Nejlepší mikrovlnné trouby do 1000 Kč

Rate this post

Toužíte po troubě, ale velikost a dispozice vaší stávající kuchyně vám neumožňuje pořídit si plnohodnotnou pečicí troubu? Potom by na vaší kuchyňské lince neměla chybět dostatečně prostorná mikrovlnná trouba nebo mini trouba!

Ani mě neminul úkol vybrat tu nejlepší mini troubu. Ovšem vyznat se v širokém sortimentu nebylo zrovna jednoduché. Proto doufám, že vám poslouží moje rady a tipy na nejlepší výrobky, které jsou předmětem této recenze!

Nespornou výhodou mikrovlnek a mini trub je nepochybně doba ohřevu, která je v porovnání s běžnými troubami velmi krátká. Výrazně se tak zkrátí doba přípravy vašich nejoblíbenějších pokrmů. Ovšem opomenout nelze ani finanční úsporu, neboť moderní mikrovlnky a mini trouby jsou charakteristické nízkou spotřebou elektrické energie. V mikrovlnné troubě je možné ohřát takřka cokoli, ovšem důležité je používat vhodné nádobí. Mini trouba je jako stvořená k přípravě zapékaných jídel, pečení rychlých moučníků apod. Mini trouby ovšem naleznou široké využití také na chatách či chalupách, kde si konečně budete moci připravit oblíbené speciality s čerstvě nasbíraných hub atd. Jestliže chcete mikrovlnku či mini troubu umístit do kuchyňské skříňky, měli byste dodržet vzdálenost minimálně 10 centimetrů po stranách. V případě trouby je také nutná minimální vzdálenost 50 centimetrů nad troubou.

Přehled nejlepších mikrovlnných a mini trub

Než se podíváme detailněji na ty nejlepší trouby, jistě vás zajímá, které značky jsou nejoblíbenější a nejspolehlivější. Na horních příčkách pomyslného žebříčku se už několik let úspěšně drží značka Severin, která je specialistou na kompaktní výrobky, které nachází uplatnění zejména v malých kuchyních a kuchyňských koutech. Neméně oblíbená je značka ECG, ale oblibě ze strany zákazníků se těší také výrobky Professor.

Mini trouba Severin TO 2052

Mini trouba Severin TO 2052 vás na první pohled zaujme černo-stříbrným provedením, díky němuž skvěle zapadne i do té nejluxusnější kuchyně. Vzhledem k objemu 9 litrů se jedná o vskutku nenápadného pomocníka, který vám bude neustále při ruce. Na běžné pečení jsou 3 funkce zcela dostačující. Užitečný je časovač se zvukovou signalizací. Součástí mini trouby je také příslušenství v podobě grilovacího roštu a pečicího plechu.

Severin TO 2052
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody mini trouby Severin TO 2052

 • Horní a dolní ohřev
 • Kontrolka pečení
 • Protiskluzové gumové nožičky
 • Časovač se zvukovou signalizací

Nevýhody mini trouby Severin TO 2052

 • Menší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Mini trouba Severin TO 2054

Kompaktní mini trouba Severin TO 2054 disponuje 3 funkcemi ohřevu. Díky své velikosti je vhodná i do těch nejmenších kuchyní. Klasické bílo-stříbrné provedení bude bez problémů ladit s ostatním zařízením kuchyně, ovšem velmi užitečný je zejména časovač s akustickým signálem na konci.

Příslušenství mini trouby zahrnuje grilovací rošt a pečicí plech.

Severin TO 2054
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody mini trouby Severin TO 2054

 • Vrchní a spodní ohřev
 • Časovač s akustickým signálem
 • Kontrolka zapnutí
 • Protiskluzové gumové nožičky

Nevýhody mini trouby Severin TO 2054

 • Menší výkon

>> Zjistit aktuální cenu

Mini trouba Professor PT250B

Bílá mini trouba Professor PT250B disponuje 6 pečicími programy, mezi kterými naleznete také možnost grilování na otočném rožni. Teplotu lze nastavit v rozsahu od 100 do 250 °C. Horní a spodní ohřev s ventilátorem nebo s otočným rožněm zajišťují 2 samostatná topná tělesa. Díky časovači je možné nastavit čas pečení až do 60 minut. Skončení ohřevu je oznámeno zvukovým signálem. Díky velkému objemu je pečení v této mini troubě velmi komfortní.

Tato mini trouba je dodávána také s bohatým příslušenstvím, jako je pečící plech s nepřilnavým povrchem, otočný rožeň, úchyt pro vyjmutí plechu a rožně a rošt. Odvětrávací mřížky se nachází po stranách, vzadu i zespodu trouby.

Professor PT250B
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody mini trouby Professor PT250B

 • Ventilátor pro rovnoměrné rozložení teploty
 • Vnitřní osvětlení
 • Časovač s akustickým signálem
 • Dvojité sklo se zrcadlovým vzhledem

Nevýhody mini trouby Professor PT250B

 • Mohutnější vzhled

>> Zjistit aktuální cenu

Mini trouba Ardes 6325

Bílá mini trouba Ardes 6325 je skvělým kompromisem vzhledem ke své velikosti i funkcím, včetně možnosti pečení s ventilátorem. Vzhledem ke kvalitní izolaci nedochází k přehřívání pláště a dvířek trouby. Díky smaltovanému vnitřnímu povrchu se trouba velmi snadno udržuje. Ventilátor zaručí rovnoměrné proudění vzduchu při ohřevu. Součástí balení je také nezbytné příslušenství (rošt, plech).

Ardes 6325
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody mini trouby Ardes 6325

 • Výškově nastavitelný pečicí plech
 • Časový spínač na 60 minut
 • Snadno udržovatelný vnitřní plášť trouby
 • Žáruvzdorná skleněná dvířka

Nevýhody mini trouby Ardes 6325

 • Absence otočného rožně

>> Zjistit aktuální cenu

Mini trouba ECG ET 3333 WHITE

Mini trouba ECG ET 3333 WHITE je skvělou volbou do opravdu malých kuchyní, neboť její součástí jsou 2 litinové plotýnky. Trouba je dostatečně prostorná a díky 5 funkcím ohřev také mimořádně všestranná. Troubu a plotýnky lze bez problémů používat současně. Teplotu v troubě lze plynule regulovat od 90 do 230°C. Samozřejmostí je vnitřní osvětlení a také madlo, díky němuž bude příprava pokrmů ještě snazší a komfortnější. Nechybí ani praktické příslušenství (plech na pečení, rošt, grilovací jehla, držák na vytahování plechu).

Výhody mini trouba ECG ET 3333 WHITE

ECG ET 3333 WHITE
Větší obrázek na MALL.cz
 • 2 varné zóny
 • Plynulá regulace výkonu ploten
 • Velký výkon a objem trouby
 • Horní a spodní ohřev s grilem

Nevýhody mini trouba ECG ET 3333 WHITE

 • Větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ mini trouby Objem Vnější rozměry (vך×h) Počet funkcí Příkon Otočný rožeň Horní varná zóna Barva
Severin TO 2052 9 l 21×35,8×31 cm 3 800 W ano žádná černá/stříbrná
Severin TO 2054 9 l 21×35,8×31 cm 3 800 W ne žádná bílá/stříbrná
Professor PT250B 25 l 28,5×46,2×36,6 cm 6 1500 W ano žádná bílá
Ardes 6325 25 l 27,5×45×28 cm 6 1500 W ne žádná bílá
ECG ET 3333 WHITE 33 l 34,8×55×41,5 cm 5 3300 W ano 2 bílá

Mikrovlnné trouby a mini trouby: srovnání

Co ještě potřebujete před nákupem vědět? Přece to, jaká mini trouba se hodí právě do vaší domácnosti! Pro méně náročné zákazníky, kteří už dopředu vědí, že nebudou troubu příliš využívat, jsou ideálním řešením spotřebiče Severin TO 2052 a Severin TO 2054. Poskytují dostatečný komfort při přípravě méně komplikovaných pokrmů a zároveň vynikají velmi nízkou cenou, což při zařizování celé kuchyně jistě oceníte. Pro náročnější kuchaře je jako stvořená mini trouba Professor PT250B, která představuje pomyslnou „zlatou střední cestu“. Podobně je tomu i v případě mini trouby Ardes 6325. Co do kvality a množství funkcí nemá konkurenci mini trouba ECG ET 3333 WHITE, která navíc disponuje dvěma plotýnkami, takže i přes mírně vyšší cenu ušetříte, protože už si nebudete muset pořídit plotýnkový vařit.

Užitečný tip pro vás

Nemáte dost místa na mini troubu, nebo potřebujete instalovat další elektrickou zásuvku, abyste měli novou mini troubu či mikrovlnku kam zapojit? Potom využijte jedinečné možnosti a pomocí jednoduchého poptávkového formuláře Poptávej.cz najděte během chvilky šikovného řemeslníka, který vám s drobnými vylepšeními ve vaší kuchyni rád pomůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *