Test: Nejlepší jídelní sety

Rate this post

Společné jídlo je v dnešní hektické době jednou z mála příležitostí, kdy se pohromadě sejde celá rodina. Jak vytvořit správné podmínky pro pravidelné společné stolování? Odpovědí je jídelní sestava, která bude nejen pěkná na pohled, ale především bude plnit svou funkci a nabídne všem stolovníkům komfortní posezení. I mě nedávno čekalo vybírání nového nábytku do jídelního koutu. Už od začátku se mi jídelní sestavy jevily jako vhodnější než samostatný stůl a židle, proto se na ně můj výběr zaměřil hned od začátku. Podívejte se i vy na mé horké kandidáty a jejich srovnání!

Společné stolování je obtížné, až nemožné zejména v případě, že rodina nemá k dispozici prostorný jídelní stůl a pohodlné židle. A nemusíte mít k dispozici rovnou celou místnost, stačí pěkný kout, ve kterém se bude jídelní sestava dobře vyjímat. Uvidíte, že všichni členové vaší rodiny se budou u prostřeného stolu scházet mnohem raději!

Tipy pro výběr jídelní sestavy

Výběr jídelní sestavy by se měl samozřejmě odvíjet od vzhledu celého prostoru, ať už jídelního koutu, nebo samostatné jídelny. Zatímco některému interiéru bude „slušet“ jídelní set v klasickém designu, v jiném koutě se bude mnohem lépe vyjímat moderní jídelní sestava. Nutno podotknout, že stále velmi oblíbený je masivní nábytek, jídelní sety nevyjímaje. Netřeba se však bát ani nábytku z MDF nebo lamina, který bývá doplněn o pohodlné čalounění. A právě pohodlí by mělo hrát při výběru nábytku pro společné stolování neméně důležitou roli!

Jistě, můžete si vybrat vysoce moderní nábytek, ale při prvním usazení k novému stolu by vás mohlo čekat nemilé překvapení… Moderní židle jsou totiž mnohdy velmi nepohodlné, zejména při delším sezení. Proto se zaměřte i na tento aspekt. Vypadá opěradlo pohodlně? Je výška sedu správná? Nebude čalounění nepříjemné na dotek? I na tyto otázky je vhodné před nákupem odpovědět…

Přehled nejlepších setů do jídelen a jídelních koutů

Jídelní set MIUNCHEN

Jídelní set MIUNCHEN
Větší obrázek na MALL.cz

Sestava nábytku MIUNCHEN sestává z jídelního stolu a dvou prostorných lavic. Jedná se tak o netradiční řešení vhodné do moderních jídelen a jídelních koutů. Ke stolu se pohodlně usadí až šest osob. Jídelní set je vyroben z kvalitní LTD (o šířce 22 milimetrů) v oblíbeném dekoru dub sonoma, který je velmi moderní a příjemný na pohled. Rozměry stolu jsou 140×80×75 centimetrů, rozměry lavice 140×37×45 centimetrů. Nosnost lavice je 180 kilogramů. Součástí jídelní sady nejsou podsedáky. Jídelní je dodávána v rozmontovaném stavu, celkově se jedná o dva balíky o váze 78 kilogramů.

Výhody jídelního setu Miunchen

 • Moderní dekor dub sonoma
 • Elegantní, nadčasový design
 • Dostatek místa k sezení pro 6 osob
 • Příznivá pořizovací cena

Nevýhody jídelního setu Miunchen

 • Méně odolný materiál

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní set MAHU

Jídelní set MAHU
Větší obrázek na MALL.cz

Sestava do jídelny MAHU je tvořena jídelním stolem a 4 židlemi. Jídelní stůl je rozkládací, takže jej lze využít při stolování většího počtu osob. Oblíbený dekor dub sonoma působí elegatním, útulným dojmem. Nohy stolu jsou vyrobeny z laminované MDF a deska z lamina s ABS hranou. Rozměry stolu jsou 118–158×75×76 centimetrů. Židle jsou vyrobeny z bukového masivu, který je doplněn o čalounění. Použitá textilie v hnědém odstínu je poměrně odolná a zároveň se velmi dobře udržuje. Rozměry židlí jsou 45×51×90 centimetrů, výška sedu je 47 centimetrů. Jídelní sestava je dodávána v rozloženém stavu, přičemž je tvořena 3 balíky o celkové hmotnosti 38 kilogramů.

Výhody jídelního setu Mahu

 • Rozkládací jídelní stůl
 • Stabilní židle s polstrováním
 • Moderní, elegantní design
 • Oblíbený dekor dub sonoma

Nevýhody jídelního setu Mahu

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní set JSJSAUT-5000 BUK3

Jídelní set JSJSAUT-5000 BUK3
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní sestava JSAUT-5000 BUK3 je vyrobena z bukového masivu, který je stále velmi oblíbený. Deska stolu je tvořena luxusní dýhou. Rozměry stolu jsou 120×75×75 centimetrů, rozměry židle 45×51,5×100 centimetrů, výška sedu činí 48 centimetrů. Jídelní sestava je demontovaná, ale její montáž není nijak obtížná. Jedná se o tři balíky o hmotnosti 45,5 kilogramů.

Výhody jídelního setu JSJSAUT-5000 BUK3

 • Kvalitní borovicový masiv
 • Moderní designové provedení
 • Pohodlné čalounění
 • Nenáročná údržba

Nevýhody jídelního setu JSJSAUT-5000 BUK3

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní set J8849-I

Jídelní set J8849-I
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní set J8849-I je vyroben z borovicového masivu, který se těší neutuchající oblibě. Borovicový masiv se vyznačuje jednoduchou údržbou a také dlouhotrvajícím pěkným vzhledem. Masiv borovice v lakované úpravě je navíc velmi odolný a dostatečně robustní. Sestava je tvořena prostorným stolem a čtyřmi pohodlnými židlemi, které nabízí pohodlné posezení i po delší dobu. Rozměr stolu je 118×75×73 centimetrů, židle má rozměry 41×42×91 centimetrů, výška sedu činí 45 centimetrů. Sestava je dodávána demontovaná, je tvořena jedním balíkem o váze 33 kilogramů.

Výhody jídelního setu J8849-I

 • Robustní provedení
 • Pohodlné sezení
 • Odolný borovicový masiv
 • Klasický nadčasový design

Nevýhody jídelního setu J8849-I

 • Obtížnější manipulace

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní set ESSPRYT

Jídelní set ESSPRYT
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní sestava ESSPYRT tvořená stolem a čtyřmi židlemi se vyznačuje jednoduchým designem, který je dán kombinací kovu černé barvy a dřeva (MDF) v dekoru ořech. Rozměry stolu jsou 75×110×70 centimetrů. Rozměry židle jsou 83×36×44 centimetrů. Výška sedu je 45 centimetrů. Sestava o hmotnosti 27 kilogramů je samozřejmě dodávána v rozloženém stavu, ale její montáž je poměrně jednoduchá.

Výhody jídelního setu Esspryt

 • Příznivá pořizovací cena
 • Elegantní kombinace dřeva a kovu
 • Moderní dekor ořech
 • Snadná manipulace

Nevýhody jídelního setu Esspryt

 • Nemožnost rozložení stolu

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model jídelního setu Počet míst Materiál Barva Rozkládání Cenové rozmezí Aktuální cena
Jídelní set MIUNCHEN 4–6 osob lamino dub sonoma ne 3000–3500 Kč zjistit aktuální cenu
Jídelní set MAHU 4 osoby lamino/MDF dub sonoma ano 7500–8000 Kč zjistit aktuální cenu
Jídelní set JSJSAUT-5000 BUK3 4 osoby masiv buk ne 6500–7000 Kč zjistit aktuální cenu
Jídelní set J8849-I 4 osoby masiv borovice ne 4000–4500 Kč zjistit aktuální cenu
Jídelní set ESSPRYT 4 osoby kov/MDF ořech/černá ne 3500–4000 Kč zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších jídelních setů

Stále ještě přemýšlíte, která jídelní sestava bude pro vaši rodinu ideální volbou? Pro milovníky klasického designu je ideálním kandidátem jídelní set J8849-I, který je navíc vyroben z nenapodobitelného masivu. Preferujete-li však spíše moderní nábytek, potom by vaší pozornosti neměl jídelní set MIUNCHEN, který poněkud netradičně nabízí posezení na prostorných lavicích. Mně do oka padnul jídelní set MAHU v elegantním provedení a příjemném dekoru. A musím podotknout, že doprava zdarma na Mall.cz mě velmi příjemně potěšila.

3 replies to Test: Nejlepší jídelní sety

 1. Velmi dobré stoly. Nyní najděte ty v Brně. Dodávka pravděpodobně nebude levná …

 2. velmi dobře vypadají sety jídelních židlí ve skandinávském stylu..a mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, že jsou jednoduché svým provedením, při tom vypadají fakt moderně..jídelní sety židlí alá skandinavia pak mohou být překvapivě za moc pěkné ceny a hodí se jak do kuchně, tak do jídelny-

  https://www.trendie.cz/jidelni-sety/

 3. Musím říct, že hned ten druhý jídelní set se mi moc líbí- dřevo v interiéru působí opravdu hezky a dodává takový pocit útulnosti. Já mám doma set z https://in-nabytek.cz/1657-jidelni-sety a je to něco podobného, i když ve světlejší variantě stolu a židlí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *