Test: nejlepší topné rohože

Rate this post

Také je vám neustále zima? Trápí vás studené ruce a nohy? Pokud jste stejně zimomřiví jako já, jistě velmi dobře víte, že obyčejná deka nijak nepomůže. Proto moji pozornost upoutaly topné deky, které jsou ideálním řešením v případě, kdy mají jednotliví členové domácnosti rozdílné nároky na teplotu. Pojďte se inspirovat mým vlastním srovnáním nejlepších topných rohoží!

Topná deka nalezne ve vaší domácnosti využití po většinu roku, během chladných jarních dnů, v podzimním nečase a samozřejmě zejména v zimě. I v létě, za studených letních večerů vám nahřívací dečka nejednou přijde vhod.

A kde všude topnou deku použijete? Kde jen vás napadne! Nedocenitelným pomocníkem bude zejména v chladné ložnici. Nahřívací dečka účinně rozehřeje postel a nadále vydává příjemné sálavé teplo. Ale nepostradatelná bude i při delším posezení na terase. Zapomenout nelze ani dlouhé zimní večery u televize. Jaké typy vyhřívacích dek jsou nejlepší?

Přehled nejlepších topných dek

Vyhřívací podložka Beurer TS 23

Praktická vyhřívací podložka Beurer TS 23 o rozměrech 150×80 cm vyniká jedinečným designem, díky němuž se stane plnohodnotnou součástí každého moderního interiéru. Deka, která je vyrobena z příjemného fleecu, je prodyšná. Hřejivá deka se třemi teplotními stupni je vybavena ochranou proti přehřátí a ještě větší bezpečnost při používání zaručuje ochranný systém Beurer BSS. Deku vyrobenou ze syntetického materiálu je možné prát na 30°C. Podsvětlené číslice na ovladači zaručují dokonalý přehled.

Vyhřívací podložka Beurer TS 23
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody vyhřívací podložky Beurer TS 23

 • Ochrana proti přehřátí
 • Prodyšný materiál (fleece)
 • Možnost praní
 • Všestranné použití

Nevýhody vyhřívací podložky Beurer TS 23

 • Menší počet teplotních stupňů (3 stupně)

>> Zjistit aktuální cenu

Vyhřívací bota Beurer FW 20

Vyhřívaná bota Beurer FW 20 je vyrobena z bavlny a pratelného plyše, takže je příjemná na dotek. Vyhřívaná bota umožňuje tři stupně nastavení teploty. Ovladač je patřen podsvícenými číslicemi pro větší uživatelský komfort. Ochranný systém Beurer BSS zaručuje bezpečnost každého uživatele. Neméně podstatná je funkce automatického vypnutí, ke kterému dojde po 90 minutách. Vyhřívací bota snadno obemkne nohu a dokonale zahřeje. Vyhřívané bačkory jsou velmi oblíbeným dárkem, zejména

Vyhřívací bota Beurer FW 20
Větší obrázek na MALL.cz

pro starší osoby. Vyhřívací botu lze bez problémů vyprat, stačí jen vyndat vnitřní část.

Výhody vyhřívací boty Beurer FW 20

 • Automatické vypnutí (po 90 minutách)
 • Ochranný systém
 • Možnost praní
 • Ovladač s podsvícenými číslicemi

Nevýhody vyhřívací boty Beurer FW 20

 • Jednostranné použití (pouze nohy)

>> Zjistit aktuální cenu

Nahřívací dečka Beurer UB 100

Nahřívací dečka Beurer UB 100 disponuje 9 teplotními stupni, přičemž první tři stupně jsou energeticky úsporné. Velmi praktické jsou samostatně nastavitelné teplotní zóny pro tělo a nohy. Díky tomu se dečka dokonale přizpůsobí vašim požadavkům.

Nahřívací deka je mimořádně měkká a prodyšná. Speciální tvar a úchyt umožňuje umístění deky na prostěradlo, což je možné i vzhledem k větším rozměrům (cca 200×90 cm). Ochranný systém Beurer BSS se postará o vaši bezpečnost. Nepostradatelná je také možnost automatického vypnutí po hodinových intervalech (až do 12 hodin). Nedocenitelný je při každodenním použití individuálně nastavitelný časovač. Nechybí ani možnost automatického bezpečnostního přepínání na nižší stupeň.

Ovládání s podsvětleným LCD displejem zaručuje maximální uživatelský komfort. Funkce EcoControl monitoruje spotřebu kWh. Nejen alergici jistě ocení takzvaný Antialergický teplotní stupeň. Díky němu je možné účinně a snadno zničit roztoče. Vaše postel tak bude rázem bez plísní. Během tohoto procesu dojde k vysušení matrace a na jejím povrchu vznikne mikroklima, které je nepřátelské vůči roztočům. Samozřejmostí je možnost prát deku v pračce. Vyhřívací dečka je velmi příjemná na dotek díky mikrovláknu (fleece).

Výhody nahřívací dečky Beurer UB 100

Nahřívací deka Beurer UB 100
Větší obrázek na MALL.cz

 • Vysoký počet teplotních stupňů
 • Ochranný systém a automatické vypnutí
 • Ovládání s podsvíceným LCD displejem
 • Možnost použití i jako prostěradla

Nevýhody nahřívací dečky Beurer UB 100

 • Vyšší pořizovací cena

>> Zjistit aktuální cenu

Univerzální nahřívací dečka Imetec Relaxy

Vskutku všestranné použití umožnuje dečka Imetec Relaxy o velikosti 40×35 cm. Inovativní technologie Intellisense zajišťuje konstantní teplotu s ohledem na změnu okolní teploty. Příjemný materiál, 100% mikroplyš, se postará o maximální uživatelský komfort. Naprostou bezpečnost zaručuje bezpečnostní systém Electroblock. Nechybí ani odnímatelný digitální ovladač. Dečka je vybavena funkcí automatického vypnutí, ke kterému dojde po 3 hodinách. Okamžitý ohřev je ve velmi studeném prostředí mimořádně užitečný. Ještě větší uživatelský komfort zaručuje 5 nastavitelných teplotních stupňů.

Nahřívací dečka je nejen skladná, ale také ohebná. Díky tomu se snadno přizpůsobí tvaru vašeho těla a vy si ji můžete omotat kolem zad či končetin. Přístroj vyniká velmi nízkou spotřebou elektrické energie (maximálně 15 W). Deku je možné prát v pračce na 30 °C.

Nahřívací dečka Imetec Relaxy
Větší obrázek na MALL.cz

Výhody univerzální nahřívací dečky Imetec Relaxy

 • Funkce automatického vypnutí (3 hodiny)
 • Materiál příjemný na dotek (mikroplyš)
 • Inovativní technologie Intellisence (konstantní teplota s ohledem na změnu okolní teploty)
 • Bezpečnostní systém Electroblock

Nevýhody univerzální nahřívací dečky Imetec Relaxy

 • Menší rozměry

>> Zjistit aktuální cenu

Elektrická dečka Sencor SUB 190

Elektrická dečka Sencor SUB 190 příjemně zahřeje. Je opatřena odnímatelným kabelem a konektorem. Deka o velikosti 150×80 cm je naprosto dostačující a umožňuje všestranné použití, například v posteli, u televize apod. Ovladač nabízí tři polohy: Zapnuto/vypnuto, mírný ohřev, větší ohřev. Dečka disponuje ochranou proti přehřátí a kontrolkou zapnutí. Podložka umožňuje dvě různá nastavení teploty. Deku vyrobenou ze 100% polyesteru je možné prát. Materiál je imitací ovčího rouna, takže deka je mimořádně příjemná na dotek.

Výhody elektrické dečky Sencor SUB 190

Elektrická dečka Sencor SUB 190
Větší obrázek na MALL.cz
 • Ochrana proti přehřátí
 • Možnost praní díky odnímatelnému konektoru a kabelu
 • Imitace ovčí vlny
 • Materiál příjemný na dotek

Nevýhody elektrické dečky Sencor SUB 190

 • Absence funkce automatického vypnutí

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka s vlastnostmi recenzovaných topných dek

Typ topné rohože Systém napájení Počet teplotních stupňů Rozměry Materiál Automatické vypnutí
Vyhřívací podložka Beurer TS 23 Síť 3 150×80 cm fleece Ano
Vyhřívací bota Beurer FW 20 Síť 3 32×26×26 cm bavlna/plyš Ano
Nahřívací deka Beurer UB 100 Síť 9 200×90 cm bavlna/fleece Ano
Nahřívací dečka Imetec Relaxy Síť 5 40×35 cm 100% mikroplyš Ano
Elektrická dečka Sencor SUB 190 Síť 2 150×80 cm 100% polyester ano

Závěrečné hodnocení nejlepších topných rohoží

Která topná dečka vás dokonale ochrání před neustálou zimou? Zde je třeba zvážit, zda potřebujete deku na celou plochu vaší postele, nebo vám postačí menší topná dečka, která vyniká mnohostranným použitím. Výborným kompromisem je vyhřívací podložka Beurer TS 23, která disponuje všemi důležitými funkcemi a je příjemná na pohled i na dotek. Pro náročné uživatele je jako stvořená Nahřívací deka Beurer UB 100, která nedá zimě ani tu nejmenší šanci…

Pamatujte na to, že vyhřívací dečka je skvělým dárkem nejen pro seniory a potěší každého, komu je většinu času zima!

2 replies to Test: nejlepší topné rohože

 1. Toto jsem teda ještě neviděla, ale musím říct, že ten nápad se mi velice líbí. Něco takového bych potřebovala. V poslední době mi je totiž doma pořád zima. Zatím to řeším tak, že jsem si koupila novou přikrývku z dutého vlákna tady odtud https://www.kvalitex.cz/zimni-prikryvky/ Ta teda hřeje skvěle a kdykoliv je mi zima, tak vím, že se na ni můžu spolehnout. Nad nějakou tou rohoží ale také popřemýšlím. Díky za tip. 🙂

 2. Já jsem přemýšlela, že bych něco takového zkusila koupit své mámě. Ta si pořád stěžuje, že jí je zima na nohy, takže by něco takového pro ni bylo ideální. Nakonec jsem ale vybrala trochu něco jiného. Místo takovéto rohože jsem jí koupila hodně teplé vlněné ponožky a dokonce i dvě takové vlněné deky. Myslím si, že to je mnohem hezčí dárek. Hlavně ona je člověk, který přesně něco takového dokáže ocenit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *