Test: Nejlepší jídelní židle

Rate this post

Chcete vytvořit příjemné zázemí pro každodenní společné stolování? Základem je samozřejmě dostatečně prostorný jídelní stůl, ale stranou pozornosti by neměly zůstat ani pohodlné jídelní židle. Na jídelních židlích se většinou nevyplatí přehnaně šetřit, neboť nekvalitní modely brzy začnou vrzat a ztrácet na stabilitě. A jaké židle se vám při posezení s rodinou osvědčí? Podívejte se na následující test, ve kterém jsou zastoupeny klasické i moderní jídelní židle.

Při výběru židle rozhodně není radno řídit se pouze jejím vzhledem, ale na prvním místě by přece jenom mělo být naše pohodlí. Pravdou je, že mnohé velmi moderní židle jsou sice zajímavé na pohled, ale sezení na nich se záhy stane utrpením. Proto se zaměřte na výšku sedáku, ale také tvar opěradla a také to, zda je materiál příjemný i na holé kůži.

Neutuchající oblibě se v tomto ohledu těší kvalitní masiv, ale roste také popularita kovových židlí, které se skvěle hodí do moderních interiérů v populárním industriálním stylu. Za pozornost také stojí retro nábytek, a tedy i nepřehlédnutelné retro židle, které jsou navíc překvapivě pohodlné a mají velmi blízko k trendovému skandinávskému stylu. Elegantní jídelní židle lze navíc použít i v jiných místnostech, například v pracovně, v kanceláři a podobně.

Jaké jídelní židle v sobě kombinují zajímavý design a zároveň poskytují dostatečný komfort? Zde se s vámi podělím o žebříček mých favoritů!

Přehled nejlepších jídelních židlí

Jídelní židle Hubert 8

Jídelní židle Hubert 8
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní židle Hubert 8 je vyrobena z bukového masivu v dekoru olše, takže působí velmi příjemným a hřejivým dojmem. K čalounění byla použita látka v neutrálním hnědém odstínu. Židle se vyznačuje velmi elegantním, nadčasovým provedením, díky němuž snadno zapadne do takřka každého interiéru. Nemusí se jednat pouze o jídelnu, ale třeba také pracovnu a podobně. Šířka sedáku je 45 centimetrů, hloubka sedáku 51 centimetrů a celkově židle měří 90 centimetrů. Výška sedu je 47 centimetrů.

Výhody jídelní židle Hubert 8

 • Elegantní a klasický design
 • Pohodlné opěradlo a polstrování
 • Příznivá pořizovací cena
 • Hřejivý dřevěný dekor

Nevýhody jídelní židle Hubert 8

 • Méně moderní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní židle Gerard 3

Jídelní židle Gerard 3
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní židle Gerard 3 je oblíbená díky kvalitnímu bukovému masivu, ale zaujme zejména zajímavě řešeným opěradlem. Moderní je také zvolený dekor, konkrétně dub sonoma, který se velmi dobře kombinuje s jinými dřevěnými dekory. Sedák je potažen šedobéžovou látkou, která rovněž bez problémů zapadne do nejrůznějších typů interiérů a umocňuje luxusní vzhled této masivní židle. Celkem židle měří 96 centimetrů, výška sedu je 47 centimetrů.

Výhody jídelní židle Gerard 3

 • Příznivá pořizovací cena
 • Masivní dřevo
 • Zajímavě řešené opěradlo
 • Luxusní vzhled

Nevýhody jídelní židle Gerard 3

 • Méně moderní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní židle K4M

Jídelní židle K4M
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní židle K4M zaujme vysokým opěradlem se zajímavými designovými detaily. Důraz je však kladen i na maximální komfort při sezení. Kostra židle je vyrobena z oceli, která je opatřena matným šedým lakem, jenž působí velmi elegantním dojmem. Sedák i opěradlo jsou opatřeny PVC potahem šedé barvy. Šířka židle činí 44 centimetrů, hloubka je 49 centimetrů, výška dosahuje 106 centimetrů. Sed je vysoký 44 centimetrů. Židle je dodávána v rozloženém stavu, ale její montáž není nijak obtížná.

Výhody jídelní židle K4M

 • Elegantní ocelové provedení
 • Odolný PVC potahová látka
 • Všestranné využití
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody jídelní židle K4M

 • Obtížnější manipulace

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní židle Lenora

Jídelní židle Lenora
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní židle Lenora je nepřehlédnutelná díky kombinaci přírodního dřeva a odolné potahové látky, která je zároveň příjemná na dotek. Židle je charakteristická velmi moderním designem a lze ji použít nejen v jídelně, ale skvěle se bude vyjímat i u psacího stolu, toaletního stolku nebo v jednací místnosti vaší firmy. Opěrka a sedadlo jsou spojeny do jednoho tvaru, navíc jsou příjemně zaobleny pro maximální komfort i při delším sezení. To ještě umocňuje čalouněný sedák. Potahová látka je velmi příjemná, ale zároveň odolná a snadno se udržuje a čistí. Nechybí ani čtyři chrániče podnože, které brání poškrábání podlahy. Židli je možné díky elegantnímu vzhledu použít i v pracovně, kanceláři, zasedacích prostorách a podobně. Celková výška židle je 81 centimetrů, šířka činí 48 centimetrů, hloubka je 41 centimetrů. Sed je vysoký 47 centimetrů. V balení se nachází dvě židle.

Výhody jídelní židle Lenora

 • Moderní kombinace přírodního dřeva a odolné textilní potahové látky
 • Komfortní čalouněný sedák
 • Chrániče proti poškrábání podlahy
 • Možné využití v pracovně a podobně

Nevýhody jídelní židle Lenora

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní židle K201

Jídelní židle K201
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní židle K201 zaujme na první pohled populárním retro designem, který je hravý a nápaditý. Nohy této židle jsou vyrobeny z odolného bukového masivu, skořepina sedáku je tvořena pevným propylenem. Sedák je potažen ekokůží, která je velmi příjemná na dotek a ani její údržba není nijak náročná. Kombinace bukového dřeva a bílé ekokůže je velmi zajímavá a zároveň se hodí téměř kamkoli. Šířka židle je 48 centimetrů, hloubka činí 57 centimetrů a celkově židle měří 81 centimetrů. Sed se nachází ve výšce 48 centimetrů. Židle je dodávána v rozloženém stavu, ale její sestavení je poměrně jednoduché. Židli lze využít například i u psacího stolu, neboť je velmi pohodlná i při delším sezení.

Výhody jídelní židle K201

 • Moderní retro design
 • Příjemná ekokůže
 • Komfortní posezení
 • Všestranné použití

Nevýhody jídelní židle K201

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model jídelní židle Počet kusů Výška sedu Materiál Barva Cenové rozmezí Zjistit aktuální cenu
Jídelní židle Hubert 8 1 47 cm masiv olše 1100–1500 Kč aktuální cena
Jídelní židle Gerard 3 1 47 cm masiv dub sonoma 1200–1600 Kč aktuální cena
Jídelní židle K4M 1 44 cm ocel/PVC šedá 900–1200 Kč aktuální cena
Jídelní židle Lenora 2 47 cm dřevo/textil šedá 4800–5800 Kč aktuální cena
Jídelní židle K201 1 48 cm masiv/eko kůže bílá 1300–1700 Kč aktuální cena

Závěrečné hodnocení nejlepších jídelních židlí

Která jídelní židle vás zaujala nejvíce? Pokud nemáte vyloženě vyhraněný styl, potom vsaďte na spíše klasický model v podobě jídelní židle Hubert 8 z kvalitního bukového masivu. Není nejmenší problém takovou židli umístit v klasickém i modernějším interiéru. Jestliže si potrpíte na výraznější designérské kousky, potom si vaši pozornost nepochybně zaslouží jídelní židle K201, která je inspirována moderním retro stylem. Pro náročné milovníky kvalitního nábytku je ideálním kandidátem jídelní židle Lenora, kterou je navíc možné využít i v jiných prostorách. Mně velmi zaujala jídelní židle Gerard 3, která se hodí kamkoli, ale zároveň zaujme zajímavým řešením opěradla. A díky dopravě zdarma na Mall.cz jsem při pořízení nových jídelních židlí ještě ušetřila.

2 replies to Test: Nejlepší jídelní židle

 1. Zrovna nějakou židli do jídelny sháním a musím říct, že ta první vypadá moc hezky a navíc i prakticky. Asi ji nakonec objednám. Nevíte, jestli se dá sehnat i s tmavším potahem? Např. jako na této stránce hned nahoře? https://s-nabytek.cz/1646-jidelni-zidle Bojím se totiž, že ten světlý potah bude velice brzy vypadat hodně špinavě.

 2. Já si do své kanceláře také budu muset sehnat nějakou pořádnou židli. V současnosti používám židli z jídelny a to není úplně optimální. Zvlášť když teď pracuji hlavně z domu. Dlouhá léta jsem měl s.r.o. ale bohužel nedávno mě potkala likvidace s.r.o. a teď jsem zase obyčejný živnostník. Na jednu stranu je super, že můžu víc pracovat z domu, ale na druhou stranu udělat si tu na práci místo také není úplně jednoduché.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *