Nejlepší grily na dřevěné uhlí – recenze

Rate this post

Pokud i vy patříte mezi milovníky letního grilování na zahradě, pak pozorně čtěte. Před létem jsem se rozhodla, že si pořídím nový zahradní gril. Podle recenzí jsem měla od začátku jasno, že budu vybírat mezi grily na dřevěné uhlí. Avšak když jsem zjistila, kolik druhů grilů je na trhu, opravdu jsem nevěděla který vybrat, aby splňoval veškeré podmínky. Proto chci pro vás sepsat srovnání grilů na dřevěné uhlí a podělit se o zkušenosti s ostatními čtenáři.

recenze grilů na dřevěné uhlí

Co jsou grily na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí jsou pro ty, kteří preferují klasiku grilování se vším všudy. Tedy zejména s ohněm a vůní dřeva. Tyto grily jsou mnohdy opravdu cenově výhodnější. Při vybírání grilu opravdu dobře vybírejte a nepodléhejte nárazovým akcím v supermarketu.  Kvalitní grily na dřevěné uhlí se skládá z kotle a víka.  Spodní část kotle by měl obsahovat větrací průchody pro přívod vzduchu. Na dně kotle by měl být rošt, na který se umísťuje palivo a nad ním dále grilovací rošt. Horní část grilu by měl mít větrací průchody pro odvod vzduchu

Výhody grilu na dřevěné uhlí

V dnešní době je zájem zejména o grily na dřevěné uhlí. Moderní grily mají totiž funkci rychlého zapálení uhlíků a také okamžité a bezpečné uhašení, které zajišťuje nádobka s vodou, která se nachází ve spodní části komínu, kam uhlíky po skončení grilování snadno smetete. Tento rychlý, bezpečný a jednoduchý způsob uhašení ocení zejména rodiny s malými dětmi. Výhodou také je, že grily na dřevěné uhlí jsou cenově příznivější. Mezi další výhody patří například dosahování vyšší teploty a gril nebude mít poruchu, která by vám zabránila v grilování.

Nevýhody grilu na dřevěné uhlí

Nevýhody v tomto typu grilu je to, že odkapávající tuk se dostává do ohně, a ten se díky tomu vzněcuje a uvolní se pak škodlivé látky. Mezi další nevýhody můžeme řadit manipulaci s popelem, náročnější nastavení teploty a také si budete muset počkat zhruba 25 minut, než bude gril připraven k použití.

Přehled nejlepších produktů v této kategorii

Díky opravdu nepřebernému množství nabídky, která existuje v dnešní době na trhu, jsem se rozhodla pro vás sepsat několik nejlepších grilů na dřevěné uhlí, díky kterým se možná při výběru topidel této kategorie budete cítit jistěji. Před koupí grilu si opravdu prostudujte veškeré informace, ať nešlápnete vedle.

Gril M-TREND Loco

gril m trend loco
Větší obrázek na MALL.cz

 

Tento gril na dřevěné uhlí má grilovací plochu 1800cm². Hodí se nejen na zahradu, ale i na balkón, terasu, či do pergoly. Vzhledově je opravdu moderní, elegantní a zapadne kamkoliv. Metoda grilování je ohřev jídla pomocí žhavých uhlíků, či briket. Tento gril je velmi kvalitní a jednoduše mobilní. Tento gril lze použít i jako přenosnou udírnu. Gril je vybaven víkem, nádobkou na vypečený tuk, grilovacím roštem a kolečky, které pomáhají k snadnému přesunu grilu.

Vlastnosti

 • Jednoduchý přesun díky kolečkům
 • lze využít i jako udírnu
 • chromovací grilovací rošt
 • snadná údržba čištění pečících ploch díky odnímatelné grilovací ploše
 • hodí se i na balkón
 • jediná nevýhoda je asi nepřehledný návod na složení grilu

>> Zjistit aktuální cenu

Gril M-TREND

gril m trend
Větší obrázek na MALL.cz

 

Jedná se o nejodolnější kotlový gril na trhu. Kotel má průměr 38 cm a grilovací plocha je o rozměru 1134 cm2. Gril má regulovatelný přívod vzduchu na poklici. Gril je velmi lehký, a proto je snadno přenosný. Tento gril se taktéž hodí nejen na zahradu, ale i na balkón, terasu, či do pergoly. Gril má jednoduchý a moderní vzhled. Gril jídlo ohřívá pomocí žhavých uhlíků, či briket. Tento gril se díky své malé velikosti hodí do malých místností, nebo pro neplánované grilování. Gril váží pouze 2,6 kg. Gril je vyroben ze smaltované oceli, takže splňuje veškeré standardy. Gril je vybaven grilovacím roštem, madlem, díky kterému se snadno přenáší, odolné nohy, které nejsou vratké.

Vlastnosti

 • chromovaný grilovací rošt
 • snadné přenášení díky jeho váze a madlům
 • hodí se pro grilování všech potravin
 • lze použít v malých prostorech
 • opravdu nízká cena
 • kvalitní materiál

>> Zjistit aktuální cenu

Happy Green Gril 3v1

happy green gril 3v1
Větší obrázek na MALL.cz

 

Jedná se o multifunkční gril s vlastností 3v1. Průměr roštu činí 40 cm a ocení ho všichni milovníci grilování. Funkce 3v1 slouží k uzení, grilování, i opékání. Gril se skládá z ohniště, vyššího grilu a uzavřené udírny. Gril je určen zejména pro zahradní grilování. Jídlo se připravováno nad nádobou s vodní lázní pomocí tepla a dýmu, takže nedochází ke vzniku škodlivých látek. Dolní dvě částí jsou vybaveny dvířky pro přikládání a kontrolování ohně. Gril je v hořejší části vybaven teploměrem.

Vlastnosti

 • multifunkční gril 3v1
 • nedochází ke vzniku žádných škodlivých látek
 • jednoduchá montáž
 • cena
 • relativně slabý materiál plechu

>> Zjistit aktuální cenu

Gril BONESCO QST L

gril bonesco qst l
Větší obrázek na MALL.cz

 

Grilovací plocha tohoto plechové grilu má rozměr 1950 cm2. Rozžhavení tohoto grilu trvá krátce díky funkci Quick Start Technology. Regulace přívodu vzduchu je zajišťována pomocí páčky, která je umístěna ve spodní části grilu. Prouděním vzduchu vzniká komínový efekt. Tento gril nabízí přímé grilování ale i nepřímé. Bonesco gril je vybaven tepelnými zónami, které hodně usnadňují grilování. Gril je vybaven vyjmutelným popelníkem pro snadné čištění. Po grilování lze jednoduše popelník vysunout a vysypat. U Bonesca nechybí ani kola, které usnadňují převoz grilu, na jakékoli místo budete chtít. Dříve jsme měli gril, co kolečka neměl a nemohla jsem ho sama vytáhnout z garáže, když jsme šli grilovat, a musel mi s tím vždycky pomáhat manžel, takže sama můžu ze své zkušenosti říct, že mít gril s kolečky je velké plus.

Vlastnosti

 • Quick Start Technology
 • Air Control Systém
 • Tepelné zóny
 • Možnost přímého i nepřímého grilování
 • Jednouchý přesun grilu
 • Chybí možnost dokoupení doplňků
 • Složitá montáž

>> Zjistit aktuální cenu

Happy Green Elipse Gril

happy green elipse gril
Větší obrázek na MALL.cz

 

Oválný gril vybavený poklicí o rozměru 75×51 cm. Je vybaven pojezdovými plastovými koly. Gril je taktéž vybaven popelníkem a smaltovým ohništěm.

Vlastnosti

 • jednoduchá manipulace
 • příznivá cena
 • žádné nevýhody nebyly shledány

>> Zjistit aktuální cenu

Happy Green Gril KANSAS

happy green gril kansas
Větší obrázek na MALL.cz

 

Ocelový kvalitní gril po každodenní grilování. Přívod vzduchu je možný regulovat na boku poklice. Gril má rozměry 114x60x108. Jedná se o praktický gril s moderním a elegantním vzhledem. Gril má kufříkový tvar, takže příprava pokrmů je snadná. Veškeré potraviny se propečou rovnoměrně ze všech stran. Gril je vybaven speciálními větracími otvory, které během grilování umožňují vyváženou cirkulaci vzduchu a zabrání tak vyhasnutí ohně. Výšku roštu lze jednoduše nastavit v přední části grilu pomocí kliky. Gril lze samozřejmě použít i pro grilování bez víka jako klasický gril. Tento gril je taktéž vybaven dvěma plastovými kolečky, kterými gril dopravíte na jakékoli místo, na jaké chcete. Součástí jsou i dvě odkládací plochy. Jedna v horní části grilu a druhá v dolní části grilu. Mezi vychytávku grilu patří otvírák na lahve, který je připevněn na hraně. Povrch grilu je natřen matnou šedou žáruvzdornou barvou.

Vlastnosti

 • elegantní vzhled
 • praktické použití
 • nastavitelnost výšky roštu
 • dvě plastová kolečka pro přemístění grilu
 • dvě odkládací plochy
 • otvírák na lahve připevněný na hraně grilu
 • velká grilovací plocha

>> Zjistit aktuální cenu

Tabulka srovnání recenzovaných grilů

Gril M-TREND Loco

 

Gril M-TREND

 

Happy Green Gril 3v1

 

Gril BONESCO QST L

 

Happy Green Elipse Gril 

 

Happy Green Gril KANSAS

vítěz testu

Výška 107 cm 44 cm 75 cm 115 cm 83 cm 108 cm
Hmotnost 13,5 kg 2,6 kg 5,8 kg 20,8 kg 5 kg 22 kg
Grilovací plocha 1800 cm² 1134 cm² 40cm 1950 cm² 75×51 cm 42×28,7 cm
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

 

Dle mého názoru je nejlepší Happy Green Gril KANSAS, kterého můžu označit za vítěze tohoto testu – díky funkčnosti, vzhledu i praktičnosti. Hodí se pro každodenní grilování a je skvělým pomocníkem na zahradu nejen pro letní horké dny. Co se týče ceny, preferovala bych nejspíše Happy Green Gril 3v1 se kterým lze nejen grilovat, ale i udit, nebo i opékat. Koupi grilu rozhodně nepodceňujte, abyste později nelitovali. Důkladně si veškeré grily prozkoumejte, ať víte, do čeho jdete. Pokud preferujete nízkou cenu, není čeho se obávat. I mezi levnějšími grily se dá najít opravdu kvalitní gril, se kterým budete spokojeni nejen vy, ale i celá vaše rodina. Doufám že vám tento článek pomohl alespoň trochu, abyste se mezi grily orientovali, a vybrali ten nejlepší pro vás a pro vaši rodinu, či přátele.

5 replies to Nejlepší grily na dřevěné uhlí – recenze

 1. My máme také gril na dřevěné uhlí. Je s ním jednodušší práce než se dřevem. Oheň v grilu necháme rozhořet, zasypeme ho uhlím a pak jen otáčíme maso. Gril jsme si objednali vloni v létě z https://www.vybavzahradu.cz/ a jak se říká – je to za málo peněz, hodně muziky.

 2. Maminka měla nedávno narozeniny. Přesně jsem věděl co jí mám koupit. Je strašný blázen do grilování. Vždy k tomu dodává i výbornou zeleninu. S otcem jsme se shodli, že ji koupíme pánve na gril. Nejdříve jsme trochu tápali a nevěděli jaké koupit. Ale výborně nám poradili u https://mlsnyhrnec.cz/grilovaci-panev-z-litiny-k-cemu-je-dobra/ Maminka je z dárku strašně nadšená.

 3. Tak to je paráda, mockrát díky za srovnání. To se mi vlastně teď docela dost hodí. Zrovna pár týdnů zpátky jsem totiž přemýšlel nad tím, že bych si na tuto letní sezónu pořídil nějaký nový gril. Původně jsem se díval na plynové grily, ale bohužel je to docela dost drahé, to si teď nemůžu dovolit, takže to vidím spíš na nějaký na dřevěné uhlí.

 4. My měli plynový gril, ale minulé léto se nějak rozbil, takže tento rok chceme kupovat nějaký nový. Asi právě na dřevěné uhlí. Já osobně bych si léto bez grilování nedokázala snad ani představit. Jak to teď píšu, tak už se na ten papírový tácek s nějakým dobře ogrilovaným masem vyloženě těším. :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *