Smršťovací zahradní hadice – recenze, zkušenosti

Rate this post

Snažíte se si práci na zahradě vždy co nejvíce usnadnit? Nezáleží na tom, zda péči o zahradu zbožňujete, nebo ji berete jako nutnost. Vždy se vyplatí využít možností moderní zahradní techniky a nářadí, které vám pomůže při péči o menší zahrádku i velkou plochu. Efektivní práce vám pomůže nejen k lepší úrodě, ale jistě díky ní přijdete na chuť u méně oblíbeným činnostem, kterým se při péči o trávník a záhony nevyhnete… Tentokrát se blíže podívejme na takzvané natahovací hadice.

Dostatečně dlouhá a odolná hadice nesmí chybět na žádné zahradě. V posledních letech se vzrůstající oblibě těší natahovací hadice, které v sobě spojují řadu výhod. V první řadě je to velmi snadná manipulace, neboť při manipulaci s touto hadicí vám nebude nic překážet. Také nebudete muset vždy rozmotávat dlouhou zahradní hadici, což každodenní zalévání jistě urychlí. A to platí i při dalších zahradních pracích, kdy se vám nebude hadice neustále plést pod nohy, například při sekání trávy a podobně. Smršťovací hadice jsou navíc poměrně lehké a neuvěřitelně skladné. Smršťovací hadice samozřejmě nabízí všestrannější využití, a to nejen při práci na zahradě, ale například také při mytí auta a celkové údržbě kolem domu. Někdo hadice používá při čištění koberců, mytí podlah a podobně. A při zalévání na balkoně se vám také jistě velmi dobře osvědčí!

Recenze a srovnání smršťovacích hadic

Natahovací hadice Happy Green (15 metrů)

Smršťovací zahradní hadice Happy Green se vyznačuje délkou 15 metrů a průměrem 1/2“. Jedná se tak o velmi užitečného pomocníka spíše na menší zahrady.

Smršťovací hadice se po zapnutí přívodu vody sama automaticky prodlouží a svou délku téměř ztrojnásobí. Součástí balení je pistole, která disponuje 7 stupni rozprašování. Je tedy velmi snadné najít stupeň pro zalévání stromů, zeleniny, choulostivých květin a podobně. Spojení několika hadic dohromady je možné díky systému rychlospojek.

Jistou opatrnost vyžaduje manipulace se smršťovací hadicí po zastavení přívodu vody, protože ke smršťování dochází velmi rychle, s nečekaně velkou silou. Tato smršťovací hadice se vyznačuje velmi dobrým poměrem ceny a kvality. Pokud však potřebujete delší hadici, vsaďte na jiný model, neboť deklarované délky hadice dosáhne poměrně obtížně. Pro větší komfort při zalévání rozsáhlejší zahrady se proto vyplatí počítat s rezervou.

Natahovací hadice Happy Green (15 metrů)
Větší obrázek na MALL.cz

Nutno pamatovat na to, že hadici je nezbytné napojit na zdroj vody s dostatečným a stabilním tlakem, aby dobře plnila svou funkci a natahovala se a smršťovala podle očekávání. V opačném případě by mohla být její délka nedostatečná.

Výhody natahovací hadice Happy Green

 • Jednoduchá obsluha a manipulace
 • Snadné skladování
 • 7 stupňů rozprašování
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Rychlé natažení a smrštění
 • Nízká hmotnost

Nevýhody natahovací hadice Happy Green

 • Kratší délka
 • Náchylnost k popraskání (zejména na slunci)
 • Kratší životnost
 • Obtížnější dosažení uváděné délky

>> Zjistit aktuální cenu

Natahovací hadice Happy Green (23 metrů)

Natahovací hadice Happy Green (23 metrů)
Větší obrázek na MALL.cz

Smršťovací zahradní hadice Happy Green o průměru 1/2″ je dlouhá 23 metrů, díky čemuž je ideálním pomocníkem i na větší zahradu. I tato natahovací hadice po napuštění vodou téměř ztrojnásobí svou délku. Hadice je dodávána včetně pistole, která umožňuje nastavení 7 různých stupňů rozprašování pro různé typy porostu a rostlin. Systém rychlospojek také umožňuje snadné spojení několika hadic dohromady, podle aktuální potřeby. Vhodné ovšem je nenechávat hadici delší dobu na slunci, aby nedošlo k jejímu popraskání. Díky nízké hmotnosti se s hadicí velmi snadno manipuluje navzdory její délce. Hadice musí být napojena na zdroj vody s dostatečným tlakem, aby se natáhla na požadovanou délku, v opačném případě nebude dobře plnit svou funkci.

Výhody natahovací hadice Happy Green

 • Dostatečná délka i na větší zahradu
 • Mimořádná skladnost
 • Jednoduchá manipulace
 • 7 stupňů rozprašování
 • Rychlé natažení a smrštění
 • Nízká hmotnost

Nevýhody natahovací hadice Happy Green

 • Mírně vyšší pořizovací cena
 • Náchylnost k popraskání (vlivem vysokých teplot a slunce)
 • Kratší životnost
 • Problém s dosažením deklarované délky

>> Zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení smršťovacích hadic a doporučení k nákupu

Padly vám do oka populární smršťovací hadice a přemýšlíte o jejich pořízení? Natahovací hadice jsou jistě dobrými pomocníky na většinu zahrad, ale před nákupem je třeba zvážit, zda je tlak vody dostatečný k tomu, aby se hadice opravdu natáhla a splnila tak vaše očekávání. Díky natahovací hadici však konečně skoncujete s nekonečným přemisťováním, rozmotáváním a podobně. Rovněž skladování těchto hadic je mnohem snazší.

Natahovací hadice Happy Green se vyznačuje velmi dobrým poměrem kvality a ceny, nicméně je nutné dávat pozor na to, aby nedošlo k jejímu popraskání vlivem slunečního záření. Manipulaci s touto hadicí zvládne každý, takže není divu, že je najdete na čím dál větším počtu zahrad. A v jejich prospěch hovoří také nízká cena, díky níž směle konkurují smršťovacím hadicím dražších značek.

7 replies to Smršťovací zahradní hadice – recenze, zkušenosti

 1. Tak tu absolutně nedoporučuju, měli jsme jí několikrát a vždycky se nám vytrhla a voda byla všude.

  • Zajímalo by mě, jestli je někdo, komu se to u téhle hadice nestalo.

  • Nedoporučuji, jak nemáte tlak tak prakticky nefunkční.

 2. Tu jsme měli jednou a po prvním vyplivnutí okamžitě letěla do koše.

 3. Musím se přiznat, že s takovouto hadicí také nemám úplně nejlepší zkušenost. Nevím jestli jsem měl nějaký špatný kus nebo co, ale v mém případě také zrovna dvakrát dobře nefungovala. Na zalévání byla skoro nepoužitelná. Teď už to mám na zahradě trochu lépe vyřešené. Letos jsem si tam nainstaloval zavlažovací systém a ten funguje skvěle.

 4. Mi tahle rolovací hadice přišla vždycky jako blbost. To prostě z principu věci nemůže nějak dlouho vydržet. To taková rolovací garážová vrata vydrží o dost déle, čímž chci říct, že ne všechno rolovací se nevyplatí. Ale tohle je fakt blbost. Protože stačí rok denodenního používání a máte z toho prakticky klasickou hadici, která se smrskne jen o jednotky procent.

 5. S těmito zahradními hadicemi bohužel taky nemám nejlepší zkušenost. Koupil jsem si ji před pár lety a ta, kterou jsem měl teda nebyla moc kvalitní. Myslím si, že klasická zahradní hadice je lepší volba. Co se zahradní techniky týče, tak s tou mám obecně v poslední době problémy. Teď se mi například rozbila sekačka. Měl jsem ji ale rozdělanou a už asi vím kde je problém. Naštěstí se na ni přes https://www.kardanka.cz/ dají pořád sehnat náhradní dily.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *