Test: Nejlepší jídelní stoly

Rate this post

Společné stolování je mnohdy jediná chvíle během dne, kdy se celá rodina sejde pohromadě. Proto by měl být dostatečně prostorný jídelní stůl součástí každé domácnosti. Je tedy až s podivem, v kolika rodinách bychom nenašli stůl, ke kterému se pohodlně usadí všichni členové rodiny a stráví příjemné chvíle při společném jídle a konverzaci.

A podle čeho jídelní stůl vybrat? Důležité samozřejmě je, aby stylově zapadnul do daného interiéru. Byl by určitě nesmysl postavit klasický masivní stůl do moderního, velmi minimalistického interiéru. A naopak moderní skleněný stůl bude působit nepatřičně v klasické jídelně, které vévodí hřejivé dřevěné tóny. Ovšem ještě důležitější je to, aby se u jídelního stolu všichni členové vaší rodiny cítili příjemně a rádi u něj trávili společné chvíle. Proto se zaměřte zejména na jeho velikost. Podstatné je, aby měl každý dostatek prostoru, ale zároveň dbejte na to, aby bylo dost místa na pohyb kolem stolu a prostor nepůsobil příliš stísněně. Zejména v domácnosti s malými dětmi se také vyplatí zvážit, jak náročná bude údržba nového jídelního stolu. Skleněný stůl se vám může líbit sebevíc, ale pokud jej budete muset bez ustání leštit, už z něj tak nadšení nejspíš nebudete…

I já jsem nedávno stála před podobným úkolem, proto jsem si vytipovala několik žhavých kandidátů, na které jsem se poté zaměřila podrobněji. Podívejte se na mé vlastní srovnání jídelních stolů. Věřím, že vám také poslouží při výběru ideálního jídelního stolu pro celou vaši rodinu!

Podrobný přehled nejlepších jídelních stolů

Jídelní stůl Olivier

Jídelní stůl Olivier
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní stůl Olivier nabízí dostatek prostoru pro společné stolování čtyřčlenné rodiny. Je vyrobený z chromované oceli, která je doplněna o skleněnou desku. Stůl nelze rozložit, ale je doplněn o praktickou poličku pro odkládání prostírání, ubrousků a podobně. Na výšku jídelní stůl měří 75 centimetrů, dlouhý je 119 centimetrů a jeho šířka je 69 centimetrů. K tomuto typu jídelních stolů se nejvíce hodí kovové židle s koženým nebo koženkovým čalouněním. Tento stůl se hodí do moderních interiérů, například do jídelen a jídelních koutů zařízených v industriálním stylu. Stůl není složen, ale jeho montáž není nijak náročná.

Výhody jídelního stolu Olivier

 • Příznivá pořizovací cena
 • Praktická odkládací polička
 • Luxusní kombinace skla a chromované oceli
 • Ideální pro doplnění o koženkové židle

Nevýhody jídelního stolu Olivier

 • Náročnější údržba

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní stůl Jamie

Jídelní stůl Jamie
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní stůl Jamie je vhodný pro pohodlné stolování čtyř osob. Je charakteristický elegantním designem s důrazem na jednoduchost a nadčasovost. Samozřejmostí je maximální stabilita díky centrální podnoži, jež je tvořena čtyřmi spojenými nohami. Luxusní kulatý stůl má průměr 110 centimetrů, jeho výška je 75 centimetrů a hmotnost 29 kilogramů. Deska stolu je vyrobena z MDF a je lakovaná černým lakem. Ocelová centrální podnož je opatřena povrchovou úpravou v podobě černého laku. Nechybí ani čtyři chrániče podnože bránící poškrábání.

Výhody jídelního stolu Jamie

 • Elegantní kulatý tvar
 • Luxusní černé provedení
 • Dostatečná stabilita
 • Chrániče proti poškrábání podlahy

Nevýhody jídelního stolu Jamie

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní stůl Priscilla

Jídelní stůl Priscilla
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní stůl Priscilla na první pohled zaujme luxusním bílým provedením, díky němuž se hodí téměř do jakéhokoli interiéru. Velké rodiny si jej oblíbí díky dostatečně velkým rozměrům, ale stejně tak nelze ponechat stranou jeho odolnost. Stolová deska je tvořena voštinovou deskou, která v sobě spojuje řadu výhod (tvrdý recyklovaný karton, nízká hmotnost, stoprocentně recyklovatelná). Zachovává si tak stálý tvar a nábytek z tohoto materiálu se rovněž velmi snadno sestavuje. Výška stolu je 75 centimetrů, šířka 120 centimetrů a hloubka 80 centimetrů. Dosahuje hmotnosti 17 kilogramů. Stůl je dodáván v demontovaném stavu, ale jeho montáž je velmi jednoduchá, bez nutnosti použít nářadí.

Výhody jídelního stolu Priscilla

 • Elegantní jednoduchý vzhled
 • Luxusní bílé provedení
 • Vysoká pevnost
 • Snadná montáž

Nevýhody jídelního stolu Priscilla

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní stůl Gracjan

Jídelní stůl Gracjan
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní stůl Gracjan je určen pro pohodlné stolování 4 až 6 osob. K výrobě stolu byly použité laminované MDF desky. Stůl zaujme oblíbeným dekorem dub sonoma, který působí velmi příjemným, útulným dojmem. Velkou výhodou tohoto stolu je možnost rozložení a vytvoření dalších míst ke stolování, například pro návštěvu. Šířka stolu je 80 centimetrů, po rozložení je to celých 160 centimetrů. Hloubka stolu je 80 centimetrů a jeho výška činí 76 centimetrů. Stůl je dodáván v demontovaném stavu, ale jeho sestavení je velmi jednoduché.

Výhody jídelního stolu Gracjan

 • Příjemná dřevěný dekor
 • Možnost rozložení
 • Elegantní design
 • Vhodný pro velkou rodinu

Nevýhody jídelního stolu Gracjan

 • Menší stabilita při rozložení

>> Zjistit aktuální cenu

Jídelní stůl Maurycy

Jídelní stůl Maurycy
Větší obrázek na MALL.cz

Jídelní stůl Maurycy je ideální pro 4 až 6 osob. Lze jej velmi snadno rozložit a získat tak opravdu prostorný jídelní stůl. K výrobě stolu byly použity laminované MDF desky. Díky dekoru dub sonoma stůl působí velmi příjemným dojmem. Nespornou výhodou je možnost stůl v případě potřeby rozložit. Šířka stolu je 118 centimetrů, po rozložení je to celých 158 centimetrů. Hloubka stolu činí 75 centimetrů a jeho výška je 76 centimetrů. Stůl je dodáván v demontovaném stavu, ale jeho montáž je velmi jednoduchá.

Výhody jídelního stolu Maurycy

 • Oblíbený dekor dub sonoma
 • Možnost rozložení
 • Pohodlné sezení až pro šest osob
 • Nenáročná údržba

Nevýhody jídelního stolu Maurycy

 • Méně odolný materiál

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model jídelního stolu Tvar Barva Materiál Počet osob Rozkládání Cenové rozmezí
Jídelní stůl Olivier obdélníkový čirá sklo/kov 4 ne 1800–2200 Kč
Jídelní stůl Jamie kulatý černá MDF desky 4 ne 4000–4500 Kč
Jídelní stůl Priscilla obdélníkový bílá matná voština 4 ne 3900–4300 Kč
Jídelní stůl Gracjan čtvercový/obdélníkový dub sonoma lamino 4/6 ano 2500–3000 Kč
Jídelní stůl Maurycy obdélníkový dub sonoma lamino 4/6 ano 2400–3000 Kč

Celkové hodnocení nejlepších jídelních stolů

Pomohlo vám srovnání oblíbených jídelních stolů, které jsou vhodné i pro početnější rodiny? Jestliže si stále nemůžete vybrat, tak věřím, že vás určitě nezklame jídelní stůl Gracjan , který je po rozložení opravdu prostorný. Milovníky moderního designu zase potěší pohled na luxusní jídelní stůl Priscilla v elegantním bílém provedení a nadčasovém, jednoduchém designu.

Mně nejvíce padnul do oka jídelní stůl Jamie, který mi připadá poněkud netradiční už kvůli kulatému tvaru, ale stejně tak mě zaujala černá barva, která působí velmi luxusním dojmem. A příjemným završením celého nákupu byla doprava zdarma na Mall.cz!

 

3 replies to Test: Nejlepší jídelní stoly

 1. Moc se mi líbí ten první skleněný stůl- ten by byl do naší kuchyně jako dělaný. Nevíte ale někdo, kde sehnat větší? Podobný jsem našla tady https://v-nabytek.cz/1651-jidelni-stoly ale opravdu bych potřebovala něco většího a ideálně stůl, který je rozkládací.

 2. Už nějakou dobu se dívám právě po novém nábytku do naší jídelny a abych pravdu řekl, tak se mi toho zatím moc nelíbilo. Hlavně se bojím toho, že by se to tam prostě nehodilo. Proto jsem dostal takový nápad – že bych vybavení jídelny nechal na nějakém bytovém architektovi, třeba na http://www.pwinterier.cz/ Má s tím někdo zkušenost? Je to dobrý nápad? Díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *