Test: teplovzdušné ventilátory – recenze nejlepších

Rate this post

Teplovzdušné ventilátory se v nejedné domácnosti či kanceláři stávají praktickými pomocníky, na které zejména v zimě nedají jejich uživatelé opustit. I v mé domácnosti byl třeba přístroj na rychlé vyhřátí obývacího pokoje. Vlastnoručně sepsané srovnání mi pomohlo s výběrem. I vám jistě velmi dobře poslouží!

Teplovzdušné ventilátory nacházejí překvapivě široké využití. Nejčastěji jsou používány k vytápění chat a chalup, kde není jiná možnost. Stejně tak jsou teplovzdušné ventilátory nedocenitelné ve studených rodinných domech, kde je třeba v některých místnostech čas od času přitopit, například v obývacím pokoji apod. Čím dál častěji můžeme tyto praktické přístroje vidět v zimních zahradách, na zasklených balkonech a všude, kde je třeba rychle a efektivně vytopit spíše menší prostor.

Vybrané teplovzdušné ventilátory jsou také vybaveny funkcí studeného vzduchu, díky čemuž snadno nahradí klasický ventilátor a v horkém letním počasí poslouží stejně dobře. Důležitá je rovněž možnost oscilaci, díky níž je teplý vzduch lépe distribuován po celé místnosti. Ovšem i design přístroje by měl hrát svou roli, aby nenarušil celkový ráz interiéru. Teplovzdušnému ventilátoru by neměl chybět ani časovač.

A jaké teplovzdušné ventilátory se vyznačují těmi nejlepšími užitnými vlastnostmi?

Přehled nejlepších teplovzdušných ventilátorů

AEG HS 207 B

Teplovzdušný ventilátor AEG HS 207 B je charakteristický příkonem 900 W, případně 1800 W. Vyznačuje se velmi tichým chodem, až o 40 procent v porovnání s ostatními přístroji, díky Silent Air flow. Dva stupně výkonu jsou naprosto dostačující. V teplém počasí se osvědčuje studený vzduch. Takto plní přístroj funkci klasického ventilátoru. Teplovzdušný ventilátor s rozměry 30×23×15 centimetrů a nízkou hmotností (1,5 kilogramu) je opatřen ochranou proti převrácení a vyznačuje se rovněž velmi dobrou stabilitou. Neméně důležitá je také ochrana proti zamrznutí, která je nedocenitelná zejména na chatách a podobně.

AEG HS 207 B
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody topného panelu AEG HS 207 B

 • Studený vzduch
 • Nízká hmotnost (1,5 kilogramu) a snadná manipulace
 • Velmi tichý chod
 • Moderní design

Nevýhody topného panelu AEG HS 207 B

 • Menší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Ardes 4P05T

Úsporný keramický teplovzdušný ventilátor Ardes 4P05T je vybaven elegantním digitálním displejem a dálkovým ovládáním. Maximální výkon teplovzdušného ventilátoru činí 2000 W. Keramické topné články se oproti klasickým topidlům vyznačují efektivnějším ohřevem a menší spotřebou elektrické energie (tato úspora činí až 30 procent). Rozměry 77×23×22 centimetrů a hmotnost 4,2 kilogramu činí z tohoto přístroje skladného pomocníka. Praktické jsou 2 stupně výkonu, eko a komfort.

Ardes 4P05T
Větší obrázek na MALL.cz

Teplovzdušný ventilátor se vyznačuje velmi tichým chodem a rovněž zamezuje vysoušení vzduchu. Pro větší bezpečnost při každodenním použití je přístroj opatřen ochranou proti přehřátí a převrhnutí, stejně tak zde naleznete kontrolku zapnutí. Nechybí ani časovač, který je možné nastavit až na 8 hodin, dále také integrované držadlo a funkce Antifrost.

Výhody topného panelu Ardes 4P05T

 • Velmi tichý chod
 • Ochrana proti přehřátí a převrhnutí pro bezpečnější provoz
 • Kompaktní a elegantní provedení
 • Praktický časovač na 8 hodin

Nevýhody topného panelu Ardes 4P05T

 • Vyšší hmotnost a horší manipulace

>> Zjistit aktuální cenu

ROHNSON R-8060

Elegantní keramický topný panel ROHNSON R-8060 o rozměrech 23×75×23 centimetrů umožňuje nastavení teploty v rozsahu 10–49 °C. Disponuje dotykovým ovládáním s LED displejem a také praktickým dálkovým ovladačem. Přístroj je vybaven také 8hodinovým časovačem s automatickým vypnutím a praktická je také možnost oscilace v rozmezí 80 stupňů. Maximální příkon tohoto ventilátoru činí 2 400 W, pro nižší stupeň 1200 W. Teplovzdušný ventilátor nabízí 3 úrovně nastavení, včetně proudění studeného vzduchu. Důležitá je ochrana proti přehřátí, která zvyšuje bezpečnost při používání přístroje, stejně jako je tomu v případě funkce automatického vypnutí při nechtěném převrhnutí ventilátoru. Díky nenápadné černé barvě ventilátor zapadne do jakéhokoli interiéru. Mírnou nevýhodu představuje vyšší hmotnost ventilátoru (4,5 kilogramu), což znesnadňuje jeho přenášení, ale zároveň zajišťuje lepší stabilitu. Manipulaci usnadňuje integrovaná rukojeť. Vzduchový filtr je opatřen odnímatelnou zadní mřížkou pro snadnější údržbu.

ROHNSON R-8060
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody topného panelu ROHNSON R-8060

 • Tři úrovně nastavení
 • Studený vzduch
 • Komfortní dotykové ovládání s LED displejem
 • Praktický dálkový ovladač

Nevýhody topného panelu ROHNSON R-8060

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Hecht 3610

Keramické topidlo HECHT 3610 se vyznačuje maximálním příkonem 2000 W a příkonem 1200/2000 W, samozřejmě v závislosti na zvoleném stupni. Rozměry 23×77×22 centimetrů činí z ventilátoru poměrně kompaktní přístroj, méně praktická je jeho vyšší hmotnost (4,5 kilogramu).

Hecht 3610
Větší obrázek na MALL.cz

Komfortní manipulaci zajišťuje dálkové ovládání a přehledný displej, který ukazuje aktuální teplotu v místnosti. I další funkce, které se ovládají pomocí tlačítek pod displejem, se zobrazují přímo na displeji, například ikona střídavého otáčení, stupeň nastavení a podobně. Nedocenitelné je také polohové čidlo, díky němuž dojde při převržení přístroje k jeho okamžitému vypnutí, stejně jako ochrana proti přehřátí, která zajistí vypnutí přístroje při překročení stanovené teploty.

Výhody topného panelu Hecht 3610

 • Ochrana proti přehřátí
 • Dálkový ovladač a přehledný displej
 • Možnost oscilace topidla
 • Polohové čidlo

Nevýhody topného panelu Hecht 3610

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Sencor SFH 9012

Keramické topidlo Sencor SFH 9012 v elegantním černém provedení zapadne do nejednoho interiéru. Topidlo o rozměrech 49,5×24×17 cm má maximální příkon 2000 W. Díky dvěma úrovním nastavení topného výkonu (1200/2000 W) se přístroj přizpůsobí konkrétním požadavkům. Uživatelský komfort zvyšuje také dotykové ovládání s LED displejem, stejně jako možnost oscilace v rozmezí 80 stupňů. Topidlo se vyznačuje tichým chodem a nechybí ani 7,5h časovač automatického vypnutí.

Sencor SFH 9012
Větší obrázek na MALL.cz

Nechybí ani vzduchový filtr, odnímatelná zadní mřížka pro vstup vzduchu a bezpečnostní funkce vypnutí při nechtěném převrhnutí ventilátoru.

Výhody topného panelu Sencor SFH 9012

 • Ochrana proti přehřátí a převrhnutí přístroje pro větší bezpečnost
 • Možnost oscilace
 • Praktické dálkové ovládání a časovač vypnutí (7,5 hodin)
 • Vzduchový filtr

Nevýhody topného panelu Sencor SFH 9012

 • Robustnější provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Přehledná tabulka se srovnáním teplovzdušných ventilátorů

Typ topného panelu Příkon Termostat Počet teplotních stupňů Hmotnost Barva Cena
AEG HS 207 B 1800 W ano 2 1,5 kg bílá/béžová 1900-2300 Kč
Ardes 4P05T 2000 W ano 2 4,2 kg černá 2200-2500 Kč
ROHNSON R-8060 2400 W 3 4,5 kg černá 2000-2500 Kč
Hecht 3610 2000 W ano 2 4,5 kg černá 1800-2400 Kč
Sencor SFH 9012 2000 W 2 černá 1700-2300 Kč

Závěrečné hodnocení nejlepších teplovzdušných ventilátorů

Stále ještě váháte, který teplovzdušný ventilátor vám bude nejvíce užitečný? Všestranným a cenově dostupným výrobkem je ventilátor Hecht 3610, který se vyznačuje dobrým výkonem. Pro náročné zákazníky je jako dělaný teplovzdušný ventilátor ROHNSON R-8060, který má dostatečně vysoký výkon a více nastavitelných stupňů.

One reply to Test: teplovzdušné ventilátory – recenze nejlepších

 1. Tak to já bych teď domů teda spíš potřeboval pravý opak. Něco, co by vzduch ochlazovalo. Přemýšlel jsem nad mobilní klimatizací, ale prý by to byl v mém případě nesmysl. Že se to spíš hodí do nějakého malého bytu nebo tak. Vidím to tedy tak, že budu muset asi koupit normální klimu. Koukal jsem, že třeba https://www.e-klimasplit.cz/klimatizace-montaz/ nabízí klimatizace i s montáží, tak něco takového asi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *