 2–30 minut. Ventilátor je možné snadno namontovat na stěnu i strop pomocí šroubů. Ventilátor značky Vents je vhodný nejen k odsávání z koupelen a toalet, ale je možné jej nainstalovat také do chodeb, kuchyní a dalších prostor, například komor apod.

Výhody koupelnového ventilátoru Vents 100 MATL

Vents 100 MATL
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Kuličková ložiska pro dlouhou životnost ventilátoru
 • Ochrana proti přehřátí
 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Nastavitelný časovač (rozmezí od 2 do 30 minut)

Nevýhody koupelnového ventilátoru Vents 100 MATL

 • Poněkud zastaralý design

>> Zjistit aktuální cenu

Cata B-15 PLUS

Axiální ventilátor Cata B-15 PLUS je mimořádně odolný díky čelnímu krytu vyrobenému z odolného termoplastu ABS. Snazší údržbu zajišťuje snímatelná vstupní mřížka. O dlouhou životnost se postarají také kluzná ložiska s tukovou náplní a motor vybavený pojistkou proti přetížení. Ventilátor je možné doplnit o zpětnou klapku. Ventilátor je určen k montáži na zeď i na strop. Montáž do plastového potrubí je rychlá a jednoduchá díky systému Quick Fix Grip, neboť díky rozpěrným packám lze ventilátor snadno zafixovat. Ventilátor je však dodáván také s hmoždinkami a vruty pro standardní montáž. Výhodou je nesporně možnost v případě potřeby odšroubovat čelní kryt a omýt jej pod proudem tekoucí vody.

Výhody koupelnového ventilátoru Cata B-15 PLUS

Cata B-15 PLUS
Větší obrázek na Heureka.cz
 • Systém Quick Fix Grip pro snadnou montáž do plastového potrubí
 • Možnost doplnit ventilátor o zpětnou klapku
 • Velmi tichý chod
 • Různé typy montáže (vestavba, na strop i na zeď)

Nevýhody koupelnového ventilátoru Cata B-15 PLUS

 • Mírně vyšší spotřeba elektrické energie

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ koupelnového ventilátoru Příkon Hmotnost Hlučnost Průtok vzduchu Barva
Cata e100 GT 8 W 1,15 kg 31 dB 90 m3/h bílá
Cata e100 GTH 8 W 1,15 kg 31 dB 90 m3/h bílá
Cata X-Mart 15 25 W 1,17 kg 44 dB   bílá
Vents 100 MATL 18 W 0,65 kg 34 dB 320 m3/h bílá
Cata B-15 PLUS 25 W 0,99 kg 43 dB 320 m3/h bílá

Závěrečné srovnání ventilátorů do koupelny

Jak si jednotlivé koupelnové ventilátory stojí v rámci celkového srovnání? Jednoznačným vítězem testu je ventilátor Cata e100 GTH, který nabízí nejširší spektrum funkcí pro dokonalý vzduch ve vaší koupelně nebo v jiných, špatně odvětrávaných místnostech. Jestliže nechcete do koupelnového ventilátoru příliš investovat, pak pro vás bude ideálním řešením model Cata B-15 PLUS, který i přes nízkou pořizovací cenu disponuje praktickými vylepšeními, které oceníte každý den.

2 replies to Jak vybrat ventilátor do koupelny

 1. My jsme do koupelny žádný ventilátor nedali a asi to byla chyba. I když v ní větrám, tak se nám tam v zimě dělala hodně plíseň. Vloni v zimě jsme si proto koupili odvlhčovač ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/odvlhcovace-vzduchu , což byla naše poslední možnost v boji s plísní a odvlhčovač nám hodně pomohl. Zapínáme ho po každém koupání a po plísni ani památka.

 2. Do koupelny teda moc nevím. Tam bych dával asi jen klasický vysoušeč. Možná by byla efektivní varianta třeba i lokální rekuperace do jedné místnosti. Prostě se tam snažit vytvářet takový ten mírný vánek, který bude vysoušet tu místnost. 🙂 To je podle mě řešení, které by mohlo docela dobře fungovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *