Nejlepší nabíječky autobaterií – test a recenze

Rate this post

Přemýšlíte, že si konečně pořídíte nabíječku akumulátorů? I mě nedávno čekal výběr nabíječky baterií do auta, a proto také vznikl následující test, kterým se při nákupu nového pomocníka můžete inspirovat i vy!

Startovací zařízení je nepostradatelným pomocníkem zejména v zimním období, ale své využití najde v mnoha situacích a jistě na něj brzy nedáte dopustit! Napomáhá nejen při startu aut, ale také traktorů, člunů, obytných automobilů a všech ostatních vozidel, která jsou vybavena 12V akumulátorem. Při nabíjení si však vždy dávejte pozor na to, aby výkon nabíječky odpovídal kapacitě dané baterie.

Přehled nejlepších nabíječek autobaterií

Které nabíječky autobaterií se těší největší oblibě? Mezi nejlepší nabíječky akumulátorů patří výrobky Black+Decker nebo Conrad, ale tím výčet výrobců zdaleka nekončí. Pojďme se však blíže zaměřit na nejlepší nabíječky baterií do auta!

4Cars METAL 6/12V, 6,5/8A

Nabíječka akumulátorů 4Cars METAL s přepínáním a ampérmetrem se stane užitečným pomocníkem při mnoha příležitostech. Nabíječka akumulátoru je opatřena ochranou proti zkratu. Neméně podstatné je také odolná kovová konstrukce. Efektivní nabíjecí proud činí 6,5 A, nabíjecí napětí 12 V.

Výhody nabíječky autobaterií 4Cars METAL 6/12V, 6,5/8A

4Cars METAL 6/12V, 6,5/8A
Větší obrázek na MALL.cz
 • Stabilní kovová konstrukce
 • Ochrana proti zkratu
 • Přepínání a ampérmetr
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody nabíječky autobaterií 4Cars METAL 6/12V, 6,5/8A

 • Bez startovacího zařízení

>> Zjistit aktuální cenu

Black+Decker Jumpstarter / Compressor 450A

Black+Decker Jumpstarter / Compressor 450A
Větší obrázek na MALL.cz

Startovací zařízení Black+Decker Jumpstarter Compressor 450A je nepostradatelným pomocníkem při startu nejrůznějších dopravních prostředků s olověným 12V akumulátorem. Efektivní nabíjecí proud činí 450 A. Olověný akumulátor s kyselinou je zapečetěn a zabezpečen proti rozlití. Měděný kabel s poniklovanými svorkami odolává korozi. Rovněž robustní kryt zajišťuje dlouhou životnost tohoto přístroje. Startovací zařízení váží 8,3 kilogramu, takže s ním lze poměrně snadno manipulovat.

Výhody nabíječky autobaterií Black+Decker Jumpstarter / Compressor 450A

 • Robustní kryt pro delší životnost
 • Všestranné použití
 • Odolnost proti korozi
 • Doplňující funkce kompresoru

Nevýhody nabíječky autobaterií Black+Decker Jumpstarter / Compressor 450A

 • Vyšší hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Conrad CTEK MXS 5.0

Vysokofrekvenční nabíječka Conrad CTEK MXS 5.0 je charakteristická vícestupňovou a plně automatickou charakteristikou nabíjení. Přístroj umožňuje plně automatizovaný nabíjecí cyklus s osmi kroky, bez nabíjecích špiček. Pulzní nabíjení je udržovací, zaručuje dlouhou životnost baterie. Nabíječka umožňuje trvalé připojení k baterii, neboť hodnota zpětného proudu je velmi nízká. Kapacita akumulátoru je 1,2-110 Ah. Při udržovacím dobíjení je to až 160 Ah. Baterie je tak neustále připravena k použití, nabita na 95 až 100 procent. Nabíječka vyniká zejména velmi nízkou hmotností (0,6 kg), což je nedocenitelné při nejrůznějších situacích. Lehké a kompaktní provedení je nesmírně praktické.

Nabíječka autobaterií je vhodná pro všechny typy 12V olověných akumulátorů. Nabíječka akumulátorů dokáže oživit i zcela vybité baterie s obsahem sulfátů. Samozřejmě bez poškození elektroniky vozidla. Z uživatelského hlediska je důležité i snadné připojení. Minimální napětí akumulátoru činí 2 V. Maximální nabíjecí proud je 5 A. Samozřejmostí je ochrana proti prachu a stříkající vodě.

Conrad CTEK MXS 5.0
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody nabíječky autobaterií Conrad CTEK MXS 5.0

 • Mimořádně nízká hmotnost
 • Kompaktní provedení
 • Pulzní udržovací nabíjení pro delší životnost baterie
 • Nabíjecí cyklus s osmi kroky

Nevýhody nabíječky autobaterií Conrad CTEK MXS 5.0

 • Nižší nabíjecí proud

>> Zjistit aktuální cenu

Güde START 170

Nabíječka baterií do auta Güde START 170 je vybavena startovacím zařízením a slouží k nabíjení 12V olověných akumulátorů motorových vozidel. Obslužný panel je velmi přehledný. Nabízí přepínání rychlosti nabíjení a režimů nabíjení/startování. Nabíječkou autobaterií lze nabít olověné baterie, přístroj není určen k nabíjení gelových baterií. Samozřejmostí je ochrana proti přetížení. Díky dvojnásobné izolaci přístroj nevyžaduje zemnicí drát. Efektivní nabíjecí proud činí 18 A, aritmetický nabíjecí proud 12 A. Minimální kapacita baterie musí být 20 Ah. Hmotnost 5 kg zaručuje komfortní manipulaci s touto nabíječkou akumulátorů. Příkon nabíječky akumulátorů se pohybuje v rozmezí 200-1000 W.

Güde START 170
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody nabíječky autobaterií Güde START 170

 • Přehledný obslužný panel
 • Možnost přepínání rychlosti nabíjení a režimů nabíjení
 • Dvojnásobná izolace
 • Nabíječka autobaterií se startovacím zařízením

Nevýhody nabíječky autobaterií Güde START 170

 • Vhodná pouze pro olověné akumulátory

>> Zjistit aktuální cenu

Black+Decker BDSBC20A

Nabíječka autobaterií Black+Decker BDSBC20A umožňuje plně automatický výběr ideálního nastavení pro konkrétní typ baterie a míru jejího vybití. Díky funkci okamžitého startu je možné nastartovat vozidlo s naprosto vybitou baterií už za 90 vteřin. Nabíječka je vhodná pro všechny typy 12V baterií (olověné, gelové, s mokrým článkem nebo skelnou vatou). Mnohem rychlejší nabíjení zaručuje vysokofrekvenční technologie.

Přístroj disponuje 4 nabíjecími stupni Smart Charge. První stupeň kontroluje stav baterie (určí, zda lze baterii vůbec nabíjet), druhý stupeň pro rychlé nabíjení (nabije baterii na 80 % její kapacity), třetí stupeň je určen pro pomalé nabíjení až do 100 % kapacity baterie, čtvrtý stupeň představuje udržovací mód pro plně nabitou baterii. Díky funkci okamžitého startu je možné nastartovat vozidlo s vybitou baterií už za 90 vteřin. Jiskření zabraňuje ochrana při obrácené polaritě, stejně tak předchází poškození baterie a elektroniky vozu. K upozornění slouží zvuková signalizace špatného zapojení. Výstupní proud má hodnotu 20 A. Kapacita baterie by se měla pohybovat v rozmezí 20-360 Ah.

Digitální multijazyčný display informuje o aktuálním stupni nabíjení. Hodnotu nabití potom zachycuje měřič napětí. Nepřetržité monitorování stavu baterie napomáhá minimalizovat riziko nadměrného nabití. Kontrola rovněž odhaluje chyby a poruchy, které mohou být příčinou vybití baterie.

Výhody nabíječky autobaterií Black+Decker BDSBC20A

Black+Decker BDSBC20A
Větší obrázek na MALL.cz
 • Funkce okamžitého startu (nastartování do 90 sekund)
 • Zvuková signalizace obrácené polarity
 • Automatický výběr optimálního nastavení podle baterie
 • Vhodná pro všechny typy 12V baterií (olověné, gelové, s mokrým článkem, se skelnou vatou)

Nevýhody nabíječky autobaterií Black+Decker BDSBC20A

 • Absence startovacího zařízení

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ nabíječky autobaterií Typ Nabíjecí napětí Efektivní nabíjecí proud Hmotnost
4Cars METAL 6/12V, 6,5/8A nabíječka 12 V 6,5 A  
Black+Decker Jumpstarter / Compressor 450A startér 14,7 V 450 A 8,3 kg
Conrad CTEK MXS 5.0 nabíječka 12 V 0,8 A 0,5 kg
Güde START 170 startér 12 V 18 A 5 kg
Black+Decker BDSBC20A nabíječka 12 V   2,5 kg

Celkové hodnocení nejlepších nabíječek autobaterií

Které nabíječce akumulátorů dát přednost? Jestliže do tohoto přístroje nechcete příliš investovat, potom vám dobrou službu jistě prokáže nabíječka akumulátorů 4Cars METAL 6/12V, 6,5/8A.Pokud nechcete ponechat nic náhodě, pak neuděláte chybu, když si pořídíte nabíječku autobaterií Güde START 170, která disponuje také startovacím zařízením. Sami se jistě brzy přesvědčíte, že nabíječka autobaterií vám ušetří spoustu starostí a nepříjemností!

6 replies to Nejlepší nabíječky autobaterií – test a recenze

 1. Nedávno jsem měl problém se svou autobaterií, tak jsem naznal, že asi bude vybitá. Koupil jsem si tedy nabíječku, ale vůbec to můj problém nevyřešilo. Nakonec se ukázalo, že je celá baterie kaput. Naštěstí mám ale známého, který pracuje v servise, takže ten mi ji vyměnil. Dokonce mi udělal i test podvozku, protože s tím jsem u svého auta měl také problémy.

 2. Jako ten výběr je určitě složitější než to, jak vybrat conga, ale i tak si myslím, že se v tom dá docela dost dobře a rychle zorientovat. 🙂 Navíc tady je to jednoduché v tom ohledu, že přijedete do nějakého auto obchodu a tam vám doporučí baterku přímo podle vašeho auta. Řekněte jen model a je vyřešeno. 😉

 3. No, autobaterii v mém starém autě by už ani nabíječka nezachránila. Koupil jsem si tedy novou a snažil se nějak prodat tu starou. A při googlování jsem narazil na celkem zajímavou věc. Díval jsem se na prodejní ceny různých dílů v autě a zjistil jsem, že katalyzátor v autě má až překvapivě vysokou hodnotu. Nevíte někdo proč? Toto je pro mě úplná novinka.

  • V katalyzátoru jsou vzácné kovy.

 4. Není to tak dávno, co jsem měl právě u auta problém se startováním. Nakonec se mi teda nastartovat povedlo, ale bylo vidět, že baterie už se drží tak tak. Jednu autonabíječku jsem si tedy z https://www.filsonstore.cz/ Vzal jsem úplně tu nejlevnější, co tam měli a musím říct, že funguje dobře. Baterka zase běží tak, jak má.

  • Taková nabíječka autobaterie je docela užitečná věc. Já si ji vždycky půjčoval od souseda, ale časem si ji asi také koupím. Hodí se to určitě mít. Jinak co se týče všemožného autopříslušenství, tak já za sebe určitě můžu doporučit tuto stránku – https://www.2din.cz/ Nedávno jsem si odtud kupoval takový ten head up displej. Vůbec jsem nevěděl, že něco takového jde dodělat i do starších aut. Je to praktická věc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *