Nejlepší plynová topidla na propan butan – recenze

Rate this post

Minulý rok jsem se stěhovala a vybírala plynové topidlo. Díky širokému sortimentu na trhu jsem se nemohla rozhodnout, které koupit. V té době jsem také hleděla na cenu a mohu říct, že s plynovým topidlem jsem naprosto spokojená a neměnila bych. Jsou celkově levnější než jiná topidla a ke všemu mnohem levněji vyjde i jejich provoz a celkové náklady. Díky plynovým topidlům budete mít teplo okamžitě. Proto chci pro Vás sepsat srovnání plynových topidel a podělit se o zkušenosti s ostatními čtenáři.

Výhody plynového topidla

Topení plynem je v dnešní době velice pohodlnou záležitostí. Kromě komfortu, jde ale i o náklady, které jsou celkem levné a proto si tento typ topení dle mého uvážení může dovolit téměř každý. Jedná se o méně nákladné topidlo oproti elektřině. Mezi další obrovské výhody plynového topení patří například skvělá regulovatelnost výkonu zdroje, ale i jednoduchá příprava teplé vody.

Nevýhody plynového topidla

Jediné nevýhody, které se dají zmínit jsou dodatečné náklady za revize, nebo i nutnost mít plynovou přípojku a komín.

Jak se doplňují propanbutanové lahve?

Plnění zapalovače plynem není nic těžkého. Stačí se řídit dle univerzálního návodu. Avšak, ve většině případů je postup plnění naprosto totožný. Zapalovač otočíme vzhůru nohama. Plnící ventil je umístěn na dolní straně zapalovače a mívá regulovatelné kolečko. Spodní stranou zapalovače budeme mířit vzhůru od těla. Dále přiložíme konec plnící nádoby k ventilu zapalovače, stiskneme a držíme plynovou nádobu, která je přitlačena k zapalovači po dobu pár sekund. Takto zopakujeme zhruba 2-3x. Po dvou minutách by se měl plyn v nádrži zapalovače stabilizovat a měly by vyprchat výpary. Po tomto procesu lze zapalovač použít a následně seřídit výšku plamene. Zejména dbejte na to, abyste při práci s plynem nekouřili, nebo aby nebyl v blízkosti žádný oheň. Plyn, který se plní do zapalovačů je totiž extrémně hořlavý a jedovatý. Pokud s plynem budete pracovat uvnitř v místnosti zkontrolujte, že je místnost dobře větraná.

Co jsou to „vafky“

Takzvané „vafky“ jsou plynová topidla pod okno (podokenní topidla), která jsou určena pro namontování pod okenní parapet. Vafky na trhu existují už pěknou řadu let. Jsou vhodné zejména pro ty domácnosti, kde není možnost pořízení a montáže plynového kotle. Vafky jsou opravdu cenově dostupné naprosto pro každého. Také samotná instalace a vytápění vychází levněji. V dnešní době se vafky vyrábějí s nádherným a moderním designem, takže se nemusíte bát, že se nebudou hodit do Vašeho moderně zařízeného domova. Tyto topidla jsou vhodné zejména pro vytápění bytů, rodinných domů, chat a chalup a menších průmyslových chalup.

Typy plynových topidel

Plynová topidla existují v podobě podokenních topidel, které dají snadno namontovat pod okenní parapet, vybírat můžeme z podokenních topidel s odtahem přes zeď, nebo s odtahem do komína, ale nabídce jsou také topidla, které napodobují krb. Existují však stále i průtokové ohřívače na plyn, známé jako „karmy“.

Topidla na zeď

Výhodou topidel na zeď je nezávislost na dalších částech objektu a nezávislost na provozním režimu objektu. Topidla na zeď jsou vhodná zejména pro kanceláře, šatny, jídelny a dílny, restaurace, či nějaké rychlé občerstvení, pro chaty i chalupy.

Zahradní topidla

Venkovní tepelné zářiče patří mezi mobilní plynové topidla. Tyto zahradní topidla vytvoří skvělou atmosféru při posezení venku. Díky mobilitě se můžete ohřát v jakémkoli zákoutí Vaší zahrady. Topidlo tedy postavíte tam, kde Vám bude nejvíce vyhovovat a jednoduše ho zapnete.

Topidla s ventilátorem

Vybírat plynové topidlo můžete i s požadavkem na ventilátor. Existují totiž taková plynová topidla, která jsou vybavena speciálně vyrobenými a vyvinutými radiálními a axiálními ventilátory, díky kterým je vytápění vždy maximálně efektivní a vy nepřicházíte o absolutně žádné teplo.

Přehled nejlepších produktů v této kategorii

Díky opravdu nepřebernému množství nabídky, která existuje v dnešní době na trhu, jsem se rozhodla pro Vás sepsat několik nejlepších plynových topidel, díky kterým se možná při výběru topidel této kategorie budete cítit jistěji. Před koupí topidla si opravdu prostudujte veškeré informace, ať nešlápnete vedle.

Landmann Terasový ohřívač Heat Star

Terasový ohřívač Heat Star
Větší obrázek na MALL.cz

 

Tento skvělý terasový ohřívač na plyn se pyšní reflektorem, který se dá otáčet a díky tomu, lze teplo nastavit přesně tam kam chcete. Celé topné těleso je vyrobeno z nerezové oceli, taktéž i tělo a hořák ohřívače. Topidlo Landmann má regulátor přívodu plynu, díky kterému lze dosáhnout požadované teploty. Pokud se ohřívač nakloní, okamžitě se sám vypne, proto si můžete být jisti maximální bezpečnostní. Stojan ohřívače můžete nastavit na jakoukoli výšku budete chtít. Tento ohřívač na plyn si rozhodně zamilujete. Je ideální pro nádherné venkovní posezení, které se může konat i v chladnějších dnech, kdy je večer celkem zima. Užijte si skvělou atmosféru s přáteli, či rodinou.

Výhody

 • Skvěle skladný ohřívač
 • Teplo lze regulovat na přesné místo, na které budete chtít
 • Díky regulátoru přívodu plynu se zvyšuje, nebo snižuje teplota
 • Nastavitelnost na libovolnou výšku

Nevýhody

 • Jedná se o polský výrobek

Cena

 

Activa Plynové zahradní topidlo

activa plynové zahradní topidlo
Větší obrázek na MALL.cz

 

Další skvělé zahradní topidlo, které je úsporné a opět podtrhne tu pravou atmosféru při posezení na zahradě v chladných večerech. Topidlo Activa je německého původu a je vybaveno dokonalým hořákem Eco-Plus, díky kterému lze dosáhnout při nižším výkonu vyzářit stejné množství tepla, jako jiná topidla s větším odběrem. Díky této vychytávce je tento hořák naprosto úsporný. Úsporu pozná každý, kdo si toto topidlo pořídí. Plyn lze zapálit jednoduše s piezo zapalovačem a tepelný výkon můžeme regulovat pomocí otočného ovladače. Tělo topidla je zhotoveno z nerezové oceli a odrazová plocha reflektoru je zhotovena z lehkého hliníku. S ohřívačem lze snadno manipulovat díky kolečkám, kterými je vybavený. Můžete si ho tedy dát na jakékoli místo na zahradě, kde budete chtít mít teplo.

Výhody

 • Jednoduchá manipulace
 • Opravdu viditelná úspora
 • Regulovatelnost teploty

Nevýhody

 • Hmotnost láhve

Cena

 

Asist AE7HPBE (PB/elektrika)

Asist AE7HPBE PB elektrika
Větší obrázek na MALL.cz

 

Jedná se o kamna, která jsou výjimečná tím, že jsou na propan-butan kombinované s elektrickým napájením. Zdrojem tohoto topidla je klasická propan-butanová láhev nebo elektrická síť. Kamna jsou vhodná pro místa, kde není možné použít jiný zdroj. Topidlo má tří-stupňovou regulaci výkonu s bezpečnostními prvky. Kamna jsou vybavena čtyřmi koly, takže se s nimi lehce manipuluje. Kamna skvěle vytopí místnost.

Výhody

 • Skvělá mobilita
 • Topidlo vybaveno bezpečnostní prvky
 • Tří-stupňová regulace

Nevýhody

 • Žádnou zásadní nevýhodu jsem nenašla

Cena

Asist AE7HPB

asist ae7hpb
Větší obrázek na MALL.cz

Kamna jsou určena pouze na propan-butan. Toto topidlo má tři stupně výkonu a bezpečnostní prvky. Kamna jsou vhodná pro místa, kde není možné použít jiný zdroj. Kamna jsou vybavena čtyřmi koly, takže se s nimi lehce manipuluje. Kamna skvěle vytopí místnost.

Výhody:

 • Skvělá mobilita
 • Topidlo vybaveno bezpečnostní prvky
 • Tří-stupňová regulace

Nevýhody:

 • Žádná nevýhoda nebyla shledána

Cena

 

 

Tabulka srovnání jednotlivých produktů

Landmann Heat Star Activa zahradní topidlo Asist AE7HPBE Asist AE7HPB
Rozměr 220×75,5 cm 76x76x215 cm 420x370x745cm 420x370x745cm
Výkon 5-9,9 kW 5-8,3 kW 1,5-4,2 kW 1,5-4,2 kW
Hmotnost 20 kg 16 kg 13 kg 13 kg
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

 

Dle mého názoru, je nejlepší Asis AE7HPBE díky tomu, že je kombinované jak na propan-butan, tak i na elektriku. Sama toto topidlo vlastním a nemohu si ho vynachválit. Samozřejmě je jen na vás, kolik budete chtít do topidla investovat.

One reply to Nejlepší plynová topidla na propan butan – recenze

 1. Takto jsme to dlouho měli vyřešené u nás na chatě. Ideální to ale určitě nebylo. Letos jsme tam dělali rekonstrukci, tak jsem se rozhodl konečně vyřešti lépe i topení. Nakonec jsem to udělal tak, že jsem zde objednal krbová kamna a teď na chatě topíme pomocí dřeva. Sice se dřevo musí vždy připravit, ale je to praktičtější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *