Test – nejlepší zahradní lavice

Rate this post

Jak na zahradě vytvořit příjemné posezení, které bude navíc všestranně využitelné? Odpověď nabízí zahradní lavice, které můžete libovolně přemísťovat a využít je tak při zahradní oslavě, u bazénu, na terase, v zimní zahradě a podobně. Mně při výběru dobře posloužilo vlastnoruční srovnání, o které se s vámi s radostí podělím.

Bát se nemusíte ani exotických dřevin, které se vyznačují dobrou odolností a zajímavým vzhledem.

Odpověď přináší zahradní lavice, které se vyznačují jednoduchým designem, díky němuž zapadnou do každé zahrady a vytvoří zde příjemný kout lákající k posezení. I zdánlivě obyčejný zahradní nábytek lze ozvláštnit pomocí barevných sedáků a polstrování.

Při výběru zahradního nábytku je třeba věnovat pozornost nejen jeho vzhledu, ale také materiálu a samotné konstrukci. Je dostatečně pevná a odolná? Zachovává si barvy?

Přehled nejlepších zahradních lavic

Zahradní lavice Rojaplast LUISA

Rojaplast LUISA
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní lavice Rojaplast Luisa je vyrobena z lakovaného borovicového dřeva. Rozměry lavice jsou 170×56×110 centimetrů. Hmotnost lavičky je 21 kilogramů. FSC certifikace je zárukou kvality použitého materiálu. Precizní zpracování zaručuje dlouhou životnost a maximální odolnost. Je možné pořídit další komponenty a vytvořit set zahradního nábytku přesně podle vašich představ.

Výhody Rojaplast LUISA

 • Elegantní vzhled
 • Všestranné použití
 • Vysoká odolnost a dlouhá životnost
 • Možné doplnění o další komponenty

Nevýhody Rojaplast LUISA

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní lavice Happy Green CLASSIC

Happy Green CLASSIC
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní lavička Happy Green CLASSIC je vyrobena z kombinace dubu a litiny, takže vyniká mimořádnou odolností. Rozměry lavičky jsou 113×52×74 centimetrů. Nosnost lavice je 150 kilogramů a její váha je 18 kilogramů. Lavička je vhodná spíše na kratší posezení, neboť je poměrně malá. Velmi dobře dotvoří posezení pod stromy, před domem a podobně. Tato lavice zaujme zejména klasickým provedením, díky němuž navodí příjemnou parkovou atmosféru. Vaše zahrada tak bude rázem vypadat mnohem upraveněji!

Výhody Happy Green CLASSIC

 • Nízká pořizovací cena
 • Klasický design
 • Oblíbená kombinace dubu a litiny
 • Vysoká odolnost proti rozmarům počasí

Nevýhody Happy Green CLASSIC

 • Menší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní lavice Allibert CORFU LOVE SEAT MAX

Allibert CORFU LOVE SEAT MAX
Větší obrázek na MALL.cz

Moderní zahradní lavice Allibert CORFU LOVE SEAT MAX nabídne pohodlné posezení třem osobám.  Je vyrobena z lisovaného plastu, který je imitací oblíbeného umělého ratanu. Díky tomuto materiálu je zahradní lavice mimořádně odolná. Vyznačuje se také barevnou stálostí. Zaujme také elegantním barevným provedením. Konstrukce je tmavě hnědá a pohodlné sedáky, které jsou její součástí, jsou šedohnědé. Nosnost lavice činí 330 kilogramů a její hmotnost je 18 kilogramů. Rozměry činí 182×79×70 centimetrů. Hloubka sedu je 49 centimetrů a opěradlo měří 45 centimetrů. Výhodou tohoto nábytku je jeho mimořádná odolnost. Je možné nechat jej na zahradě nebo terase po celý rok, i během mrazivých dní. Rovněž se velmi snadno udržuje.

Výhody Allibert CORFU LOVE SEAT MAX

 • Snadná údržba
 • Variabilní použití
 • Elegantní vzhled
 • Mimořádná odolnost

Nevýhody Allibert CORFU LOVE SEAT MAX

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní lavice Hecht CLASSIC

Hecht CLASSIC
Větší obrázek na MALL.cz

Lavička Hecht CLASSIC je vyrobena z tvrdého akátového dřeva, které se vyznačuje velmi dobrou odolností a dlouhou životností. Nosnost lavičky je 300 kilogramů, rozměry jsou 61×158×89 centimetrů. Akátové dřevo je navíc velmi pěkné na pohled a působí příjemným hřejivým dojmem. Pro větší pohodlí lze lavici doplnit o sedáky, zejména na terase, u bazénu a podobně.

Výhody zahradní lavice Hecht CLASSIC

 • Odolné akátové dřevo
 • Příjemný teplý odstín
 • Vysoká nosnost zahradní lavice
 • Dlouhá životnost

Nevýhody zahradní lavice Hecht CLASSIC

 • Méně robustní provedení

>> Zjistit aktuální cenu

Zahradní lavice Fieldmann FDZN 4013

Fieldmann FDZN 4013
Větší obrázek na MALL.cz

Zahradní lavice Fieldmann FDZN 4013 je vyrobena z akácie, což je tvrdé dřevo pocházející z tropických asijských nebo jihoamerických lesů. Tento druh dřeva je charakteristický dlouhou životností. Rozměry lavičky jsou 85×57×122 centimetrů. Na lavici se mohou pohodlně posadit 2–3 osoby. Je vhodná například na terasu, před dům, ale samozřejmě i kamkoli na zahradu. Lavice je pochopitelně určena pro venkovní použití, neboť dřevo je ošetřeno olejovým nátěrem. Montáž lavičky je nenáročná.

Výhody zahradní lavice Fieldmann FDZN 4013

 • Tvrdé a odolné dřevo
 • Elegantní design
 • Příjemný teplý odstín
 • Snadná montáž

Nevýhody zahradní lavice Fieldmann FDZN 4013

 • Menší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ zahradní lavičky Materiál Barva Rozměry Cenové rozmezí
Rojaplast LUISA švédská borovice světle hnědá 170×56×110 cm 3800–4200 Kč
Happy Green CLASSIC litina/dřevo světle hnědá / černá 113×52×74 cm 1400–1700 Kč
Allibert CORFU LOVE SEAT MAX ratan tmavě hnědá 182×79×70 cm 4300–4500 Kč
Hecht CLASSIC akácie světle hnědá 61×158×89 cm 2800–3000 Kč
Fieldmann FDZN 4013 akácie hnědá 85×57×122 cm 2000–2300 Kč

Celkové hodnocení nejlepších zahradních lavic

Která zahradní lavice vyniká dobrým poměrem ceny a kvality? Taková je zahradní lavice Hecht CLASSIC, která navíc zaujme méně obvyklým akátovým dřevem. Mě nejvíce oslovila zahradní lavice Allibert CORFU LOVE SEAT MAX, která sice patří mezi dražší modely, ovšem zaujme opravdu elegantním provedením a také nenáročnou údržbou.

 

Také si potrpíte na designový a zároveň pohodlný zahradní nábytek?

6 replies to Test – nejlepší zahradní lavice

 1. Zajímalo by mě, jak to bude se životností laviček- jako nové můžou sice vypadat hezky a sloužit dobře, ale nemáte někdo zkušenosti, jak bude zahradní lavice z akácie, nebo teaku vypadat po pár letech? Přemýšlím nad koupí modelu z teaku v takovémto provedení https://a-zbozi.cz/821-zahradni-lavicky ale trochu se bojím právě životnost. Nemáte někdo osobní zkušenost?

 2. Tak přesně nějakou takovou zahradní lavici bych chtěla k nám na terasu. Ráda bych tam totiž udělala nějaké příjemné posezení. Kromě nábytku by to ale asi chtělo nějak i vymyslet stínění. Přemýšlela jsem jestli by se nevyplatilo investovat třeba do nějaké markýzy proti dešti. Myslím si, že něco takového by celkem dávalo smysl.

  • Tak ono stačí, když si na tu terasu dáte třeba venkovní rolety s možností zatahování a tu lavici dáte k nim. Podle mě není fakt třeba vymýšlet nějaká složitá sofistikovaná řešení, která by stála akorát zbytečně moc peněz. Nicméně samozřejmě záleží na tom, jaké vy máte, Lenko, sama svoje vlastní představy. 🙂

 3. Do nějaké takové lavice na terasu se chystám letos investovat. Právě na https://www.avenberg.cz/z935-zahradni-lavicka-avenberg-felicia se mi povedlo najít jednu hodně podobnou jako na té druhé fotce. Myslím si, že za tu cenu by mohla být dobrá. Nebo co myslíte? Myslíte, že by mělo smysl koupit spíš něco dražšího? Rád si v tomto nechám poradit.

 4. Fakt parádní tipy, mockrát díky. Právě do nějaké pěkné zahradní lavice bych taky ještě letos ráda investovala. Ideální by byla nějaká z masivního dřeva, ty jsou stejně nejlepší. Dívala jsem se různě po internetu a špatně nevypadají například ty, co mají tady – https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/zahradni-lavice/ Nemáte s tím obchodem někdo zkušenost?

 5. Je sice pravda, že ty dřevěné zahradní lavice vypadají dobře, ale mně by se u nás na zahradě mnohem víc líbila spíše nějaká kovová. Bohužel co se týče těch kovových tak bohužel není na trhu až tak velký výběr. Říkal jsem si ovšem, že toto by mohla vyřešit třeba zakázková kovovýroba a že bych si něco takového mohl nechat vyrobit na zakázku podle svých představ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *