Recenze – nejlepší chladicí vitríny

Rate this post

Na dobré víno si potrpí čím dál více lidí. Patříte mezi ně? Kvalitní víno si ovšem zaslouží správnou péči a skladování. Každý znalec vína velmi dobře ví, jak je důležitá zejména správná, konstantní teplota, bez jakýchkoli výkyvů. A zde se ke slovu dostávají chladicí vitríny a vinotéky, které se postarají nejen o vaše oblíbené víno, ale také další nápoje.

Chladicí vitríny jsou samozřejmě ideální pro penziony, hotely, restaurace a podobná zařízení. Ale stejně tak se s nimi můžete setkat v kancelářích a podobně, kde je kladen důraz na dokonalý servis.

Zejména v případě, že hodláte skladovat větší množství lahví vína, vyplatí se dbát na to, aby vybraná vinotéka disponovala několika teplotními zónami, nejméně dvěma (pro oddělené skladování červeného a bílého vína, v lepším případě dokonce třemi teplotními zónami. Chybět by v tomto případě neměl ani digitální ukazatel teplot, díky němuž se budete moci během chvilky přesvědčit o tom, že vaše pečlivě vybrané víno se nachází v ideálních podmínkách.

Přehled nejlepších chladicích vitrín

Chladicí vitrína HAIER WS50GA

HAIER WS50GA
Větší obrázek na MALL.cz

Černá chladicí vitrína Haier WS50GA náležející do energetické třídy A zaujme elegantním, luxusním provedením. Vitrína nabízí 10 dřevěných polic a vejde se do ní až 50 lahví. Objem chladicí vitríny je 167 litrů, hlučnost nepřekračuje hranici 42 decibelů. Rozsah teploty se pohybuje v rozmezí +6°C – +18 stupňů. Spotřeba energie činí 0,4 kWh/24 h, spadá do klimatické třídy ST. Spotřebič má rozměry 127×50×54 centimetrů. Nechybí elegantní LED displej pro zobrazení teploty a LED osvětlení interiéru, stejně jako možnost elektronického nastavení teploty. Praktický je beznámrazový systém s automatickým odmrazováním a alarm překročení teploty. Kompresor se vyznačuje nízkými vibracemi. Moderní skleněné dveře jsou opatřeny nepostradatelným UV filtrem. Otevírání dveří je pravé, přičemž stranu nelze zaměnit.

Výhody chladicí vitríny HAIER WS50GA

 • Elegantní design
 • Tichý chod
 • Beznámrazový systém
 • Moderní skleněné dveře s UV filtrem

Nevýhody chladicí vitríny HAIER WS50GA

 • Menší kapacita

>> Zjistit aktuální cenu

Chladicí vitrína Philco PW 59 D

Philco PW 59 D
Větší obrázek na MALL.cz

Elegantní vinotéka Philco PW 59 D v elegantním černo-nerezovém provedení má objem 181 litrů a kapacitu 59 lahví, které lze uložit na 6 dřevěných policích.  Samozřejmostí je možnost oddělené regulace teploty ve vnitřním prostoru. Chladicí vitrína náleží do energetické třídy A, klimatické třídy SN/ST. Rozsah teploty činí 5–20 stupňů, hlučnost je 40 decibelů. Rozměry vitríny jsou 123,5×55×56 centimetrů. Tato vinotéka je dvouzónová, nastavení teploty je možné pro každou zónu. Vnitřní vlhkost se pohybuje v rozmezí 50–80 procent. Chybět nemůže digitální displej, digitální ovládání a interiér osvětlený pomocí úsporného LED osvětlení.

Výhody chladicí vitríny Philco PW 59 D

 • Elegantní dřevěné police
 • Digitální ukazatel teplot
 • Nižší spotřeba elektrické energie
 • Dvě teplotní zóny a oddělená regulace teploty

Nevýhody chladicí vitríny Philco PW 59 D

 • Menší kapacita

>> Zjistit aktuální cenu

Chladicí vitrína GUZZANTI GZ 27

GUZZANTI GZ 27
Větší obrázek na MALL.cz

Černá vinotéka Guzzanti GZ 27 je rozdělena na 2 zóny. Aktuální teplota se zobrazuje na oddělených displejích. Vevnitř se nachází 5 chromových drátěných polic, 1 police s možností vertikálního uložení. Dvířka jsou vyrobena temperovaného tvrzeného zrcadlového skla. Vitrína disponuje dvěma chladicími zónami (uložení 9 lahví bílého vína, 18 lahví červeného vína). Spotřeba energie je 0,61kWh/24 hodin. Hlučnost vitríny činí 46 decibelů, Termoelektrický chladicí systém bez kompresoru a bez vibrací zajišťuje tichý chod. Váží 23,2 kilogramů. Rozsah teploty může být v intervalu 7–18 stupňů / 11–18 stupňů. Rozměry vinotéky jsou 98,5×34,5×51,5 centimetrů. Doporučená provozní okolní teplota by se měla pohybovat v rozmezí 15–24 stupňů. Chybět nemůže LED displej a LED vnitřní osvětlení s vypínačem.

Výhody chladicí vitríny GUZZANTI GZ 27

 • Dveře z tvrzeného temperovaného skla
 • 2 chladicí zóny
 • 5 chromových drátěných polic
 • 1 police s možností vertikálního uložení

Nevýhody chladicí vitríny GUZZANTI GZ 27

 • Malá kapacita

>> Zjistit aktuální cenu

Chladicí vitrína Hoover HWC 2536 DL

Hoover HWC 2536 DL
Větší obrázek na MALL.cz

Elegantní černá vinotéka Hoover HWC 2536 DL s LCD displejem má objem 198 litrů a pojme až 70 lahví. Disponuje třemi teplotními zónami pro správné uskladnění různých typů vína (rozpětí teplot 5–8 stupňů, 5–10 stupňů a 10–18 stupňů). Vitrína spadá do energetické třídy G se spotřebou elektrické energie 1,76 kWh/24 h. Nabízí 5 vyjímatelných dřevěných polic a 1 držák na lahve. Rozměry spotřebiče jsou 142×50×59 centimetrů, hlučnost činí 50 decibelů. Nechybí nastavitelný termostat, nastavitelné nožky a LED osvětlení.

Výhody chladicí vitríny Hoover HWC 2536 DL

 • Trojitá teplotní zóna
 • Široké rozpětí teplot
 • Držák na lahve
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody chladicí vitríny Hoover HWC 2536 DL

 • Hlučnější chod a vyšší spotřeba elektrické energie

>> Zjistit aktuální cenu

Chladicí vitrína Liebherr WTb 4212

Liebherr WTb 4212
Větší obrázek na MALL.cz

Luxusní vinotéka Liebherr WTb 4212 spadající do energetické třídy A zaujme zejména netradičním designem. Nabízí 6 dřevěných polic, z toho 1 pevná. Díky objemu 395 litrů pojme až 200 lahví vína. Spotřeba energie je 0,460 kWh/24 hodin. Rozměry spotřebiče jsou 165×60×73,9 centimetrů, hlučnost je 40 decibelů. Opomenout nelze dětskou pojistku, elektronické ovládání s digitálním ukazatelem teploty a vnitřní osvětlení. Vinotéka disponuje 6 teplotními zónami a teplotním rozsahem 5–18 stupňů. Uhlíkový filtr odstraňuje nežádoucí pachy, lávové kameny zajišťují optimální vlhkost. Kontrolka poruchy je optická a akustická. Praktická je také akustická kontrolka otevřených dveří. Dveře jsou opatřeny izolačním sklem s černým rámem, boky jsou černé. Umístění dveří je vpravo, ale je možné jej zaměnit. Vitrína je vzadu opatřena transportními kolečky a také transportními úchyty. Vinotéku je možné umístit přímo ke zdi. Na tento spotřebič se samozřejmě vztahuje dvouletá záruka a následně tři roky bezplatného servisu.

Výhody chladicí vitríny Liebherr WTb 4212

 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Možnost přistavení přímo ke zdi
 • Nízká hlučnost
 • Vysoká kapacita

Nevýhody chladicí vitríny Liebherr WTb 4212

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model chladicí vitríny Energetická třída Spotřeba el. energie Hlučnost Objem Kapacita Počet polic
HAIER WS50GA A 0,4 kW/h 42 dB 167 l 50 lahví 10
Philco PW 59 D A 0,414 kW/h 40 dB 181 l 59 lahví 6
GUZZANTI GZ 27 C 0,61 kW/h 46 dB 76 l 27 lahví 5
Hoover HWC 2536 DL G 1,76 kW/h 50 dB 198 l 70 lahví 5
Liebherr WTb 4212 A 0,46 kW/h 40 dB 395 l 200 lahví 6

Celkové hodnocení nejlepších chladicích vitrín

Nechcete při skladování vzácných ročníků vína nic ponechat náhodě? Chladicí vitrína je v takovém případě bezesporu dobrou investicí. Moderní chladicí vitríny vás navíc příjemně překvapí elegantním, nenápadným designem. Do menších domácností se hodí vinotéka GUZZANTI GZ 27, která má spíše menší kapacitu. Vyznavačům kvalitního vína bude jistě vyhovovat také vinotéka Philco PW 59 D, která pojme téměř 60 lahví a zároveň se vyznačuje velmi nízkou spotřebou elektrické energie. Do profesionálních provozů je naproti tomu ideálním kandidátem chladicí vitrína Liebherr WTb 4212 s kapacitou 200 lahví. Už víte, ve které chladicí vitríně se budou mít vaše vzácné lahve jako v bavlnce?

One reply to Recenze – nejlepší chladicí vitríny

 1. Právě něco takového si mám v plánu pořídit také. U nás doma je víno hodně oblíbené, takže se pro takovou chladící vitrínu určitě využití najde. Já osobně mám třeba rád všechny druhy vína. Teď jsem dokonce i párkrát zkoušel nealkoholické víno a musím říct, že mě opravdu mile překvapilo. Chutná to prakticky stejně jako to normální, jen po něm člověk může třeba řídit. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *