Jak vybrat chladicí skříň

Rate this post

Říkáte si, že vaše pečlivě vybírané láhve vína si zaslouží opravdu dobré podmínky při uskladnění? Potom je na čase zvážit pořízení chladicí skříně, díky níž budou vaše oblíbené nápoje vždy vychlazeny na optimální teplotu.

Ani mě nebylo skladování oblíbených lahví lhostejné, takže se s vámi s radostí podělím o poznatky a srovnání, které i mě výborně posloužilo! Chladicí skříně a vitríny totiž rozhodně nemusí být jen výsadou gastronomických provozů, ale užitek naleznou v běžné domácnosti, pokud chcete mít své oblíbené lahve na očích a pod neustálou kontrolou.

Při výběru chladicí skříně je třeba vzít v potaz nejen její velikost a kapacitu, ale je třeba věnovat pozornost i tomu, zda bude schopna vychladit nápoje na požadovanou teplotu, například i případě vyšší okolní teploty. Rovněž je nutné zamyslet se nad tím, jestli daná chladicí vitrína nebude příliš hlučná a nebude tak obtěžovat například hosty restaurace apod. V chladicí skříně lze samozřejmě skladovat i nejrůznější potraviny, na které se v lednici nedostává místo a které je vhodné mít v blízkosti chlazených nápojů, aby byly ihned po ruce.

Přehled nejlepších chladicích skříní

Hledáte chladicí skříň pro gastronomické zařízení, hotel či penzion? Nebo vám do kanceláře či soukromého sklípku postačí běžná chladicí vitrína? Podívejte se na přehled nejoblíbenějších výrobků z kategorie chladicích skříní!

GUZZANTI GZ 338

GUZZANTI GZ 338
Větší obrázek na MALL.cz

Chladící vitrína Guzzanti GZ 338 je vhodná zejména pro profesionální použití vzhledem ke svému objemu 338 litrů. Jedná se o volně stojící model, který disponuje ventilovaným dynamickým chlazením, jež zajišťuje stejnou teplotu ve všech částech vitríny, ale brání zamlžování prosklených dveří. Vnitřní část chladicí skříně je v elegantním lakovaném ALU provedení, které je nedocenitelný zejména v případě, když chladicí vitrína slouží také k prezentaci skladovaných nápojů.

V chladicí vitríně je možné chladit nápoje v rozmezí  od -1 °C do +10 °C. Tento typ vitríny chladí i při +32 °C, takže je možné umístit jej i do prostor s vyšší teplotou. Při manipulaci jsou velmi užitečná zadní i přední kolečka. Chladicí vitrína disponuje 4 polohovatelnými drátěnými policemi, které se přizpůsobí i atypickým lahvím. Chladicí skříň je opatřena samozavíracími dveřmi s temperovaným sklem a černým rámečkem. Nechybí ani vnitřní osvětlení pro ještě lepší přehled o obsahu chladicí skříně. Zabudovaný zámek umožňuje vitrínu v případě potřeby uzamknout.

Zamlžování skleněných dveří účinně předchází ventilované dynamické chlazení, které rovněž zaručuje rovnoměrné chlazení ve všech částech skříně.

Výhody chladicí skříně GUZZANTI GZ 338

 • Automatické odtávání
 • Uzamykatelné dveře
 • Rovnoměrné chlazení v celé vitríně
 • 4 polohovatelné drátěné police

Nevýhody chladicí skříně GUZZANTI GZ 338

 • Mírně hlučnější chod

>> Zjistit aktuální cenu

GUZZANTI GZ 117

GUZZANTI GZ 117
Větší obrázek na MALL.cz

Chladící skříň Guzzanti GZ 117 je díky objemu 117 litrů ideálním kandidátem na profesionální použití. Prosklená vitrína disponuje vnitřním osvětlením, které je nejen praktické, ale také velmi elegantní. Nastavitelný termostat umožňuje teplotu chlazení už od 3 °C. Dvě polohovatelné police zajišťují ještě větší variabilitu této vitríny. Nepostradatelné je rovněž vnitřní osvětlení a ve prospěch této chladicí skříně hovoří také její tichý chod a nízká spotřeba elektrické energie. Chladicí skříň nalezne své využití například v kancelářích. Hodí se rovněž do hotelů, penzionů a jiných gastronomických provozů.

Výhody chladicí skříně GUZZANTI GZ 117

 • 2 polohovatelné police
 • Tichý chod
 • Vnitřní osvětlení
 • Nízká spotřeba elektrické energie

Nevýhody chladicí skříně GUZZANTI GZ 117

 • Menší objem

>> Zjistit aktuální cenu

NORDline RT 235

NORDline RT 235
Větší obrázek na MALL.cz

Profesionální chladicí skříň Nordline RT 235 v elegantním stříbrném provedení disponuje mimořádným objemem 235 litrů, díky čemuž se hodí i do větších gastronomických provozů. Jako praktický se ukáže rozhodně digitální termostat, který hlídá pohyb teploty v rozmezí od +2 až do +12 °C, stejně jako moderní LED osvětlení, díky němuž chladicí skříň získává opravdu elegantní vzhled. Veškerá skla jsou v dvojitém provedení, důležitým parametrem je také funkce automatického odtávání.

Výhody chladicí skříně NORDline RT 235

 • 4 polohovatelné police
 • Automatické odtávání
 • Velký objem
 • Dvojitá skla

Nevýhody chladicí skříně NORDline RT 235

 • Velká hmotnost

>> Zjistit aktuální cenu

Candy CCVB 60

Candy CCVB 60
Větší obrázek na MALL.cz

Vestavná vinotéka Candy CCVB 60 s objemem 55 litrů pojme až 12 lahví vína a uchová je v teplotě 4–18 °C. Elektronické ovládání teploty zajišťuje maximální komfort, stejně jako zámek, kterým jsou opatřena dvířka. Ta jsou vyrobena z elegantního nerezu a luxusního kouřového skla, díky němuž vestavná vinotéka splyne s dalším zařízením a nebude působit nijak rušivě. Čtyři dřevěné police jsou pro běžné použití naprosto dostačující, ještě větší komfort zajistí LED osvětlení a digitální displej.

Výhody chladicí skříně Candy CCVB 60

 • Elektronické ovládání teploty
 • Stylové LED osvětlení
 • Možnost vestavby
 • Dveře opatřené kouřovým sklem a zámkem

Nevýhody chladicí skříně Candy CCVB 60

 • Mírně vyšší spotřeba elektrické energie (energetická třída C)

>> Zjistit aktuální cenu

GUZZANTI GZ 44G

GUZZANTI GZ 44G
Větší obrázek na MALL.cz

Menší chladicí skříň Guzzanti GZ 44G je ideálním řešením zejména pro hotelové pokoje, v nichž poslouží jako stylový minibar. Ovšem použití nalezne i v domácnosti nebo kanceláři, kde velká lednice není potřeba. Vzhledem k tomu, že chladicí skříň nevyužívá je chlazení kompresor, ale hliníkové články, je absolutně tichá. Termoelektrický chladicí systém zajišťuje teplotu v rozmezí 12–15°C pod teplotou okolního prostředí. Chladicí skříň disponuje dvěma plastovými policemi, které lze v případě potřeby snadno omýt. Chybět nesmí ani praktické LED osvětlení. Dveře vyrobené z temperovaného průhledného skla je možné umístit na obě strany.

Výhody chladicí skříně GUZZANTI GZ 44G

 • Mimořádně tichý chod
 • Vnitřní LED osvětlení
 • Možnost oboustranného umístění dveří
 • Dveře opatřené temperovaným průhledným sklem

Nevýhody chladicí skříně GUZZANTI GZ 44G

 • Menší objem chladicí skříně

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka se srovnáním vlastností produktů

Typ chladicí skříně Objem Počet polic Možnost vestavby Spotřeba elektrické energie Displej Barva Rozměry (vך×h)
GUZZANTI GZ 338 338 l 4 Ne 2,2 kWh Ne černá/šedá 198×57,8×60,5 cm
GUZZANTI GZ 117 117 l 2 Ne 0,68 kWh Ne Bílá 84×50×56 cm
NORDline RT 235 235 l 4 Ne   ano Stříbrná 169×52×49 cm
Candy CCVB 60 55 l 4 Ano 0,66 kWh ano Černá 82×29,5×54,5 cm
GUZZANTI GZ 44G 40 l 5 ano 0,44 kWh Ne Černá 55,5×40,5×44,3 cm

Celkové hodnocení nejlepších chladicích skříní

Výjimečným spotřebičem s ohledem na kvalitu, parametry a cenu je jednoznačně chladicí vitrína GUZZANTI GZ 117. Elegantní vinotéka Candy CCVB 60 by neměla chybět v domácnosti žádného milovníka červeného a bílého moku, který si zaslouží jen ty nejlepší podmínky pro své skladování. Pro soukromé použití je jako stvořená menší chladicí skříň GUZZANTI GZ 44G, která vyniká zejména svým bezhlučným chodem. Naopak v případě profesionálního použití vsaďte na chladicí skříň NORDline RT 235, která obstojí v každém gastronomickém provozu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *