Test: Nejlepší elektrické topné dečky

Rate this post

Děsí vás představa, že opět přijdete do vymrzlé chaty daleko v horách a budete muset opět čekat dlouhé hodiny na to, až se celý objekt aspoň trochu vyhřeje? Jistě, taková zimní romantika spočívající v pozorování zasněžené krajiny skrz okno s horkým šálkem čaje s kapkou něčeho ostřejšího má něco do sebe. Ovšem člověk nesmí drkotat zuby zimou, i když je zabalen ve všech dekách, co našel. Vyzrát na zimu vám pomohou elektrické topné dečky, na něž já nedám po několik měsíců v roce dopustit!

Vyhřívací podložky jsou nejvíce používány samozřejmě v zimních měsících, ale mnohdy jsou nedocenitelné také v sychravých podzimních dnech nebo na začátku jara. Mnohdy najdou využití i v létě, a to zejména v objektech, které jsou po většinu roku neobydlené. Podložky jsou primárně určeny k použití v posteli, ale stejně tak jsou skvělým pomocníkem při posezení na pohovce, v zimní zahradě a podobně.

Vyhřívané podložky jsou vhodné například také pro páry, kdy jednomu je neustále teplo a ten druhý je až příliš zimomřivý. A pokud vám nebude stačit ani vyhřívaná podložka, může stát za zvážení také vyhřívaná přikrývka.

Podložky vyhřejí postel na příjemnou teplotu mnohem rychleji, než topení nebo krb vyhřejí celý objekt. Moderní výrobky se navíc velmi snadno ovládají a zaručují maximální bezpečnost i při použití během spánku. Podložku vybírejte nejen podle materiálu, ovládání nebo teplotních stupňů, ale zaměřte se také na její velikost, aby pokryla dostatečně velkou plochu.

Přehled nejlepších topných deček

Vyhřívaná podložka Sanitas SWB 50

Sanitas SWB 50
Větší obrázek na MALL.cz

Vyhřívací podložka Sanitas SWB 50 umožňuje 3 různá nastavení teploty. Podložka je vyrobena z velmi příjemného fleecového materiálu. Praktický je odnímatelný ovladač, který zajišťuje snadnou manipulaci. Díky tomu lze navíc podložku bez problémů vyprat v pračce. Velikost vyhřívané podložky je 150×80 centimetrů, její spotřeba činí 60 W. Systém ochrany proti přehřátí a také automatického vypnutí se postará o naprostou bezpečnost při použití této podložky. Vhodná je rovněž pro alergiky. Podložku je vhodné předehřát po dobu 30 minut.

Výhody vyhřívané podložky Sanitas SWB 50

 • Hřejivý materiál příjemný na dotek
 • Bezpečnostní systém
 • Vhodný produkt pro alergiky
 • Funkce automatického vypnutí

Nevýhody vyhřívané podložky Sanitas SWB 50

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vyhřívací podložka Sencor SUB 291

Sencor SUB 291
Větší obrázek na MALL.cz

Elektrická dečka Sencor SUB 291 o spotřebě 60 W vyniká svou velikostí 160×140 centimetrů, díky čemuž je ideální pro dvoulůžkové postele. Vyrobena je ze stoprocentního polyesteru připomínajícího ovčí rouno. Je tedy velmi příjemná na dotek a hřejivá. Podložku je vhodné předehřát nejlépe 30 minut. Vyhřívací podložka je vybavena 2 nezávislými dálkovými ovladači a nabízí 2 stupně nastavení teploty. Nepostradatelná je ochrana proti přehřátí, stejně jako kontrolka zapnutí. Přívodní kabel je dlouhý 2 metry. Konektor a kabel lze odejmou a podložku poté vyprat v pračce.

Výhody vyhřívané podložky Sencor SUB 291

 • Vhodné k použití na dvoulůžkové posteli
 • 2 nezávislé dálkové ovladače
 • Dostatečně dlouhý přívodní kabel (2 metry)
 • Ochrana proti přehřátí

Nevýhody vyhřívané podložky Sencor SUB 291

 • Chybějící funkce automatického vypnutí

>> Zjistit aktuální cenu

Vyhřívaná přikrývka Beurer HD 90

Beurer HD 90
Větší obrázek na MALL.cz

Vyhřívací deka Beurer HD 90 o spotřebě 100 W je vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů. Nabízí 6 teplotních stupňů a podsvícené číslice, což usnadňuje ovládání přikrývky zejména v noci. Rozměry vyhřívané přikrývky jsou 180×130 centimetrů. Samozřejmostí je elektronická regulace teploty a nechybí ani dvojitá ochrana proti přehřátí SMART. Přístroj se sám vypne po 3 hodinách provozu, takže jeho použití je ještě komfortnější. Díky odnímatelnému ovladači lze přikrývku prát v pračce.

Výhody vyhřívané přikrývky Beurer HD 90

 • Dvojitá ochrana proti přehřátí SMART
 • Podsvícené číslice
 • Funkce automatického vypnutí (po 3 hodinách)
 • Velký počet teplotních stupňů

Nevýhody vyhřívané přikrývky Beurer HD 90

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Vyhřívaná podložka Imetec 6113

Imetec 6113
Větší obrázek na MALL.cz

Ohřívací prostěradlo Imetec 6113 je vyrobeno z příjemného prošívaného polyesteru, takže je vhodné i pro alergiky. Nabízí 2 stupně nastavení teploty. Vhodné je pro jednolůžko, ale lze jej použít například i na pohovce a podobně. Velikost vyhřívané podložky je 150×80 centimetrů, její spotřeba se pohybuje v rozmezí 52–60 W. Bezpečnostní systém Electroblock zajišťuje maximální bezpečnost. Nechybí odnímatelný ovladač. Vyhřívanou podložku je možné prát v pračce.

Výhody vyhřívané podložky Imetec 6113

 • Funkce automatického vypnutí
 • Výrobek vhodný pro alergiky
 • Velké rozměry (ideální na jednolůžkovou postel)
 • Odnímatelný ovladač a možnost prát v pračce

Nevýhody vyhřívané podložky Imetec 6113

 • Nižší počet teplotních stupňů

>> Zjistit aktuální cenu

Vyhřívaná podložka Gallet CCH 81

Elektrická vyhřívaná podložka Gallet CCH 81 s příkonem 60 W zaujme zejména příjemným fleecovým materiálem. Je vhodná k použití na jednolůžkové posteli, ale tím možnosti jejího využití nekončí. Vyhřívaná podložka nabízí 3 teplotní stupně, jejichž nastavení se pohybuje v rozmezí 30–60 stupňů. Dálkové ovládání umožňuje snadné teploty, stejně tak jej lze v případě potřeby od deky odpojit. Poté je možné vyhřívanou podložku vyprat v pračce.

Gallet CCH 81
Větší obrázek na MALL.cz

Samozřejmostí je automatické udržování nastavené teploty. Bezpečnostní čidlo zabraňuje přehřátí a zaručuje bezpečný provoz. Tato elektrická vyhřívaná podložka poskytuje vysoký tepelný komfort. Přívodní kabel je dostatečně dlouhý, konkrétně 2,2 metru. Rozměry této podložky jsou 80×160 centimetrů, takže pokryje velkou část jednolůžkové postele.

Výhody vyhřívané podložky Gallet CCH 81

 • Příznivá pořizovací cena
 • Příjemný fleecový materiál
 • Dlouhý přívodní kabel
 • Ideální pro použití na jednolůžku

Nevýhody vyhřívané podložky Gallet CCH 81

 • Chybějící funkce automatického vypnutí

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model topné dečky Typ Napájení Počet teplot Možnost praní Automatické vypnutí Barva
Sanitas SWB 50 podložka síť 3 ano ano bílá
Sencor SUB 291 podložka síť 2 ano ne béžová
Beurer HD 90 přikrývka síť 6 ano ano béžová
Imetec 6113 podložka síť 2 ano ano hnědá
Gallet CCH 81 podložka síť 3 ano ne modrá

Závěrečné srovnání nejlepších elektrických topných deček

Říkáte si, že letos na zimu opravdu vyzrajete? Pak je ten nejvyšší čas pro nákup elektrické topné dečky nebo přikrývky. Pro spíše příležitostné použití je ideálním kandidátem vyhřívaná podložka Gallet CCH 81 vhodná pro jednolůžka, bez funkce automatického vypnutí. Přijatelný kompromis z hlediska kvality a ceny představuje elektrická podložka Sanitas SWB 50, která nabízí tři teplotní stupně, umožňuje praní a také zaručuje automatické vypnutí. Maximální teplotní komfort poskytuje elektrická přikrývka Beurer HD 90, která disponuje 6 teplotními stupni a rovněž umožňuje velmi všestranné použití.

Která vyhřívaná podložka nebo přikrývka vám nejvíce padla do oka?

2 replies to Test: Nejlepší elektrické topné dečky

 1. Tyjo, taková topná dečka může být celkem užitečná věc. Díky za tip. My se začátkem února chystáme vyrazit na Island a předpokládám, že tam bude pěkná zima. Něco takového by tedy mohlo určitě přijít vhod. Celkově to asi bude chtít spoustu teplého oblečení. Asi bych se pomalu měla pustit do nákupů.

 2. Manželovi chci udělat radost na konci tohoto měsíce, měly by mně totiž přes P2P půjčky dojít nějaké finanční prostředky. Ty bych moc ráda využila a třeba udělal radost mému milému. On je tak rád když je v teple. A já mu ráda dělám radost 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *