Srovnání cen energií

5/5 - (1 vote)

Současná moderní a uspěchaná doba nás nutí k neustálému počítání, taktizování a rozhodování. Jak vše řešit co možná nejefektivněji, kde a jak ušetřit, čím si přilepšit, jak zvýšit úroveň a kvalitu života – prostě naše hlava se občas mění v kalkulačku a mozek v digitální váhu nebo časomíru. Jenomže kdo je problému neznalý, toho převálcuje naše ekonomická politika a klidně ho zanechá v dluzích či dokonce s exekucemi. Prostě šetřit je na místě a každá dobrá rada nad zlato…

Jděte na to chytře

Když už je dům zateplený od střechy až ke sklepům, vyměněny jsou i termostatické hlavice u topení, všechny žárovky, a dokonce už šetří i LED televize, člověk může mít pocit, že udělal něco pro efektivní chod domácnosti. Těch drobností, jak ušetřit se nabízí sice mnohem více, ale přesto dost lidí každé vyúčtování za energie doslova vystraší. Málokdo však ví, že možností úspor je mnohem více a jsou téměř na dosah ruky.

Ceny se různí

Zároveň s dobou jdou i ceny energií, mění se, buď vzrůstají nebo klesají podle toho, kterého dodavatele si klient vybral. Je však těžké spočítat si skutečné náklady a vedle toho shánět informace, jak to mají třeba u sousedů. Porovnání aktuálních cen ale není ničím novým pod sluncem a podle stávající situace se dají výrazně snížit náklady. Uleví se tak rodinnému rozpočtu a penízky se budou hodit například pro rodinnou dovolenou.

 

Kalkulátor pro srovnání

Stejně tak jako využíváme zcela běžně kalkulačku k počítání, důchodovou kalkulačku ke zjištění data odchodu do důchodu, hypotéční kalkulačku k vypočtení měsíční splátky a doby splácení, tak své služby k nezaplacení nabízí také tento energetický kalkulátor, který je schopen porovnávat nezávisle ceny od jednotlivých dodavatelů zvolených typů energií. Stačí jen znát dodavatele plynu, elektřiny a aktuální čísla jsou na světě!

Ceny energie

Jak se chovat na trhu energií

Módním trendem se staly reklamní kampaně, podsouvající potencionálním klientům své „vskutku“ nejlepší ceny, podmínky a mnohdy neuvěřitelné možnosti. Ne vždy je však realita pro toho kterého zákazníka tím nejvhodnějším řešením. Doporučení číslo jedna zní: Dodavatele můžeme změnit právě tehdy, když budeme sami chtít. Nikoliv když nám někdo změnu nutí a vehementně podsouvá. Všechny dostupné informace se dají lehce zjistit, využít srovnání a vykalkulovat ona nejefektivnější možná řešení.

Ověřte si, co je u vašeho dodavatele možné

Není potřeba čerpat informace z jednoho letáku – dnes už na internetu není problém provést přehledná srovnání dodavatelů, kde si můžete porovnat nejen ceny elektřiny a plynu, ale také férovost obchodních podmínek nebo kvalitu zákaznického servisu.

Opravdu vám doporučujeme, abyste si zdarma provedli srovnání cen plynu a elektřiny od všech dodavatelů na českém trhu. Proč by si to měl každý provést? Zejména proto, že ceny plynu za m3 a elektřiny kWh se u jednotlivých dodavatelů poměrně výrazně liší a prostor pro úsporu může být skutečně výrazný. Dodávky plynu nabízí nejen RWE, E.ON a ČEZ, ale i řada alternativních dodavatelů, přičemž každý z nich má vlastní tarify, takže najít ten nejvýhodnější tarif může být poměrně složité. Právě tento problém řeší automatizované kalkulačky, které mají všechny údaje v databázi a srovnání provádí v reálném čase a online.

Neplatit víc, než je nutné

Být in a dát průchod svižnému zjištění všech nejnovějších informací z pohodlí domova, kupříkladu při odpolední kávičce, je ideální. Díky internetu a prodloužené pomocné ruce kalkulačky pro srovnání cen vše půjde jako po másle. Stačí zadat konkrétní spotřebu plynu nebo elektřiny, a hned je tazatel chytřejší, dokonce se dozví, zda neexistují některá výhodnější řešení. Energii na míru individuálním potřebám a požadavkům lze sjednat také on-line, což mimo jiné znamená další šetření – úsporu času.

One reply to Srovnání cen energií

  1. Jsem rád, že žiji v dnešní době, protože je v mnoha věcech snadnější se orientovat a existují různé pomůcky jako jsou právě i porovnávače pro energie a dodavatele. Osobně jsem jich vyzkoušel již několik, ale zatím se mi nejvíce osvědčila kalkulačka erú. Pomohla v rozhodování při změně dodavatele, dostal jsem se tak k levnějšímu Comfort energy a o cosi mi šly výdaje opravdu dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *