Test: Nejlepší zahradní nůžky

Rate this post

Hledáte šikovného pomocníka na drobné zahradní práce? Ve vaší zahradnické výbavě by rozhodně neměly chybět spolehlivé zahradní nůžky, které umožní přesnou práci při péči o zahradní porost. Vězte, že se správným vybavením je práce na zahradě mnohem příjemnější, to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti! Vězte, že upraveným keřům a stromků už nebude nic stát v cestě!

Výběr vhodného nástroje pro údržbu stromů není jednoduchý. Podívejte se proto nejprve na to, jaké možnosti se vám při nákupu zahradního náčiní v současné době nabízí a kteří pomocníci vám práci na zahradě maximálně usnadní.

Užitečné zahradní nástroje a jak je vybrat

Pilky jsou určeny k řezání větví s průměrem přesahujícím 50 milimetrů. Řezání větví je díky nim velmi snadné, stejně jako prosvětlování korun stromů. Dvouruční nůžky jsou určeny ke stříhání větví, jejichž průměr není větší než 55 milimetrů. Univerzální teleskopické zahradní nůžky bez problémů dosáhnou do korun stromů a hustých keřů, navíc umožňují stříhání větví o větším průměru. Jednoruční zahradní nůžky jsou díky ergonomickému tvaru velmi oblíbené. Poradí si s větvemi do průměru 26 milimetrů. Dvoučepelové umožňují stříhání blízko kmene stromu, neboť obě čepele se při střihu zatlačují do dřeva. Výsledkem je hladký řez. Dvoučepelové nůžky jsou vhodné ke stříhání čerstvého dřeva. Jednočepelové nůžky nedovolují stříhání blízko kmene stromu. Jsou vhodné ke stříhání tvrdých a suchých větví.

A nyní se už podívejte na srovnání nejlepších jednoručních zahradních nůžek, se kterými vám práce na zahradě půjde dobře od ruky! Které zahradní nůžky padnou do vaší ruky jako ulité?

Přehled nejlepších zahradních nůžek

Zahradní nůžky Fiskars PROFI P90 111960

Zahradní nůžky Fiskars PROFI P90 111960
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní nůžky Fiskars 111960 s maximálním průměrem střihu 26 milimetrů a speciálně zakalenou horní čepelí zajišťují precizní a komfortní práci i po delší dobu. Disponují ergonomickými držadly, která jsou opatřena měkkým povrchem pro tlumení nárazů. Nůžky jsou rovněž opatřeny zářezem pro stříhání drátů a nechybí ani regulovatelný přítlak čepelí se zámkem. Nůžky jsou dlouhé 23 centimetrů, váží 265 gramů. Na tyto zahradnické nůžky se vztahuje pětiletá záruka.

Výhody zahradních nůžek Fiskars PROFI P90 111960

 • Ergonomická držadla s měkkým povrchem pro tlumení nárazů
 • Zářez pro stříhání drátů
 • Regulovatelný přítlak čepelí se zámkem
 • Speciálně zakalená horní čepel

Nevýhody zahradních nůžek Fiskars PROFI P90 111960

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní nůžky Fieldmann FZNR 1001

Zahradní nůžky Fieldmann FZNR 1001
Větší obrázek na MALL.cz

Ve výčtu nemůže chybět ani zastoupení značky Fieldmann. Zahradní nůžky Fieldmann FZNR 1001 v černozelené barvě jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli. Vhodné jsou k přesnému tvarování keřů, neboť umožňují velmi přesnou práci. Samozřejmostí je ergonomicky tvarovaná rukojeť, takže ani při delší práci vás nebudou bolet ruce. Nůžky měří 18,5 centimetrů a maximální průměr střihu je 8 milimetrů.

Výhody zahradních nůžek Fieldmann FZNR 1001

 • Příznivá pořizovací cena
 • Precizní stříhání
 • Komfortní manipulace
 • Kvalitní nerezová ocel

Nevýhody zahradních nůžek Fieldmann FZNR 1001

 • Jednočepelové zahradní nůžky

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní nůžky Asist

Zahradní nůžky Asist
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní nůžky Asist v černozeleném provedení jsou dostupné ve dvou různých velikostech. Sada sestává ze dvou modelů zahradnických nůžek. Větší nůžky měří 21 centimetrů, čepel je dlouhá 7 centimetrů. Menší nůžky jsou dlouhé 15,5 centimetrů a čepel dosahuje délky 5 centimetrů. Nůžky se vyznačují velmi dobrým poměrem kvality a ceny. Menší nůžky ocení zejména ženy s drobnýma rukama. Komfort při delším stříhání ještě zvyšuje ergonomicky tvarovaná rukojeť.

Výhody zahradních nůžek Asist

 • Příznivá pořizovací cena
 • Velmi dobrý poměr kvality a ceny
 • Ergonomicky tvarovaná rukojeť
 • Dvoje zahradní nůžky v sadě

Nevýhody zahradních nůžek Asist

 • Méně precizní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní nůžky Gardena Classic 8754

Zahradní nůžky Gardena Classic 8754
Větší obrázek na MALL.cz

Dvoučepelové zahradnické nůžky Gardena Classic 8754 umožňují maximální průměr střihu 18 milimetrů. Nůžky se vyznačují velkou stříhací silou, ideální jsou ke stříhání květin a mladých výhonků. Důležitý je precizní výbrus nože. Horní břit i spodní břit jsou opatřeny antiadhezivním povlakem. Ergonomicky tvarované rukojeti zaručují komfortní práci. Přínosné jsou také dvě uchopovací pozice. Nechybí ani žlábek pro odvod mízy a odřezávač drátu. Bezpečnostní zámek s jednoruční obsluhou zaručuje bezpečné skladování. Na tyto nůžky se vztahuje záruka o délce 25 let.

Výhody zahradních nůžek Gardena Classic 8754

 • Dlouhá záruční lhůta (25 let)
 • Břity a antiadhezivním povlakem
 • Precizní výbrus
 • Žlábek pro odvod mízy a odřezávač drátu

Nevýhody zahradních nůžek Gardena Classic 8754

 • Menší průměr střihu (18 milimetrů)

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní nůžky Fiskars 111610

Zahradní nůžky Fiskars 111610
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní nůžky Fiskars 111610 umožňují aretaci čepelí a jejich nastavení podle aktuální potřeby. Průměr střihu činí 24 milimetrů, nůžky jsou dlouhé 208 milimetrů. Váží 195 gramů. Jedná se o víceúčelové nůžky se stavitelným rozevřením čepelí. Nůžky zaručují snadný střih nejen tenkých větví, ale také silnějších větví, a to až do průměru 24 milimetrů. O komfort při práci se postarají pohodlná držadla. Zámek umožňuje bezpečné skladování. Na zahradní nůžky se vztahuje pětiletá záruka.

Výhody zahradních nůžek Fiskars 111610

 • Komfortní držení
 • Nastavitelnost šířky střihu
 • Zámek pro bezpečné skladování
 • Pětiletá záruka

Nevýhody zahradních nůžek Fiskars 111610

 • Mírně vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Model zahradních nůžek Počet kusů Typ Délka Průměr střihu Hmotnost Aktuální cena
Zahradní nůžky Fiskars PROFI P90 111960 1 ks jednočepelové 230 mm 26 mm 0,265 kg zjistit aktuální cenu
Zahradní nůžky Fieldmann FZNR 1001 1 ks jednočepelové 185 mm     zjistit aktuální cenu
Zahradní nůžky Asist 2 ks jednočepelové 210 mm     zjistit aktuální cenu
Zahradní nůžky Gardena Classic 8754 1 ks dvoučepelové 190 mm 18 mm 0,130 kg zjistit aktuální cenu
Zahradní nůžky Fiskars 111610 1 ks dvoučepelové 208 mm 24 mm 0,192 kg zjistit aktuální cenu

Celkové hodnocení nejlepších zahradních nůžek

Už máte jasno v tom, které zahradní nůžky rozšíří vaši zahradní výbavu? Jestliže ještě stále tápete, potom vám jistě velmi dobře poslouží zahradní nůžky Asist. Tato sada dvou různých zahradních nůžek je velmi všestranná. Pro náročné zahradníky a profesionály jsou jako stvořené zahradní nůžky Fiskars 111610, které jsou dvoučepelové a je možné je zaaretovat. Mně nejvíce zaujaly zahradní nůžky Gardena Classic 8754, které jsou rovněž dvoučepelové a zároveň jsou velmi lehké, takže se s nimi velmi snadno manipuluje. Už se nemůžete dočkat, až keře na vaší zahradě konečně vytvarujete do požadovaného tvaru? S novými zahradními nůžkami to jistě půjde jedna radost!

One reply to Test: Nejlepší zahradní nůžky

 1. Připadá mi to jako reklama na Fiskars. Jistě se u nás prodává víc značek než čtyři. Co třeba Bahko, nebo Felco?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *