Test: nejlepší aku šroubováky

Rate this post

Co nesmí chybět v žádné domácnosti? Jednoznačně praktický akumulátorový šroubovák, který se nedávno jsem vybírala takovýto typ zařízení do domácnosti a sepsala jsem si proto tohle srovnání, o které se chci podělit i s vámi, čtenáři našeho webu!

Akumulátorový šroubovák nalézá v každé domácnosti široké uplatnění. V každém domě i bytě se čas od času najde spousta úkonů, při kterých je šroubování nezbytné. Jedná se například o montáž sektorového nábytku, montáž poliček a polic. Kompaktní akumulátorové šroubováky jsou nedocenitelné při práci v malých, úzkých prostorech. Zapomeňte na klasické šroubováky, které jsou spíše pro zlost! Malý pomocník je vždy po ruce a připraven k okamžitému použití. Který aku šroubovák vám padne do ruky jako ulitý?

Přehled nejlepších akušroubováků

Fieldmann FDS 1012-A

Akumulátorový šroubovák FDS 1012-A s otočnou rukojetí je velmi kompaktní. Je vybaven LED osvětlením. Nabízí 9 stupňů krouticích momentů a dosahuje až 180 otáček/min. Nechybí ani přepínač směru otáček a rychloupínací hlavice na 50mm bity. Doba dobíjení se pohybuje v rozmezí 3–5 hodin. Užitečná je rovněž LED indikace nabíjení baterie. Otočná rukojeť nabízí dvě polohy. Akumulátorový šroubovák je dodáván v pevném plastovém kufříku spolu se sadou náhradních bitů.

Výhody aku šroubováku Fieldmann FDS 1012-A

Fieldmann FDS 1012-A
Větší obrázek na MALL.cz
 • Přepínač směru otáček
 • Praktické LED osvětlení
 • Rychloupínací hlavice na 50mm bity
 • Plastový kufřík a sada náhradních bitů

Nevýhody aku šroubováku Fieldmann FDS 1012-A

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Einhell RT-SD 3,6/1 Li

Akumulátorový šroubovák Einhell RT-SD 3,6/1 Li s napětím akumulátoru 3,6  je praktickým pomocníkem. Akumulátorový šroubovák je dodáván včetně Li-ion baterie s kapacitou 1,5 Ah, která zaručuje o 30 procent vyšší kapacitu. Nabití přístroje trvá 3 hodiny. Takzvaný Softgrip zaručuje lepší, komfortnější uchopení akušroubováku. Maximální točivý moment dosahuje 3,5 Nm.

Nastavení krouticího momentu je možné v sedmi krocích. Samozřejmostí je magnetický držák šroubů. O stavu baterie informuje 3 stupňový LED indikátor a nabíjecí kontrolka. Nepostradatelné je také LED osvětlení místa šroubování. Uzamykatelné uchycení bitu zaručuje, že při šroubování nedojde k jeho vypadnutí. Při častém používání je praktická otočná rukojeť a o delší životnost přístroje se postará robustní kovový kryt. Součástí balení je kromě samotného akušroubováku také 9 bitů, nabíjecí stanice a nabíječka.

Výhody aku šroubováku Einhell RT-SD 3,6/1 Li

Einhell RT-SD 3,6/1 Li
Větší obrázek na MALL.cz
 • Velká kapacita baterie
 • Systém Softgrip pro pohodlné držení
 • Uzamykatelné uchycení používaného bitu
 • 7 stupňů nastavení točivého momentu

Nevýhody aku šroubováku Einhell RT-SD 3,6/1 Li

 • Menší krouticí moment

>> Zjistit aktuální cenu

Bosch IXO V + hračka IXOLino

Oblíbený akumulátorový šroubovák na světě Bosch IXO je dodáván spolu s hračkou IXOlino, která nadchne malé kutily. Maximální krouticí moment činí 4,5 Nm. Akušroubovák je nabíjen prostřednictvím USB kabelu, nabití trvá 3 hodiny.

Kontrolka LED indikuje nejen směr otáčení, ale také stav nabití. Automatická aretace vřetena usnadňuje ruční utahování a povolování šroubů. Pohodlnější držení tohoto akušroubováku zaručuje sofistikovaný systém Softgrip, stejně jako jeho nízká hmotnost (0,3 kg). Akušroubovák IXO páté generace s Li-Ion technologií zaručuje stálou připravenost k použití, neboť nedochází k samovolnému vybíjení baterie (napětí 3,6 V). Při práci je nepostradatelné také intenzivní osvětlení PowerLight, které zajišťuje vestavěná dioda.

Spolu s akušroubovákem je součástí balení 10 standardních šroubovacích bitů. Nechybí ani USB nabíječka. Malé kutily potěší hračka IXO Lino, která je vybavena dvěma nástavci a při práci vydává realistické zvuky a světelné efekty. Hračka je napájena dvěma AAA bateriemi, které nejsou součástí balení.

Výhody aku šroubováku Bosch IXO V + hračka IXOLino

Bosch IXO V + IXOLino
Větší obrázek na MALL.cz
 • LED indikátor směru otáčení
 • Minimalizace samovolného vybíjení baterie
 • Systém Softgrip pro komfortní uchopení
 • Nízká hmotnost pro snazší manipulaci

Nevýhody aku šroubováku Bosch IXO V + hračka IXOLino

 • Méně dodávaného příslušenství

>> Zjistit aktuální cenu

Black+Decker CS3652LKA

Aku šroubovák Black+Decker CS3652LKA je opatřen 3,6V Li-Ion baterie s kapacitou 1,5 Ah. Baterie vydrží nabita až 18 měsíců. Baterie je nabita za 15 hodin. Nechybí ani bohaté příslušenství, které umožňuje nastavení do osmi poloh a zaručí přístup na nejrůznější místa. Krouticí moment 5,5 Nm je naprosto dostačující pro běžné šroubovací práce. Aku šroubovák dosahuje 180 otáček/min. Práci v tmavém a malém prostoru usnadňuje LED osvětlení.

Balení obsahuje šroubovák s integrovanou baterií (Li-Ion 3,6 V), nabíječku 100 mA a bohaté pravoúhlé příslušenství (ploché a hranaté šroubovací nástavce nejrůznějších velikostí, nástrčné klíče). Nechybí ani praktický magnetický držák nástrojů a nepostradatelný kufr, ve kterém bude aku šroubovák dokonale chráněn.

Black+Decker CS3652LKA
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody aku šroubováku Black+Decker CS3652LKA

 • Velký krouticí moment (5,5 Nm)
 • Minimální samovybíjení baterie
 • 8 poloh nastavení
 • LED osvětlení pro snazší práci

Nevýhody aku šroubováku Black+Decker CS3652LKA

 • Dlouhá doba nabíjení baterie

>> Zjistit aktuální cenu

Bosch IXO V Medium

Aku šroubovák páté generace Bosch IXO V Medium je výborným pomocníkem do každé domácnosti. Krouticí moment dosahuje 4,5 Nm, volnoběžné otáčky hodnoty 215/min. Akumulátorový šroubovák umožňuje levý i pravý chod. Kompaktní přístroj umožňuje snadnou manipulaci díky nízké hmotnosti (0,3 kg). Ještě větší komfort zaručuje systém Softgrip.

Intenzivní osvětlení PowerLight usnadňuje práci na hůře přístupných místech. Nechybí ani LED kontrolka, která indikuje směr otáčení a stav nabití. Automatická aretace vřetena slouží k ručnímu utahování a povolování šroubů. Akušroubovák IXO páté generace s Li-Ion technologií zabraňuje samovolnému vybíjení, takže je vždy připraven k použití. Baterie se nabije během tří hodin. K nabíjení aku šroubováku slouží UBS kabel. Součástí balení je také 10 standardních šroubovacích bitů, úhlový nástavec a USB nabíječka.

Výhody aku šroubováku Bosch IXO V Medium

Bosch IXO V Medium
Větší obrázek na MALL.cz
 • Praktické osvětlení PowerLight
 • Minimální samovolné vybíjení
 • Nízká hmotnost pro maximální komfort při práci
 • Systém Softgrip pro snadný úchop

Nevýhody aku šroubováku Bosch IXO V Medium

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Přehledné srovnání nejlepších aku šroubováků

Typ aku šroubováku Doba nabíjení Počet akumulátorů Maximální krouticí moment Počet otáček/minuta Hmotnost Kufr
Fieldmann FDS 1012-A 3–5 hod 1 0,49 kg ano
Einhell RT-SD 3,6/1 Li 3 hod 1 3,5 Nm 200 0,4 kg ne
Bosch IXO V + IXOLino 3 hod 1 4,5 Nm 215 0,3 kg ano
Black+Decker CS3652LKA 15 hod 1 5,5 Nm 180 0,35 kg ano
Bosch IXO V Medium 3 hod 1 4,5 Nm 215 0,3 kg ano

Celkové hodnocení nejlepších akumulátorových šroubováků

Který z hodnocených akumulátorových šroubováků se stane ve vaší domácnosti nepostradatelným? Velmi dobrým kompromisem z hlediska výkonu a ceny je v každém případě akušroubovák Einhell RT-SD 3,6/1 Li. Jestliže nechcete ponechat nic náhodě, vsaďte na akušroubovák Bosch IXO V + IXOLino, který obsahuje také hračku pro vaše nejmenší. Kterého pomocníka na drobné údržbářské práce v domácnosti si pořídíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *