Recenze: Nejlepší kusové koberce do obýváku

Rate this post

Přemýšlíte, jak zútulnit váš obývací pokoj? Pokud zde ještě nemáte velký kusový koberec, potom je ten nejvyšší čas! Koberce jsou oblíbeným bytovým doplňkem, takže by byla škoda se jim zbytečně vyhýbat. Následující recenze všestranných kusových koberců vhodných nejen do obývacího pokoje vám s výběrem vhodného koberce jistě pomůže a vy budete mít hned jasno…

Koberce nejsou v interiéru sice nezbytně nutné, ale rozhodně mají téměř v každém pokoji své místo. Dávno však odzvonilo celoplošným kobercům, které se brzy omrzí a navíc jsou charakteristické náročnější údržbou. Naopak vzrůstá obliba kusovým koberců, které jsou velmi všestranné. Koberec v první řadě každý pokoj dokonale zútulní a zabydlí. Neméně důležité jsou však také jeho zvukově izolační vlastnosti, což je žádoucí zejména ve velkých místnostech. A samozřejmostí by měl být tam, kde je problém s chladnou podlahou, aby zvýšil komfort všech členů domácnosti.

Všestranné kusové koberce, které stojí za pozornost

Kusový koberec dobře poslouží nejen v obývacím pokoji pod konferenčním stolkem, ale stejně tak jej lze využít v předsíni, ložnici, pracovně a na dalších místech. V takovém případě je vhodné zvolit univerzální obdélníkový tvar a stejně tak spíše neutrální odstín, díky němuž se koberec jen tak neokouká. Vhodné je také zvážit, zda bude lepší koberec s nízkým vlasem, který je z hlediska údržby přece jenom praktičtější, nebo se netřeba bát ani v současné době tolik moderních koberců s vysokým vlasem.

Kusové koberce navíc můžete přemísťovat podle chuti a potřeby a pravidelně tak interiér obměňovat. Následující koberce jsou dostupné v různých rozměrech a barvách, díky čemuž je možné zvolit takový koberec, který do daného prostoru dokonale zapadne. Pojďme se tedy na ně podívat trochu detailněji a vybrat koberec, který se bude ve vašem obývacím pokoji skvěle vyjímat!

Přehled nejlepších kusových koberců do obývacího pokoje

Kusový koberec Color Shaggy

Kusový koberec Color Shaggy
Větší obrázek na MALL.cz

Kusový koberec Color Shaggy o rozměrech 140×200 centimetrů zaujme dlouhým a hustým vlasem. Díky decentnímu béžovému odstínu se hodí do moderních i klasicky zařízených obývacích pokojů. Navzdory dlouhému vlasu se poměrně snadno udržuje. Koberec je vyroben ze stoprocentního polypropylenu. Výška vlasu je 12 milimetrů, hmotnost je 720 g/m². Obdélníkový tvar je velmi nadčasový a univerzální.

Výhody kusového koberce Color Shaggy

 • Příjemný vysoký vlas
 • Moderní vzhled
 • Dostupnost ve více barvách a velikostech
 • Decentní béžový odstín

Nevýhody kusového koberce Color Shaggy

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Kusový koberec Birmingham

Kusový koberec Birmingham
Větší obrázek na MALL.cz

Kusový koberec Birmingham o rozměrech 140×200 centimetrů zaujme nenápadným, velmi decentním vzorkem. Díky antracitovému provedení se hodí téměř kamkoli, bez ohledu na barevné pojetí daného prostoru. Krátký smyčkový vlas je poměrně odolný a koberec se navíc snadno čistí a udržuje. Koberec je vyroben ze stoprocentního polypropylenu, lemován je chemlonem. Obdélníkový tvar je velmi univerzální a umožňuje všestranné využití, a to nejen v obývacím pokoji. Koberec je dostupný i v jiných velikostech, takže můžete najít takový kus, který dokonale zapadne do vašeho obývacího pokoje.

Výhody kusového koberce Birmingham

 • Dobrá odolnost
 • Univerzální použití
 • Snadná údržba
 • Dostupnost ve více velikostech

Nevýhody kusového koberce Birmingham

 • Méně elegantní vzhled

>> Zjistit aktuální cenu

Kusový koberec Udinese

Kusový koberec Udinese
Větší obrázek na MALL.cz

Jednoduchý kusový koberec Udinese o rozměrech 80×150 centimetrů je tvořen krátkým smyčkovým vlasem, díky čemuž se velmi snadno udržuje a navíc si dlouho zachovává pěkný vzhled. Šedý odstín je navíc velmi elegantní a zároveň všestranný, neboť decentní koberec se hodí do každého interiéru. Koberec se vyznačuje velmi snadnou údržbou. K výrobě koberce byl použit stoprocentní polypropylen, k lemování chemlon. Možný je také výběr z dalších velikostí i barev, podle individuálních požadavků.

Výhody kusového koberce Udinese

 • Elegantní provedení
 • Snadná údržba
 • Mimořádná odolnost
 • Možnost výběru z dalších barev a velikostí

Nevýhody kusového koberce Udinese

 • Menší velikost

>> Zjistit aktuální cenu

Kusový koberec Nature

Kusový koberec Nature
Větší obrázek na MALL.cz

Kusový koberec Nature o rozměrech 120×170 centimetrů disponuje krátkým smyčkovým vlasem, což zaručuje jeho snadnou údržbu a dlouhou životnost. K výrobě koberce byl použit stoprocentní polypropylen, podklad je filcový. Lemování je tvořeno chemlonem. Koberec zaujme jemným vzorkem, který nepůsobí nijak rušivým dojmem, stejně jako příjemná světle béžová barva.

Výhody kusového koberce Nature

 • Nenáročná údržba
 • Elegantní světle béžová barva
 • Všestranné využití
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody kusového koberce Nature

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Kusový koberec Udinese

Kusový koberec Udinese
Větší obrázek na MALL.cz

Jednoduchý kusový koberec Udinese o rozměrech 120×170 centimetrů je díky obdélníkovému tvaru velmi elegantní a zároveň všestranný. Elegantní béžová barva je rovněž velmi univerzální a hodí se do moderních i klasicky zařízených interiérů. Koberec, který je vyroben ze stoprocentního polypropylenu, disponuje krátkým smyčkovým vlasem. To zaručuje jeho snadnou údržbu a také značnou odolnost. Okraj je lemován příjemným chemlonem. I v případě tohoto koberce je možné vybrat si z více rozměrů podle vašich individuálních potřeb.

Výhody kusového koberce Udinese

 • Elegantní béžové provedení
 • Dobrá odolnost
 • Jednoduchá údržba
 • Dostupnost ve více velikostech

Nevýhody kusového koberce Udinese

 • Náchylnost je znečištění

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model kusového koberce Rozměry Barva Vzorek Materiál Cenové rozmezí Aktuální cena
Kusový koberec Color Shaggy 140×200 cm béžová ne polypropylen 1100–1500 Kč zjistit aktuální cenu
Kusový koberec Birmingham 140×200 cm antracitová ano polypropylen 700–1000 Kč zjistit aktuální cenu
Kusový koberec Udinese 80×150 cm antracitová ano polypropylen 500–900 Kč zjistit aktuální cenu
Kusový koberec Nature 120×170 cm béžová ano polypropylen 1000–1500 Kč zjistit aktuální cenu
Kusový koberec Udinese 120×170 cm béžová ano polypropylen 600–900 Kč zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších kusových koberců nejen do obýváku

Který kusový koberec se bude ve vašem obývacím pokoji vyjímat nejlépe? Samozřejmě neexistuje univerzální doporučení, neboť záleží na celkovém pojetí interiéru, ale obecně platí, že obdélníkovým kusovým kobercem v nějakém neutrálním odstínu rozhodně nic nezkazíte. Takový je například kusový koberec Nature, který zaujme i decentním vzorkem, takže skvěle zapadne takřka kamkoli.

Já osobně si potrpím na koberce s vysokým vlasem, které jsou neuvěřitelně příjemné na pohled i na dotek, proto se do mého hledáčku dostal kusový koberec Color Shaggy, který se v obývacím pokoji skvěle vyjímá! A díky dopravě zdarma na Mall.cz jsem ještě ušetřila, což vždycky potěší.

Zútulněte i vy svůj domov!

3 replies to Recenze: Nejlepší kusové koberce do obýváku

 1. Tomu říkám parádní porovnání. Díky mockrát. Já k nám do obýváku už pěkně dlouho sháním nějaký pěkný kusový koberec. Ideálně nějaký chlupatý. Teď nedávno jsem se dívala na jeden v Brenu, ale bohužel byl docela drahý. Co ale vím, tak tam občas mívají na kusové koberce výprodej, takže si asi ještě počkám a třeba bude časem v akci.

 2. Já si myslím, že ty kusové koberce prostě mají něco do sebe. Taky jich pár doma mám a je to paráda. Super je ale i to, že i levné koberce kusové jsou dnes už celkem kvalitní, dřív to tak nebývalo. Když člověk chtěl kvalitní koberec, tak na to musel také připravit svoji peněženku.

 3. Já osobně bych už teda koberce domů znovu asi nechtěla. Máme teď po celém bytě plovoucí podlahu a s tou jsem spokojená. Co se ale toho obýváku týče, tak neřešil někdo z vás jeho rozdělení? Ten náš je dost velký, protože je i spojený s kuchyní a já jsem si říkala, že by to chtělo nějak oddělit. Jako docela zajímavá možnost se mi jeví takové ty lamelové stěny – https://www.drdlik.cz/lamelove-steny Co si o tom myslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *