Test: americké lednice s ledovačem

Rate this post

Vybíráte novou lednici a zaujaly vás velké modely podle amerického vzoru? I mně nedávno čekal výběr nové lednice a mou pozornost upoutaly moderní americké lednice s ledovačem. S radostí se proto s vámi podělím o můj vlastní test těch nejlepších amerických lednic s výrobníkem ledu.

Americké chladničky se těší čím dál větší oblibě. Není divu, skýtají velký úložný prostor a jsou vybaveny také praktickým ledovačem. Výrobníky ledu poskytuje led i ledovou tříšť kdykoli, kdy je potřeba. Jak si však jednotlivé americké lednice stojí v důkladném testu?

Přehled amerických lednic s ledovačem

Hisense RQ562N4AC1

Čtyřdvéřová americká  Hisense RQ562N4AC1 se zárukou 10 let na kompresor v energetické třídě A+ má nenámrazový systém No Frost a 3 nastavitelné chladicí zóny. Užitný objem této lednice činí 432 litrů (objem chladničky je 290 litrů a objem mrazničky 142 litrů). Lednice se vyznačuje tichým chodem (43 dB). Chladnička disponuje 4 policemi z tvrzeného skla, 8 přihrádkami na dveřích a 2 zásuvkami na ovoce a zeleninu. Mraznička je vybavena 6 zásuvkami a přístrojem Twist Ice Maker, tedy manuálním výrobníkem ledu na otočném principu. Samozřejmostí je automatické odmrazování. Dotykový LED displej se nachází v madle dveří a umožňuje regulaci teploty a zapnutí dětské pojistky. Nechybí ani funkce rychlého zchlazení a zmrazení a alarm otevřených dveří, dále se nabízí úsporný a prázdninový režim. Antibakteriální těsnění dveří vytváří ochranou bariéru. Nerezový povrch je opatřen úpravou proti otiskům prstů.

Hisense RQ562N4AC1
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody americké lednice Hisense RQ562N4AC1

 • 3 chladicí zóny
 • Tichý chod (43 decibelů)
 • Antibakteriální těsnění dveří
 • Alarm otevřených dveří

Nevýhody americké lednice Hisense RQ562N4AC1

 • Menší objem chladničky

>> Zjistit aktuální cenu

Hisense RF697N4ZS2

Třídvéřová americká lednice Hisense RF697N4ZS2 se zárukou 10 let na kompresor patří do energetické třídy A++. Její užitný objem je 536 litrů (lednice 417 litrů, mraznička 119 litrů). Chladnička je vybavena 3 skleněnými policemi, 5 přihrádky na dveřích, 2 zásuvkami na ovoce a zeleninu a držákem plechovky ve dveřích. Mraznička disponuje 2 velkými zásuvkami a zamrazovacím tácem. Praktická je takzvaná nulová zóna, tedy zásuvka s nízkou teplotou pro skladování čerstvých potravin. Lednice má samozřejmě nenámrazový systém No Frost, dávkovač vody na dveřích a manuální výrobník ledu založený na otočném principu. Dotykový LED displej se nachází na dveřích chladničky a umožňuje elektronickou regulaci teploty a spuštění dětské pojistky. Nechybí ani Holiday mode (režim dovolené), který šetří energii během dlouhé nepřítomnosti, a funkce rychlého zchlazení a zmrazení. Antibakteriální těsnění dveří  vytváří ochrannou bariéru. Nerezový povrch je opatřen úpravou proti otiskům prstů.

Hisense RF697N4ZS2
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody americké lednice Hisense RF697N4ZS2

 • Nízká spotřeba elektrické energie
 • Holiday mode – režim dovolené
 • No Frost – beznámrazový systém
 • Nulová zóna– zásuvka s nízkou teplotou pro uchování čerstvých potravin

Nevýhody americké lednice Hisense RF697N4ZS2

 • Menší objem mrazáku

>> Zjistit aktuální cenu

LG GSL360ICEV

Americká chladnička LG GSL360ICEV z energetické třídy A+ se vyznačuje nízkou spotřebou energie díky lineárnímu kompresoru. Celkový užitný objem lednice činí 591 litrů (chladnička 394 litrů, mraznička 197 litrů). Chladnička nabízí 4 skleněné police s lištou, 4 přihrádky na dveřích, 2 Moist Balance Crisper zásuvky na zeleninu, které udržují optimální úroveň vlhkosti. Mraznička disponuje 4 policemi z tvrzeného skla, 2 přihrádkami na dveřích a 2 plastovými zásuvkami. Automatický výrobník ledu se nachází ve dveřích a je vybaven také funkcí drtiče ledu (nutné připojení na přívod vody). Na vnější straně dveří se nachází LED displej zobrazující teploty v mrazničce a chladničce. Umožňuje nastavení teplot a také funkce Express Freeze a dětské pojistky. Nechybí ani indikace vodního filtru a alarm otevřených dveří. Expresní mrazení umožňuje rychlé zamrazení potravin po jejich uskladnění.

LG GSL360ICEV
Větší obrázek na MALL.cz

Lednička je vybavena automatickým výrobníkem ledu SpacePlus s funkcí drtiče ledu a nápojovým automatem. Samozřejmostí je nenámrazový systém Total No Frost a praktický je také Deodorizer, pohlcovač zápachu. Funkce Multi-Air Flow zaručuje proudění chladného vzduchu v celé chladničce. Luxusní tmavě šedá barva skvěle zapadne do každé moderní kuchyně.

Výhody americké lednice LG GSL360ICEV

 • Nízká spotřeba elektrické energie díky lineárnímu kompresoru
 • Total No Frost – nenámrazový systém pro celou lednici
 • Multi-Air Flow – rovnoměrné proudění chladného vzduchu
 • NFC Smart Diagnosis– inteligentní diagnostika přes mobilní aplikaci

Nevýhody americké lednice LG GSL360ICEV

 • Robustnější provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Hisense RS695N4IC1

Americká lednice Hisense RS695N4IC1 se zárukou 10 let na kompresor spadá do energetické třídy A+. Její celkový objem činí 535 litrů (lednice 367 litrů, mraznička 168 litrů). Je vybavena nenámrazovým systémem NoFrost a automatickým výrobníkem ledu s funkcí drtiče ledu. Nerezové provedení je opatřeno úpravou proti otiskům prstů. Chladnička je vybavena 5 policemi z tvrzeného skla, 5 přihrádkami na dveřích a 2 zásuvkami na ovoce a zeleninu. V mrazničce najdete 5 polic z tvrzeného skla, 2 zásuvky a 3 přihrádky na dveřích. Ve dveřích je vestavěn nápojový automat, který dávkuje vodu, led a tříšť. Dotykový LED displej je umístěn na dveřích lednice a umožňuje elektronickou regulaci teploty, také se zde nachází dětská pojistka. Nechybí ani funkce rychlého zchlazení a zmrazení, stejně jako nastavitelné nožky, úsporný režim a prázdninový

Hisense RS695N4IC1
Větší obrázek na MALL.cz

režim Holiday mode, který snižuje spotřebu při delší nepřítomnosti.

Výhody americké lednice Hisense RS695N4IC1

 • No Frost – nenámrazový systém
 • Eco funkce – úsporný režim
 • Holiday mode – režim dovolené
 • Dětská pojistka na displeji

Nevýhody americké lednice Hisense RS695N4IC1

 • Vyšší spotřeba elektrické energie

>> Zjistit aktuální cenu

Daewoo FRN Q37D2S

Americká chladnička Daewoo FRN Q37D2S z energetické třídy A+ je vybavena protinámrazovým systémem No Frost. Užitný objem lednice dosahuje 512 litrů (chladnička 353 litrů, mraznička 159 litrů). Chladnička skýtá 4 skleněné police, 4 přihrádky na dveřích, 2 zásuvky na ovoce a zeleninu a kovový držák lahví. Mraznička nabízí 3 skleněné

Daewoo FRN Q37D2S
Větší obrázek na MALL.cz

police, 2 plastové zásuvky a 3 přihrádky na dveřích. Indikátory teploty se nachází v chladničce i mrazničce. Nechybí ani funkce rychlého zmrazení a zchlazení hotových jídel nebo většího množství potravin. Důležité je také LED osvětlení interiéru a dětský zámek. Funkce Multi-Air Flow zaručuje rovnoměrné chlazení v celém vnitřním prostoru. Užitečný je automatický výrobník ledu a dávkovač vody (nutnost připojení na přívod vody). Materiál použitý ve vnitřní části chladničky je obohacen o speciální antibakteriální prostředek, který chrání potraviny a brání nepříjemnému zápachu.

Výhody americké lednice Daewoo FRN Q37D2S

 • Automatický výrobník ledu
 • Multi-Air Flow – rovnoměrné chlazení
 • Dotykový ovládací LED dislej
 • Exkluzivní provedení Inox

Nevýhody americké lednice Daewoo FRN Q37D2S

 • Menší objem lednice

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním amerických lednic s ledovačem

Typ americké lednice Spotřeba Rozměry (vך×h) Objem lednice Objem mrazáku Osvětlení Barva Hlučnost Energetická třída
Hisense RQ562N4AC1 1,022 kWh 181×79,4×70 cm 290 l 142 l LED Nerezová 43 dB A+
Hisense RF697N4ZS2 0,882 kWh 177,6×91,2×76,5 cm 417 l 119 l LED Nerezová 43 dB A++
LG GSL360ICEV 1,03 kWh 179×91,2×71,7 cm 394 l 197 l LED grafitově šedá 39 dB A+
Hisense RS695N4IC1 1,2 kWh 179×91×74 cm 367 l 168 l LED Nerezová 42 dB A+
Daewoo FRN Q37D2S 1,15 kWh 177,1×91,2×74,1 cm 353 l 159 l LED Inox 43 dB A+

Celkové hodnocení nejlepších amerických lednic na našem trhu

Které americké lednice si zaslouží vaši pozornost? Dobrou volbu v případě, že hledáte spolehlivou americkou lednici za příznivou cenu, představuje model Hisense RQ562N4AC1. Z hlediska funkčního je vynikajícím kandidátem americká lednice LG GSL360ICEV, která disponuje řadou praktických funkcí a režimů.

 

3 replies to Test: americké lednice s ledovačem

 1. Přesně nějakou takovouto lednici jsem strašně dlouho chtěla. Bohužel v tom ale dlouho bránily ty vysoké ceny. Nedávno se nám ale bohužel naše stará lednice rozbila a bylo potřeba rychle sehnat náhradu. Chtěla jsem přesně takovouto americkou a jednu za rozumné peníze se nám nakonec povedlo sehnat přes tento bazar – https://www.biginzerce.cz/

 2. Americká lednička by se mi taky jednou líbila. Ta představa, že můžu udělat fakt velký nákup, a když lednici otevřu, tak v ní pořád něco bude, je prostě skvělá 😀 . Teď se mi toho do lednice taky vejde víc, protože jsem si koupila úložné boxy z https://www.plaza.cz/ulozny-box-do-lednicky–4-ks/ , tak v ní mám všechno líp srovnané, ale stejně je ta lednice prostě pořád malá.

 3. Takovouto lednici jsem strašně dlouho chtěla a jsem ráda, že ji konečně mám. Ten ledovač je hrozně užitečná věc. Mně se například dlouho líbily i pákové kávovary, viz https://www.atfornax.cz/k:1138/kavovary/ a nedávno jsem si taky jeden koupila. A teď přes léto dělám hodně to, že si ráno připravím černou kávu a do té si dám pár kostek ledu. V tom letním horku je to takto mnohem lepší, než pít kávu vařící.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *