X Energie – recenze, diskuze, zkušenosti

4.2/5 - (135 votes)

Co a kdo je to X Energie

X Energie je dodavatelem elektrické energie a zemního plynu pro maloodběratele, jako jsou podnikatelé, malé firmy a především do domácností. Společnost vznikla v roce 2011, je v celku poměrně mladá firma, ale již si vybudovala své místo mezi energetickými konkurenty. X Energie nabízí levnější elektrickou energii, a zemní plyn oproti stávajícím velkým dražším dodavatelům. Prioritou společnosti jsou co nejnižší sazby za energii a plyn. Počet spokojených zákazníků rok od roku stoupá, již jich je na 80 000 odběratelů. Většina lidí hledá jak ušetřit, tak proč nezkusit levnějšího dodavatele. Společnost může nabízet levnější energii a plyn z více důvodů.

 1. Cena nezahrnuje žádné zbytečné či skryté poplatky.
 2. Nevynakládají peníze na drahé reklamní slogany, bilboardy, a podobně.
 3. Jsou také eliminovány veškeré nadstandardní služby.

XEnergie nabízí jako jediný dodavatel elektrické energie a zemního plynu svým zákazníkům, je pojištění schopnosti platit pravidelné zálohy. Tato služba je zpoplatněna částkou pouze 23,40 Kč měsíčně.

 Jak funguje přechod k jinému dodavateli

X Energie zavedla pro své obchodní zástupce novinku v sepisování smlouvy pomocí tabletů. Velmi se tím usnadní, a hlavně urychlí převod stávající smlouvy k novému dodavateli energie nebo plynu. Pro zákazníka je tato forma sjednání smlouvy také pohodlnější. Přechod k jinému dodavateli je jednoduchým administrativním úkonem, a je zcela zdarma. Neplatíte nic za zrušení stávajícího dodavatele, ani za aktivaci nového dodavatele. Po sepsání nové smlouvy a udělením plné moci k přechodu na levnější elektrickou energii nebo zemního plyn, společnost X Energie vše učiní za Vás. Smlouva je rychle zpracovaná a další měsíc, od podpisu smlouvy již odebíráte levnější energii. Porovnat výhodnost nabídek X Energie si můžete v této kalkulačce.

x energie logo

Co zůstane stejné

Po přechodu k jinému dodavateli energie nebo plynu se nemění distributor, který má ve vlastnictví rozvody a sítě, po kterých je k Vám dodávána energie či plyn, má také na starosti údržbu této sítě. Distributorovi platíte část poplatků, proto ho nelze změnit, je dán místem kde bydlíte. Také nebudete měnit žádné měřící přístroje, nebo zasahovat do rozvodů ve Vašem domě.

Z čeho se skládá cena energie a plynu

Silová energie – cena za tuto energii nepodléhá Energetickému regulačnímu úřadu. Cena je ovlivněna trhem a výběrem dodavatele.

Regulační poplatky – tyto platby nemůže žádný dodavatel ovlivnit. Jako jsou: Měsíční plat za příkon, systémové služby, distribuované množství, podpora výkupu elektřiny a činnost operátora na OTE.

Daň z elektřiny – Tato daň se odvádí od roku 2008 jako ekologická daň. Dodavatel ji odvádí hromadně za všechny své zákazníky Celní správě.

Struktura ceny u zemního plynu je v podstatě stejná jako u elektřiny.

Co najdeme ve vyúčtování na faktuře

U elektické energie

EAN – číslo odběrného místa.

Způsob odečtu – jakým způsobem byl proveden odečet elektroměru.

daniel hůlka
Mezi klienty X Energie patří i Daniel Hůlka

Regulované platby – jsou to poplatky za dopravu energie k Vám domů po rozvodné síti. Tyto poplatky jsou každý rok stanoveny Energetickým úřadem. Dodavatel na ně nemá vliv.

Cena za silovou elektřinu – je to cena za odebranou elektřinu a odečtenou z Vašeho elektroměru. Cenu energie stanovuje dodavatel, což je v tomto případě X Energie. Skládá se z pevné měsíční zálohy, pokrývající fixní náklady dodavatele a skutečně odebranou elektřinu v MWH. Cena za silovou elektřinu v Jihomoravském kraji v sazbě D02d je 1,63 korun za kWh s DPH a měsíčním paušálem 57,60,- Kč. V Severočeském kraji je sazba 1,66 korun s paušálem 54,- Kč. K cenám musíte také připočítat cenu za jistič a distribuční sazbu. Ceny se mírně liší v každém kraji, záleží jakého máte distributora.

U plynu

EIC  – je 16 místní kód pro odběrné místo

Přepočet z m3 na kWh – při odečtech jsou m3 přepočteny na kWh.

Způsoby odečtu – jsou fyzický odečet, automatický odečet nebo samoodečet zákazníkem.

Regulované platby – na tyto platby nemá dodavatel žádný vliv.

Obchodní cena za dodávku plynu – je to cena za skutečně odebraný plyn a tuto cenu ovlivňuje dodavatel. Cenu X Energie nabízí zákazníkům v Severomoravském kraji 13,38,- Kč za m3, a měsíční sazbou 20,- Kč, kde roční spotřeba nepřesáhne 25 MWH.

Vyúčtování a stanovení zálohy

Frekvence placení záloh na elektřinu a plyn se nastavuje již při podpisu smlouvy. Většinou zákazníci volí měsíční zálohy. Můžete platit přes SIPO, bankovním převodem nebo poštovní poukázkou. Přeplatky na elektrice nebo plynu jsou vraceny automaticky buď na bankovní účet nebo na složenku.

Ceník poplatků

Poplatky za úkony nad rámec služeb

1 – 3 SMS upomínka: zdarma

3. – písemná upomínka: 95,- Kč

Za přerušení dodávky a opětovné obnovení: 908,- Kč

Marný výjezd technika: 1197,- Kč

Změna jističe, přepis v rámci společnosti nebo změna sazby: zdarma

Zaslání faktury poštou: 115,- Kč

Opis smlouvy nebo faktury: 242,- Kč

Kontrola distribučních sazeb: 605,- Kč

Bonus club

Mimo energii a plyn, nabízí společnost X Energie také kartu „Bonus Club“. S touto kartou získáváte až 50% slevu na zboží, na vice než 2000 obchodních míst. Nebudu zde vypisovat celý seznam obchodních partnerů, byl by velice dlouhý. Toto je jen malá ukázka, abyste si udělali představu o dodavateli X Energie, co může svým zákazníkům nabídnout. Například

VOZP – získáte bonus 4 000,- Kč pro 4 člennou rodinu v příspěvcích na zdraví.

Sportplax – sleva 10% na abonentní vstupenku do Aquaparku v Olešné.

Weco – Travel – 50% na servisní poplatky

Sherlock – 10% sleva na dveřní křídlo – protipožární bezpečnostní dveře.

Brodway – 15% sleva na dámské a pánské oděvy.

Odstoupení od smlouvy

Jestliže jste uzavřely smlouvu o dodávce elektrické energie či zemního plynu, a není tato smlouva starší 14 dnů, můžete od ní odstoupit bez udání důvodu o zrušení, a také bez sankcí. Máte na to právo ze zákona. Jiná situace nastane, pokud jste již odběratelem energie nebo plynu a hodláte zrušit smlouvu.

Pokuty a sankce při zrušení smlouvy

Pro domácnosti – zde jste pokutováni smluvní částkou 5 000,- Kč, u odběru elektrické energie 

U podnikatelů – zrušení smlouvy u odběru elektrické energie jsou sankce až 20 000,- Kč.

U plynu – je sankce vyšší až 6 000,- Kč pro domácnost.

U podnikatelů – je sankce za odběr zemního plynu až 24 000,- Kč.

Pokutu neplatíte v případě, že Vám vypršela smlouva a nechcete ji obnovit, ale i tak musíte písemně potvrdit tuto skutečnost a to 30 dní před vypršením smlouvy. Jinak se Vám smlouva automaticky prodlouží opět o dobu na kterou byla sjednána.

Dále neplatíte pokutu, pokud bylo prokázáno neplnění závazků dodavatele vůči Vám. Vždy je dobré, pokud chcete zrušit smlouvu, komunikovat nejen telefonicky, emailem, ale také písemně. Jestliže jste udělily společnosti plnou moc, musíte ji také zrušit.

Co říkají zákazníci o X Energie

„O X Energii jsem se dozvěděl na internetu, kde vyhledávám levnější dodavatele pro svoji profesi truhláře. Náhodou jsem objevil webové stránky tohoto dodavatele. Po přečtení jejich nabídky jsem se rozhodl změnit dodavatele. Proč ne, řekl jsem si, vždyť moje stroje jedou na elektřinu, a když bych platil méně bylo by to super. Byl to velice dobrý krok a nelituji, levnější energie je pro mě priorita.“ svěřil se pan Miroslav.

Paní Dana – „navštívil mě obchodní zástupce od X Energie a nabídl levnější energii nebo zemní plyn. Celý náš byt jede na elektřinu tak jsem zástupce pozvala dál, aby mě a mému manželovi vysvětlil, jak mít levnější energii a co pro to musíme udělat. Zástupce nám vše podrobně vysvětlil a ukázal srovnání cen u jiných dodavatelů, vyšla nám X Energie nejlevnější s dobrými podmínkami. Ani jsme nemusely nic platit, a vše proběhlo tak jak nám obchodní zástupce sdělil“.

Ještě malá perlička na závěr. Věděli jste, že v České republice máme na 350 různých větších i malých dodavatelů elektrické energie nebo zemního plynů? K objektivnímu srovnání toho, který se vám nejvíce vyplatí, můžete zkusit např. tuto online kalkulačku.

85 replies to X Energie – recenze, diskuze, zkušenosti

 1. X-Energie = obchodní praktiky na úrovni šmejdů… pozor na ně. Vše si nejdřív srovnejte na nezávislém portálu.. Vše ostatní je podplacené sponzory…

  • Kdysi jsem tohle porovnání udělal na kalkulačce tzb-info portálu, která je právě nezávislá a jen jsem se utvrdil v tom, co mi od nich bylo řečeno, že jsou levnější v plynu i elektrice než dodavatel u kterého jsem předtím byl. Takže v tomhle co mi řekli žádné nekalosti co vy tvrdíte určitě nevidím… jen jestli někde něco nepapouškujete.

  • Já teda s vámi souhlasit nemůžu, taky jsem od X energie měla návštěvu, ano byla neočekávaná, to je pro mě tak jediné mínus z celé té záležitosti, ale pak už vše plusové, domluva v pořádku, sestavení nové smlouvy, vyřízení a hlavně to co mi povídal ohledně slevy byla pravda, vyúčtování bylo levnější, bylo nám vraceno na přeplatku 4106,-Kč. Změna to byla z dominantních dodavatelů na X energii, takže kvůli tomu ten cenový rozdíl a taky proč jsme se pro ně rozhodli.

   • Mám energie přes jejich obchodníka a sama se nestačím divit, kolik je změna poskytovatele schopná udělat, už jsem si takhle kolikrát říkala, že bych to mohla zkusit udělat i u operátora či internetu, protože za ty vydám taky dost, ale ty energie je mazec jak mi sundali.

  • Vzhledem k tomu že třetím rokem od nich budeme brát energie a nikdy jsme s nimi nic navrch neřešili, problémy atp., tak si myslím, že je zrovna tahle firma v pořádku, to už jsem se třeba víc dokázala zhádat i se svým operátorem, když mi naúčtovali co neměli, ale tady je štít zatím čistý.

 2. Já mám s nimi dobré zkušenosti a rozhodně jsou lacinější než dodavatel, kterého jsem měl před tím a když bylo třeba, tak stačilo zavolat a domluvit se telefonicky.

  • mně se teda ještě skoro líp osvědčil jejich skype než běžná infolinka, je to zadarmo, takže když jsem vyřizoval převedení platby přeplatku na jiný účet, tak mi ani nevadilo, že hovor trval skoro 20minut

 3. když jsem od společnosti xenergie dostal nabídku, tak jsem využil čas na rozmyšlenou a porovnal jsem si informace v nezávislém srovnávači, kde jsem si ověřil, že reálně ušetřím a to se i stalo, firmu doporučuji

  • Také jsem si při změně poskytovatelské firmy vzal dostatečný čas na rozmyšlenou, jestli pro mě jejich nabídka bude dostatečně výhodná, aby se mi změna poskytovatele vůbec vyplatila. Měsíčně mi úspora na zálohách udělala více jak 150,- korun, takže když se to sečetlo, tak to udělalo celkem příjemnou slevu. Smlouvu jsem u nich nakonec podepsal a ta sleva u mě byla opravdu reálná.

 4. Dle mého názoru patří X energie k těm lepším, slušné chování a lepší ceny.

 5. Dnešního dne jsem se dozvěděl, jakým způsobem prodejce X energie podvedl mou 80-ti letou matku. Dostat toho zmetka do ruky tak se z toho posere hajzl.

  • Nakopal bych je do prdele

 6. Společnost XEnergie pro mne byla velká neznámá, dokud k nám domů nedorazili její zástupci. Jejich nabídka se nám jevila dosti zajímavě, ale raději jsme si ponechali dostatek času na rozmyšlenou. Rozhodující pro nás byla cena za elektřinu, kterou v domácnosti využíváme na vše. Po konzultaci s finančním poradcem jsme na změnu přistoupili a dnes můžeme s klidnou hlavou říci, že se nám tento alternativec vyplatil.

 7. X energie mi nabídla dobrou cenu, která je pro mě samotnou únosná a bonus pokud je doporučím někomu dalšímu. Navrhla jsem rodiče, kteří si tedy nechali čas na rozmyšlenou, ale nakonec se do toho pustili se mnou a teď jsou rádi, že si tu příležitost nenechali ujít.

 8. NIKDY VÍCE TÉTO SPOLEČNOSTI !!!!!! Velký pozor na ně !!! Zkušenost s nimi, vetřeli se do domu mého otce (důchodce) neseriózní jednání, podávají lživé informace, neupozorní na všechny body ve smlouvě, snaží si nechat podepsat plnou moc k přepisu energie za zákazníka a jako takový bonus při odchodu si účtují deaktivační poplatek ve výši cca 6.000,- Kč
  P.S. Hodně krotím emoce, abych nebyl vulgární. Jejich jednání se mi vůbec nelíbilo. Subjektivně si myslím, že všechny kladné recenze jsou psané přímo společností, protože styl alá reklama s rodinkou na to úplně sedí. Navíc se stačí podívat na jiné fóra, jaké s nimi mají lidé zkušenosti.

  • Hned na úvod bych Vám chtěla říct, že kromě odběru energií, se zmíněnou společností nemám více společného, natož abych byla jejich zaměstnancem. Pouze jsem se chtěla podělit o svou dobrou zkušenost. Uzavřela bych to asi tak, že každý ať si má doma co chce, sám si dodavatele vybral, takže je vlastně strůjcem svého tepla domova. xoxo Naty

  • je to podvodnická verbež,všichni kdo kladně hodnotí jsou za to placení

   • Ceny mají dobré do okamžiku, kdy od nich chcete odejít. Pak vám vystaví za tuto opovážlivost pokutu. a úspory na cenách jsou fuč.

 9. Musím souhlasit tady s napsanými kladnými referencemi. Děkuji tarifomatu za navržení této firmy jako našeho nového dodavatele. Po detailním prostudování smlouvy jsme ji Xenergii podepsali, takže nás absolutně nic nemůže do budoucna překvapit.

 10. Po dvouletém odběru (sml. na dobu určitou – proběhlo bez problémů) měním dodavatele. A to je neuvěřitelná masáž od Xenergie, neustále volají, velmi asertivně „prudí“, moji starší rodiče jsou z toho na prášky. Přestože mají pro každého zákazníka vytvořený webový portál, nechtějí nic poslat elektronicky, neustále otravují telefonicky. Velmi nepříjemná zkušenost.

 11. Neskutečné a podvodné jednání firmy, jejího zástupce ! Dnes byly u mé matky a jejího druha, kterého dotyčná dáma jmenovala, jestli je to on, a že ona je úřední osoba, nejde měnit smlouvu, jen , že mají něco špatné v platbě inkasa. Coby „úřední osobu“ ji matka pozvala domů, kde jí musela předložit smlouvy dodavatele energií, paní neustále mlela o tom, že mámě každý měsíc „naskakuje každý měsíc jinak platba v inkasu“, že tam má něco špatně, a že ona zastupuje EON i RWE, že zákazníci dostávají energie z Německa, a teď budou dostávat českou, levnější. Měla dokonce tu drzost napsat ručně na kopii smlouvy, že zákazník zůstává dále u EON i RWE, a že má coby důchodce 15% slevu ! Nenechala mámu ani přečíst, co podepisuje, jen ať to prý dole podepíše, a nic se nezmění, matka špatně vidí, čte s lupou, a v hlavě jí znělo to, že dáma je přece „úřední osoba“, která nemůže lhát. Když pominu další osobní otázky oné zástupkyně společnosti, jako, proč se nevezmou, co dělají, a že policie o ní dobře ví, a ví přesně, kde zrovna je, aby se jí nic nestalo, a pod, tak tohle neskutečné svinstvo a podvod je rovnou na trestní oznámení ! Podpis nečitelný, a adresa dodavatele je tak miniaturním písmem, někde dole, že nejde přečíst ani s lupou, neměla by být jasně a čitelně viditelná v záhlaví smlouvy ?? Protože je docela podstatná pro odstoupení od smlouvy. Neskutečný hnus, využívání neznalosti a stáří, vydávání se za úřední osobu a mávat průkazkou, aby udělali dojem na staré lidi, pro které je úřad ještě něco posvátného a všemohoucího. Na závěr dala matce podepsat tři smlouvy !, mezi které vsunula ještě i smlouvu dodavatele na garáž, která je ve vedlejší ulici . To, že „sbalila“ matce ještě jednu zaplacenou složenku od inkasa, už se mi ani komentovat nechce, s prominutím, kdyby se mi ona „úřední osoba“ dostala do ruky, počkala by si na příjezd té policie, která „ví přesně, kde zrovna je“, A místo ? Dolní Kounice, Brno-venkov. Pokud si takto Xenergie školí pracovníky, kteří pak chodí po domech lhát lidem, nebo si svůj „postup“ vytváří pracovníci,sami, je úplně jedno, To, co to pak dokáže udělat v hlavě starých lidí, kteří si takto naběhli třeba za rok už potřetí, je nepředstavitelné a hyenismus !

 12. Já se tedy s podomními agenty nesetkal, vše jsem si vyřizoval sám, takže bohužel ty posoudit nemohu, ale na druhou stranu se zas domnívám, že nechodí nabízet nic špatného, to co jsem si od nich nechal nastavit mi snížilo náklady přibližně o 350,- Kč za měsíc. Což jsem rozhodně dříve neznal. Takže já jsem u nich spokojen.

 13. Kdo lže tak krade….nevěřím této firmě,už vzhledem k tomu,že klamou zákazníka …už jenom tím,že jsou z PRE a chtějí kontrolu poslední fakturace a nabídnou snížení ceny energie…až po jejich odchodu přijde SMS,kde zjistíte,že jste se stal jejich zákazníkem….Možná,že jsou levnější,ale už nemám k nim důvěru…

  • A to když podepisujete jakoukoliv smlouvu, tak si neumíte přečíst v záhlaví jaká je tam firma? Ještě jsem nenarazil na smlouvu, kde by nebylo logo. Podomní prodejce si najímá kde jaká firma ať už energetická, tak i telefonní operátoři, je to hold neustálý boj o zákazníka. Taky tento způsob neuznávám, ale na druhou stranu cenově jsou opravdu levnější a jako dodavatel mi vyhovují.

 14. Chtěl bych se zeptat. Po jaké době vám přišel přeplatek na účet od X energie od vyúčtování.

  • Pokud máte přeplatek menší než stovku, tak Vám ho převedou do dalšího fakturačního období, jinak přeplatek posílají nejpozději do konce následujícího měsíce co mi přijde domů faktura, tedy když mi přijde faktura v květnu, tak nejdýl do konce června mám peníze zpět na účtě, takže OK.

   • Dobré vědět, upřímně se mi těmi podmínkami moc nechtělo prokousávat 😀 My už jsme fakturu dostali v minulém týdnu s přeplatkem 2.540,-Kč za plyn, takže pokud dobře chápu, do konce příštího měsíce bych peníze měl čekat doma. Tak fajn, že je vrátí, už aby byly doma. 😀

  • U mě pravidelně s vyplácením přeplatku dodržují datum splatnosti co mi chodí na faktuře. 🙂 Nikdy žádné zpoždění nebo tak..

 15. Podvodníci , nakonec elektřina od Čezu je levnější.Nikdy více,pozor na ně i na burzách el.

  • Nemyslím si, že tohle tvrzení je zcela pravdivé. My jsme od tradičního dodavatele právě k Xenergii utekli a dostali jsme od nich garanci nižší ceny než má dominant na trhu, a zatím jsou cenově jednoznačně lacinější a my si polepšili.

 16. Dneska jsem je vyhnal od domu matky ,volali ji ,že jsou od Eonu a pak u dveří mluvil pořád něco o vyůčtování Eonu,až když jsem ho chtěl chytit pod krkem ,tak vytáhl kartičku x.energie.Příště mu vylepším fasádu ,aby jste ho hned poznali.

 17. Pozor na tuhle firmuřadí se do škatulky jménem šmějdi,za odstoupení ze smluvy si učtují poplatek ve výši 6050 kč !!!!!!!!! Drze si vybírají lidi jako jsou důchodci a starší lidé kde jim navykládají jak ušetři a neupozorní na poplatky!!! Pokutu platit nehodláme a jsme schopni se soudít.

  • Přijde mi celkem pochopitelné pokud jste nedodržel smluvní podmínky, že vás za to budou penalizovat, stejně by se zachoval i jiný dodavatel. Tohle je hold nevýhoda veškerých smluv na dobu určitou. My ji také máme, ale přednější je pro nás to, že s ní máme výhodnější podmínky.

 18. Já už bych nyní neměnil, před 4 lety jsem objevil X-energie a i v současné době dokáže celkem optimisticky konkurovat akčním nabídkám na trhu. Mně se to u nich vyplácí už i z toho pohledu, že jsem u nich stávajícím zákazníkem, což pro mě přináší také řadu výhod a to nejen finančních.

 19. Horši společnost než táto neexistuje . Co si domluvíte níc neplatí a zjistite to až po vyúčtování , kdy se odkazují na akční ceník a pak zaplatíte ještě víc než v ČEZ . A jestli chcete odejít ke konkurencí tak dělají všechno proto aby vás nepustili a protahují ruznyma způsoby vypovědˇ . Jsou to lháři !!!!! a chovají se jako že je všechno v pořádku a že jste ovšem věděl.
  NEDOPORUČUJÍ S NIMI COKOLI UZAVÍRAT .!!!!!!!!!!!!

 20. Elektřina i plyn za super ceny, jako živnostník a vlastník několika odběrných míst vím, že pro podnikatele je to skvělá volba, s firmou se dá domluvit i individuální plán a operátoři jsou věci znalí.

 21. Jsem u X energie již pátým rokem , od doby co jsme k nim přestoupily , máme stále přeplatky , které vždy dorazí následující měsíc na adresu poukázkou domu . Jsme spokojeni z ceny pravidelných plateb 2200 u Čezu nyní platíme 1600 kč a vždy máme přeplatek

 22. PODVODNICI a zasrany SMEJDI, NIC jineho to neni !!!! Vloudi se do bytu duchodcu jako zamestnanci CEZ, lzou a podstrci smlouvu o prevodu energii !!! ZOUFALCI to delaji takhle, protoze jinak by k nim nikdo nevlez !!! Je to DOBYTEK, DOBYTEK a zese jen DOBYTEK !!! Obloukem se jim vyhnete , davejte si na ne pozor a pokud nekdo od nich zazvoni u dveri, srazte ho ze schodu ! Bohuzel jsem nebyl pritomen, kdyz se vloudil k nasim stareckum, a to mel stesti, jinak by dnes nechodil ! Zkurvenec, trpaslik co se pohybuje po Plzni, ale kdo vi, treba se naaaaaaaaaahodou potkame. Uz se tesim.

  • Njn, podomní prodej je hold takový nešvar dnešní doby, ale vemte to z té druhé strany, že z toho můžete ve finále i profitovat. My jsme taky od počátku věků byli u hlavního dodavatele, ale po jedné obdobné návštěvě jsme přestoupili pod Xenergii a s roční spotřebou elektřiny VT 1158kWh a NT 12258kWh nám vychází o 1.200,- Kč levněji než u původního tradičního dodavatele. Nakonec i na eru kalkulačce se nám to potvrdilo: http://kalkulator.eru.cz/PrehledDodavatelu.aspx. Takže no stress.

 23. Když je tu tak haníte, zkoušel jste si je sám zadat do toho nezávislého porovnávače, jak sám tvrdíte? Asi nee coo…, možná byste se pak divil, že zas tak bídně to s nimi nevypadá a ba naopak člověk s nimi něco málo ušetří, netvrdím, že úspory jsou několika tisícové, ale cca do dvou tisíc se dá a to není zrovna zanedbatelná částka, já bych byl rád i za takovouto sumu.

 24. reakce na p. Toma

 25. Chtěla bych tímto upozornit na další podvodnou a vtíravou firmu Erep Energie.

 26. Táta to u nich taky podepsal, klasicky zarytě si jel tu svojí, aniž by zvedl telefon a poradil se. Bydlí sám a já k němu jezdím tak jednou za týden-14 dní na kontrolu, případně abych mu udělal větší nákup. Dorazil jsem, až když byly veškeré potřebné lhůty dávno vyprchané, takže jsem si říkal, co z toho vyleze. Nechtěl jsem ho nijak stresovat, ale k mému údivu z toho nakonec vyvázl celkem dobře, za elektřinu mu vraceli 876,- korun, plyn nemá, takže alespoň o jednu starost míň. Nevím jak extra výhodná je ta jeho smlouva, ale na jeho malou spotřebu nejspíš pasuje, když mu ještě vraceli.

 27. No, taky jsem s nimi bojovala, protože jsem zjistila, že na otázky neodpovídali kompetentně, chtěla jsem také odstoupit od smlouvy, na naléhání bývalého dodavatele (RWE) a zaplatila jsem jim tu smluvní pokutu, i když mne paní z RWE ujišťovala, že na to nemají nárok. Bohužel měli a paní mně celkem drze lhala, jen proto, aby si mě udrželi jako zákazníka. Smluvní pokutu z X energie páčím dodneška, protože jsem k nim zase přestoupila, abych nepřišla o peníze. Fakt je ten, že za elektriku mi taky vraceli, což se mi u Eonu nestávalo. Ovšem jestli ještě budu někdy věřit RWE (inogy), tak nevím… Celkově mám dojem, že i ty renomované společnosti se zhoršily, mají teď stejné manýry jako „šmejdi“.

 28. Nám Xenergie od minulého roku cenu za energie snížila, taky jsme mysleli, že po nějaké době budeme nuceni odejít, ale s tím jak to u nich probíhá, tak na to ani nepomýšlíme. Základ je prostě na začátku všechno bedlivě prostudovat a pak je klid, jako u ostatního.

 29. Falešné komentáře koukám jedou všude. Zkuste si všimnout jak ty komentáře začínají: „Na začátku jsme se toho jakože báli, ale všechno dobře dopadlo a šťastný konec šetříme“. Jako z pohádky.

  Nenechte se zmást jsou to povětšinou komentáře jejich marketingových „specialistů“

  Pracoval jsem u společnosti Bohemia energy, která je za X energii zodpovědná je to prakticky tatáž společnost pod palcem J.Písaříka. I když je v obchodním rejstříku uveden jiný majitel. Nenechte se zmást.

  Věřím , že každý kdo si umí najít diskuze na internetu taky zvládne najít i ceny dodavatelů, nebo alespoň porovnávače cen.
  Tak tady nepište, že jste na těch jejich drahých cenách něco ušetřili, 90% dodavatelů na trhu jsou lacinější než X energie.

  Ruce pryč

 30. Já se k X energii dostal v Pardubicích přes aukci a to nám šla cena zhruba o nějakých minimálně 20% dolů, takže já si na ně z cenového hlediska stěžovat nemůžu a to ani potom, co už aukce vypršela.

 31. Tak u mě dobrý, cena mě taky lákala samozřejmě, ale koukal jsem i po podmínkách a jestli si třeba zálohy budu moc korigovat v průběhu sám a jo. Přeplatek, co mi přesáhnul litra mi vrátili na účet, vše podle podmínek, co jsem četl.

  • Já měl od nich letos přeplatek do měsíce od vyúčtování na účtě, takový fofr jsem ještě nezažil, u minulýho dodavatele jsem čekal klidně i 3 měsíce, než vůbec něco poslali.

 32. U xenergie máme smlouvu už 5 let a jsme s nimi naprosto spokojeni, nevím co ti lidi mají, na co si furt mrmlají, my dobíráme každý rok při konečném vyúčtování stále nějaké přeplatky a to je známka toho že je elektřina u nich levnější, nemáme s nimi sebemenší problémy. Nevím, co lidi kteří na ně hubují, s nima mají za problém ale nejspíš si představovali že budou mít elektřinu a plyn za pár šupů. Když se podívám na ostatní hladové společnosti kdo dnes myslí na lidi, nikdo, každý myslí na svůj prospěch a elektřinu a plyn potřebuji na topení na svícení na vaření na praní atp. Tak proč nebýt u nich.

 33. Společnost X-energie patří do království pana Písaříka vlastnícího firemní holding Bohemia energy a to samo o sobě by mohlo být varováním před jakoukoliv zkušeností s tímto subjektem. Pravda je však poněkud složitejší. Ceny této společnosti nejsou vůbec špatné, pouze lidé v ní jsou bohužel jednotně řízeni politikou Písaříkovic pašíka a tím pádem je to vysoce riziková firma. Takže určitě není společnost sama podovdník a určitě není drahá. Pouze si na práci obchodních zástupců najímá blbce, nemá žádné profesionální školení, smlouvy uzavírá prostřednictvím systému dones smlouvu dostaneš provizi, chceš si vydělat tak nos smlouvy. Etika veškerá žádná, dobytkové na entou. Ovšem za to nakonec nemůže napřímo ani tak xenergie jako Písařík za BEE . Důležité je se zeptat a zjišťovat. Za mně firmu nikdy nebrat nedoporučovat a nejlépe je nechat ji umřít bez cukání.

  • Je to tak ceny mají vskutku lepší, než řada konkurenčních firem na který jsme se díval. To pod koho spadají a kdo je ve vedení neřeším, to bych pak neřešil nic jiného majitele všech našich dodavatelů.. vody, elektřiny, plynu, rádiové vlny a bůhví čeho ještě. Jde mi o cenu a tu mám u Xenergie stabilně nízkou.

   • Nevím jakou cenu mají normálně předpokládám, že jak tu čtu tak asi dobrou, ale my je máme přes aukci kterou vyhráli a tam teda nasadili dost atraktivní, takže jsem rád, že jsme se do aukce pustili.

 34. Jsem u X Energie spokojená, přeplatků kterých jsem u nich schopná dosáhnout, tak mi vždy vrací na účet do následujícího měsíce, ještě se mi nestalo, že by se zpozdili či mi to přepsali na další období jako zálohy, takhle je to nastavený dobře. Peníze si od nich dávám vždy bokem jako rezervu.

  • Rezervu jsem si z toho jednu dobu taky dělala, ale teď jsem si nechala vyrovnat zálohy, že mi líp sedí, takže buď jen drobně doplácím nebo mi něco málo vrací, ale žádný vysoký částky v zálohách zbytečně nenechávám. Konečně to mám podle představ. 🙂

 35. Mám od xenergie tarif téměř dna roky, přešel jsem k nim od tradičních poskytovatelů. Po 1. vyúčtování jsem zjistil, že oproti oběma bývalým poskytovatelům je téměř o skoro čtvrtku levnější, nikdy se mi nevnucovali a i když jsem dostal ještě několik dalších „strašně výhodných nabídek“, tak jsem zůstal tu.

  • Mám to samý, taky proti nim nemůžu říct ani buřt. Teď jsem je dokonce převáděl z manželky táty na sebe, dobírku jsem potřeboval poslat k nám domů a bez problémů to zařídili a to mě to stálo akorát jeden hovor s jejich asistentnkou.

 36. Dobrý den, u tohoto uvedeného dodavatele mám jak elektřinu tak plyn od roku 2015. Vše funguje jak má – platby záloh přes sipo, přeplatky vždy vráceny včas na účet, komunikace s operátorkou na lince vždy příjemná. Tak doufám, že to u nich bude takto pokračovat i nadále..

  • Mám to podobně nastavené, jen ty zálohy mi jdou online, že si to sami berou a odběry mám teprve od loňska. Ale zatím změna ku prospěchu, pro mě jistě pozitivní.

   • Já dávám raději přednost platbě přes SIPO, nastavila jsem si to hnedka od smlouvy, kde mi to zakřížkovali. Sice je to pro mě lítání na poštu, ale tu mám za rohem, tak to zmáknu rychle a mám aspoň přehled jestli už mám zaplaceno či nikoliv a potvrzení ihned v ruce, mně to takto vyhovuje. 🙂

 37. Já jsem dodavatele pohodlně změnila přes jeden porovnávací portál z domova, kde mi dodavatele nejen vybrali podle bych potřeb a domácí spotřeby, ale pak mi ho i zprostředkovali, takže já se v podstatě k X Energii dostala jako slepý k houslím, ale musím uznat, že to trefili dobře a já jsem s jejich volbou dodavatele spokojená.

  • Také jsem ho změnila docela pohodlně, přímo z domova. Přišel ke mně jejich zástupce, který to za mě všechno vyřídili, že jsem nemusela volat ani na minulou firmu. Takže pro mě jedině dobře, protože bych ještě musela zjišťovat, co kde zařizovat a kam chodit. Servis super a sleva ještě lepší.

 38. Taky jste se někdo dostal k X energii přes aukci? ..já jsem se chvíli potýkal s myšlenkou, zda to pro mě bude mít smysl, když už od nich energie beru třetím rokem, ale když mi přišla nabídka X energie přes dTest, tak mě překvapilo, že ta sleva tam ještě nějaká byla, takže i když se to tejká jen plynu, slevu jsem vzal a plyn jsem si z X energie přehlásil na X energii.

 39. Absolutně otřesné jednání, spolupráce. Nejsou schopni komunikovat, jen tahají z lidí peníze za vše možné. Opravdu pozor

  • Já si na jejich komunikaci stěžovat teda nemůžu, nevím samozřejmě na koho jste natrefila, ale již několikrát jsem byla s nimi ve spojení, to protože jsem převáděla smlouvu z otce na mojí matku po jeho smrti a i vzhledem k daným citlivým okolnostem se ke mně chovali přívětivě. Vše má své meze, takže i tady podle mě ví jak se chovat.

 40. X energie, tak tenhle dodavatel je fakt lepší varianta, než co jsem utekl od klasických velkých distributorů. U těch bych čekal, že budou zákazníkovi schopný nabídnout kdejakou slevu a oni s čím raději nepřijdou je zdražení. Jsem rád, že jsem v době kdy si můžeme vybrat, a X energie je podle mého pro mojí domácnost její vedení dobrý dodavatel.

 41. Za mě jsou mnohem výhodnější https://www.epet.cz/ , ty ceny jsou znatelně úplně jinde a šmejdů se u nich nedočkáte, jako u plna jiných..

  • S cenou nevím jak na tom po novém roce ti vaši jsou, ale Xenergie má ceníky stejné, asi jako jedna z mála firem, což mě opravdu těší.

 42. K Xenergii jsem se dostal přes aukci (možnou dosažitelnou úsporu mi to vypočítalo necelých 5000,-) takže za ten jeden rok u nich mi to určitě stojí, jak se to bude vyvíjet pak uvidím a rozhodnu se podle nabídku co případně navrhnou po skončení té aukční, jestli v tom bude hrát roli jen pár kaček, tak u nich budu klidně dál pokračovat, ale zatím nebudu předbíhat. Zatím jsem s Xenergií spokojen.

 43. Se změnou dodavatele jsem se obrátil na ně, protože mi byli doporučeni, v rodině už je má švagr, tak mi je trochu přiblížil, více už jsem si zajistil přes jejich stránky sám, kdy mě kontaktovali přes zanechané číslo. Byli vstřícní, takže zapsání proběhlo více než dobře.

 44. Já přes internet řeším téměř všechno, takže když jsem na začátku roku dělal samoodečet, aby vyúčtování sedělo, tak jsem opět využil jejich online kancelář, zároveň prokontroluji připsané zálohy jestli sedí a mám během max 10min hotovo. Je to paráda, rychlý systém.

 45. Od X energie nikdy nic neodebírat. Např. z důvodu nemoci nebudete moct uhradit fakturu ve výši cca 200 kč ihned, protože budete muset dlouho čekat na nemocenskou, a oni toto bez upozornění předají vymahačské firmě, která naúčtuje vysokou částku za vymáhání, to je vlastně za nic, jen za to, že vám pošlou dopis. Od X energie nic nikdo neberte.!!!!!!!!! Jsou to hajzli.

 46. Zatím jsem jen jejich potencionální zákazník, ale hodně je zvažuji, protože co mám doma od jejich prodejce ceníky, tak mi přijdou dost slušné. Na prostudování máme ještě chvíli času, protože změnu můžu začít zařizovat až v březnu. Uvidím, papír snese ledacos, spíše věřím vlastní praxi..

 47. Do dnešního dne jsme neobdrželi potvrzenou smlouvu o odběru plynu, ale pravidelně dostáváme výhružky soudem a exekutorem. Nelze se s nimi domluvit, jedině zřejmě podat na policii oznámení o podezření na podvodné lákání finančních prostředků.

 48. Také jsem u nich sjednali smlouvu, přes obchodní zástupce a všechno funguje bez problémů, dokonce jsme věděli i o všech pohybech co se během těch tří měsíců ve změně dělo, což jsme ani nečekali, ale měnili jsme prvně, tak bylo těžko možný vědět, s čím vším nás budou v průběhu seznamovat a s čím ne. Minimálně bych jim zkusil zavolat, co vám řekne jejich telefonistka.

 49. My jsme o změně dodavatele téměř nevěděli, ale nijak mě to nevadí, ozvali se nám až na konci s uvítacím dopisem a s rozpisem záloh. Ale jinak fakt klid, že původní dodavatel se nás snažil získat zpět, ale to už jsme neřešili a dopis od něj vyhodili. X energie si nás bez problémů přebrala.

 50. Jejich obchodní zástupce nám vysvětlil jak mít levnější energie, v našem případě tedy pouze elektřinu. S manželem jsme si s ním sedli a on nám vše uvedl na pravou míru a řekl nám co je proto třeba udělat. Od prezentoval a porovnal nám ceny i s jinými dodavateli a kde nám vzešla X energie levněji. Podmínky byli taky v pořádku. Komplet celý proces změny i jeho služby jsme měli zadarmo a vše proběhlo podle jeho slov.

 51. Jsme rádi za tuto volbu, dodavatel předčil naše očekávání. 

 52. Nemáte prosím někdo zkušenosti s prací obchodního zástupce pro dodavatele energií?

 53. Já to dělám už 4 roky, co by Vás přesně zajímalo? z mého pohledu je to velice zajímavá práce, ale určitě to chce dopředu nějaké zkušenosti, pokud Vás to má uživit.

  • Jestli je potřeba hodně zkušeností? u koho přesně děláte? a co ta práce prosím přesně obnáší?

   • Hele já dělám ochoďáka už 4 roky, poslední 2 roky dělám u dodavatele energií armex energy, a jsem velice spokojený, práce vyžaduje pečlivost, a hlavně chuť se učit, není příliš složitá, vše se dá naučit. Mrkněte na jejich stránky, zrovna hledají nové kolegy.

 54. Pokud prijde nekomu normalni ze lezou lidem domu.Natoz 80letemu starikovi je dost přes caru…Velka spina

 55. No nedávno jsem se nechala od nich pěkně nachytat. Pozor na ně. Nechápu, že je vlastně někdo pustí do baráku. Ale tak co no. Naštěstí jsem s nimi nic nepodepsala. Díky bohu. Chtěli snad abych u nich měla i vodu. Ale to je přece blbost. Tahali na mě nějaký slovníček pojmů abych tomu vůbec nerozuměla.

 56. Osobně moc těmhle menším firmám nevěřím. Náš poskytovatel elektřiny Ústí nad Labem je už dlouho na trhu, má nějaké renomé, máme s ním dobrou zkušenost. A to mi stojí třeba i za to, že ta elektřina od něj možná není nejlevnější. Ale ta důvěra v dodavatele u mě dělá taky hodně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *