Test: Nejlepší jídelní příbory

3/5 - (2 votes)

Nedávno mi došla trpělivost se starými příbory, které byly sice pevné a spolehlivé, ale co do vzhledu měly svá nejlepší léta už dávno za sebou. Při výběru nejlepší sady příborů mi byl velmi nápomocný vlastnoručně sestavený žebříček, o který se s vámi s radostí podělím. Já si potrpím spíše na jednoduchý design, proto se do mého hledáčku dostaly elegantní sady příborů, které působí velmi nadčasovým dojmem.

Elegantní design versus výrazné prvky

U příborů není nutné hledat nějaké experimenty. Spíše se vyplatí řídit se heslem, že v jednoduchosti je krása a raději pořídit klasické jídelní příbory.

Mnoho lidí se nechá zlákat netradičními sadami příborů, které jsou sice zajímavé, ale z hlediska uživatelského komfortu už poněkud pokulhávají. Kvůli nejrůznějším ozdobným prvkům se příbory mnohdy velmi špatně drží a jednoduchá není ani jejich údržba. V obchodech jsou k vidění také příbory s barevnou rukojetí. Jedná se sice o netradiční prvek, ale pravdou je, že barevné příbory lze později jen velmi obtížně barevně sladit s talíři, prostíráním a podobně. Všeho moc totiž škodí… Také vězte, že podobné výrazné prvky na vašem jídelním stole se vám nejspíš velmi brzo okoukají a vy se začnete poohlížet po jiných příborech dřív, než byste se nadáli.

Pamatujte také na to, že není od věci pořídit si rovnou dvě sady příborů v jednotném designu. Jinak se vám může snadno stát, že se vám neustále bude nedostávat například kávových lžiček nebo jídelních nožů… neustálé vytahování chybějícího kusu z myčky může být totiž pěkně otravné! Vhodné také je ujistit se, že příbory lze mýt v myčce. Rovněž je žádoucí příbory utírat dosucha, aby si zachovaly svůj pěkný vzhled.

Pojďte se už tedy podívat na můj žebříček příborových sad v elegantním, nadčasovém provedení, za které se rozhodně nebudete muset stydět ani před tou nejvzácnější návštěvou!

Přehled nejlepších příborových sad

Sada příborů Tescoma Classic

Sada příborů Tescoma Classic
Větší obrázek na MALL.cz

V žebříčku rozhodně nemohou chybět příbory značky Tescoma. Elegantním designem zaujme sada jídelních příborů Tescoma Classic, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní nerezové oceli. Jedná se o velmi nadčasové příbory, které se vám ani po letech používání neomrzí. Sada obsahuje 6 nožů, 6 vidliček, 6 polévkových lžic a 6 kávových lžiček. Příbory jsou zabaleny v dárkové krabičce. Na sadu příborů se vztahuje 5letá záruka. Příbory se vyznačují velmi dobrým poměrem kvality a ceny. I po mytí v myčce si zachovávají pěkný vzhled. Jedná se o vkusné příbory, které se vyznačují elegantním, jednoduchým designem. Zároveň jsou dostatečně robustní, aby se s nimi dobře manipulovalo.

Výhody příborové sady Tescoma Classic

 • Velmi elegantní a vkusný vzhled
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Dárkové balení
 • Pětiletá záruka

Nevýhody příborové sady Tescoma Classic

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Sada příborů Fiskars

Sada příborů Fiskars
Větší obrázek na MALL.cz

Příborová sada Fiskars sestává z lesklých příborů pro 6 osob. Jedná se o působivé propojení designu a funkčnosti. Sada obsahuje 24 kusů příborů (6 nožů, 6 vidliček, 6 polévkových lžic a 6 kávových lžiček). Příbory jsou vyrobeny z vysoce kvalitní japonské nerezové oceli. Designovým tvůrcem je Tobias Jacobsen. Díky ergonomickému tvaru se příbory velmi příjemně drží a dobře se s nimi manipuluje. Příbory je možné mýt v myčce nádobí. Rovněž se velmi dobře drží.

Výhody příborové sady Fiskars

 • Elegantní design
 • Kvalitní japonská nerezová ocel
 • Komfortní užívání
 • Dárkové balení

Nevýhody příborové sady Fiskars

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Sada příborů Lamart ELITE LT5004

Sada příborů Lamart ELITE LT5004
Větší obrázek na MALL.cz

Sada klasických příborů Elite se vyznačuje elegantním, leč zajímavým designem. Sada příborů sestává z 24 kusů, konkrétně 6 nožů, 6 vidliček, 6 polévkových lžic a 6 kávových lžiček. Příbory jsou vyrobeny z prvotřídní nerezové oceli 18/10. Na příbory se vztahuje tříletá záruka. Lze je mýt v myčce nádobí, vhodné je příbory vždy utřít dosucha. Příbory zaujmou pěkným vzhledem a také se velmi dobře drží. Nože jsou dostatečně pevné a odolné, vidličky a lžičky se mohou při nešetrném zacházení ohýbat. Jedná se však o sadu příborů nabízející dobrý poměr ceny a kvality.

Výhody příborové sady Lamart ELITE LT5004

 • Prvotřídní nerezová ocel
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Elegantní design
 • Možnost mytí v myčce nádobí

Nevýhody příborové sady Lamart ELITE LT5004

 • Méně robustní provedení, příbory náchylné k ohýbání

>> Zjistit aktuální cenu

Sada příborů Monix London

Sada příborů Monix London
Větší obrázek na MALL.cz

Příborová sada Monix London zaujme elegantním provedením, zejména pak širokou, oválnou úchopovou částí, která je zakončena netradiční kovovou slzou. Příbory se velmi příjemně drží. Vyrobenou jsou z kvalitní nerezové oceli 18/C. V nejtenčím bodě ocel dosahuje tloušťky 2,5 milimetrů. Sada obsahuje 6 nožů, 6 vidliček, 6 polévkových lžic a 6 kávových lžiček.

Výhody příborové sady Monix London

 • Elegantní provedení
 • Zajímavé zakončení
 • Kvalitní nerezová ocel
 • Pevné provedení

Nevýhody příborové sady Monix London

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Sada příborů Berndorf-Sandrik CARO

Sada příborů Berndorf-Sandrik CARO
Větší obrázek na MALL.cz

Příborová sada Caro se vyznačuje elegantním designem, který zaujme zejména decentním vzorkem na okrajích. Díky tomu se hodí ke klasickým jídelním sadám. Příbory jsou vyrobené z kvalitní nerezové oceli 18/C, která je leštěná. Sada obsahuje 6 nožů, 6 vidliček, 6 polévkových lžic a 6 kávových lžiček. Nevýhodou je náchylnost k usazování nečistot a černání v místě, kde se nachází vzorek.

Výhody příborové sady Berndorf-Sandrik CARO

 • Kvalitní nerezová ocel
 • Elegantní design
 • Decentní vzorek na okrajích
 • Nízká pořizovací cena

Nevýhody příborové sady Berndorf-Sandrik CARO

 • Náchylnost k černání

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ příborové sady Počet kusů Materiál Mytí v myčce Cenové rozmezí Aktuální cena
Sada příborů Tescoma Classic 24 ks nerezová ocel ano 1000–1400 Kč zjistit aktuální cenu
Sada příborů Fiskars 24 ks nerezová ocel ano 2000–2200 Kč zjistit aktuální cenu
Sada příborů Lamart ELITE LT5004 24 ks nerezová ocel ano 700–1100 Kč zjistit aktuální cenu
Sada příborů Monix London 24 ks nerezová ocel ano 1100–1500 Kč zjistit aktuální cenu
Sada příborů Berndorf-Sandrik CARO 24 ks nerezová ocel ano 500–800 Kč zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších sad jídelních příborů

Která sada příborů vás nejvíce zaujala? Z celkového srovnání s ohledem na funkčnost a cenu vychází nejlépe sada příborů Tescoma Classic, která je charakteristická elegantním provedením a použitím kvalitní nerezové oceli. Jestliže pro vás není překážkou ani vyšší cena, potom vás jistě nezklame sada příborů Fiskars vyrobené z prvotřídní nerezové oceli. Mně padla do oka sada příborů Monix London se zajímavým, netradičním detailem na držadlech. Potěšila mě také doprava zdarma na Mall.cz, takže v mém nákupním košíku nakonec skončily rovnou dvě sady těchto příborů. A musím říct, že tyto příbory mě rozhodně ani v nejmenším nezklamaly!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *