Chladicí boxy do auta – test a recenze

Cestujete často na delší vzdálenosti a vždy si říkáte, že by se vám hodil nějaký chladicí box? Pak si tedy konečně splňte své přání a opatřete si mini lednici do auta, díky které budete mít nápoje na cestách vždy příjemně vychlazené!

Z vlastní zkušenosti vás mohou ujistit, že výběr vhodného chladicího boxu není nijak náročný, ale určitě se vám bude hodit tento test a recenze založený na mém osobním průzkumu. Chladicí boy se liší nejen objemem, ale také rozmezím, na které umožňují vychladit nápoje i potraviny.

Chladicí box nalezne využití nejen během dlouhých cest na dovolenou, ale neméně praktický je i během kratších převozů během horkých letních dnů. Většinu chladicích boxů lze zapojit i do sítě, takže je možné použít je v domácnosti, na chalupě na nejnutnější potraviny nebo v kanceláři ke skladování mléka, kde není velká lednice potřeba a kde na ni není dostatek místa. Chladicí box je určen i k uchování potravin, záleží jen na vašich požadavcích! Jaké jsou ty nejlepší chladicí boxy do auta?

Přehled nejlepších chladicích boxů do auta

Sencor SCM 4700BL

Nenápadný přenosný chladicí box Sencor SCM 4700 BL v modro-šedém provedení v sobě spojuje tři užitečné funkce: chlazení, ohřev a udržování teploty nápojů i potravin, to vše od -20 °C (pod okolní teplotu) až +65 °C. Vzhledem k EPS izolaci zůstanou potraviny i nápoje chladné, či teplé i několik hodin po odpojení ze zdroje napájení. Díky objemu 7 litrů autochladnička pojme až 11 malých plechovek (0,33 l) nebo 6 plechovek s obsahem půl litru. Nízká hmotnost chladicího boxu (2,4 kg) jej přímo předurčuje pro použití na cestách. Pro napájení ze sítě je nutné dokoupit měnič napětí Sencor Y50 U. Při běžné manipulaci jsou velmi užitečné světelné kontrolky provozních režimů, které neustále informují o tom, zda je obsah chlazen, či ohříván. Nepochybně se vám osvědčí i systém, který umožňuje otevřít chladničku jednou rukou a také úložný prostor pro napájecí kabel, který je ukryt ve víku chladicího boxu. Neméně praktický je také ramenní popruh, který lze nastavit podle potřeby a který je opatřen protiskluzovým řemenem.

Sencor SCM 4700BL
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody chladicího boxu Sencor SCM 4700BL

 • Tři funkce (chlazení, ohřev, udržování teploty)
 • Chlazení a ohřev v rozmezí -20 °C (pod okolní teplotu) až +65 °C
 • Světelné kontrolky chlazení a ohřevu
 • Užitečný ramenní popruh pro snadné přenášení

Nevýhody chladicího boxu Sencor SCM 4700BL

 • Menší objem chladicího boxu

>> Zjistit aktuální cenu

Sencor SCM 2025

Chladicí box Sencor SCM 2025 vyniká velkým objemem (20 litrů), díky němuž pojme až šest PET lahví o objemu 1 litr. Ovšem nedocenitelný je zejména ABS monitor, který za všech okolností ochrání autobaterii před úplným vybitím. Tento systém totiž v případě nutnosti vypne chladicí box. Autochladnička ochladí nápoje až o 20 °C pod okolní teplotu díky kvalitní izolaci tvořené polyuretanovou pěnou a cyklopentanem.

Součástí chladicího boxu jsou kabely pro zapojení do autozapalovače i do sítě, takže se tento model skvěle hodí pro použití na cestách i v domácnosti, na chalupě apod. Kabely navíc nijak nepřekáží, neboť jsou uloženy ve víku chladicího boxu, které lze v případě potřeby odejmout. O bezpečnost při manipulaci se postará systém bezpečného zavírání. Díky němu je možné víko otevřít pouze v případě, že je rukojeť sklopena.

Výhody chladicího boxu Sencor SCM 2025

Sencor SCM 2025
Větší obrázek na MALL.cz
 • Možnost zapojení do autozapalovače i do sítě
 • Úsporný režim při napájení ze sítě
 • Ochrana autobaterie před vybitím
 • Systém pro bezpečné zavírání

Nevýhody chladicího boxu Sencor SCM 2025

 • Chybějící ramenní popruh

>> Zjistit aktuální cenu

Sencor SCM 3033 BL

Chladicí box Sencor SCM 3033 BL, který je určen pro použití v autě, zaujme zejména svým objemem (32 litrů) a kapacitou až šesti PET lahví o objemu 1,5 litru. Díky kvalitní izolaci navíc dokáže chladit až o 15°C pod okolní teplotu. Délkově nastavitelné popruhy umožňují pohodlné přenášení a komfort zvyšují také tři postranní kapsy, kde lze skladovat také mimo jiné i napájecí kabel.

Sencor SCM 3033 BL
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody chladicího boxu Sencor SCM 3033 BL

 • Velký objem (až 8 PET lahví)
 • Praktické postranní kapsy
 • Chlazení až 15 °C pod okolní teplotu
 • Nastavitelné popruhy pro snadné přenášení

Nevýhody chladicího boxu Sencor SCM 3033 BL

 • Větší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Indel B TB 15

Chladicí box Indel B TB15 je se svým objem 15 litrů všestranným řešením. Za povšimnutí však stojí zejména velmi nízká hmotnost a také řada užitečných funkcí, jako je například podpěťová ochrana autobaterie, nastavitelná pomocí ovladače. Autolednice disponuje mikro kompresorem s velmi nízkou spotřebou elektrické energie. Malý kompresor zaručuje, že uvnitř chladicího boxu je dostatečný skladovací prostor, který je navíc rozdělen na dvě části s dvěma stupni chlazení (hluboké chlazení a chlazení citlivých potravin). Teplotu je možné nastavit v rozmezí od -18 °C do +10 °C. Neméně praktické jsou také dvě světelné LED diody, které se rozsvítí při otevření boxu a komfort zaručuje i membránový ovladač s displejem. Postrádat nelze ani ramenní popruh pro snadné přenášení. Chladicí box lze umístit přímo na sedadlo pomocí speciálního upevňovacího bodu a následně ji připoutat bezpečnostním pásem.

Výhody chladicího boxu Indel B TB 15

Indel B TB 15
Větší obrázek na MALL.cz
 • Velký rozsah regulace teploty (od -18 °C do +10 °C)
 • Nízká hmotnost
 • Vnitřní osvětlení (LED diody)
 • 2 vnitřní přihrádky s různým stupněm chlazení

Nevýhody chladicího boxu Indel B TB 15

 • Menší objem přihrádek

>> Zjistit aktuální cenu

Ardes TK 44

Chladicí box Ardes TK 44 v elegantním stříbrném provedení je nenápadným, avšak užitečným pomocníkem. Objem 6 litrů je dostačující pro kratší cesty, ale využít se dá i v domácnosti nebo kanceláři, neboť je vybavena také integrovaným adaptérem pro napájení ze sítě. Umožňuje vychladit nápoje o 15 °C pod teplotu okolí a to navíc bez kompresoru, za pomoci termoelektrického článku (PELTIER systém) a bez nepříjemných vibrací. Samozřejmostí je vysoce kvalitní izolace.

Ardes TK 44
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody chladicího boxu Ardes TK 44

 • Všestranné využití
 • Tichý chod
 • Účinná izolace
 • Napájení do autozapalování nebo do sítě

Nevýhody chladicího boxu Ardes TK 44

 • Malý objem chladicího boxu

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ chladicího boxu do auta Napájení Přenášení Objem boxu Barva Rozměry (vך×h)
Sencor SCM 4700BL 220 / 12 V ramenní popruh 7 l šedá/modrá 30×18×32 cm
Sencor SCM 2025 220 / 12 V držadlo 20 l modrá 42×39×28 cm
Sencor SCM 3033 BL 12 VDC ramenní popruh 32 l modrá 38×40×28 cm
Indel B TB 15 12 V / 24 V ramenní popruh 15 l šedá 36×23,5×56,5 cm
Ardes TK 44 220 / 12 V držadlo 6 l bílá 31×23×21 cm

Celkové hodnocení nejlepších autochladniček

A který chladicí box si vybrat? Přízni zákazníků se trvale těší chladicí box Sencor SCM 2025, který disponuje dostatečně velkým objemem, ovšem příjemně vás překvapí i jeho příznivá cena. Koupí tohoto boxu tedy rozhodně neprohloupíte! Jestliže však hledáte malý chladicí box a nechcete za něj zbytečně utrácet, vsaďte na Ardes TK 44, který představuje výborný poměr v rámci kvality i ceny. Pro náročné zákazníky je jako stvořený chladicí box Indel B TB 15, který disponuje řadou praktických funkcí, jež zejména na dlouhých cestách náležitě oceníte. Který chladicí box vás nejvíce zaujal?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *