Velká recenze horkovzdušné fritézy Clatronic

Rate this post

Smažené jídlo zdravě? Řešení nabízí populární horkovzdušné fritézy, které v posledních letech zaplnily trh. Podívejme se detailněji na horkovzdušnou fritézu Clatronic F3667, která umožňuje zdravější smažení. Jaké jsou její výhody, nevýhody a které další horkovzdušné fritézy stojí za vaši pozornost?

Horkovzdušné fritézy čím dál častěji nahrazují klasické fritézy. Stále více lidí si totiž uvědomuje, jak je příprava pokrmů v přepáleném oleji nezdravá. A přitom jde nachystat oblíbená smažená jídla mnohem zdravěji, za použití minimálního množství tuku, aniž by to nějak ubralo jejich chuti . Co všechno lze v takové fritéze připravit a jak se vlastně používá?Velká recenze horkovzdušné fritézy Clatronic

Co si promyslet, než si horkovzdušnou fritézu pořídíte?Velká recenze horkovzdušné fritézy Clatronic

Multifunkční horkovzdušná fritéza je moderním kuchyňským pomocníkem, který poslouží pro  přichystání různorodé škály pokrmů. Moderní fritézy umožňují časově a energeticky úsporné vaření. Před nákupem si nejprve ujasněte, co všechno v ní hodláte připravovat. Hledáte pouze pomocníka na přípravu smažených pokrmů, nebo využijete také další funkce? Moderní multifunkční fritézy toho totiž umí mnohem víc, než by vás jen napadlo… Pojďme si možnosti zdravého fritování ukázat na příkladu horkovzdušné fritézy Clatronic FR 3667.

Na co se při výběru horkovzdušné fritézy zaměřit:

 • Množství funkcí
 • Kapacita vnitřní nádoby
 • Časovač
 • Snadné čištění

Představení horkovzdušné fritézy Clatronic FR 3667

Horkovzdušná fritéza Clatronic F3667 o příkonu 1500 W v sobě spojuje 8 funkcí: smažení, grilování, pečení, dušení, topení, udržování teploty a další. S její pomocí tak připravíte širokou škálu tradičních i méně obvyklých jídel s minimálním množstvím tuku. Fritéza však zaujme také elegantním černo-bílým provedením, díky němuž snadno zapadne do jakékoli kuchyně. Časovač je možné nastavit až na 60 minut, takže se během přípravy pokrmu nemusíte téměř o nic starat. Na konec programu vás upozorní zvuková signalizace. Termostat lze plynule nastavit v rozmezí 80–200°C.

Rozměry fritézy jsou 38×30×36 centimetrů a její hmotnost je 3,9 kilogramů. Kapacita nádoby 2,5 litru. Vložka je vyrobena z kvalitní nerezové oceli, která napomáhá omezovat nepříjemný zápach a kouř. Rukojeť je neustále chladná na dotek. Odnímatelný kontejner je opatřen non-stick (nepřilnavým) povlakem pro ještě bezpečnější manipulaci, které napomáhá také bezpečnostní spínač. Praktická je ochrana proti přehřátí a také světelné indikátory teploty a provozu.

Výhody horkovzdušné fritézy Clatronic FR 3667

 • Fritování bez oleje nebo tuku
 • Maximální omezení kouře a zápachuVelká recenze horkovzdušné fritézy Clatronic
 • Rychlá příprava pokrmů
 • Velká kapacita fritovací nádoby (2,2 l)
 • Vyjímatelná nádoba opatřená nepřilnavým povrchem
 • Plynule nastavitelný termostat (v rozmezí 80–200°C)
 • Časovač se  signálem (až 60 minut)
 • Světelné indikátory teploty a provozu
 • Ochrana proti přehřátí

Nevýhody horkovzdušné fritézy Clatronic FR 3667

 • Absence displeje a vzduchového filtru
 • Vyšší pořizovací cena

Výhody a funkce horkovzdušné fritézy

8 funkcí v 1 přístroji

Označení 8v1 mluví za vše. Horkovzdušná fritéza Clatronic FR 3667 je multifunkčním kuchyňským pomocníkem. Lze zde připravit opravdu různorodé pokrmy, nejen klasická smažená jídla, ale také pečená a podobně. Praktická je rovněž funkce udržování teploty.

Omezení zápachu a kouře

Horkovzdušná fritéze je vybavena vložkou vyrobenou z ušlechtilé oceli, díky čemuž vzniká minimální množství nepříjemného zápachu a kouře. Kuchyní se tedy nebude šířit zápach přepáleného tuku.

Bezpečná manipulace

Vyjímatelná nádoba s non-stick potahem zajišťuje bezpečnou manipulaci. Důležitý je také bezpečnostní spínač a stále studená rukojeť. Přístroj je rovněž opatřen ochranou proti přehřátí.

Hodnocení uživatelů horkovzdušné fritézy Clatronic F3667

A jaké jsou zkušenosti těch, kteří tuto horkovzdušnou fritézu používají? Na internetu najdete veskrze kladné ohlasy. Majitelé fritézy, kteří dosud měli zkušenost pouze s klasickým fritovacím hrncem, jsou překvapeni množstvím funkcí, které tento všestranný kuchyňský pomocník nabízí. Zejména ženy velmi kladně hodnotí, že smažení je mnohem zdravější, a podotýkají, že ostatní členové rodiny nemají se zdravěji připravenými pokrmy sebemenší problémy. Fritéza vyniká také důrazem na maximální bezpečnost, což oceňuje nejeden spokojený uživatel. Právě u podobných kuchyňských přístrojů je totiž každý detail opravdu důležitý!

Alternativní přístroje pro fritování

 • De’Longhi FH 1163 Multifry Classic: Multifunkční rotační fritéza umožňuje smažení s minimálním množstvím oleje. Lze v ní připravit také pizzu, koláče, ale také rizoto nebo omáčky díky automatické míchací lopatce. Praktický je odnímatelný časovač, nastavitelný termostat a vyjímatelná vnitřní nádoba. Více informací o produktu naleznete zde.
 • Sencor SFR 3220WH: Horkovzdušná fritéza disponuje speciálním systémem cirkulace vzduchu. Nahřeje se během 3 minut. Nechybí časový spínač na 30 minut. Teplotu lze nastavit v rozmezí 80–200°C. Bezpečnost zvyšuje indikátor provozu, automatické vypínání, povrch chladný na dotek a pojistka zabraňující nechtěnému vyjmutí koše. Více informací o tomto přístroji se dozvíte zde.
 • Tefal FZ750035 Actifry Express: K přípravě hranolek a mnoho dalšího stačí jedna lžíce oleje díky patentované technologii Actifry spočívající v systému horkých pulsů. Kapacita fritézy je 1,2 kg. Je vybavena digitálním časovačem a funkcí autostop. Nechybí ani automatický míchací nástroj, který zaručí stejnoměrný výsledek vaření. Nevýhodou tohoto kuchyňského pomocníka je vyšší cena. Pokud vás tato horkovzdušná fritéza zaujala, můžete ji koupit zde.Velká recenze horkovzdušné fritézy Clatronic

Celkové hodnocení recenzované horkovzdušné fritézy

Jak si stojí horkovzdušná fritéza Clatronic F3667 v celkovém srovnání? Nutno podotknout, že na trhu se v posledních letech objevila spousta horkovzdušných fritéz, což souvisí se vzrůstajícím zájmem o zdravé vaření. Multifunkční fritéza je praktická zejména v případě, že nechcete pořizovat příliš mnoho kuchyňských pomocníků, které nakonec stejně nevyužijete. V porovnání s klasickými fritovacími hrnci se také nemusíte bát, že se celou vaší domácností bude linout nepříjemný zápach přepáleného oleje. Oblíbenou fritézu si můžete koupit zde. Přesvědčte se o tom, že smažené pokrmy mohou být zdravější, aniž by nějak utrpěla jejich chuť. Zdravým specialitám už nestojí nic v cestě!

One reply to Velká recenze horkovzdušné fritézy Clatronic

 1. Tohle je docela dobrý tip na vánoční dárek. Vím, že moje máma nedávno říkala, že by tu horkovzdušnou fritézu moc chtěla. Tak pro mámu bych měla dárek vyřešený. U ostatních členů rodiny je to ale horší. Hlavně vůbec nevím co koupit bráchovi. Napadlo mě, že bych ho mohla třeba zkusit objednat na erotické masáže Praha ale nevím jestli by se mu to líbilo. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *