Stojanové ventilátory – recenze nejlepších

Rate this post

Také špatně snášíte extrémně vysoké teploty? Když uhodí tropická vedra, mnohdy nedokážu myslet na nic jiného, než na to, jak se ochladit. Proto nedám dopustit na stojanový ventilátor, který mi pomáhá překonat i ty nejvyšší teploty bez újmy. A jak si nejlepší stojanové ventilátory stojí v mé vlastní recenzi? O to se s vámi s radostí podělím!

Malý stolní ventilátor mnohdy není dostačující. V takovém případě se jako lepší řešení nabízejí stojanové ventilátory, jejichž popularita roste s každým létem. Stojanové ventilátory nalézají čím dál širší využití. Nezbytné jsou nejen v bytech a domech, které nejsou vybaveny klimatizací. Stejně tak vám dobře poslouží například v kanceláři nebo v recepci vaší firmy a zajistí, aby se u vás zákazníci cítili příjemně. Stejně tak čekárny budou rázem mnohem přívětivější a čas zde bude mnohem rychleji ubíhat…

Pokud hledáte ventilátor, který bude opravdu nenápadný, vsaďte na elegantní věžové ventilátory, které jsou charakteristické velmi moderním designem, zejména při srovnání s ventilátory v běžném provedení. I klasické ventilátory však mají co nabídnout a díky kvalitnímu provedení přináší vytoužené ochlazení.

Velmi užitečným pomocníkem při každodenním používání ventilátoru je dálkové ovládání a také časovač, který je praktický zejména během tropických letních nocí.

Přehled nejlepších stojanových ventilátorů

ROHNSON R-846

ROHNSON R-846
Větší obrázek na MALL.cz

Stojanový ventilátor Rohnson R-846 o příkonu 54 W umožňuje nastavení na 3 režimy foukání (přírodní, normální, režim spánku) a 3 rychlosti prostřednictvím dálkového ovládání. Přístroj se vyznačuje výkonným a tichým provozem, který zajišťuje 5 lopatek o průměru 40 centimetrů. Dálkové ovládání poskytuje ještě větší komfort při každodenním používání, stejně jako nastavitelný úhel sklonu a časovač, který je možné nastavit až na 7 hodin. Ventilátor je opatřen stabilní kruhovou základnou a také ochranou proti přehřátí. Možná je také oscilace v rozsahu 70°.

Výhody stojacího ventilátoru ROHNSON R-846

 • 3 volitelné rychlosti a 3 režimy foukání (přírodní, normální, režim spánku)
 • Nastavitelný úhel sklonu
 • Dálkový ovladač s velkým dosahem
 • Stabilní kruhový podstavec

Nevýhody stojacího ventilátoru ROHNSON R-846

 • Bez možnosti oscilace

>> Zjistit aktuální cenu

AEG VL 5527 MS

AEG VL 5527 MS
Větší obrázek na MALL.cz

Stojanový ventilátor AEG VL 5527 M disponuje 3 rychlostmi. Průměr vrtule činí 40 cm, což by mělo být zcela dostačující pro příjemné ochlazení. Někdy může být velmi užitečná možnost připevnění ventilátoru na stěnu. Díky možnosti oscilace ventilátor ochladí celou místnost. Elegantní design zaručuje, že stojanový ventilátor bez problémů zapadne do jakéhokoli interiéru. Protiskluzové nožky zajišťují dobrou stabilitu, ochranná kovová mřížka se postará o ochranu a vyšší bezpečnost.

Výhody stojacího ventilátoru AEG VL 5527 MS

 • Možnost oscilace
 • Elegantní design
 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Možnost připevnění na stěnu

Nevýhody stojacího ventilátoru AEG VL 5527 MS

 • Vyšší hlučnost (65 decibelů)

>> Zjistit aktuální cenu

Bionaire BT XF002X

Bionaire BT XF002X
Větší obrázek na MALL.cz

Stojanový ventilátor BIONAIRE BT XF002X o příkonu 35 W je charakteristický kovově šedým designem, díky němuž nenápadně zapadne do každého, i toho nejmodernějšího interiéru, aniž by na sebe zbytečně poutal pozornost. Zaujme však zejména nenápadným věžovým designem a ultratenkým provedením. Ventilátor nabízí dvě užitečné funkce. První z nich, Breeze neboli Vánek, obstarává střídání slabšího, středního a silnějšího foukání. Tento režim je vhodný i na ty nejteplejší dny. Následuje režim Sleep, Spánek, při němž je rychlost foukání proměnlivá. Tento režim je nedocenitelný zejména během horkých letních nocí. Z tohoto pohledu je nepostradatelný také časovač, který lze nastavit na vypnutí po 1, 2, 4 nebo 8 hodinách. Nechybí ani dálkové ovládání, které lze uložit do přihrádky přímo na těle ventilátoru, a také nenápadný LED displej. Samozřejmostí je také možnost oscilace.

Výhody stojacího ventilátoru Bionaire BT XF002X

 • Praktické dálkové ovládání
 • LED displej
 • Časovač (možnost vypnutí po 1, 2, 4 a 8 hodinách, případně trvalý provoz)
 • 2 funkce (Breeze – vánek, Sleep – spánek)

Nevýhody stojacího ventilátoru Bionaire BT XF002X

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

ECG FS 40 N

ECG FS 40 N
Větší obrázek na MALL.cz

Stojanový ventilátor ECG FS 40 N s příkonem 55 W se vyznačuje moderním designem, díky čemuž se stane nenápadným pomocníkem v každém interiéru. Kvalitní nerezové provedení propůjčuje ventilátoru ještě elegantnější vzhled. Tento ventilátor disponuje třemi rychlostními stupni. Vrtule mají průměr 40 centimetrů, díky němuž je chlazení naprosto dostačující. Otočná a sklopná hlava spolu s nastavitelným úhlem kmitání zajišťují větší komfort a variabilitu při každodenním použití. Rovněž je možné nastavit výšku přístroje. Samozřejmostí je stabilní podstavec a bezpečnostní mřížka.

Výhody stojacího ventilátoru ECG FS 40 N

 • Otočná hlava a nastavitelná výška
 • Sklopný a nastavitelný úhel kmitání
 • Elegantní nerezové provedení
 • Stabilní podstavec

Nevýhody stojacího ventilátoru ECG FS 40 N

 • Vyšší hlučnost (65 decibelů)

>> Zjistit aktuální cenu

ECG FS 91 T

ECG FS 91 T
Větší obrázek na MALL.cz

Stojanový ventilátor ECG FS 91 T s příkonem 65 W nabízí 3 provozní režimy s různou intenzitou foukání. Režim Summer zajišťuje intenzivní ventilaci (automatické střídání různých rychlostí ventilace). Režim Normal funguje podle aktuálního nastavení (konstantní rychlost ventilace). Režim Night zajišťuje střídání rychlostí ventilace po 5 hodinách. Nedocenitelné je dálkové ovládání všech funkcí. Časovač umožňuje nastavení po 1, 2, 4 a 8 hodinách. Oscilace je možná v rozsahu 80°. Přístroj zajišťuje také ionizační čištění vzduchu. Nepřehlédnutelný je jeho elegantní věžový design, který respektuje nejnovější trendy a nároky kladené na elektrospotřebiče.

Výhody stojacího ventilátoru ECG FS 91 T

 • Nižší hlučnost (55 decibelů) a klidný chod bez vibrací
 • Časovač (možnost nastavení po 1, 2, 4 a 8 hodinách)
 • Dálkové ovládání všech funkcí
 • 3 provozní režimy (summer – intenzivní, normal – běžný, night – noční)

Nevýhody stojacího ventilátoru ECG FS 91 T

 • Vyšší spotřeba elektrické energie

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním stojanových ventilátorů

Model stojanového ventilátoru Příkon Hlučnost Počet stupňů Počet lopatek Časovač Otáčení Dálkové ovládání Barva
ROHNSON R-846 54 W 60,5 dB 3 5 ne ne ano černá
AEG VL 5527 MS 50 W 65 dB 3 4 ne ano ne chrom
Bionaire BT XF002X 35 W 60 dB 3   ano ano ano šedá
ECG FS 40 N 55 W 65 dB 3 4 ne ano ne nerez
ECG FS 91 T 65 W 55 dB 3 8 ano ano ano černá

Závěrečné hodnocení stojanových ventilátorů a doporučení k nákupu

Který model stojanového ventilátoru vám i v těch nejteplejších dnech dobře poslouží? Jestliže hledáte kvalitní výrobek za příznivou cenu, vhodné řešení by mohl představovat stojací ventilátor ROHNSON R-846, který je poměrně tichý a také disponuje praktickým dálkovým ovládáním.

Hledáte však prvotřídní výrobek? Potom vás jistě zaujme stojací ventilátor Bionaire BT XF002X, který se vyznačuje nízkou spotřebou elektrické energie, tichým a klidným chodem, elegantním šedým provedením a také řadou praktických funkcí, které oceníte každý den.

Jste už připraveni na tropická vedra?

5 replies to Stojanové ventilátory – recenze nejlepších

 1. Já si myslím, že jakýkoliv ventilátor je vcelku k ničemu. Akorát víří teplý vzduch, ale neochladí ho. Mně je navíc to foukání nepříjemné. Daleko lepší je klimatizace. My jsme si ji domu koupili ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/nastenne-split-klimatizace a zapínám ji, když přijdu domů z práce. Než vyvenčím psa, tak máme byt vychlazený a zase ji vypnu 🙂 .

 2. Já nevím no. My ventilátor teda doma máme, ale musím souhlasit s Alicí. Vlastně to vůbec ničemu nepomáhá. Myslím si, že taková klimatizace by byla asi lepší. Právě ještě než začne venku léto, tak bychom si chtěli nějakou pořídit. Dívala jsem se, že dnes už ty klimatizace až tak drahé nejsou.

  • Určitě se za tu klimatizaci musím přimluvit. My jsme si ji pořídili minulý rok než začalo léto a během léta jsme ji využívali skoro každý den. Je to vážně super věc. A jak říkáte, není to tak drahé. Navíc dnes existuje i spousta firem, které například nabízí i klimatizace s montáží.

 3. Jako ventilátory jsou fajn, ale dlouhodobě je to ekonomicky neudržitelné. Osobně doporučuji zařídit si rekuperační jednotky Hradec Králové nebo třeba v jiném městě. Dneska je těch firem, které se na to zaměřují už poměrně dost. V zimě to hřeje, v létě to chladí. Prostě optimální řešení na celý rok. 🙂

 4. Jako stojanové ventilátory jsou i poměrně fajn osoušeče rukou. Alespoň já to tak používá třeba u nás v kanceláři, kde je ten osoušeč třeba fakt v hrozném stavu. Ale samozřejmě chápu to, že to je jen lokální selhání a jinak to nejsou špatné věci. Na druhou stranu když ten ventilátor funguje, tak co by ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *